respublika.lt

2018 rugsėjo 21, penktadienis

Sąjūdžio jubiliejuje - raginimas praregėtinuotraukos (135)

2018 birželio mėn. 04 d. 20:09:37
Filosofijos magistrantas Vytautas Vyšniauskas

Vytauto Vyšniausko kalba Sąjūdžio 30-mečio minėjime Seime.


Gerbiami minėjimo dalyviai, brangūs Lietuvos žmonės, esu be galo laimingas šiandien galėdamas kreiptis iš šios tribūnos. Man sunku išsakyti savo dėkingumą Sąjūdžio didžiūnams už nuveiktus darbus, kurių vaisiais mintame kiekvieną dieną. Tačiau dar sunkiau apsakyti tą liūdesį ir neviltį, kurioje lietuvių tauta skęsta apsinuodijusi tais vaisiais, kuriais niekas daugiau nebesirūpina.

Užteks padėkų, atėjo laikas prasikrapštyti akis. Kol įvairiose iškilmėse linksminamės, mūsų senoliai miršta apleisti palatose ir trobose. Kol giriamės iškovoję laisvę, daugiau kaip pusė milijono Lietuvos gyventojų (600 tūkst. Lietuvos žmonių), įsivaizduojat kokie skaičiai - 600 tūkst. Lietuvos žmonių dūsta žemiau skurdo ribos. Kol mes spygaujame apie globalią Lietuvą, trečdalis mūsų moksleivių Lietuvoje nebemato ateities galimybių. Esu iš kaimo Kelmės rajone, tad žinau, ką kalbu. Jau šiandien bet kuriame provincijos mieste ar kaime matome nykiai tuščias gatves, uždarytas mokyklas, apleistus parkus. Ta nejauki tuštuma primena kare išmirusios tautos kapą, ant kurio teliko beprasmiu virtęs žodis „Tėvynė“. Mes į tai reaguojame kalbomis apie sėkmės Lietuvą ar globalios Lietuvos perspektyvą. Ir ką, prisišnekėjome. Net 82 proc. moksleivių svarsto apie emigraciją, kurios mastai niekaip nemažėja. Sąjūdžio programoje buvo iškeltas tikslas įtvirtinti tautinę švietimo sitemą, kurioje būtų ugdomos Lietuvai patriotiškai atsidavusios asmenybės. Šiandien, panašu, mums į tai nusispjauti. Tarsi daugelio žmonių beviltiška ekonominė padėtis ir labiausiai Europoje auganti socialinė atskirtis dar nepakankamai mažintų norą palikti Lietuvą, nes dar ir visiškai apolitiška švietimo sistema bei kalbomis apie globalią Lietuvą ugdome politinių beraščių, ekonominių migrantų ir Tėvynės likimui stipriai abejingų kosmopolitų kartą.

Per pastaruosius tris dešimtmečius Lietuvą paliko jau beveik milijonas žmonių. O mes išsiviepę bukai aiškiname, jog įsivešime pigių imigrantų ir užkišime atsivėrusią skylę. Tai sena komunistinė logika. Sovietų maršalas Georgijus Žukovas yra pasakęs - žuvančių vyrų negailėkit, bobos vis tiek prigimdys. Šiandien jau ir mūsiškiai sako panašiai: negailėkite iš Tėvynės išvarytų tautiečių - iš svetur atsivarysim naujų. Ar jau visai pamiršome, kad Sąjūdžio programoje buvo labai aiškiai pasakyta - nekontroliuojama migracija, atitraukianti žmones nuo gimtosios žemės yra žalinga tautų nacionaliniams interesams, o naujoji ekonominė politika privalo tarnauti ne anoniminei visuomenei, bet konkretiems Lietuvos žmonėms. Tačiau šie Lietuvos žmonės paprasčiausiai buvo užmiršti, o šią pačių lietuvių užmarštį mes vadiname - tik paklausykite - globalia Lietuva. Jeigu Lietuva yra visur ir jai užtenka bendros žmoniškumo konstitucijos, tuomet atsakykite man, kvailam vaikėzui, kuriems velniams ta Lietuvos valstybė apskritai reikalinga? Kam reikėjo kruvinų aukų už Lietuvą, jeigu būtų užtekę atidaryti SSRS sienas, kad visi patogiai išsivaikščiotume. Globali Lietuva iš esmės sako, kad Lietuvos valstybė lietuviui kaip penkta koja šuniui, kuri tik apsunkina gyvenimą.

Gana apsimetinėti prieš „nuogą karalių“, turime pagaliau pripažinti tai, kas akivaizdu. Būtent konservatorių partija, kuri kūrėsi kaip Sąjūdžio tęsėja, sukurdama globalios Lietuvos projektą, iš tikrųjų pati pirmoji išdavė Sąjūdžio idealus. Ne geriau atrodo ir kitos partijos, bet iš jų, tiesą sakant, niekas nieko ir nesitikėjo. Tai dvigubas smūgis tikėjimui Lietuvos ateitimi. Mes turime daug įvairių partijų, „MG Baltic“ turi savo liberalią nusikaltėlių partiją, buvę komunistai turi savo partiją, valstiečiai, tautininkai, lenkai, žalieji, darbininkai irgi turi po partiją. Net Kremliaus agentai ir tų agentų medžiotojai turi savo partijas. Tuoj turėsime eurotautininkų, pabėgėlių ir kokių nors homoseksualistų partiją - kiekvienai po savą interesą.

Turime gyvą lietuvių tautą. Vieną ir vienintelę. Bet savo tautą mes uždarėme į karstą, kurį, seniai nuleidę į duobę, bandome palaidoti „fantastiškomis“ partijų programomis, kurios visos, kaip viena, užmirštamos po rinkimų. Partijos ir rinkimai, galėję tapti irklais, kuriais Lietuva kabintųsi į priekį, šiandien yra tapę kastuvais, kuriais naudojasi mūsų tautos duobkasiai. Kada girdžiu kalbant, jog už tautinės valstybės idėjos kyšo Kremliaus ausys, kad turime jos išsižadėti ir būti eurotautiniais, turiu pripažinti, jog tai bemaž baisiausias lietuvių tautos ir valstybės išniekinimas nuo to meto, kai Algirdas Brazauskas Lietuvos vėliavą pavadino skuduru. Turime aiškiai suprasti, kad eurotautininko pirminis interesas yra euro finansuojamas tautų sumaišymo politinis projektas, kuriame ne piniginis lietuvių tautos interesas laikomas visišku nesusipratimu.

Negalime sau leisti pamiršti, kad tautinė valstybė - tai kone pamatinis Sąjūdžio idealas. Sąjūdžio programoje tautų sumaišymo ir suliejimo politika yra prilyginama stalinistiniam genocidui ir smerkiama kaip nusikalstama ir antihumaniška. Tai, ką Sąjūdis laikė stalinistinio teroro nusikaltimu, mes šiandien sau aiškiname kaip vienintelę Lietuvos išlikimo perspektyvą. Palaukit, palaukit, aš žinau, kas man tuoj bus pasakyta - jeigu tu drįsti šitaip kritikuoti šiandienos idelogus ir demagogus, kaltindamas juos Lietuvos silpninimu ar net naikinimu, vadinasi tu pats esi Lietuvos išdavikas ir tikriausiai netgi nedraugiškų valstybių agentas. Ką gi, jeigu bandymas vadovautis Sąjūdžio programa, atnešusia Lietuvai laisvę, yra tarnystė priešui, belieka pripažinti, kad pagrindinis šiandienos eurotautininkų priešas yra - nei daugiau, nei mažiau - pati Lietuvos laisvė. Laikas baigti šį kvailą etikečių klijavimą, ir pagaliau pripažinti, kad Lietuvą pradėjome laidoti, neišgirdę mirties nuosprendžio, ir ryžtis pagaliau gaivinti, o ne dusinti jos gyvybę. Lietuvių tauta yra gyva ir kaip jaunosios kartos atstovas Sąjūdžio 30-mečio proga pažadu, kad po pasaulį išsiblaškę, iš namų išvaryti tėvynainiai ras savo kelią atgal, rasime bendrą pagrindą susivienyti ir lietuvių tauta vėl sugrįš namo gyvuoti čia per amžius. Savo laisvoje valstybėje. Ačiū.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (135)

 • Ramutė 2018 birželio mėn. 05 d. 16:30:30

  Džiaugiuos ir didžiuojuos šio jauno žmogaus išprusimu, tautine
  savimone, intelektualumu. Šios Seime išsakytos mintys ypatingai gražios
  ir šviesios. Jau gana seniai skaitau gerb. Vytauto straipsnius, todėl
  šiek tiek galiu išjausti jo būseną, jo didelį norą pristabdyti jėgos
  mankurtų į neviltį, į nežinią stūmiamą vienintelę Tėvynę –
  Lietuvą. Tik gaila, kad tokių išmintingų, jaunų žmonių Lietuvoje
  nėra daug, nes šiuolaikinės netautinės mokyklos ruošia kosmopolitus.

 • Jola jolai 2018 birželio mėn. 05 d. 15:59:39

  Dar "plytos nenupirktos o jus jau nama statot".28 metus visi tylejo,o dabar
  nori per pora metu "roju padaryti".Na kur taip buna-pasakose tik.Pradzia
  nebloga,toliau ziuresim,kito kelio nebera..as dar tikiu,kad yra doru
  zmoniu...

 • jolai 2018 birželio mėn. 05 d. 15:40:54

  Landsbergiu irgi daug kas tikėjo, net meldėsi jam.:)Nekilo mintis, kad
  reikėtų bent kažkokių konkrečių pasiūlymų, o ne poezijos, jeigu jau
  taikai į politikus?:)

 • jola 2018 birželio mėn. 05 d. 15:31:56

  nustebinote p.Vytautai-kaip jaunam zmogui Pagarba!Svieseja zmoniu
  protai-dziugu.Linkiu visakeriopos sekmes ir kad slove neaptemdytu
  proto,zmones pradejo tiketi-Nenuvilkit JU!

 • o juk šis vaikinas 2018 birželio mėn. 05 d. 15:24:21

  Tikrai šaunus, ką bekalbėtų čia kai kurie ciniški komentatoriai,
  bandantys sumenkinti jį ir pavadinti populistu. Jis jos ne populistas, bet
  Idealistas! Kokių mums dabar labai trūksta. Nes jaunimas dabar
  suciniškėjo, ,,suvakarėjo", sudaiktėjo... Taip, kad cinikai -
  traukitės iš kelio, leiskite tokiems laisviems žmonėms laisvai
  kvėpuoti.

 • MAGA 2018 birželio mėn. 05 d. 14:58:24

  Saunuolis! Jis yra Lietuvos ateitis.

 • tam to cha 2018 birželio mėn. 05 d. 14:47:00

  Aš juk taip ir parašiau - turės didelį pasisekimą.:) Prie nudrožtos
  propagandos pridėjo kelias "aktualijas" - ir prašau, naujas "mesijas"
  ant Lietuvos. Populistai Lietuvoje - patys mylimiausi. Kiek kartų
  pasimovėt ir vis dar nepasimokėt.:)

 • tam to 14.03 2018 birželio mėn. 05 d. 14:41:32

  O kuo anglai ir amerikonai (o ypač - prancūzai) prisidėjo prie Berlyno
  paėmimo?:) Žmogeli, TSRS sumušė 80 proc. Hitlerio pajėgų, visi
  amerikonai ir kiti prancūzai - 20. Dabar tu papasakok apie konservus, nes
  jūs tik tokius "argumentus" ir turite.:) Beje, iškart pasakau, kad tų
  konservų buvo 10 proc. reikiamo kiekio. Labai abejoju, ar jie turėjo
  didelę reikšmę karo baigčiai. Ir kad ilgai nesikankintum, primenu, kad
  prancūzai papuolė tarp "nugalėtojų" tik todėl, kad De Golis
  asmeniškai nulėkė pas Staliną ir įsipiršo į kompaniją.:) Nevark ir
  nesiginčyk su manim be reikalo. Tu žinai landsberginę chrienologiją, o
  aš - rimtą istoriją. Tuo ir skiriamės.

 • Gerb. R.Karbauski, Skverneli, Pranckieti ! 2018 birželio mėn. 05 d. 14:11:05

  Šio iš Žemaitijos jaunuolio pasisakymą įtraukite į savo darbų
  grafiką ! Tai tezės ,surašytos Lietuvai !
  Vakar per TV rodė interviu su jaunuoliais Vilniaus gatvėse.Beveik visi
  nežinojo ,kas yra Sąjūdis !
  Džiaugiuosi, kad randasi tokie jaunuoliai ! Ir dar žemaitis ,ir dar
  VYTAUTAS !
  SĖKMĖS ir DIEVO PALAIMOS - Tau ir artimiesiems !
  Pagarbiai Agnė

 • ? 2018 birželio mėn. 05 d. 14:06:41

  "Čia 2018 birželio mėn. 05 d. 11:14:11
  Sinicos ir Kaščiūno tautininkelis"
  ---
  O tu kas čia? Junkerio ir Merkel neostalinistėlis?

 • to "tam to Martynas..." 2018 birželio mėn. 05 d. 14:03:35

  Šišą ta TSRS armija būtų paėmusi Berlyną, jei ne anglai, prancūzai
  ir amerikonai. Nepriimk asmeniškai :)

 • to cha 2018 birželio mėn. 05 d. 14:01:24

  Matyt, tamsta esi iš tų Briuselio nepopulistų. Tokie visi kalba tiesą
  ir tik tiesą :))

 • Ačiū, Ačiū! 2018 birželio mėn. 05 d. 13:47:13

  Sėkmėss Jums Vytautai.
  Tikiuosi ir Landsbergiai paskaitę turės ką pagalvoti...

 • cha 2018 birželio mėn. 05 d. 13:39:51

  Auga naujas politinis populistas, pamaina lopetoms ir kasčiūnams.
  Sprendžiant iš kai kurių komentarų, pasisekimą turės.:)

 • tam to Martynas 2018 birželio mėn. 05 d. 13:16:05

  Aš neatsakau už tai, ko prikimšo į tavo durną galvą rusdofobinė
  propaganda.:)Jeigu Žukovas būtų buvęs toks asilas, koks esi tu ir kokiu
  tu įsivaizduoji Žukovą (ir kitus TSRS karo vadus), ne TSRS armijos
  būtų ėmę Berlyną, o Hitleris - Maskvą. Aksioma, kuri bukapročiams
  išvis nesuvokiama.:)

 • S 2018 birželio mėn. 05 d. 12:58:17

  Mus išgelbėti gali tik išmintis ir drąsa. Esu labai nudžiugusi, kad
  tarp daugybės tuštybių pilstytojų, atsirado jaunas žmogus,gerbiantis
  save kaip lietuvį, ir vertas pagarbos savo mintimis. Didžiulės sėkmės
  tau, sutelk kuo daugiau apie save bendraminčių ir jūs iškelsit Lietuvą
  iš duobės. su visų mūsų, vyresniųjų, pagalba ir palaikymu.

 • kalbetojui 2018 birželio mėn. 05 d. 12:40:48

  Lietuviu kalbos truputi pramok,- "SSRS ", "sovietu" , kas cia per nesamone,
  kur mokinaisi ? Lenkijoje ? Jei nori kalbeti ir rasyti rusiskai,- taip ir
  daryk. Ir nemaisyk komunizmo, logikos ir nesnekek apie dalykus apie
  kuriuos, matomai, nieko neismanai. Neiseis vienu uzpakaliu sedeti ant
  dvieju kedziu. O visa kitka, teisinga, logiska, bet kad tik nesigautu
  naujas portfeliu pilotas, pamirses visus savo skambius zodzius.

 • na 2018 birželio mėn. 05 d. 12:18:38

  va, o sakot, neturim jaunimo?

 • Pilietis 2018 birželio mėn. 05 d. 12:12:32

  Labai geras straipsnis...Šaunuolis...Daugiau tokių jaunuolių,kuriems
  BŪTINA vienytis ir GRŪSTI LAUK esamus ,,PATRIOTUS"iš šiltū
  kėdžiū,kurios vien nuo jų užsisėdėjimo pasmirdo ir davedė LIETUVĄ
  prie pražūties. Aš pilnai pritariu ,TAU, VYTAUTAI.

 • to Martynas 2018 birželio mėn. 05 d. 11:52:05

  Zukovui to net sakyti nereikejo, jis tai dare. Uztenka paziureti jo epopeja
  prie Rzevo, kur be reikalo guldydavo 2 divizijas per diena.

 • Martynas 2018 birželio mėn. 05 d. 11:41:08

  "Sovietų maršalas Georgijus Žukovas yra pasakęs - žuvančių vyrų
  negailėkit, bobos vis tiek prigimdys." Vaikine, Žukovas taip NIEKADA
  NESAKĖ. Tai - prasimanymas, kurį tu kartoji. Tas ir kiti išsireiškimai
  tik parodo tavo politines pažiūras ir išsilavinimo trūkumą. O visokių
  prožektų jau tiek pripasakota, kad vietos visiems nebeužteks. Tik naudos
  iš jų - nulis.

 • kas is to 2018 birželio mėn. 05 d. 11:29:45

  pasakyti ar parasyti yra daug zmoniu tik kas is to,kas nuo pasikeis?o gi
  niekas kaip buvo kolonija taip ir bus kaip melavo taip ir meluos,kaip voge
  taip ir vogs,tai tik sioks toks oro pavirpinimas ir daugiau nieko
  deja...cia brolyciai reikia kazko kito...tik ar ne pervelai

 • regi 2018 birželio mėn. 05 d. 11:24:05

  puiku, dziaugiames kad toks protingas ir galvojantis valstybes mastu musu
  jaunimas...

 • Čia 2018 birželio mėn. 05 d. 11:14:11

  Sinicos ir Kaščiūno tautininkelis

 • Sigitas 2018 birželio mėn. 05 d. 11:10:44

  Tai absoliučiai blaiviai mąsrančio jauno žmogaus mintys apie
  Lietuvą,jos praeitį,dabartį ir ateitį.Jeigu Lietuvoje būtų daugiau
  šitaip mąsrančio jaunimo-seniems komunistams čia nebūtų ką veikti
  įsikibus į valdžios atlapus Lietuvoje.Kol šitaip bus kaip dabar-JOKIŲ
  ŠANSŲ LIETUVAI IŠLIKTI NEPRIKLAUSOMYBĖJE NĖRA.Esama europrieglauda-ta
  ŽŪTIS LIETUVAI.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRIEMONĖS: Ūkio ministerija siūlo patobulinti pelno mokesčio lengvatos taikymą investiciniams projektams, taip pat ją taikyti elektromobiliams; šios priemonės, pasak ministerijos, svarbios šalies ūkio konkurencingumui ilguoju laikotarpiu.
 • DOVANOS: šalies vadovė Dalia Grybauskaitė Lietuvoje viešėsiančiam popiežiui Pranciškui dovanos nepriklausomybės simbolį - Laisvės varpą ir kūrinio „Gloria Lietuvai“ įrašą.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

USD - 1.1769 PLN - 4.2925
RUB - 78.0670 CHF - 1.1312
GBP - 0.8859 NOK - 9.5885
reklama
Sveikata Grožis