Seimas pritarė prezidentės veto dėl gydymo įstaigųnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 11 d. 18:05:50 Perskaitė 379

Seimas pritarė prezidentės veto dėl gydymo įstaigų reformos. Prieš Seimo nariams išreiškiant savo valią, prezidentės vyriausioji patarėja Rasa Svetikaitė aiškino parlamentarams, kad šalies vadovė Dalia Grybauskaitė palaiko idėją reformuoti sveikatos priežiūros įstaigas, tačiau ši negali prieštarauti Konstitucijai.

 

„Prezidentė mano, kad sveikatos apsaugos sistemą reikia pertvarkyti taip, kad ji tarnautų gyventojams. Tačiau bet kokia reforma turi būti vykdoma gerbiant Konstituciją. Prezidentės veto nulėmė kai kurių pertvarkų ydingumas Konstitucijos požiūriu ir tam tikri procedūriniai pažeidimai“, - aiškino R. Svetikaitė.

Prezidentės patarėja Seimo posėdžių salėje aiškino, kad Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad gyventojų įmokos į Privatų sveikatos draudimo fondą (PSDF) priklauso piliečiams ir neturėtų būti tapatinamos su valstybės biudžeto lėšomis.

„Valstybė nėra pajėgi apmokėti visų sveikatos paslaugų - tam PSDF ir buvo sukurtas. Konstitucinis Teismas yra nustatęs, kad valstybė privalo prižiūrėti, jog PSDF lėšos būtų panaudojamos kokybiškoms paslaugoms teikti“, - aiškino R. Svetikaitė.

Pasak šalies vadovės patarėjos, reforma privalo būti vykdoma, tačiau teisėkūros kokybė negali likti antrame plane.

„Gydymo įstaigų sistema šiuo metu nėra efektyvi ir visi dėl to sutariame. Tačiau pagrindinis prezidentės noras yra, kad ši reforma nebūtų paminanti Konstituciją“, - aiškino prezidentės patarėja.

ELTA primena, kad liepą šalies vadovė vetavo valdančiųjų siūlomą sveikatos priežiūros įstaigų pertvarką, numatančią pertvarkyti sveikatos priežiūros įstaigų tinklą šalyje. D. Grybauskaitė tuomet parlamentui grąžino iš naujo svarstyti Sveikatos priežiūros įstaigų, Sveikatos sistemos, Visuomenės sveikatos priežiūros, Vietos savivaldos, Medicinos praktikos, Viešųjų įstaigų ir Sveikatos draudimo įstatymų pataisas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net