respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

Seimo pirmininko žmona I.Pranckietienė: Deja, pas mus kovojama ne už Lietuvąnuotraukos (94)

2017 sausio mėn. 02 d. 07:53:55
Jūratė KIELĖ

Iš akademinės rimties - į tamsius politikos vandenis. Jos senbuviai išsityčiojo net iš Seimo pirmininko profesijos. Viktoras Pranckietis - agronomas, kaip ir jo žmona Irena. „Paniekinamas požiūris į agronomo profesiją užgavo visą mūsų bendruomenę. Liūdna, kai jį reiškia išsilavinę, pasaulio matę žmonės. Na, bet dėl to mes išgyvensime“, - šypteli Aleksandro Stulginskio universiteto docentė I.Pranckietienė.


- Ar jau spėjote apsiprasti, kad jūsų vyras - antras asmuo valstybėje? Kaip atrodo politikos pasaulis, įžengus į jį visai iš kitos aplinkos?

- Na, pirmieji įspūdžiai nenudžiugino. Įskaudino Edmundo Jakilaičio laida, po to nebenorėjau klausyti jokių vertinimų. Vargu ar dar skaitysiu Rimvydo Valatkos komentarus. Anksčiau jie man labai patiko. Gal, kol nepalietė asmeniškai, nepastebėdavau, kiek juose pykčio, negatyvaus požiūrio į viską? Nesuprantu, kaip galima trypti žmogų, kuris dar nieko nepadarė.

Priesaikos dieną Seimo salėje man buvo nejauku. Pasigedau rimties, dalis išrinktųjų elgėsi gana atsainiai. Įsivaizdavau, kad vykstant ceremonijai niekas nevaikšto, nerašinėja žinučių, bet mačiau būtent tai. Tiesa, vėliau Viktoras paaiškino, kad parlamente toks elgesys - norma, tik kariuomenė prisiekia iškilmingai. Vis dėlto porą momentų prisiminsiu turbūt ilgai. Labiausiai nuliūdino vieno politiko Seimo pirmininkui skirtas sveikinimas, kuriuo buvo išreikšta panieka dėl agronomo profesijos. Nekalbu apie vidinę kultūrą, taip visų pirma demonstruojamas neišmanymas. Vadovėlių, iš kurių mes mokomės, turbūt nė vienas politikas, net tris kartus perskaitęs, nelabai suprastų.

Agronomas, su guminiais batais vaikštantis po laukus, - seniai atgyvenęs įvaizdis. Dabar dirbama sudėtingiausiomis technologijomis, sujungtomis su palydovais ir panašiai. Mūsų darbas kiekvienais metais yra kitoks, nes gamta nesikartoja. Norėdamas užauginti derlių, turi modeliuoti daugybę parametrų, niekada nepritaikysi to paties, esi menininkas tiesiogine prasme. Kodėl kas nors, gaminantis kaliošus, laikomas verslininku, o duoną auginantis ūkininkas - žemesnio lygio žmogumi? Ne vienas iš jų per savo sunkų darbą tapo milijonieriais. Argi jie prastesni vien dėl to, kad nevilki kostiumų? Paniekinamas požiūris į agronomo profesiją užgavo visą mūsų bendruomenę. Liūdna, kai jį reiškia išsilavinę, pasaulio matę žmonės. Na, bet dėl to mes tikrai išgyvensime.

- Ar pakaks jėgų atlaikyti visą tą negatyvą? Gal ir akademinei bendruomenei, kuriai priklausote, nesvetimas piktumas, pagalių kaišiojimas į ratus?

- Žinau viena: Viktoras tikrai liks koks buvęs. Visas tas puolimas, žeminimas kažką galbūt ir sužlugdytų, bet jo nepaveiks. Klysta tie, kurie mano, kad jį galima palenkti į vieną ar kitą pusę. Prasidėjus puolimams, jis laikėsi visiškai ramiai, sakė, tegul klausinėja, jei tik jiems reikia.

Bet aš stipriai nervinausi, niekada nebuvau susidūrusi su tokiu stiliumi. Akademinėje aplinkoje, jei ir konkuruojama, tai tik ne per žmogaus niekinimą, žeminimą. Politikoje visas tas piktumas tikriausiai kyla iš nenoro įsileisti naujų žmonių į vadinamąjį elitą. Apmaudu, nes tai veikia kiekvieną iš mūsų. Galėčiau palyginti su savo patirtimi, kai išklausai skirtingus pamokslus. Vienu metu Akademijos miestelyje turėjome du kunigus. Vienas aiškindavo, kokie visi esame blogi, kad žmogus daro tik nuodėmes ir jo siekiai nėra geri. Po tokių pamokslų žmogus taip ir jautiesi, toks tampa ir tavo elgesys su kitu. O kunigas Ričardas Mikutavičius kalbėdavo visai kitaip. Jis matydavo žmonių gėrį, tai jam buvo ir vaiko galvos paglostymas, ir kažkam ištartas geras žodis, o atėjimą į bažnyčią jis apskritai prilygindavo stebuklui. Tie žodžiai pakylėdavo, norėjosi šokti, dainuoti, dalytis tuo gėriu su kiekvienu sutiktu.

Lietuvoje, deja, viršų ima neigiama informacija: pragyvenimas prastas, daug alkoholizmo, politikai negeri, nes jiems rūpi tik savi tikslai... Girdėdamas, kaip viskas negerai, negali pakilti virš blogio, nejučia pasiduodi negatyviam požiūriui. Gaila, kad prie tokių nuotaikų įtvirtinimo prisideda ir mūsų elitas.

- Gal žinote, kaip tą negatyvą, pyktį galėtume išvalyti?

- Suartinti gali bendri tikslai. Jei jau politikai deklaruoja, kad viskas - Lietuvai, ar negalėtų visi susėsti, ginčytis kad ir tris ar keturias dienas, susidėlioti ir eiti kartu ta pačia kryptimi? Bet pas mus kovojama ne už Lietuvą, o už vietą Seime. Jei šįkart pasisekė „valstiečiams“, baisu, kad ir per kitus rinkimus jie laimės. Prasideda žlugdymas, kova už būvį. Esu labai toli nuo politikų pasaulio, bet žiūrint iš šalies man atrodo būtent taip.

- Naujos vyro pareigos apvertė aukštyn kojomis nusistovėjusį jūsų šeimos gyvenimą. Šeimos name Ringauduose Kauno rajone likote viena. Nesvarstėte į Vilnių keltis kartu?


- Iki šiol viską buvome įpratę daryti kartu - pradedant pusryčiais, kelione į darbą vienu automobiliu, baigiant laisvalaikiu. Dabar bendro buvimo per savaitę teturime pusdienį: Viktoras grįžta penktadienį, šeštadienį dar važiuoja susitikti su rinkėjais, sekmadienį popiet vėl skuba į Vilnių.

Galimybės persikraustyti net nesvarstėme. Vietos pakaktų, Seimo viešbutyje Viktorui, kaip parlamento vadovui, skirtas tikrai nemažas butas. Bet čia mano darbas, kasdieniai reikalai. Ir amžius mūsų jau nebe tas, kad reikėtų vienam kitą saugoti ir iš paskos bėgioti (juokiasi).

Buvo vienaip, dabar reikia pabandyti kitaip. Namuose man dar neįprastai tuščia, bet turiu daugiau laiko vakarienei paruošti, pasikviečiu vaikus. Visi gyvename arti vieni kitų.

- Paprastai jauni žmonės neskuba sukti savo lizdelių tėvų kaimynystėje. Kaip sugebėjote visus tris vaikus išlaikyti šalia?


- Ringauduose dar apie 2000-uosius buvome įsigiję nemažai žemės, nes tuo metu užsiėmėme verslu, ketinome steigti medelyną. Pasistatę namą įsikūrėme ten ir patys. Vaikai užaugo ir tėvai jiems pasidarė ne tokie baisūs (juokiasi). Sukūrę savo šeimas jie pasirinko gyventi netoliese.

Visiems trims čia pakako vietos saviems namams pasistatyti. Taip ir ekonomiškiau, ir bendrauti geriau. Mano sūnus Vaidotas su žmona, kaip sako jos mama, turbūt nė vienos progos nepraleido - vaikus atveda pas mus, o patys lekia tai į kiną, tai į teatrą. Jei vieni nuo kitų gyventume toliau, tikriausiai dar pagalvotų, ar verta. Būti kartu gerai ir mums, ir jiems.

- Profesiniu keliu abu su vyru pradėjote žengti beveik tuo pat metu. Kuriam iš judviejų pavyko labiau iškilti?


- Niekada nekonkuravome kaip kolegos, nežiūrėjome, kaip čia vienam kitą pralenkti. Dabar Viktoras yra profesorius, aš - docentė. Aš disertaciją apsigyniau 1996 m., Viktoras 1998-aisiais.

Mane labai palaikė mano akademinė aplinka. Kai laukiausi mūsų jaunėlės, buvau apsisprendusi mesti visus savo tyrimus, atsiduoti vien šeimai. Už tai, kad likau, esu dėkinga tuomečiam katedros vedėjui docentui Jonui Kučinskui, jis rūpinosi manimi tarsi tėtis. Kai rašiau disertaciją, dukra buvo vos metų. Maža to, ji buvo vos trijų mėnesių, kai Viktoras išvažiavo į Ameriką pusės metų stažuotės. Likau viena su trimis vaikais. Tuo metu dar padedama draugų sugebėjau pabaigti Viktoro čia pradėtus tyrimus. Tikrai nebuvo lengva, bet kai darai, viskas padaroma.

Turėjau laimę savo kelyje sutikti profesorę Veroniką Vasiliauskienę. Būtent tokias asmenybes laikau elitu. Kai atvažiuodavau į Vilnių, į Mokslų akademiją, ji pirmiausia vesdavosi mane į valgyklą, kad nelikčiau be pietų. Kai Viktorui rašant disertaciją numirė jo vadovas profesorius Vladas Venskutonis, mano paprašyta profesorė sutiko jo disertaciją peržiūrėti, išsakyti savo pastabas, patarimus. Akademikė - laiptelis, ant kurio ne kiekvienam tenka pastovėti, - ir kartu be galo paprastas, nuoširdus žmogus. Mums su Viktoru labai pasisekė, kad turėjome laimę sutikti ją savame kelyje, šiltus santykius palaikome ir dabar.

- Mokslas, pedagoginė veikla, trys vaikai, namo statybos, nemenkas sodas, kuriam reikia nuolatinės priežiūros. Kaip sugebėjote susidoroti?

- Jei būtume augę pasiturinčiose šeimose, jei mums nebūtų reikėję dirbti ir vasaromis, ir rytais bei vakarais, turbūt būtume daug ko nesuspėję. Bet abu esame iš gana kuklių šeimų. Mano mama sakydavo: kai padarysi viską, ką reikia, galėsi knygą skaityti. Ir knygos malonumui likdavo tik vakarai, kai užsidegdavome šviesą. Atsikėlei šeštą ryto ir turi dirbti iki vienuoliktos, pusės dvyliktos nakties - mums tai nebuvo neįprasta. Neįsivaizdavome, kad gali būti kitaip.

Todėl ir pradėję savo gyvenimą suspėjome viską, nes dirbome labai daug.

- O dabar privalėsite būti ponia - antroji valstybėje. Smagu, kad teks lydėti Seimo pirmininką oficialiose kelionėse, priėmimuose, rūpintis dailiomis suknelėmis?

- Būti ponia man ne visai priimtina. Liksiu tuo, kuo esu dabar - žmogus, kuris yra šalia einančiojo pareigas. Savęs kaip išskirtinės aš niekaip neįsivaizduoju. Tikrai nesiversiu per galvą, kad kiekvienam priėmimui būtų nauja suknelė, kad lėkčiau pas dizainerius. Tai nėra mano prioritetai. Suprantu, kad reikia atrodyti tvarkingai, pagal protokolą, bet tik tiek.

- Kokiomis vertybėmis grindžiate santykius šeimoje, savo pasaulėžiūrą?

- Pirmiausia tai pasitikėjimas kitu. Vaikams suteikėme visišką laisvę rinktis - mokėsi, stažavosi, kiek norėjo ir kur norėjo. Mes viskam sudarėme sąlygas, nes mūsų prioritetas buvo suteikti vaikams kuo geresnį išsilavinimą. Bet toliau jau jie turi užsidirbti patys.

Abu su vyru esame patenkinti visais trimis, nė vienas nenuvylė. Vaidotas baigė ekonomiką ir pasuko į verslą. Jis apdovanotas įgimtu sugebėjimu nuspėti, kokia situacija bus ateityje, tai jam padeda pataikyti į taktą. Sūnus užsiima namų statyba. Vyresnioji duktė Viktorija, studijavusi anglų filologiją, taip pat viešuosius ryšius ir komunikaciją, dirba tarptautinėje informacinių technologijų kompanijoje rinkodaros vadove. Jaunėlė Monika baigė bakalaurą, planavo stoti į magistrantūrą, bet visai neseniai ištekėjo, laukiasi vaikučio. Tai bus trečias mūsų anūkas. Sūnus augina 5 metų Nojų ir 3-ejų Luknę. Nė kiek nesijaudinu, kad Monika daro pertrauką, aš pati rimtesnius darbus pradėjau tik po antro vaiko gimimo.

- Galbūt sūnus potraukį statyboms perėmė iš tėvo? Užsiminėte, kad šis namas statytas kone jo paties rankomis.


- Tik darbams, reikalaujantiems didesnio įgudimo, samdėme profesionalus, o daugumą iš tiesų atliko pats Viktoras, padedamas sūnaus. Grįždavo iš universiteto, persirengdavo ir eidavo į statybas. Tai leido mums sutaupyti, kita vertus, teikė vyrui daug džiaugsmo.

Jaunystėje jis svajojo tapti statybininku, bet šeimoje augo penki vaikai ir mama neturėjo lėšų išleisti jo mokytis į Kauną. Teko rinktis savojo miestelio Tytuvėnų technikumą. Jo stipendija padėjo išgyventi visai šeimai. Po to Viktoras įstojo į universitetą Kaune, mokėsi ir dirbo nuo pat pirmo kurso.

- O kas auga sodininkystės specialisto sklype?

- Šalia namo turime vieną hektarą žemės. Puoselėjame veją, turime šiek tiek dekoratyvinių augalų, sodą su 150 medžių. Mums, be abejo, jis per didelis, obuolius tenka išdalinti, bet sodas Viktorui buvo reikalingas kaip mokomoji priemonė studentams. Universitetas turi ir savo, bet jis senas, pasodintus jaunus medelius tai kiškiai nugraužia, tai kitos bėdos. O augantį prie namų gali apsaugoti.

- Per mūsų pokalbį nekart pratarėte: nebus kam karpyti tujų, tvenkinys liks neapželdintas... Jau nekalbant apie vakarus tuščiuose namuose, jaudulį dėl nesibaigiančių puolimų. Nebandėte suturėti vyro nuo posūkio į politiką?

- Jis manęs niekada nestabdė, palaikė, net kai rinkausi sudėtingus, rizikingus projektus. Negalėjau ir aš elgtis kitaip. Jeigu atvirai, tikrai nenorėjau, kad Viktoras taptų Seimo pirmininku, labiau įsivaizdavau jį žemės ūkio ministru ar kurio nors Seimo komiteto pirmininku. Bet išėjo, kaip išėjo...

Vaikai turbūt labiau jį palaikė negu aš, o duktė Viktorija net ir nemažai padėjo. Vos išrinktas Viktoras buvo visiškai vienas, be komandos, o klausimų, į kuriuos turi atsakyti iškart, - milijonai. Viktorija pasiėmė savaitę atostogų, išvyko į Vilnių ir savaitę dirbo kartu. Duktė buvo Viktorui didžiausias išsigelbėjimas. Dabar jam jau kur kas lengviau. O apie save aš negalvoju. Prisitaikysiu, nors ką čia slėpti - pasigendu mūsų bendrų vakarų. Net kai klausia, kokie mūsų pomėgiai, sakome paprastai: tiesiog buvimas kartu.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios"


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (94)

 • Labai 2017 gegužės mėn. 24 d. 17:04:11

  Graźi šeima. Toks ir turi būti Seimo Pirmininkas.

 • Monika 2017 sausio mėn. 10 d. 20:02:37

  Gerbiu visa sia seima.Protingi,issilavine zmones.Tai ne amsintys
  zurnalisteliai,kurie gali tyciotis is protingesniu uz juos
  zmoniu.Didziausios sekmes ir puikios sveikatos.

 • o kas 2017 sausio mėn. 07 d. 09:14:46

  draudzia kovot uz Lietuva, tik savi ir ,valdiski, uabai .

 • Genovaitė 2017 sausio mėn. 06 d. 18:09:00

  Ir kodėl šie “elito” atstovai jakilaičiai, makaraitytės, nulio
  teverti valatkos nesidomėjo ir nesidomi kaip ir kodėl po šios
  Nepriklausomybės paskelbimo žemėmis buvo apdovanoti TIK signatarai?
  Suprantama nulio tevertas Valatka pats jų tarpe, tai jam gal ir nekyla
  toks klausimas – rūpintis kitais, pavyzdžiui žuvusiųjų per Sausio
  13-ąją aukų artimaisiais. Man gėda, kad žuvusiųjų artimieji palikti
  ne tik, kad be žemės, bet jiems neužtekdavo vietos ir Seimo salėje per
  Sausio 13-osios minėjimus. Gal p. Makaraitytė galėtų atsakyti ar kam
  nors pateikti šituos klausimus? Jie daug svarbesni už “sėklytes” ar
  jų spalvą, apie ką klausinėjote Gerbiamo Seimo pirm.V. Pranckiečio
  Norėtusi, kad naujoji valdžia sugebėtų sutvarkyti šį VšĮ darinį,
  imituojantį visuomenės atstovavimą už valstybės, tai yra mokesčių
  mokėtojų, pinigus

 • Genovaitė 2017 sausio mėn. 06 d. 18:06:23

  Prezidentas A. Stulginskis dirbo lietuvių katalikiškoje Šv. Kazimiero
  draugijoje Kaune. 1910 m. įstojęs į Halės universiteto Žemės ūkio
  institutą mokslus baigė 1913 m., grįžo į Lietuvą ir dirbo agronomu
  Vilniaus žemėtvarkos komisijoje, vėliau agronomu Alytuje. Nemažai
  parengė straipsnių žemės ūkio tematika.
  Taip pat tuo metu buvo įsteigta 14 žemės ūkio mokyklų, svarbiausia
  – 1924 m. Dotnuvos žemės ūkio akademija – dabar turinti Kaune
  garbingą Prezidento Aleksandro Stulginskio universiteto vardą, kurioje ir
  dirbo Seimo pirmininkas V. Pranckietis

 • Genovaitė 2017 sausio mėn. 06 d. 18:05:20

  Makaraityčių, jakilaičių, valatkų žiniai – Lietuvos krikščionių
  demokratų partijos įkūrėjas, prelatas Mykolas Krupavičius išrinktas
  į Steigiamąjį Seimą, dalyvavo rengiant žemės reformos įstatymą, o
  vadovaudamas Žemės ūkio ministerijai šią reformą įgyvendino.
  Siekdamas visų pirma aprūpinti žeme bežemius ar mažažemius
  savanorius, taip pat ir kitus neturinčius žemės, bet norėjusius
  savarankiškai ūkininkauti kaime.

 • Genovaitė 2017 sausio mėn. 06 d. 17:58:28

  Įdomu, kodėl jakilaičiai, makaraitytės, nulio teverti valatkos
  nesidomėjo ir nesidomi iš kur atėjo pvz. P. Čimbaras (aštuonmetis
  išsilavinimas) Salamakinas (vidurinis išsilavinimas), o prieš ketvirtį
  amžiaus iš kur į valdžią atėjo prof. V. Landsbergis (Muzikos
  akademijos), K. Motieka (teisininkų luomo), prof. K. Antanavičius
  (švietimo sistemos) ir daygybė kitų to meto žmonių? Ar buvo ruošiami
  diplomatai, seimo pirmininkai, premjerai, prezidentai? O gal panelė
  Makaraitytė pasakytų, kur jie ruošami dabar?

 • Genovaitė 2017 sausio mėn. 06 d. 17:56:51

  Gerbiamas Seimo Pirmininkas jau spėjo pradžiuginti savo laisva dvasia,
  paprastumu, nuoširdumu, vidaus ir išorės ramybe, vieša kalba.
  Puikiai yra pasiruošęs kantrybės kovai nežiūrint į tai, kas ją
  bando: žemesnis už Jį, prasilavinęs ar menkai išmanantis bendravimo
  kultūrą arba net nenutuokiantis kas tai yra.
  Turiu omenyje TV Jakilaičio bei I. Makaraitytės laidas (2016, lapkričio
  15 d. vakarą). Apgailėtinai atrodę abu žurnalistai teturėjo
  vienintelį ginklą – įkyrius, apgailėtinus klausimus, kurie
  išsilavinusiam, save ir kitus gerbiančiam žmogui visiškai nederėtų.
  Žmogus virš žemės pakyla dviem sparnais: paprastumu ir nuoširdumu

 • prajuokino 2017 sausio mėn. 06 d. 14:56:25

  Dabar pati taps kremlius,bus valatkos ir Ko' chebra kritikuoti.ta sutve tai
  ne tik tie du.vienas senis( labai žinomas) kai laimėjo a.a.Prez.
  Brazausko partiją pavadino Lietuvą vergų tauta.po tiek metų aiškėja
  kas vergai,klapciukai, sėdintis ant tautos sprando.

 • Praustaburnis 2017 sausio mėn. 05 d. 15:58:29

  Kaip viskas grazu,tiesiog kaip pasakoje Naslaite ir Pamote. Bet realiai
  paziurekime.Kas yra elitas ir ka tuo elitu laiko Prancketiene.Tiesiog
  juokas ima is jos elito apibrezimo ir elito suvokimo.Prancuzijos
  Revoliucijos Zmogaus ir pileiciu teisiu deklaracijos apibrezime aiskiai yra
  suformuluota kas is tiesu yra elitas.Ir jei paziuresime aiskiau,tai kad ir
  kas kaip kalbetu,tikrasis Prancuzijos elitas buvo ne tas elitas, kuris mane
  apie save mane toks esas,bet tas,kuris atvede prancuzijos Liaudi prie
  tautos Himno "Marseliete",kurio tekste yra tokie zodziai Ko nori šis
  būrys vergų,
  Išdavikų ir karalių netikrų?
  Kam šios grandinės žiaurios
  Ir šitie pančiai ilgai ruošti?
  Ir šitie pančiai ilgai ruošti?
  Tai mums, prancūzai! Kaip baisu!
  Ir ko mes galim imtis?!
  Juk tai mus jie drįsta siekti
  Sugrąžinti į nusenusią vergiją!.Visame siame elite jos lyderis buvo
  Robespjieras. Nors ir atsirado jos metu toks terminas,"revoliucija ryja
  savo vaikus". Todel norisi paklausti, ar suvokiate kas yra elita

 • Adelė 2017 sausio mėn. 04 d. 21:06:11

  Miela Irute,
  linkiu stiprybės ir ištvermės. Ištvermės ir stiprybės.
  nuoširdžiai
  buvusi kolegė

 • jurga 2017 sausio mėn. 04 d. 18:57:17

  Taip pas mus padedama kovoti Amerikai ir superkami visi klamai del ginybos.

 • Naują daugumą remsim ,jei laikysis savo pažadų ! 2017 sausio mėn. 03 d. 20:35:53

  Kultūringa,inteligentiška šeima.Sėkmės ir kantrybės naujame
  statuse !o
  Daugelis komentatorių pasipiktinę LRT
  jakilaičiais,miliūtėmis,valatkomis(kuris nuolat sėdi LRT laidose) ir
  kt.LRT išlaikoma iš biudžeto.Seimo pirmininkas
  ir Seimo valdyba galėtų išklausyti LRT komisiją su Vaitiekūnu
  priešakyje ir paklausti :
  1.Kodėl LRT radijo ir TV laidose transliuojama reklama
  ,pvz.,kava,akiniai,akių privati klinika ir kt.?
  2.Kodėl laidose beveik visada Lietuvos piliečius
  "auklėja"nausėdos,mačiuliai,kojalos,urbonaitės,rajakos
  ir kt.?
  3.Kodėl laidose vyrauja beveik VIENA NUOMONĖ ?KUR OPONENTAI ?

 • Angelė 2017 sausio mėn. 03 d. 18:59:16

  Tik žmogus avėjęs auliniais gali suprasti paprastą žmogų.O
  tie,išpersti ir įlindę pagal sąrašus ,tikrai nieko neverti.Jų
  protuose tik pinigai ir pinigingi seneliai su bobulėmis.

 • Vladas 2017 sausio mėn. 03 d. 12:40:48

  Ponia Irena labai tiksliai apibūdino R. Valatkos piktus ir pagiežingus
  komentarus, o neretai oponentus atvirai žeminančius rašinėjimus. Gal ne
  veltui šis liberalas už savo įžeidžiančias šnekas savo laiku gavo
  snukin nuo a.a. Algirdo Patacko?

 • tetaa 2017 sausio mėn. 03 d. 09:30:10

  na va ir vėl, komentuojame tik žemindami vieni kitus, neturit ką
  sakyt-nerašykit. Gaila, kad seimo senieji politikai puola išrinktus ir
  dar nieko nespėjusius nuveikti asmenis. Čia irgi neturėjimas
  argumentų!!!

 • VYTAUTAS 2017 sausio mėn. 03 d. 02:48:42

  jakelaičio vieta RTV ELEKTROS SKYDINĖJE,kartu su jo bosu.Juk jo toks
  žemas intelektas,kad mėšlini batai amirda mažiau nei jis pats.

 • jop 2017 sausio mėn. 02 d. 21:57:40

  jadvuga,kad ir pati rašaisi iš mažosios,nes,matosi,kad intelektas ir
  etika nulinė,kaip mano.

 • ! 2017 sausio mėn. 02 d. 21:48:18

  Kate,rimti katinai peles skaičiuoja rudenį, o ne pavasarį, kai neaišku
  ar protingų ir padorių pelių iš vis bus. Jauna esi ir nepatyrusi,ir į
  pampersiukus dar sisioji.O šunų neįžeidinėk,ponia pirmininkienė nors
  labai protinga,maloni ir padori gali supykti ant katės. Jauna esi ir
  pataikauti dar neišmokai.

 • jadvuga 2017 sausio mėn. 02 d. 21:36:07

  Ar ne laikas edmundui jakilaičiui(rašau vardą mažosiomis raidėmis, nes
  jo intelektas nulinis) viešai atsiprašyti Seimo pirmininko už bandymą
  žmogų, Lietuvos pilietį taip pažeminti. Iš kur jis turi tokią teisę,
  ir kur tada yra LRT vadovybė. Taip, žurnalistams laisvė, o kur etika?
  Garbė Seimo pirmininkui, kad sugebėjo nenukristi žemiau edmundėlio
  lygio.

 • Demokratija 2017 sausio mėn. 02 d. 21:31:27

  Niderlandų lakūnai atskrido į Lietuvą, palydėti Rusijos lėktuvų,
  kaip į Afriką,nes Niderlanduose MINIMALUS darbo užmokestis EUR. per
  mėnesį 1500,tik penkis karus didesnis. Kada godžiai vagiančios Lietuvos
  vyriausybės, suformuotos vis iš kitokių korumpuotų partinių
  gaujų,galės Lietuvos dirbantiesiems mokėti tokį MINIMALŲ
  atlygimimą,kad jų šeimos būtų tokios gražios kaip Seimo pirmininko
  šeima? Korupcijos rėmėjus-komentatorius niekas nesistengia perauklėti.
  Jūsų korumpuoti socialistiniai vadai jums geriausi,matyt, leidžia ir
  jums vogti ir neblogus atlyginimus moka viešojo sektoriaus
  darbovietėse,už gėrybių kŪrimą vatnikams ir putinistams. Kada
  prikursite tiek gėrybių,kad vagianti vyriausybė vatnikams ir
  putinistams minimalus atlygis padidės dvigubai?

 • Katė 2017 sausio mėn. 02 d. 21:15:37

  Pagaliau Lietuvos valdžioje atsirado tikrai protingų ir padorių
  žmonių. Duok, Dieve, jiems sveikatos ir sėkmės užmojuose bei darbuose.
  O šunys visuomet loja, bet ne visada verta skirti dėmesio tam lojimui.

 • S 2017 sausio mėn. 02 d. 17:54:53

  Būtų puiku, jei Lietuvoje visos šeimos būtų tokios gražios, kaip
  jūsų. Sėkmės ir stiprybės jums!

 • siaip 2017 sausio mėn. 02 d. 17:41:48

  Joks zmogus negali gaut 93 euru pensijos ir uz ja pragyvent europinemis
  kainomes.koks absurdas Lietuvoj,ir kodel mes begame tualetu plAut

 • aras 2017 sausio mėn. 02 d. 16:26:04

  kodel zurnalistai negali parasyti , kiek uzdirba , kad ir VGTU rektorius,
  kiek sushikti profesoriai ir docentai, kiek isgeria per diena kitas
  Vilniaus universiteto rektorius?Ir aplamai kam reikalingi sitie
  universitetai, jei vaikai bega mokytis i uzsienius. O sumoketi turim visi
  mokesciu moketojai. O jagu ponia galvojo , kad ja vezios MB 600, tai bisky
  prasove . Sekmes auginant aktinidijas.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PERKELS: apie 2 tūkstančius prieglobsčio besitikinčių migrantų bus perkelti iš labai perpildytos Morijos stovyklos Graikijai priklausančioje Lesbo saloje.
 • PAUKŠČIAI: Tailando valdžia nusprendė uždrausti lesinti balandžius Bankoko gatvėse.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

reklama
Ukis 2018