respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

Sąjūdžio jubiliejuje - raginimas praregėtinuotraukos (135)

2018 birželio mėn. 04 d. 20:09:37
Filosofijos magistrantas Vytautas Vyšniauskas

Vytauto Vyšniausko kalba Sąjūdžio 30-mečio minėjime Seime.


Gerbiami minėjimo dalyviai, brangūs Lietuvos žmonės, esu be galo laimingas šiandien galėdamas kreiptis iš šios tribūnos. Man sunku išsakyti savo dėkingumą Sąjūdžio didžiūnams už nuveiktus darbus, kurių vaisiais mintame kiekvieną dieną. Tačiau dar sunkiau apsakyti tą liūdesį ir neviltį, kurioje lietuvių tauta skęsta apsinuodijusi tais vaisiais, kuriais niekas daugiau nebesirūpina.

Užteks padėkų, atėjo laikas prasikrapštyti akis. Kol įvairiose iškilmėse linksminamės, mūsų senoliai miršta apleisti palatose ir trobose. Kol giriamės iškovoję laisvę, daugiau kaip pusė milijono Lietuvos gyventojų (600 tūkst. Lietuvos žmonių), įsivaizduojat kokie skaičiai - 600 tūkst. Lietuvos žmonių dūsta žemiau skurdo ribos. Kol mes spygaujame apie globalią Lietuvą, trečdalis mūsų moksleivių Lietuvoje nebemato ateities galimybių. Esu iš kaimo Kelmės rajone, tad žinau, ką kalbu. Jau šiandien bet kuriame provincijos mieste ar kaime matome nykiai tuščias gatves, uždarytas mokyklas, apleistus parkus. Ta nejauki tuštuma primena kare išmirusios tautos kapą, ant kurio teliko beprasmiu virtęs žodis „Tėvynė“. Mes į tai reaguojame kalbomis apie sėkmės Lietuvą ar globalios Lietuvos perspektyvą. Ir ką, prisišnekėjome. Net 82 proc. moksleivių svarsto apie emigraciją, kurios mastai niekaip nemažėja. Sąjūdžio programoje buvo iškeltas tikslas įtvirtinti tautinę švietimo sitemą, kurioje būtų ugdomos Lietuvai patriotiškai atsidavusios asmenybės. Šiandien, panašu, mums į tai nusispjauti. Tarsi daugelio žmonių beviltiška ekonominė padėtis ir labiausiai Europoje auganti socialinė atskirtis dar nepakankamai mažintų norą palikti Lietuvą, nes dar ir visiškai apolitiška švietimo sistema bei kalbomis apie globalią Lietuvą ugdome politinių beraščių, ekonominių migrantų ir Tėvynės likimui stipriai abejingų kosmopolitų kartą.

Per pastaruosius tris dešimtmečius Lietuvą paliko jau beveik milijonas žmonių. O mes išsiviepę bukai aiškiname, jog įsivešime pigių imigrantų ir užkišime atsivėrusią skylę. Tai sena komunistinė logika. Sovietų maršalas Georgijus Žukovas yra pasakęs - žuvančių vyrų negailėkit, bobos vis tiek prigimdys. Šiandien jau ir mūsiškiai sako panašiai: negailėkite iš Tėvynės išvarytų tautiečių - iš svetur atsivarysim naujų. Ar jau visai pamiršome, kad Sąjūdžio programoje buvo labai aiškiai pasakyta - nekontroliuojama migracija, atitraukianti žmones nuo gimtosios žemės yra žalinga tautų nacionaliniams interesams, o naujoji ekonominė politika privalo tarnauti ne anoniminei visuomenei, bet konkretiems Lietuvos žmonėms. Tačiau šie Lietuvos žmonės paprasčiausiai buvo užmiršti, o šią pačių lietuvių užmarštį mes vadiname - tik paklausykite - globalia Lietuva. Jeigu Lietuva yra visur ir jai užtenka bendros žmoniškumo konstitucijos, tuomet atsakykite man, kvailam vaikėzui, kuriems velniams ta Lietuvos valstybė apskritai reikalinga? Kam reikėjo kruvinų aukų už Lietuvą, jeigu būtų užtekę atidaryti SSRS sienas, kad visi patogiai išsivaikščiotume. Globali Lietuva iš esmės sako, kad Lietuvos valstybė lietuviui kaip penkta koja šuniui, kuri tik apsunkina gyvenimą.

Gana apsimetinėti prieš „nuogą karalių“, turime pagaliau pripažinti tai, kas akivaizdu. Būtent konservatorių partija, kuri kūrėsi kaip Sąjūdžio tęsėja, sukurdama globalios Lietuvos projektą, iš tikrųjų pati pirmoji išdavė Sąjūdžio idealus. Ne geriau atrodo ir kitos partijos, bet iš jų, tiesą sakant, niekas nieko ir nesitikėjo. Tai dvigubas smūgis tikėjimui Lietuvos ateitimi. Mes turime daug įvairių partijų, „MG Baltic“ turi savo liberalią nusikaltėlių partiją, buvę komunistai turi savo partiją, valstiečiai, tautininkai, lenkai, žalieji, darbininkai irgi turi po partiją. Net Kremliaus agentai ir tų agentų medžiotojai turi savo partijas. Tuoj turėsime eurotautininkų, pabėgėlių ir kokių nors homoseksualistų partiją - kiekvienai po savą interesą.

Turime gyvą lietuvių tautą. Vieną ir vienintelę. Bet savo tautą mes uždarėme į karstą, kurį, seniai nuleidę į duobę, bandome palaidoti „fantastiškomis“ partijų programomis, kurios visos, kaip viena, užmirštamos po rinkimų. Partijos ir rinkimai, galėję tapti irklais, kuriais Lietuva kabintųsi į priekį, šiandien yra tapę kastuvais, kuriais naudojasi mūsų tautos duobkasiai. Kada girdžiu kalbant, jog už tautinės valstybės idėjos kyšo Kremliaus ausys, kad turime jos išsižadėti ir būti eurotautiniais, turiu pripažinti, jog tai bemaž baisiausias lietuvių tautos ir valstybės išniekinimas nuo to meto, kai Algirdas Brazauskas Lietuvos vėliavą pavadino skuduru. Turime aiškiai suprasti, kad eurotautininko pirminis interesas yra euro finansuojamas tautų sumaišymo politinis projektas, kuriame ne piniginis lietuvių tautos interesas laikomas visišku nesusipratimu.

Negalime sau leisti pamiršti, kad tautinė valstybė - tai kone pamatinis Sąjūdžio idealas. Sąjūdžio programoje tautų sumaišymo ir suliejimo politika yra prilyginama stalinistiniam genocidui ir smerkiama kaip nusikalstama ir antihumaniška. Tai, ką Sąjūdis laikė stalinistinio teroro nusikaltimu, mes šiandien sau aiškiname kaip vienintelę Lietuvos išlikimo perspektyvą. Palaukit, palaukit, aš žinau, kas man tuoj bus pasakyta - jeigu tu drįsti šitaip kritikuoti šiandienos idelogus ir demagogus, kaltindamas juos Lietuvos silpninimu ar net naikinimu, vadinasi tu pats esi Lietuvos išdavikas ir tikriausiai netgi nedraugiškų valstybių agentas. Ką gi, jeigu bandymas vadovautis Sąjūdžio programa, atnešusia Lietuvai laisvę, yra tarnystė priešui, belieka pripažinti, kad pagrindinis šiandienos eurotautininkų priešas yra - nei daugiau, nei mažiau - pati Lietuvos laisvė. Laikas baigti šį kvailą etikečių klijavimą, ir pagaliau pripažinti, kad Lietuvą pradėjome laidoti, neišgirdę mirties nuosprendžio, ir ryžtis pagaliau gaivinti, o ne dusinti jos gyvybę. Lietuvių tauta yra gyva ir kaip jaunosios kartos atstovas Sąjūdžio 30-mečio proga pažadu, kad po pasaulį išsiblaškę, iš namų išvaryti tėvynainiai ras savo kelią atgal, rasime bendrą pagrindą susivienyti ir lietuvių tauta vėl sugrįš namo gyvuoti čia per amžius. Savo laisvoje valstybėje. Ačiū.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (135)

 • Pagarba 2018 birželio mėn. 06 d. 14:52:29

  Pagarba jaunam supratingam ir melui nepasiduodančiam Vytautui
  Vyšniauskui. Toks jaunuolio balsas kaip balsas tyruose, nes visi kiti
  jaunuoliai ir jaunuolės tapo globalistais ir į Lietuvą jiems
  nusispjauti. Ačiū jaunuolio tėvams išugdžius tokią brandžią
  asmenybę.

 • tam Vot tai tau 2018 birželio mėn. 06 d. 14:50:54

  Parašėte nesąmones.

 • Prašalietis 2018 birželio mėn. 06 d. 14:39:39

  "Tautinėms Birutėms"telieka pasiūlyti pasidairyti aplinkui ir ji
  pamatys,kad naivių tautinių avinų,kurių buvo minios
  1990-aisiais,Lietuvoje jei išliko iki šių dienų,tai tik vienas
  kitas.Blaiviai mąstantys žmonės jau seniai suvokė,kad galima tikėti
  nebent Dievu,gal būt teisingomis ir pažangiomis idėjomis, o ne jaunais
  ar senais"tautiniais pranašais,patriarchais,vyrais ar moterimis".Taip kad
  belieka "tautinėms Birutėms palinkėti sėkmės"ieškant šiandiena
  galimų tautinių avinų,kurie tik ir "svajoja",kad juos kas nors ir kur
  nors VESTŲ...

 • teisingai 2018 birželio mėn. 06 d. 14:29:25

  Saunuolis Vytautai,reiskia teisingu keliu einat,jei jusu kalba
  komentuoja,ne Valatkos paskutinio straipsnio,lygio komentatoriai.Smagu,nes
  uzkabinot giliau,kad tokie proto "sulai",pasijunge pries jus.Esate
  jaunas,dar turite daug laiko tobulejimui,manau atlaikysit,senu vilku
  antpuolius.Sekmes.

 • BIRUTE 2018 birželio mėn. 06 d. 14:12:07

  REMTI NE TIK ZODZIAIS,BET IR PETIMIS,TAI KAS BELIKO IS lIETUVOS,TURINT
  TOKI VEDLI IR AVIU BANDA PAJUDES.TIKEJIMAS STIPRUS GINKLAS,O SITUO JAUNU
  VYRU,MANAU GALIMA TIKETI.

 • Kokie 2018 birželio mėn. 06 d. 13:47:41

  komentarai, tokia ir tauta. Paskaitykit patys ir suprasit, kad dauguma
  komentarų tarsi dainos iš "Durnių lavo".
  Ne veltui juk sakoma: Durnių ir Bažnyčioje muša. Prieš kalbėdamas
  pagalvok.

 • re vot tai tau 2018 birželio mėn. 06 d. 11:17:37

  Tamsta nepersipjauk ant savo paties skustuvo. Kur tamsta matai tą laisvę
  ir nepriklausomybę - visos šios vertybės senai prarastos ir turite tik
  trijų pirštų kombinaciją. Sąjūdis iškovojo, o jus visa tai tiesiog
  praš*kote - štai tokios ir atitinkamai nuotaikos ir sklande Sąjūdžio
  30 -mečio sambūryje.

 • Vot tai tau , 2018 birželio mėn. 06 d. 11:06:03

  manau , kad savo tokiais pasakojimais pataikei su tais idiologiniais
  komunnistais į taktą ir net ne labai filosofiškai su dideliu sovietiniu
  prieskoniu ,išlemenai kalbą Sąjūdžio trisdešimtmečiui , ištiesdamas
  , kaip jau ir buvo anksčiau tokių mesijų , skustuvą (britvą)lietuvių
  Tautai-Lietuvai išsigelbėjimui.Man patinka , tokie j.janoniai , bet kaip
  sakė tas pats J.Janonis , bepigu tau šnekėt kai mašna prikišta ir
  nereikia užsieniuose ieškoti duonos kasnio, nes prie ruso buvo geriau.
  Manau, reikėtų tik padėkoti Sąjūdžio vadams už Laisvę ir
  Nepriklausomybę , o ne stepas po stepo vėl paklusniai, galvas nuleidus
  tipent vėl paskui komunistus į jų "žadėtą rojų",komunizmo
  rojų.AČIŪ!

 • Pagarbai 2018 birželio mėn. 06 d. 10:18:19

  Pagarba Jums už tokį puikų ir tikslų komentarą! Ir aš taip pat
  pagalvojau.

 • Pagarba 2018 birželio mėn. 06 d. 10:11:32

  Jaunuoliui, kuris pasakė graudžią tiesą būtent iš jauno žmogaus
  pozicijų. Viliuosi, kad štai toks jaunimas sugebės prikelti Lietuvą. O
  štai ko gero pirmą kartą, dalyvaudama Sąjūdžio minėjime, pajutau
  žmonių nusivilimą ir liūdesį. Nebuvo to didelio patoso, mačiau 30
  metų tarpo paženklintus savo bendražygių veidus - juk tuomet, prieš 30
  metų buvome jauni ir kupini optimizmo, šviesaus tikėjimo. Spinduliavome
  pagarba ir meile vieni kitiems. Dabar jau esame pagrinde senjorai, palikti
  skurdžiai egzistencijai ir pasijutę iš dalies kalti bei nusivylę. Liko
  širdyse tik meilė Tėvynei, bet neliko pasididžiavimo ir pagarbos mus
  atstovaujantiems politinėms jėgoms. Pernelyg ilgai taikstėmės su
  visomis negerovėmis ir leidomės būti apiplėšti. Sunku matyti ir jausti
  besiritančią Lietuvą žemyn, kuri pasmerkta išnykti globaliame
  pasaulyje. Tad išgirdus jaunuolio žodžius, bet menkutė viltis suruseno,
  kad gal štai toks jaunimas sugebės išsaugoti savo Valstybę.

 • Prašalietis-jola-Prasalieciui 2018 birželio mėn. 06 d. 09:43:48

  Perskaičius Tamstos išsamų,išraiškingą,"atveriantį akis"net ir
  eiliniam šiandieninio durnių laivo keleiviui,"vaizdžiai"nepacitavus
  Vyšniauskų Vytautuko"genialių filosofinių
  minčių",komentarą,supranti,kad brazauskinė-lansberginė"tautinė"
  politinė,auklėjimo,švietimo,mokymo..sistemos,su Lansbergių Vytautuku ir
  jo beretine"politine"chebra priešakyje sudarė sąlygas šiandieniniai dar
  neišsivaikščiojusiai jaunajai kartai pasiekti tokias
  lansberginės"tautinės filosofinės minties aukštumas",kokių Lietuvos
  istorijoje dar nebuvo.Todėl eiliniai dar neišsivaikščioję
  tautiečiai"džiaugsmingai tiki",kad"tautos"patriarcho
  V.Lansbergio"kelrodžiai tautinės filosofinės minties šedevrai"SANTYKIS
  YRA VISKAS ar BULŠITAS-ŠŪDMALA ateityje neišnyks, o tik bus pagausinti
  šiandieninių"Vyšniauskėlių,JOLŲ"ir panašių...būsimais"tautinės
  minties šedevrais".Ir visiems durnių laive bus aišku"kas yra kas"ir be
  Aristotelio,Kanto,Hegelio ir kitų filosofinių,logikos ir kitokių mokslų
  mokslininkų žmonijai paliktų veikalų...

 • ieškantiems tiesos 2018 birželio mėn. 05 d. 23:24:29

  Visa oficiali žmonijos “istorija”-atviras melas:
  sunaikinta-tiesa.jimdo.com/blog

 • Stebėtojui 2018 birželio mėn. 05 d. 22:32:25

  Gal galėjote parašyti dar kvailiau ??? Jums tai įprasta.

 • , dedulei, 2018 birželio mėn. 05 d. 22:28:33

  dzin Lietuva ir Jos Tauta,jam svarbiausia buvo viska prixvatint jo sebrams
  ,kgb metodas: skaldyk ir valdyk,arba anarxija 'tvarkos' motina.

 • Pats baisiausias 2018 birželio mėn. 05 d. 21:09:01

  KGB iškrėstas triukas Lietuvai-tai prifarsiruoti Sąjūdį savo ožių, o
  labiausiai dvokiantį, vardu Dedule, padaryti vadu.

 • Kam įdomu 2018 birželio mėn. 05 d. 21:00:43

  Vytauto kalba Seime - yra vaizdo įraše portale ekpertai EU .

 • o-o-o 2018 birželio mėn. 05 d. 19:56:41

  eurosąjunga,kaip tautų šeima – tai kažkoks liberastkonservų
  iliuzinis konstruktas. Šiame Lietuvos istorijos etape – mąstyti
  proeuropietiškai, reiškia mąstyti antitautiškai. Sako, mes
  europiečiai, mes tautiškai mąstantys patriotai. Šiandieniniame
  pasaulyje mąstyti europietiškai, reiškia mąstyti arba eurointegraliai,
  arba proamerikoniškai. Arba euroatlantiškai.Tai realybė. Ten Lietuvos
  valstybei vietos nenumatyta. O per 28 metus Lietuva niekur
  neprasiveržė, visas 90-ųjų projektas – tai ne valstybės proveržis,
  bet Lietuvos dalybos ir bandymas įsitaisyti į kitą priklausomybės
  sistemą. Kas šiandien išdrįs iškelti politinius uždavinius, kas suras
  politinius instrumentus ir naudosis jais Lietuvos labui? Kol makaulėse bus
  euro-jankiškai-tautiškai-tolerantiška košeliena, tol nieko nebus.Kol
  lietuvis nemąstys lietuviškai, italas-itališkai,vokietis-vokiškai, tol
  briuselynas makaluos šitą smirdinčią balą, vadinamą es. Iki jos
  baigties.

 • jola-Prasalieciui 2018 birželio mėn. 05 d. 19:45:54

  Butu,be galo saunu,kad eiliniai tautieciai,taip ir beliktu"zavetis-"kol kas
  nepralenkiamo"Lansbergiu Vytautuko,"tautines filosofines minties zavesiu ir
  sviesumu".
  Butu,be galo saunu,kad nesirupintu,kad ir del mazarascio kaimo
  berno,"susizavejusiu Ramutes,Maga"ir kitu"zavetojusiu ir
  didziuotojusiu,emociniu bukliu.
  Nes,jei eilinis"besizavintis"tautietis-"tipo nesupranta",zmoniu
  susizavejimo ir didziavimosi,tai ir konkrecios,Vysniausku Vytautuko citatos
  komentaruose,nebepades-pradeti"zavetis ir didziuotis".
  T.y.Jau dabar, jaunasis Vysniausku Vytautukas lenkia,senaji Lansbergiu
  Vytautuka SANTYKIS NEBERA VISKAS,savo"tautines filosofines minties zavesiu
  ir sviesumu"

 • Dar 2018 birželio mėn. 05 d. 18:58:38

  ne tokią kalbą pasakytų ne vienas,jei tik būtų suteikta
  tribūna.Visiems politikams maža nepasirodytų dėl to, ką yra pridirbe
  per visą Nepriklausomybės laikotarpį.

 • dr 2018 birželio mėn. 05 d. 18:10:21

  daugiau tokiu zmoniu saunuolis,

 • Stebėtojas 2018 birželio mėn. 05 d. 17:47:20

  Na,pasišaipėme iš šio jauno nesubrendėlio perskaitytos pasakėčios ir
  užteks.

 • Pensininkė 2018 birželio mėn. 05 d. 17:45:29

  Taip, šis vaikinas ne populistas, o idealistas ir mylintis savo Lietuvą.
  Jam dar toli iki populisto, nes dar neišmoko šios profesijos: pradėjo
  nuo filosofijos. Jo pasisakymas - idealistinis maksimalizmas.
  Nenusiminkit Vytautai ir nekreipkit į bambeklių komentarus, nes jie
  kitaip nesugeba ir nemąsto...

 • weks 2018 birželio mėn. 05 d. 17:10:30

  Šaunus jaunimas pareina......

 • Prašalietis 2018 birželio mėn. 05 d. 16:53:42

  Būtų be galo šaunu,kad"susižavėjusios Ramutės,Maga"ir
  kiti"žavėtojaisi ir didžiuotojaisi"Vyšniauskų Vytautuku pacituotų
  savo komentaruose konkrečiai, o ne bendromis frazėmis,Vytautuką kuom jis
  jas ir juos"žavi",kad ir mažaraštis kaimo bernas,paskaitęs"ne mažiau
  žavius ir šviesius"bet konkrečius komentarus,galėtų"žavėtis"
  jaunaisiais"šviesios ir gražios tautinės filosofinės minties
  skleidėjais- Vytautukais".O tai eiliniams tautiečiams
  belieka"žavėtis"kol kas nepralenkiamo Lansbergių Vytautuko SANTYKIS YRA
  VISKAS"tautinės filosofinės minties žavesiu ir šviesumu".

 • laisvas 2018 birželio mėn. 05 d. 16:43:14

  Biški nusišnekėjo. Žukovas su Stalinu karą laimėjo. Tai visai kitas
  reikalas. Dabar lietuviai pralaimi tekinom. O, kad skurstam, iš vienos
  pusės patys to norėjom, nes ėmėm šakes ir puolėm ardyti prieš tai
  buvusią santvarką. Iš kitos pusės, mums patinka skursti, nes,
  pažvelkit į Vilniaus ar kitų miestų gatves, jos tuščios. Vadinasi,
  Lietuvoje viskas gerai. Bent jau lietuviams. Kam negerai, tie kraunasi
  milijonus.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SPRĘS: Seimas ketvirtadienį ketina priimti daug aistrų keliančias Politinių partijų įstatymų pataisas, reglamentuojančias jų finansavimą; labiausiai parlamentarai ginčijasi dėl to, kaip bus finansuojamos į Seimą patekusios, bet vėliau suskilusios partijos.
 • TARIASI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien dalyvauja neformalioje, Europos Vadovų Taryboje Europos Sąjungai šiais metais pirmininkaujančios Austrijos Zalcburgo mieste, kur susirinkę ES šalių vadovai tariasi dėl ilgalaikių priemonių nelegaliai migracijai pažaboti.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

USD - 1.1667 PLN - 4.2951
RUB - 78.0688 CHF - 1.1304
GBP - 0.8881 NOK - 9.5470
reklama
Ukis 2018