respublika.lt

Seime prisiekė naujos sudėties VRK

(0)
Publikuota: 2017 birželio 22 17:25:49, Jadvyga BIELIAVSKA, Elta
×
nuotr. 1 nuotr.
Laura Matjošaitytė. Eltos nuotr.

Ketvirtadienį Seime iškilmingai prisiekė naujos sudėties Seimo sudaryta Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

 

Visiems Seimo nariams stovint, priesaikas priiminėjo Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pirmoji prisiekė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Ketvirtadienį per slaptą balsavimą ši Seimo Pirmininko V. Pranckiečio pasiūlyta kandidatūra sulaukė 74 Seimo narių paramos, prieš buvo 12, susilaikė 2 parlamentarai.

Seime prisiekė VRK nariais tapę Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlyti Vincentas Vobolevičius ir Aistė Žilinskienė; teisingumo ministrės pasiūlyti Darijus Beinoravičius ir Svetlana Misevičienė, Teisininkų draugijos pasiūlyta Svajonė Šaltauskienė.

Sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas per priesaikos ceremoniją pasižadėjo ir politinių partijų pasiūlyti VRK nariai: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) - Jonė Valčiukienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos - Valdemaras Urbanas; Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) - Jūratė Lebedevienė; Liberalų sąjūdžio - Maksimas Reznikovas; partijos Tvarka ir teisingumas - Donatas Laurinavičius.

Kol kas VRK trūksta dviejų narių. Per slaptą balsavimą Seimas nepritarė Teisininkų draugijos pasiūlytai Jono Udrio kandidatūrai. VRK nėra ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovo. Konservatorių pasiūlytas Vilius Semeška sulaukė neigiamos Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto išvados dėl darbo rinkimų komisijose patirties stokos.

Zenono Vaigausko vadovaujamos VRK įgaliojimai nutrūko, kai prisiekė naujos sudėties VRK. Už darbą jam padėkojo Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, įteikdamas gėlių puokštę. Seimo nariai plojimais tarė „ačiū“.

„23 metai ir vienas mėnuo, kai aš komisijos pirmininkas“,- apie savo darbą kalbėjo Z. Vaigauskas, padėkojęs Seimui už atleidimą „nuo šitos sunkios naštos“. Jis taip pat palinkėjo sėkmės naujai VRK.

Naujos sudėties VRK vadovaus L.Matjošaitytė

Naujos sudėties Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) vadovaus Laura Matjošaitytė.

Ketvirtadienį per slaptą balsavimą ši Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio pasiūlyta kandidatūra sulaukė 74 Seimo narių paramos, prieš buvo 12, susilaikė 2 parlamentarai.

Seimas slaptu balsavimu nutarė skirti VRK nariais Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytus Vincentą Vobolevičių ir Aistę Žilinskienę; teisingumo ministrės pasiūlytus Darijų Beinoravičių ir Svetlaną Misevičienę, Teisininkų draugijos pasiūlytą Svajonę Šaltauskienę.

Seimo sprendimu, VRK dirbs politinių partijų pasiūlyti VRK nariai: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) - Jonė Valčiukienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos - Valdemaras Urbanas; Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) - Jūratė Lebedevienė; Liberalų sąjūdžio - Maksimas Reznikovas; partijos Tvarka ir teisingumas - Donatas Laurinavičius.

Kol kas VRK trūksta dviejų narių. Per slaptą balsavimą Seimas nepritarė Teisininkų draugijos pasiūlytai Jono Udrio kandidatūrai. Už jį balsavo tik 35 parlamentarai, 46 buvo prieš, 3 Seimo nariai susilaikė.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkas Povilas Urbšys prieš balsavimą atkreipė Seimo narių dėmesį, kad Lietuvos teisininkų draugijos siūlomas kandidatas į VRK narius J. Udris, būdamas VRK nariu, nuo 2014 m. birželio iki 2016 m. rugsėjo dirbo konsultantu įmonėje „Scytl Secure Electronis Viting S. A.“. VRK tuo metu organizavo VRK informacinės sistemos plėtros ir jos informacijos tvarkymo paslaugų viešuosius pirkimus. J. Udrio konsultuojama įmonė dalyvavo minėtuose viešuosiuose pirkimuose. „Faktas, kad J. Udris tuo pačiu metu buvo ir VRK vykdomame viešajame pirkime dalyvaujančios įmonės konsultantas, ir VRK narys, leidžia suabejoti jo gebėjimu tinkamai derinti viešuosius ir privačius interesus“, - tokią išvadą pateikė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

Pats J. Udris Seime sakė, kad buvo nusišalinęs nuo konsultacinės veiklos, o savo interesus tinkamai deklaravo.

VRK nėra ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos atstovo. Konservatorių pasiūlytas Vilius Semeška sulaukė neigiamos Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto išvados dėl darbo rinkimų komisijose patirties stokos. Seimas balsavo už šio komiteto pasiūlytą nutarimo projektą, kuriame V. Semeškos pavardės nebeliko.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir kiti šios frakcijos atstovai tvirtino, kad nenoras tvirtinti V. Semeškos VRK nariu susijęs su tuo, kad jis yra pagrindinis kovotojas su Druskininkų „caru“. Protestuodami dėl to, konservatoriai slaptame balsavime nedalyvavo.

17.00 val. Seime planuojama naujos sudėties VRK narių priesaika.

Zenono Vaigausko vadovaujamos VRK įgaliojimai nutrūks, kai prisieks naujos sudėties VRK.

Naujos sudėties VRK nebeliko V.Semeškos

Naujos sudėties Vyriausiojoje rinkimų komisijoje (VRK) nebeliko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pasiūlyto kandidato Viliaus Semeškos.

Seimas pritarė kitų partijų pasiūlytiems kandidatams į VRK narius, tačiau V. Semeška sulaukė neigiamos Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto išvados dėl darbo rinkimų komisijose patirties stokos.

Šio komiteto pirmininkas Povilas Urbšys sakė, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos teikiamas kandidatas Vilius Semeška reikalaujamos patirties neturi, todėl neatitinka įstatyme įtvirtintų reikalavimų ir negali būti Seimo skiriamas VRK nariu.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir kiti šios frakcijos atstovai tvirtino, kad nenoras tvirtinti V. Semeškos VRK nariu susijęs su tuo, kad jis yra pagrindinis kovotojas su Druskininkų „caru“. Konservatoriai tvirtino, kad valdantieji neleidžia V. Semeškos į VRK, nes esą vykdo Druskininkų „caro zadanijas“.

„V. Semeška turi realaus rinkimų veikimo patirties“, - sakė konservatorius Andrius Kubilius, kuriam valdančiųjų argumentai dėl patirties stokos pasirodė juokingi.

Pats V. Semeška Seime aiškino turįs daug patirties ir prašė vardan demokratijos paremti jo kandidatūrą ir suteikti šansą dirbti VRK.

Tačiau Seimas balsavo už Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pasiūlytą nutarimo projektą, kuriame V. Semeškos pavardės nebeliko.

Seimo sprendimu, VRK dirbs politinių partijų pasiūlyti VRK nariai: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) - Jonė Valčiukienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos - Valdemaras Urbanas; Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) - Jūratė Lebedevienė; Liberalų sąjūdžio - Maksimas Reznikovas; partijos „Tvarka ir teisingumas“ - Donatas Laurinavičius.

Už tai balsavo 80 parlamentarų, prieš buvo 23, susilaikė 8.

Seimas dar neapsisprendė dėl Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio VRK pirmininke pasiūlytos Lauros Matjošaitytės kandidatūros. Tai paaiškės susumavus slapto balsavimo rezultatus.

Per slaptą balsavimą parlamentarai turės apsispręsti ir dėl Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytų į VRK kandidatų - Vincento Vobolevičiaus ir Aistės Žilinskienės; teisingumo ministrės teikiamų kandidatų - Darijaus Beinoravičiaus ir Svetlanos Misevičienės, Teisininkų draugijos pasiūlytų kandidatų - Svajonės Šaltauskienės ir Jono Udrio.

P. Urbšys taip pat atkreipė Seimo narių dėmesį, kad Lietuvos teisininkų draugijos siūlomas kandidatas į VRK narius Jonas Udris, būdamas VRK nariu, laikotarpiu nuo 2014 m. birželio iki 2016 m. rugsėjo dirbo konsultantu įmonėje „Scytl Secure Electronis Viting S. A.“. VRK tuo metu organizavo VRK informacinės sistemos plėtros ir jos informacijos tvarkymo paslaugų viešuosius pirkimus. J. Udrio konsultuojama įmonė dalyvavo minėtuose viešuosiuose pirkimuose. „Faktas, kad J. Udris tuo pačiu metu buvo ir VRK vykdomame viešajame pirkime dalyvaujančios įmonės konsultantas, ir VRK narys leidžia suabejoti jo gebėjimu tinkamai derinti viešuosius ir privačius interesus“, - tokią išvadą pateikė Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas.

Pats J. Udris Seime sakė, kad buvo nusišalinęs nuo konsultacinės veiklos, o savo interesus tinkamai deklaravo.

14.00 val. Seime numatytas slaptas balsavimas dėl VRK sudėties.

17.00 val. Seime planuojama naujos sudėties VRK narių priesaika.

Į Vyriausiąją rinkimų komisiją gali būti siūlomas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, kuris pagal Seimo rinkimų įstatymą gali būti kandidatu į Seimo narius ir per paskutinius trejus Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą arba referendumus nebuvo atleistas iš rinkimų ar referendumo komisijos už rinkimų įstatymų ar Referendumo įstatymo pažeidimą.

Senosios komisijos vadovo bei narių įgaliojimai nutrūksta, kai prisiekia naujos sudėties VRK.

Patiko straipsnis? Leisk mums apie tai sužinoti. Nepamiršk pasidalinti Facebook!
L
0
F
Parašykite savo komentarą:
 
Komentuoti
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.

Dienos klausimas

Ar esate patenkinti naudojamo banko paslaugomis?

balsuoti rezultatai

Apklausa

Kur šiemet atostogausite?

balsuoti rezultatai

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi

Daugiausiai komentuoti

Orų prognozė

Šiandien Rytoj Poryt

-1 +4 C

-2 +4 C

+1 +5 C

+1 +8 C

+5 +12 C

+2 +8 C

0-6 m/s

0-6 m/s

0-8 m/s