respublika.lt

2018 vasario 18, sekmadienis

Seimas sutinka: M.Bastys veikė prieš Lietuvos valstybęnuotraukos (8)

2017 balandžio mėn. 18 d. 18:02:22
Respublika.lt, Eltos inf.

Seimo narys Mindaugas Bastys, palaikydamas nuolatinius ryšius su "Rosatom" ir kitais Rusijos atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus, jo ryšiai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

 

Seimas antradienį pritarė tokiai parlamentinį tyrimą atlikusio Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadai.

Už ją balsavo 93 Seimo nariai, prieš buvo 6, susilaikė 16 parlamentarų. Prieš išvadas pasisakė Seimo socialdemokratai.

Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas sakė, kad komitetas nesprendė baudžiamosios teisės klausimų, o darė politinį įvertinimą.

"Niekur nei vienas komiteto narys nėra pasakęs, kad M. Bastys kaltas padaręs nusikaltimą, mes darėme politinį įvertinimą, mes nustatėme politinius faktus, taip pat mes nustatėme pono M. Basčio politinius tikslus", - sakė V. Bakas.

Seimo NSGK pirmininkas, pristatydamas išvadas, sakė, kad komitetas surinko įrodymus, kad M. Bastys turėjo sisteminius ryšius su Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojais.

"M. Basčio vaidmuo buvo ne vienkartinis, o sisteminis", - sakė V. Bakas. Jo teigimu, buvo siekiama atitolinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę. "Jeigu M. Basčiui ir jo kolegoms būtų pavykę, šiandien Lietuva būtų dar labiau įtraukta į Rusijos įtakos zoną", - sakė V. Bakas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad M. Bastys specialiųjų tarnybų buvo perspėtas dėl bendravimo su Rusijos atstovais.


M.Bastys: aš neišdaviau Lietuvos

Seimo narys Mindaugas Bastys neigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadose jam inkriminuojamus kaltinimus, tvirtindamas, kad neveikė prieš Lietuvos valstybę, neišdavė Lietuvos, nekelia grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui ir nesulaužė priesaikos Lietuvos Respublikai.

"Ramia sąžine sakau jums: aš neveikiau prieš Lietuvos valstybę ir nepadėjau veikti jokiai kitai valstybei prieš Lietuvos Respubliką. Aš nekenkiau savo valstybei Lietuvai ir aš neišdaviau savo Tėvynės Lietuvos, aš nekeliu grėsmės Lietuvos valstybės nacionaliniam saugumui ar Lietuvos Respublikos piliečių teisėms ir interesams. Aš nesulaužiau priesaikos Lietuvos Respublikai", - antradienį iš Seimo tribūnos, svarstant NSGK parlamentinio tyrimo išvadas, sakė M. Bastys.

Jis tvirtino, kad apgins savo teises, savo garbę ir orumą teisme.

M. Bastys teigė, kad jo sąžinė švari ir jis sutinka atlikti tyrimą poligrafu.

Seimo NSGK pirmininkas Vytautas Bakas, pristatydamas išvadas, sakė, kad komitetas surinko įrodymus, kad M. Bastys turėjo sisteminius ryšius su Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojais. "M. Basčio vaidmuo buvo ne vienkartinis, o sisteminis", - sakė V. Bakas. Jo teigimu, buvo siekiama atitolinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę. "Jeigu M. Basčiui ir jo kolegoms būtų pavykę, šiandien Lietuva būtų dar labiau įtraukta į Rusijos įtakos zoną", - sakė V. Bakas.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad M. Bastys specialiųjų tarnybų buvo perspėtas dėl bendravimo su Rusijos atstovais.

Antradienį po pateikimo Seimas pritarė NSGK išvadoms. Už jas balsavo 91 Seimo narys, prieš buvo 5, susilaikė 16 parlamentarų. Po svarstymo procedūros Seimas dar antradienį ketina balsuoti už NSGK išvadas.

NSGK nustatė, kad Seimo narys M. Bastys, palaikydamas artimus ir nuolatinius ryšius su Rusijos Federacijos valstybinės atominės energetikos korporacijos "Rosatom", Kaliningrado srityje pradėjusios statyti Baltijos atominę elektrinę, o Baltarusijoje statančios Astravo atominę elektrinę, atstovais, veikė prieš Lietuvos valstybės interesus.

NSGK konstatuoja, kad artimi Seimo nario M. Basčio ryšiai su buvusiais ar esamais Rusijos Federacijos žvalgybos ir saugumo struktūrų pareigūnais, Kremliui artimais žurnalistais ir buvusiais ar esamais nusikalstamo pasaulio atstovais kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

NSGK išvadose pažymi, kad M. Bastys savo veiksmais galėjo padaryti žalos savo valstybei: "Seimo narys M. Bastys, tarpininkaudamas "Rosatom" ir su ja susijusioms įmonėms, žvalgybos ir saugumo struktūrų pareigūnams, Kremliui artimiems žurnalistams ir buvusiems ar esamiems nusikalstamo pasaulio atstovams, siekė daryti įtaką politiniams procesams ir aukščiausiesiems valstybės pareigūnams Lietuvoje, kurie galėjo pakeisti Lietuvos geopolitinę kryptį ir padaryti žalos Lietuvos valstybei".

Seimo NSGK nesiėmė pateikti nuomonės dėl apkaltos M. Basčiui todėl, kad Seimo statutas nesuteikia jam tokių įgaliojimų. Apkaltos klausimą Seimas yra pavedęs spręsti specialiai apkaltos komisijai, kuri šiuo metu yra sustabdžiusi savo darbą. Po NSGK išvadų ši komisija žada atnaujinti savo veiklą.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) nesuteikė M. Basčiui leidimo dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma "Visiškai slaptai", dėl nuolatinių ir niekur viešai nedeklaruotų jo ryšių su Rusijos Federacijos verslo ir valstybinių įmonių atstovais bei fiziniais asmenimis.

Viešai skelbtame VSD rašte pažymima, kad parlamentaras M. Bastys turėjo ryšių su atominės energetikos korporacijos "Rosatom" atstovu laikomu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, taip pat - buvusiu Kauno mafijos autoritetu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

Šių metų kovo 16 d. Seimas savo nutarimu pavedė Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl Seimo nario M. Basčio ryšių galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui ir galimybių inicijuoti apkaltos procesą.


Pasikeitė keturi dėl M. Basčio apkaltos spręsiančios komisijos nariai

Seimui patvirtinus Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimo išvadas dėl Seimo nario Mindaugo Basčio, parlamentarai pakeitė veiklą sustabdžiusios apkaltos komisijos sudėtį. Seimas taip pat iki gegužės 15 d. nutarė pratęsti jos darbą.

Siekiant išvengti galimo šališkumo, 4 apkaltos komisijos nariai, kurie dirbo NSGK, pakeisti kitais frakcijų deleguotais atstovais.

Seimo sprendimu, apkaltos komisijoje nebeliko NSGK pirmininko Vytauto Bako, NSGK narių Arvydo Anušausko, Juozo Oleko ir Dainiaus Gaižausko. Vietoj jų komisijoje dirbs Seimo nariai Mantas Adomėnas, Rima Baškienė, Rasa Budbergytė ir Lauras Stacevičius.

Pagal antradienį priimtą Seimo nutarimą, keisis ir apkaltos komisijos vadovai. Jos pirmininke tapo parlamentarė Agnė Širinskienė, pavaduotojas - Rimas Andrikis.

Seimas pavedė komisijai tyrimą atlikti ir išvadą parengti iki šių metų gegužės 15 d.

Anksčiau komisija buvo įpareigota baigti darbą iki gegužės 1 d.

Kaip primena ELTA, kovo 16 d. Seimas sudarė specialiąją tyrimo komisiją, kuri turėtų ištirti ir pateikti Seimui išvadą, ar yra pagrindo pradėti apkaltos procesą parlamentarui M. Basčiui.

Kovo 29 d. ši specialioji tyrimo komisija nutarė stabdyti savo darbą, kol sprendimą priims parlamentinį tyrimą dėl šio politiko atliekantis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

Priėmus NSGK išvadą, specialioji komisija žadėjo tęsti darbą ir vertinti surinktų įrodymų pagrįstumą apkaltai.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (8)

 • Bastys 2017 balandžio mėn. 19 d. 07:41:27

  Truputėlį pardavęs,truputėlį pakoloboravęs aš neišdaviau Lietuvos.O
  jei jau taip,tai galų gale teiskite ir kitus,nes jie ne mažiau
  parsidavę...

 • Nieko nebus 2017 balandžio mėn. 18 d. 21:44:10

  Kaip nesupranta,Bastys veike savo asmeniniai naudai,jam ne valstybe
  galvoje,o jo finansai. KUR JO FINANSAI? Kokiam ofsore?

 • Taigi 2017 balandžio mėn. 18 d. 21:41:45

  O ta mergaite Kusaite isdave ar ne?

 • ls 2017 balandžio mėn. 18 d. 21:26:55

  Lietuva atrodo kaip bukapročių šalis, kurioje klesti melas, demagogija
  ir karo kurstymas, viskas pagal Vašingtono standartus. Vašingtonui
  reikia karo ir Lietuvos valdžia padarys viską, kad tad karas įvyktų.

 • Jotautas 2017 balandžio mėn. 18 d. 21:09:14

  Na, Paksius caca. Tiesa, jis Rusijos Federacijos karinio komplekso aukštą
  karininką norėjo padaryti savo patarėju, bet juk nepadarė. Kaip ir
  Putinas nepadarė savo patarėju Lietuvos generolą Kronkaitį. O čia
  tikrai jau neturi už ko nutverti...

 • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2017 balandžio mėn. 18 d. 19:14:50

  Už grotų tokį iki gyvos galvos.

 • x 2017 balandžio mėn. 18 d. 18:23:51

  manau neturi ka nusitverti.gal cia kaip prezidentui R.PAKSUI.

 • oo 2017 balandžio mėn. 18 d. 18:07:57

  pries vakstybe veikia amerikieciu tapkes bet jiems galima ar neatrodo kad
  vyskas pastatyta aukstyn kojom?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SPRĘS: Lenkų tautinės mažumos problemos Lietuvoje bus išspręstos, nes Lietuva laikosi konstruktyvaus požiūrio, sako Lenkijos Prezidentas Andrzejus Duda; anot Lenkijos vadovo, tokį patikinimą jis išgirdo ne tik iš Prezidentės, bet ir iš Premjero.
 • ŽUVO: devyni žmonės žuvo ir vienas sužeistas per gaisrą, kilusį šiukšlių surinkimo ir išvežimo punkte Gvanduno provincijoje, pietinėje Kinijoje, informuoja Kinijos centrinė televizija.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Euras ir toliau plaunamas
2. Prezidentas V.Adamkus: Augau Lietuvos trispalvės šešėlyje
3. Disidentas, buvęs VSD vadovas P.Plumpa: Teisėsauga tarnauja politikams
4. F.Kauzonas: Už Vasario 16-osios šviesą! (beveik tostas, tik ne itin linksmas)
5. Kritikuoti valdžią uždrausta ir provincijoje
6. Akcija „Apšmeižk žinomą asmenybę“. Valomės ar purvinamės?
7. Lemtinga žinomo verslininko Igno Staškevičiaus klaida
8. Prižiūrėtojai su kaliniais jau susikeitė vietomis
9. Skandinavai stumia šnipą į prezidentūrą
10. Slaptas skandinavų planas jau vykdomas
11. Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadas J.Milius: Išteisinkite arba pasodinkite
12. „Ką jūs padarėte su Lietuvos dvasia“?.. (Dviejų patriarchų performansas)
13. „TELESKYDINĖJE“ - Artūro Račo iškrova
14. Gintautas Kėvišas mokys serbus, kaip tratinti pinigus
15. N.Mačiulis ves laidą „Labanakt, vaikučiai“nuotraukos
16. Briuselis imituoja rūpinimąsi žmonėmis
17. Uostamiestyje įsiplieskė gaisras: žmonės evakuoti iš „Philip Morris Lietuva“ fabriko
18. Paskutiniai 19-mečio širdies dūžiai: netikėtai miręs kovotojas A.Klemas manė turįs visą gyvenimą prieš akis
19. Kariams trūksta sveikatos. Kas gintų Lietuvą?
20. R.Karbauskio karikatūra per M.A.M.A. Laisvas žodis ar didžiulė desperacija?
21. Buvusio Lietuvos prezidento žmona Laima Paksienė: Mes tebeiname minų lauku
22. Kiek dar sproginėsime ant KGB paliktų minų?
23. A.Veryga siekia nemėgstamiausio politiko karūnos
24. Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras V.Žiemelis: Rūpindamiesi smulkmenomis pražiūrime valstybę
25. Varžybos dėl trofėjaus „Lietuvos prezidentas“

Ko palinkėtumėte valdžiai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga?

balsuoti rezultatai

Ar šalia jūsų gyvena vieniši senukai, kuriais niekas nesirūpina?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -5   -3 C

   -3  -2 C

 

   -4  -2 C

    -2   -1 C

   -1  -0 C

 

   -2  -1 C

    2-4 m/s

    4-5 m/s

 

      3-5 m/s

 

USD - 1.2348 PLN - 4.1719
RUB - 70.8493 CHF - 1.1519
GBP - 0.8904 NOK - 9.7148
reklama
Velyke2017