respublika.lt

Seimo pirmininkas gina padidėjusius mokesčius menininkams

(0)
Publikuota: 2017 sausio 11 10:03:31, Respublika.lt, Eltos inf.
×
nuotr. 1 nuotr.
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Stasio Žumbio nuotr.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis gina šiemet išaugusius "Sodros" mokesčius gaunantiems pajamas pagal autorines bei licencines sutartis, kaip dirba daug menininkų, esą šie solidarumo mokesčiai turi būti mokami visų vienodai, o kultūra turi būti remiama kitomis formomis.

 

"Pirmiausia turėtume galvoti, kad mokesčiai tai yra solidarumo mokesčiai, tai yra mokami visų. (...) Šiuo atveju mokesčių mokėtojai sureagavo labai aštriai, bet turėtume turbūt kalbėti ir apie tai, kad (jie. - ELTA) dabar gavo 100 proc. paslaugų mokėdami už 50 proc. paslaugų, tai truputį neteisinga kitų žmonių atžvilgiu. Kodėl turėtų dirbantis kitoje srityje asmuo išlaikyti to asmens, kuris yra šioje srityje, pavyzdžiui, močiutę, mokant jai pensiją. Turėtume turbūt vienodai prisidėti mokesčiais", - sakė V. Pranckietis interviu "Žinių radijui".

Parlamento vadovas apgailestavo dėl informacijos trūkumo, tačiau pažymėjo, kad kultūrą reikėtų remti kitais būdais, ne per "Sodros" mokesčius. O knygų kainos esą padidėjus mokesčiams neturėtų kilti.

"Tikėdamasis tokio klausimo, skambinau į vieną labai vidutinę leidyklą, su vadovu jos pasikalbėjau, (...) tai man pasakė, kad čia nėra net tokio klausimo leidyklai, niekas nesikeičia dėl to. Lygiai taip pat man priminė, kad pridėtinės vertės mokestis knygoms yra 9 proc. - lengvatinis, tai jau yra parama ir, matyt, apie meno rėmimą turėtume kalbėti ne per mokesčius, bet per kitas puses", - sakė V. Pranckietis.

Pasak Seimo Pirmininko, vertėtų pagalvoti apie tai, kaip bendrai populiarinti meno vartojimą.

"Kitas dalykas, kalbant apie menininkus, kultūros kūrėjus, turėtume turbūt kalbėti, kaip juos turėtume remti, mes bendrai turėtume populiarinti meną, kad jis būtų labiau vartojamas, nes dabar ir vartojimas yra kuklesnis", - sakė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad nuo sausio 1 dienos daliai verslo liudijimus įsigyjančių asmenų mokesčiai padidėjo beveik dvigubai. Daug daugiau mokesčių teks mokėti ir gaunant pajamas pagal autorines sutartis bei daugeliui kitų.

Lietuvoje savarankiškai dirba per 60 tūkst. piliečių, bet šie pasikeitimai palies apie 11 tūkst. žmonių.


R.Baškienė: neinformavimas apie mokesčius - sisteminė klaida

Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Rima Baškienė kaip sisteminę klaidą įvertino tai, kad gyventojai nebuvo laiku informuoti apie pasikeitusius mokesčius.

"Tai sisteminė klaida, kurią reikia keisti, reikia keisti požiūrį į žmogų, kuris moka mokesčius į valstybės biudžetą. Ypač tie, kurie patys susikuria darbo vietas turėtų būti gerbtini mūsų valstybėje ir būtent šitų žmonių informavimas, bendravimas su jais turėtų būti esminis ir pagrindinis dalykas. Tą reikia keisti", - trečiadienį po Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdžio žurnalistams sakė R. Baškienė.

Pasak jos, valstybės institucijos privalo nuolat informuoti žmones. "Reikia įpareigoti tiek Mokesčių inspekciją, tiek "Sodrą" nuolat informuoti, o ne sakyti, kad ten yra elektroninė bazė, įeikite patys, pasidomėkite. Dirbančiam ir mokesčius į valstybės biudžetą mokančiam žmogui reikia talkinti", - sakė R. Baškienė.

Jos teigimu, informaciją apie pasikeitusius mokesčius žmonės sužinojo tik po Naujųjų metų, nors Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisos buvo priimtos pernai, birželio 29 d.

"Apie numatomus pokyčius, kurie liečia pagal verslo liudijimus dirbančius, individualia veikla užsiimančius ir kitus asmenis, buvo galimybė informuoti jau vasarą. Tada žmonės būtų sužinoję informaciją, todėl nebūtų tokio nerimo, kaip atsitiko dabar", - sakė R. Baškienė.

Seimo pirmininko pavaduotojos teigimu, idėja buvo gera, bet problema buvo informacijos nepateikimas.

"Noras sutvarkyti socialinį draudimą buvo grindžiamas kilniu tikslu, kad visi draustųsi socialiniu draudimu, kad visi mokėdami mokesčius po to turėtų ir sveikatos draudimą, ir pensija būtų didesnė, ligos ir motinystės atveju idėja gera, bet nekomunikavimas ir informacijos nepateikimas yra problema", - sakė R. Baškienė.

Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos direktorius Mindaugas Sinkevičius pripažino, kad žmonėms reikia daugiau informacijos ir švietimo. Jo teigimu, po biudžeto priėmimo gruodžio pabaigoje kiekvienam gyventojui, prisiregistravusiam prie elektroninės sistemos, asmeniškai buvo išsiųsta informacija apie jį liečiančius pasikeitimus.

„Geriausia informacija, kai ji yra kiekvienam žmogui asmeniškai pateikiama. Mes ją pateikiame per mūsų elektroninį portalą. Problema yra tame, kad ne visi žmonės naudojasi elektroniniu portalu ir tai yra visų mūsų darbas, kad žmonės aktyviau naudotųsi elektroninėmis priemonėmis ir gautų asmeninę informaciją", - žurnalistams sakė M. Sinkevičius.

Trečiadienį du Seimo komitetai - Kultūros bei Socialinių reikalų ir darbo - svarstė savarankiškai dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokų dydžio ir mokėjimo tvarkos pasikeitimus.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. daliai verslo liudijimus įsigyjančių asmenų mokesčiai padidėjo beveik dvigubai. Daug daugiau mokesčių teks mokėti ir gaunant pajamas pagal autorines sutartis bei daugeliui kitų.


V.Pranckietis nemano, kad ne laiku susitiko su Rusijos ir Baltarusijos ambasadoriais


Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis yra įsitikinęs, kad laikas prieš Sausio 13-ąją buvo tinkamas susitikti su Rusijos ir Baltarusijos ambasadoriais ir, pasak jo, pasikalbėti aštriais klausimais.

"Žinoma, tai niekaip nesusiję, bet iš kitos pusės, aš komentuočiau netgi ir priešingai - taip, tai buvo proga pareikšti abiem ambasadoriams tai, ko nekomentuoja spauda. Abiem ambasadoriams buvo pasakyta: prašome atkreipti dėmesį į tai, kad pas mus vyksta teismai, mes norime patraukti žmones baudžiamojon atsakomybėn, dabar teisiame juos už akių, tai buvo sakoma ambasadoriams būtent šiuo metu", - sakė V. Pranckietis interviu "Žinių radijui".

Seimo Pirmininkas paaiškino, kad susitikimai su ambasadoriais yra planuojami prieš tris keturias savaites, taip sutapo, kad jie įvyko tuo metu, kai Seime rengiamasi svarstyti Saugumo strategiją.

"Tai, ką mes kalbėjomės su ambasadoriais, buvo Lietuvos interesų atstovavimas, ir jie ne su didžiausia šypsena priėmė tuos mūsų klausimus", - sakė V. Pranckietis.

Seimo Pirmininkas sukritikavo žiniasklaidos reakciją į susitikimą.

"Tada komentarai pasidaro tokie priešiški, man atrodo, kad kartais mūsų žiniasklaida irgi elgiasi ne visiškai patriotiškai, kada pasako, kad mes čia susitikome lyg konsultuotis, ar dar ko nors. Keisti dalykai. Diskusija buvo labai konkreti, aiški, kalba buvo apie "Rossatom", Sausio 13-ąją, apie "Vnešekonombank" banko pinigų sugrąžinimą mūsų piliečiams. Sakyčiau, kad netgi yra pasiekimas - ambasadoriai sako, kad taip, tai turbūt nėra didelė problema, jeigu 9,2 mln. dolerių sugrįžtų mūsų piliečiams po dvidešimt kelerių metų. Tai turbūt irgi būtų pasiekimas", - kalbėjo V. Pranckietis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad tuoj po Rusijos ambasadoriaus, po dviejų valandų, pas jį buvo atėjusi Vokietijos ambasadorė.

"Su ja lygiai apie tą patį kalbėjome, tik su ja kalbėti buvo daug lengviau, nes kalbame ne apie aštrius dalykus. O pokyčiai tai, žinoma, kad bus, kokie jie bus, mes turime siekti mums naudingų pokyčių", - sakė V. Pranckietis.


Seimo pirmininkas: reikia kelti medžiotojų patriotiškumą

Iš naujos valdžios - dar viena idėja dėl krašto gynybos. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis pasisako už tai, kad medžiotojai būtų įtraukti į rezervą.

"Gal reikėtų pasiūlyti šveicarišką variantą, mes turime labai daug ginkluotų žmonių kaimuose, miesteliuose ir miestuose. Tai yra mūsų medžiotojai. Kodėl nepažadinus jų tokį patriotinį jausmą, nesubūrus į būrius ir nepradėti ruošti jų kaip rezervo, kad turėtume tokius dalinius", - sakė trečiadienį V. Pranckietis interviu "Žinių radijui".

Seimo Pirmininkas taip pat palaiko idėją, kad tam tinkamai pasirengus tarnauti būtų šaukiami visi jaunuoliai, kurių sveikata tą leidžia.

"S. Skvernelio atveju tai pasakyčiau, kad jis ne planą, o ryžtą tam paskelbė, tai yra siekinys, kad mes turėtume galbūt ateityje to pasiekti. Bet aiškiai sako, kad mūsų infrastruktūra kol kas neleidžia to padaryti", - sakė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad Premjeras Saulius Skvernelis antradienį pareiškė, kad per šią kadenciją bus siekiama grįžti prie visuotinio šaukimo. Kaip galimus metus, kada galėtų būti tam pasirengta, jis įvardijo 2019-uosius, tačiau, krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio vertinimu, tą pasiekti būtų galima ne anksčiau kaip 2020-2021 metais.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +4 C

-2 +4 C

+1 +5 C

+1 +8 C

+5 +12 C

+2 +8 C

0-6 m/s

0-6 m/s

0-8 m/s