Seimas svarstys, ar pratęsti NSGK tyrimąnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 09:50:26 Perskaitė 305

Antradienį parlamentarai svarstys, ar pritarti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos siūlymui atlikti naują tyrimą dėl politikos ir verslo ryšių, pratęsiant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) darbą.

 

Birželį Seimo LVŽS frakcijos nariai pritarė naujo parlamentinio tyrimo iniciatyvai.

„Valstietė“ Agnė Širinskienė praėjusį mėnesį pranešė, kad naujo parlamentinio tyrimo iniciatyvą dėl įvairių interesų grupių galimai daryto poveikio valstybės valdymo procesams savo parašais parėmė beveik 60 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių Seimo narių.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat sako pritariąs pratęsti NSGK tyrimą dėl politikų ir verslo ryšių. Pasak Seimo pirmininko, komisijos darbas suteikia skaidrumo visuomenei.

,,Aš pritariu skaidrinimui tų procesų, kurie buvo. Kad būtų visuomenei daug aiškiau bei atsakyta į klausimus. Jau po pirmojo tyrimo buvo labai aiškiai pasakyta, kad įtaka buvo, kad ji buvo neteisėta ir dabar reikia teisinių aktų, kad nebebūtų tokios neteisėtos įtakos. Komisija neieškos naujų faktų, komisija tirs procesus, kurie vyko“, - sakė V. Pranckietis.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas į naują komisiją žiūri kontraversiškai. Pasak Seimo nario, ,,valstiečių“ inicijuojama komisija šį kartą nukreipta į konservatorius bei šalies prezidentę.

,,Šią vasarą valstiečiai jau surinko parašus po dar abstraktesniais klausimais. Tik vienas klausimas aiškiai yra „nutaikytas“ į D. Grybauskaitės veiklos tyrimą. O kiti klausimai suformuluoti taip, kad Laikinoji tyrimo komisija galės tirti ką nori. Beveik neabejoju, kad šį kartą bus smogta konservatoriams. Tokia valstiečių logika - jei nepalaikote mūsų daugumos - gausite parlamentinį tyrimą ir tokias išvadas, kokių reikia valstiečiams. Taip šį pavasarį reputacinėje srutų duobėje murkdė liberalus, o kitą pavasarį srutomis bus laistomi konservatoriai“, - savo asmeniniame pranešime praėjusį mėnesį teigė E. Gentvilas.

E. Gentvilas piktinasi, kad komisija nesiims tirti užsienio, pirmiausiai - Rusijos įtakos politiniams sprendimams Lietuvoje. ,,O tirti būtų ką ir atsakymai būtų daug reikšmingesni Lietuvos politikos ateičiai nei iki šiol keltos drumzlės vietinėje kūdroje“.

Todėl Seimo narys taip pat įregistravo savo pasiūlymą dėl komisijos darbo. Parlamentaras siūlo pridėti dar penkis klausimus komisijai, įtraukiant ir iš užsienio šalių (visų pirma, Rusijos) kylančių grėsmių tyrimą.

Šie Seimo nario pasiūlymai antradienį taip pat bus svarstomi Seime.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net