respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

Sausio 13-osios nukentėjusiųjų draugijos pirmininkas A.Barysas: Valdžiai mūsų tiesiog nėranuotraukos (39)

2018 sausio mėn. 13 d. 11:01:34
Jūratė KIELĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Arnoldas Barysas, 1991-ųjų sausį praradęs sveikatą prie Radijo ir televizijos pastato, per šiųmetį tragiškos valstybės datos minėjimą bandys pasikalbėti su valstybės vadovais. Jei nepavyks - tada tiesiog pažvelgti jiems į akis. Laisvės gynėjas kasdien kaunasi dėl valdžios dėmesio trupinio saujelei tokių kaip jis - ligotų, neįgalių, skurstančių ir išduotų valstybės. Tos valstybės, dėl kurios jie gulė po tankais ir pakartotų tą patį, jei tik jai iškiltų grėsmė.

 

- Jūs, Sausio 13-osios nukentėjusieji, vadinate save paprastu gražiu žodžiu - „sausiokais“. Kas tie daugiau nei 120 asmenų, kuriuos vienija jūsų draugija?

- Atstovauju tai kategorijai žmonių, kurie yra dokumentuoti Sausio įvykių dalyviai. Yra jų oficialūs parodymai prokuratūrai, ekspertizinei komisijai. Kiekvienas parodymus suteikęs ir juos pasirašęs asmuo įstatymiškai atsako už jų teisingumą. Tas buvo daroma iškart po Sausio įvykių, tik, gaila, valstybinės institucijos padarė klaidą ištęsdamos procedūrą į labai ilgą laikotarpį. Praėjus ketveriems metams siūlėme brėžti raudoną liniją - buvo skelbiama per radiją, televiziją, tad, kas dalyvavo, nukentėjo, jau turėjo kreiptis. Bet to niekada nebuvo padaryta. Net ir šiandien man skambino žmogus, klausė, kaip čia jam įsiregistravus kaip Sausio gynėjui. Pramiegojęs daugiau nei ketvirtį amžiaus!

- Žmonės nori įsiprasminti kaip didvyriai ar siekia kokios nors naudos?

- Mes jokiu būdu nepretenduojame į ypatingus didvyrius. Yra istorinė tiesa ir ji turi būti dokumentuota. Tačiau dar Landsbergio laikais buvo priimtas įstatymas dėl nemokamos medicininės pagalbos, mažesnių komunalinių mokesčių nukentėjusiesiems. Žinot, ta nauda... Valstybė tokiu būdu išreiškė rūpestį savo piliečiais, ją gynusiais ir paaukojusiais sveikatą.

Iš pradžių tai visiems atrodė reikalinga ir teisinga. Maždaug po penkerių metų pradėjo sakyti: ko jūs ten lindot, patys kalti. Dabar jau kita giesmė - jūs tokie patys piliečiai kaip ir visi kiti. Galima būtų su tuo ir sutikti, nes kiekvienas neįgalumas vertas valstybės dėmesio ir pagalbos. Tik noriu priminti viena: nukentėjusieji per Sausio įvykius turi valstybės globojamų asmenų statusą, apibrėžtą įstatymu. Bet mes kasmet verkiam ir prašom tos pagalbos, bent patekti pas medikus specialistus, nes mūsų sveikatos apsauga - tai visiškas chaosas.

- Tai koks jūsų, „sausiokų“, išskirtinumas šiandien medicinos įstaigose? Kaip mokate už komunalines paslaugas?

- Joks! Viskas nyko ir nunyko, esame eiliniai pacientai. Žmonės, išgyvenę insultus, infarktus, patyrę įvairiausių traumų, neturi absoliučiai nieko.

Dėl komunalinių mokesčių buvo priimtas labai gražus įstatymas, pagal kurį mes, nukentėjusieji, turime 50 procentų lengvatą. Jis veikė taip: pinigai iš valstybės biudžeto pervedami į savivaldybės sąskaitą, o ši sumoka paslaugos teikėjams kompensuojamąją dalį, t.y. pusę kainos. Vilniaus savivaldybei įlindus į baisias skolas, teikėjams trūko kantrybė - jie pareikalavo, kad mokėtume visą sumą iš savo kišenes, o tada savivaldybė tegul su mumis atsiskaito. Ir ką tu, žmogus, gali padaryti prieš šitą mašiną? Jau dešimt metų aš moku visą sumą.

- Bet ar tai ne pasityčiojimas iš pačios valstybės, iš jos kuriamos tvarkos?

- Taip, ir tai labai liūdina. Įstatymus mes turime puikius, bet kai valdininkai prie jų prisiliečia, jie pavirsta visiška nesąmone. Kas šiandien darosi su skiriamais vaikų pinigais? Tą pridėsim, aną atimsim, išversim - visos tos formulės, koeficientai yra žmonėms suklaidinti.

- Svarstau, ką jumis dėta daryčiau. Turbūt eičiau pas valstybės vadovus, paklausčiau, kodėl nevykdomi įsipareigojimai nukentėjusiesiems ir kada tai bus pradėta daryti.

- Ar jūs juokaujate? Manote, tai įmanoma? Kadaise, kai dirbau fotožurnalistu, kiaurai sienas eidavau. Sovietinės okupacijos metais griežtai nebūdavo įleidžiama į petiorkas ir kitus karinius objektus, bet patekdavau net ten. Šiandien negaliu patekti niekur. Vos aukštesnes pareigas ėjęs bartukas išsipučia, kito nelaiko žmogumi.

- Ar ir su ankstesnėmis valdžiomis bendravimas tebūdavo toks?

- Pas visus iki vieno ankstesnius šalies vadovus patekdavome tiesiogiai, kaip ir pas Algirdą Brazauską ar Valdą Adamkų į prezidentūrą.

Su Dalia Grybauskaite pabandėme susitikti per jos pirmą kadenciją, nepavyko, na, ką darysi... Atėjo metas, kai esame visiškai ignoruojami, valdžiai mūsų tiesiog nėra. Šitoks atsiribojimas nuo žmonių! Valdžia pati turi mums lįsti į akis, klausti, domėtis. Bet ji atsitveria, o paskui ją - ir visas didžiulis jos aparatas. Žmogus paliktas su visomis savo problemomis, ir kuo toliau, tuo labiau tas juntama. Ar tada galime kaltinti jaunimą, kad jis bėga? Jis racionalus ir nenori taip murkdytis, kaip jo tėvai ir seneliai.

- Galiu įsivaizduoti, kad jūsų draugijos narių susitikimai nebūna itin linksmi. Kaip žmonės jaučiasi dėl tokio valstybės požiūrio?

- Esame įskaudinti kaip piliečiai. Mūsų vis klausia, ypač per Sausio 13-osios minėjimus, ar vėl eitume prieš tankus. Eitume, eitų visi. Bet jie negali susitaikyti, kad tai, dėl ko jie ėjo 1991-aisiais, šiandien visiškai nevertinama, paminta. Atsirado visai kitos vertybės. Didžiausia iš jų, aišku, - pinigai.

Žinoma, materialinė situacija lemia žmogaus nuotaiką, savijautą. Galų gale tau reikia išsilaikyti šitoje visuomenėje - susimokėti už komunalines paslaugas, norisi ir į teatrą, kiną nueiti. Bet... Aš niekur neinu, televizorius - visa mano laimė. Tai ką kalbėti apie tuos, kurių sužalojimai sunkesni, kurie sunkiai vaikšto, guli lovoje? Aš negaliu ramiai apie tai kalbėti, man per sunku. Juokais siūlau pakeisti mūsų draugijos pavadinimą į Sausio 13-ąją nukentėjusiųjų ir toliau kenčiančiųjų.

Dar labiau nei skurdas skaudina atsainus, net paniekinamas požiūris, kai tave gali pastumti, žadėti - netesėti, žiūrėti į akis - ir meluoti. Mums visą laiką buvo kalbama, kaip svarbu ugdyti visuomenės, ypač jaunosios kartos, patriotizmą, ir kad vienoje vietoje laidojant Sausio įvykių nukentėjusiuosius atsirastų galimybė sukurti istorinės atminties, pilietinio sąmoningumo ugdymo erdvę. Visa tai virto apgailėtinu farsu.

Penkiolika metų buvome vedžiojami už nosies. Ir tik pernai buvo skirtas plotas Liepynės kapinėse prie oro uosto, ten jau ilsisi vienas mūsų draugijos narys. Kovą dėl Rokantiškių kapinių pralaimėjome. Ten mums buvo išskirta graži vieta, nubraižytas projektas, sukurtas žemėlapis. Atrodė, viskas atlikta, beliko laidoti. Bet vieną dieną paaiškėja, kad Vyriausybė neskiria pinigų teritorijai paruošti. Užsispyriau ir patekau net pas Kubilių. Jis paaiškino, kad pas mus savivalda ir jis negali kištis. Einu į savivaldybę: taip, mes savivalda, bet žemė ne mūsų, mes neskirsime pinigų. Paskui viena priežastis keitė kitą. Tai neva parko teritorija - paneigėme. Tai - valstybinės reikšmės miškas. Koks miškas už kapinių tvoros, pilnas kapaviečių? Irgi paneigėme, nors truko ne vienus metus. Paskui atsirado sanitarinės zonos versija, visiškai absurdiška ir niekuo nepagrįsta, ir taip toliau. Ir tuo pat metu čia visą laiką buvo laidojama, atsirasdavo vis naujos kapavietės.

Niekaip nesupratau, kur šuo pakastas, kol nepasikalbėjau su kapinių kaimynystėje nuo seno gyvenančiais lenkais. Ir tada viskas paaiškėjo. Pasirodo, Rokantiškių kapinės - tiesiog aukso kasyklos. Už vieną laidojimo vietą ten buvo imama pusantro tūkstančio litų! Štai jums patriotizmas, pilietiškumas. Mums nuo pat pradžių neketino duoti to ploto.

- Labai įdomu - painu ir klaidu. Puiki medžiaga slogaus siužeto filmui.

- Tai priešistorė, sumažintas modelis to, kas dabar vyksta su Lukiškių aikšte. Nesustabdėme laiku, kai dar galima buvo, viso šito absurdo, dabar turbūt jau per vėlu.

Turiu plaštakos storio segtuvą, pilną dokumentų, susirašinėjimų, atsirašinėjimų. Viską, ką jie melavo, paneigiau pateikdamas dokumentinius įrodymus. Mečiau žurnalistinį darbą, kad vien tuo užsiimčiau, sakiau, rupūžės, pastatysiu jus į vietą. Nepavyko. Šitos sienos neįmanoma pramušti.

Skirti dėmesio, pasirūpinti mūsų žmonėmis, kurių vos daugiau nei šimtas, - valstybiniu mastu yra nulis. Bet tai rodo poziciją - užgaulią, paniekinančią, žeminančią. Kartais net galvoju, gal mes, lietuviai, praradome savo genofondą? Tremtys, partizanavimas - sunaikinti geriausieji, turėję sveiką Tautos geną. Išliko tie, kurie mokėjo prisitaikyti. Tikro genofondo šiandien likę labai nedaug.

- Ar jums neatrodo, kad ir toliau vyksta naikinimas, tik dabar jau savo paties rankomis?

- Išsivadavus iš to kerzinio bato, atrodė, atsivėrė laisvo gyvenimo perspektyva. Bet mes susidūrėme su kitu priešu - globalizacija. Sovietiniais laikais dirbau fotoreporteriu meno leidiniuose, turėjau reikalų su daile. Jau tada Sorošo fondas čia kišo didžiulius pinigus turėdamas vieną tikslą - suniveliuoti. Neturi būti jokio nacionalinio meno, kultūros, nieko. Tie milžiniški jo pinigai veikia ir dabar, sėkla pasėta, skiname derlių.

Šitoje, dabartinėje, priklausomybėje mums niekas negrasina nei kalėjimais, nei sušaudymu. Bijoti nėra ko. Vadinasi, dėl to, kad kasdien prarandame vis daugiau savo laisvės, esame patys kalti. Nemokame atsispirti vilionėms, išlaikyti savą poziciją. Nesakau, kad visi esame skystablauzdžiai. Tiesiog vertingiausieji, mūsų protinis, intelektinis potencialas, niekada nesibraus alkūnėmis į valdžią, nesieks atsisėsti į šiltą kėdę. Jie tyliai, ramiai dirba likdami ištikimi tam, kuo tiki, ką geriausiai sugeba, ir tokiu būdu tarnauja valstybei. O Seimo salėje draskosi kita kategorija - grobuonių. Jų tikslas - prilįsti kuo arčiau lovio, užsitikrinti gyvenimą šią dieną. Jiems visai neįdomu, kas bus rytoj, po dešimt metų.

Todėl ir turime valstybę, kuri negina savų piliečių. Kai tokia Milda Bartašiūnaitė feisbuke ėmė dėstyti, neva Sausio 13-oji - suklastota, skelbti savo apgailėtinus argumentus, užfiksavau visą tą medžiagą ir bandžiau ja sudominti bent vieną Seimo narį. Išgirdau, kad čia mūsų visuomeninės organizacijos reikalas - jei šmeižia, patys ir turime gintis.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (39)

 • Pensininkas 2018 sausio mėn. 14 d. 17:52:57

  >>>Melynam chalatui. Pritariu!!!

 • pone autoriau 2018 sausio mėn. 13 d. 23:25:35

  VALDŽIAI NEREIKIA NEI VIENO ŽMOFGAUS,JIEMS TIK BABKIŲ,per 27 metus buvo
  akivaizdu,kaip wilkai,prie lovio...todėl ,kad tylįjom,jokių reformų per
  27 metus....prezidentė,tai gražiai kalbas skelia-apie valstybės
  NUŽMOGĖJIMĄ,BET KAI SKIRIA TEISNINKUS,TAI IŠ KART MATOSI KOKIO
  TEISINGUMO SIEKIA.....jei SIEKTŲ VALSTYBĖS KAITOS,IR KAD VYKTŲ TEISMŠ
  REFORMA ,TAI GENERALINIU PROKURORU GYVENIME NEBŪTŲ PASKYRUSI
  -VALIO........o VALSTYBĖ IŠTRATINTA MILIJARDAIS,JEI BŪTŲ VALDŽIA
  SAUGOJĘ VALSTYBĖS TURTĄ..>tai ir DAKTARŲ ALGOS BŪTŲ NE TOKIOS ,IR
  MOKYTOJŲ,tai ko tylit-MATĖT ,KAD TRATINAMA TOTALIIA VALSTYBĖ,PO MES
  NORIM ALGŲ.......KODĖL IŠVAŽIUOJA JAUNIMAS-NUO TOKIO MELO IR
  NETEISYBĖS,KAIP rusijoje.......žiniasklaida ,kaip rusijoje,ukrainoje
  perkama ir parduodama,VIENA TIK NUOMONĖ,TAI KO TIKITĖS.......

 • >Skvernelis taikosi 2018 sausio mėn. 13 d. 22:16:16

  o kas tas skvernelis?Galimai pedu klano kaip šudas ant šakių iškeltas
  į "elitą" mentas.Nuolankiai atidirbęs gegužės 17d.Dabar to pačio
  "elito" dirbtinių reitingų metodu stumiamas į Prezidentus.Gėda

 • visiems 2018 sausio mėn. 13 d. 20:24:35

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts
  gražių paveiksliukų galerija:
  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

 • Mauras 2018 sausio mėn. 13 d. 19:59:23

  O ar 25m jumis nesirupino? Ar miegojote nepriklausomybės svaigulyje?

 • Giedrė 2018 sausio mėn. 13 d. 19:46:07

  faktiškai Lietuvai buvo iškovota ko gero ne tiek laisvė o laisva rinka
  ir ši laisva rinka atvėrė plačiausius kelius šiandieniniams
  milijonieriams, o jie gal galėtų padėti finansiškai sausio 13-sios
  nukentėjusiems

 • Prosenelis 2018 sausio mėn. 13 d. 17:34:52

  Aš nekalbu apie valstiečius tik apie raudonąjį marą tai yra apie
  įteisintų vagiu masonu su neuzmirstole atlape gauja aš ir jų neismeiziu
  tik teisybe sakau ta gauja save pavadinusi treis pavadinimais koncervatorei
  liberalai socdemai viena karta turi išnykti iš politiku gretų tauta jau
  viena karta ta pabandie padaryti isiringdami valstiečius žaliuosius bet
  ta gauja tautos nelaimie toliau drumsčia svaru vandenį butina priemonie
  jos sunaikinti tai nie vieno sarasiniu nerinkti rinkti tik vienmadatiniese
  ir ne iteisintus vagis masonus jos visus atsijuoti kaip tievynies
  išdavikus kenkiejus jie to nusipelnie būti sąvartyne ne politiku
  gretose.

 • AZ 2018 sausio mėn. 13 d. 16:54:13

  Kodėl liejate ašaras?Rinkotės bergždžią senmergę patys...Net du
  kartus.Apsirikot? Du kartus iš eilės?Kodėl rusų tankai?Tai buvo
  tarybiniai tankai.Verkit,gal palengvės.Patys prisivirėt tos košės,tai
  ir srėbkit ją.Apgavo?Kvailą net ir bažnyčioj ne tik apgauna,bet ir
  apvagia.Kai jis pats to nori.

 • Skvernelis taikosi 2018 sausio mėn. 13 d. 16:49:05

  Užimti Dalyties sostą aš manau kad prašaus nes prokurorai STT galausei
  Deimantie neleis to padaryti ar dar gyva ta iškrypėliu auka.?Skvernelis
  tikreusei žino rinkiejai eidami rinkti prezidento ne pamirš Skvernelio
  kuris pasiuntie 250 policaju atimti Deimanties iš senelies tauta turi
  išsirinkti svaru be juokiu priekaištų protynga ir savo tievyne mylinti
  prezidenta kuris sugrąžintų tiesa ir garbę ir padarytu švara visoja
  Lietuvoje nuo masonu ir įteisintų vagiu Prosenelis

 • Aklad 2018 sausio mėn. 13 d. 16:36:49

  Bjauru klausytis Baryso verkslenimo ,jog jis negauna
  privilegiju.Gerbiamasis uz ka tau duoti? Po tanku buvai palindes? Invalidu
  tapai> tur but gauni invaliduma. Dar viena grupe po signataru "nusipelniusi
  gyventi geriau"Sausioku buvo simtai tukstanciu,o grietinele nugriebti nori
  grupuotes. Tu nieko ne geresnis uz juos, rupi sklypai, masinos isskirtines
  privilegijos.Slykstu!

 • Nejaugi teks 2018 sausio mėn. 13 d. 16:28:37

  Masonu žibuokles irjos pačius vaišinti kokteiliais nes jau darosi baisu
  mes lietuvei turime gelbietis nuo masonu gaujos.

 • senis 2018 sausio mėn. 13 d. 14:40:12

  Išdūrė jus visus PARIARCHUJIS.Tai užsiklijuokit niezabudką ir
  džiaukitės kad jis nusipelnė gyventi geriau.

 • nepartinis 2018 sausio mėn. 13 d. 13:59:02

  Geriausia priemonė ir informacinis ginklas padedantis nugalėti Rusiją
  būtų ne haubicos, tankai ar raketos, o sipri, turtinga, klestinti, darni
  ir laiminga Lietuva.
  Paklausykite kaip Kremliaus propaganda džiaugiasi dėl mūsų emigracijos,
  ekonomikos ir kitokių mūsų "laimėjimų". O mūsų rinktos valdžios
  propaganda man primena posakį "Džiaugiasi puodas, kad katilas juodas"...
  Tfu.
  Ir nemaišykit Kremliaus su rusais. Kiek rusų buvo išžudyta dėl to
  pačio komunistų kuriamo rojaus, kiek jų numarinta Gulage? Ir,
  prisiminkite, kiek daug rusų palaikė Lietuvą sausio 13-ą.

 • Budėjęs prie TV bokšto 2018 sausio mėn. 13 d. 13:41:06

  O didįjį mūšį Garliavoje, Skverneli, atsimeni? Turėtum raudonuoti,
  žmogeli....

 • Jooo 2018 sausio mėn. 13 d. 13:37:54

  Kai Lietuva sieke laisves, Grybauskaite buvo kartu su Burokevicium.
  Burokeviciu nuteise, o Grybauskaites ne. Kodel?

 • Tai ne veltui už Lietuvą tokią kovojau 2018 sausio mėn. 13 d. 13:37:08

  O dabar žliumbiama ir tyčiojamasi, kad jaunimas nenori eiti į Lietuvos
  kariuomenę. Kodėl nenori? Suluošins tave ar prarasi sveikatą - tada ir
  sakys: o velnių ten lindai? Ypač cinikas ir išgama Qubiliowas. Turim,
  ką turim.

 • Isvis 2018 sausio mėn. 13 d. 13:33:12

  idomu, o kur pats skvernelis-mentelis buvo per tuos ivykius? Butu labai
  idomu suzinot, ka gi jis veike, sitas mentukas daug kalbiukas

 • laisvas 2018 sausio mėn. 13 d. 13:26:22

  Prie konteinerių žmonių nemažėja. Pastebėjau eidamas į
  parduotuvę.

 • Grybauskaite 2018 sausio mėn. 13 d. 13:25:34

  Reikejo pasveikinti su žmoniu emigracija,didžiausia europoje socialine
  atskirtimi,mažiausiais atlyginimais

 • begom nuo vilko 2018 sausio mėn. 13 d. 13:22:17

  uzkliuvom uz grybo ir tiesiai i meskos glebi

 • Justas 2018 sausio mėn. 13 d. 13:14:41

  milijonas jau ishvaziavo ish lt rojaus

 • Milda 2018 sausio mėn. 13 d. 13:13:42

  Kaip bjauru - buve komunistiniai nomenklaturininkai (Grybauskaite,
  Linkevicius, Jukneviciene, Landsbergis ir kiti) sveikina vienas kita su
  sausio 13-aja.

 • >Manau 2018 sausio mėn. 13 d. 13:08:30

  žiūri į knygą, matai špygą.Žiūri į lietuvišką pasą ir nieko
  nematai.Pasižiūrėk atidžiai;pase nurodyta ,esi LR pilietis,nurodyta
  pilietybė,o kur dingo tautybė?Tarybinį pasą pasižiūrėk;pirmam lape
  bendra TSRS kalba parašyta pilietis TSRS,ir tautybė{nacionalnost},antrame
  lietuvių kalba{respublikos kalba}atkartota lietuviškai ;pilietis
  TSRS,tautybė tokia ,kuriai tautai priklausai.Anksčiau buvo visi
  suniveliuoti į TSRS piliečius,dabar į ES piliečius,tik dar
  nurodyta,kurios Es respublikos pilietis esi,kad nesumaišyti
  pirmarūšio,su antrarūšiu.

 • Suvalkiotas 2018 sausio mėn. 13 d. 13:03:50

  Gerbiami Lietuvos žmonės, perskaitykite šį Arnoldo Baryso interviu ir
  suprasite, kodėl tokia masiška emigracija iš Lietuvos, kodėl jos
  jokiais būdais negalima sustabdyti, kodėl valdžiagyvių priimami
  sprendimai kovai su emigracija niekados neduos jokių rezultatų, nes tai
  tik "darbo" imitacija. Žmonijos išmintis sako -pagalvokime, o kam visa
  tai naudinga, ir surasime atsakymą, kad tai naudinga dabartinei TSKP - KGB
  palikuonių šutvei kurie nenukrypstamai vykdo Stalino bolševikinę
  nuostatą, kad "Lietuva bus, tik be lietuvių".

 • Mėlynam chalatui 2018 sausio mėn. 13 d. 13:02:31

  Tačiau patys baisiausi ir yra CŽV perpirkti KGB agentai.
  Jie įslaptinti, ir jie baisiai bijo. Jų pakoreguotos biografijos, iki
  tokio lygio, kad jeigu reikia, tai ir šeimos nariai dingsta arba miršta.
  Kad nebūtų, kas primena KGB-CŽV agentui, kas jis toks buvo.
  KGB-CŽV agentai labai panašūs, tai zombiškos statulos, kietai
  sučiauptomis lūpomis, kalba tipinėmis frazėmis. Greičiausiai vartoja
  kokią nors psichotropiką, nes kai kurių šių agentų emocijos išnykę,
  atsiradęs „kaukės veidas“.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
 • TĖVYNEI: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje šeštadienį vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija; tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 36 kariūnai, dar 18 pirmakursių jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis