respublika.lt

2018 rugsėjo 23, sekmadienis

Sąjūdžio jubiliejuje - raginimas praregėtinuotraukos (135)

2018 birželio mėn. 04 d. 20:09:37
Filosofijos magistrantas Vytautas Vyšniauskas

Vytauto Vyšniausko kalba Sąjūdžio 30-mečio minėjime Seime.


Gerbiami minėjimo dalyviai, brangūs Lietuvos žmonės, esu be galo laimingas šiandien galėdamas kreiptis iš šios tribūnos. Man sunku išsakyti savo dėkingumą Sąjūdžio didžiūnams už nuveiktus darbus, kurių vaisiais mintame kiekvieną dieną. Tačiau dar sunkiau apsakyti tą liūdesį ir neviltį, kurioje lietuvių tauta skęsta apsinuodijusi tais vaisiais, kuriais niekas daugiau nebesirūpina.

Užteks padėkų, atėjo laikas prasikrapštyti akis. Kol įvairiose iškilmėse linksminamės, mūsų senoliai miršta apleisti palatose ir trobose. Kol giriamės iškovoję laisvę, daugiau kaip pusė milijono Lietuvos gyventojų (600 tūkst. Lietuvos žmonių), įsivaizduojat kokie skaičiai - 600 tūkst. Lietuvos žmonių dūsta žemiau skurdo ribos. Kol mes spygaujame apie globalią Lietuvą, trečdalis mūsų moksleivių Lietuvoje nebemato ateities galimybių. Esu iš kaimo Kelmės rajone, tad žinau, ką kalbu. Jau šiandien bet kuriame provincijos mieste ar kaime matome nykiai tuščias gatves, uždarytas mokyklas, apleistus parkus. Ta nejauki tuštuma primena kare išmirusios tautos kapą, ant kurio teliko beprasmiu virtęs žodis „Tėvynė“. Mes į tai reaguojame kalbomis apie sėkmės Lietuvą ar globalios Lietuvos perspektyvą. Ir ką, prisišnekėjome. Net 82 proc. moksleivių svarsto apie emigraciją, kurios mastai niekaip nemažėja. Sąjūdžio programoje buvo iškeltas tikslas įtvirtinti tautinę švietimo sitemą, kurioje būtų ugdomos Lietuvai patriotiškai atsidavusios asmenybės. Šiandien, panašu, mums į tai nusispjauti. Tarsi daugelio žmonių beviltiška ekonominė padėtis ir labiausiai Europoje auganti socialinė atskirtis dar nepakankamai mažintų norą palikti Lietuvą, nes dar ir visiškai apolitiška švietimo sistema bei kalbomis apie globalią Lietuvą ugdome politinių beraščių, ekonominių migrantų ir Tėvynės likimui stipriai abejingų kosmopolitų kartą.

Per pastaruosius tris dešimtmečius Lietuvą paliko jau beveik milijonas žmonių. O mes išsiviepę bukai aiškiname, jog įsivešime pigių imigrantų ir užkišime atsivėrusią skylę. Tai sena komunistinė logika. Sovietų maršalas Georgijus Žukovas yra pasakęs - žuvančių vyrų negailėkit, bobos vis tiek prigimdys. Šiandien jau ir mūsiškiai sako panašiai: negailėkite iš Tėvynės išvarytų tautiečių - iš svetur atsivarysim naujų. Ar jau visai pamiršome, kad Sąjūdžio programoje buvo labai aiškiai pasakyta - nekontroliuojama migracija, atitraukianti žmones nuo gimtosios žemės yra žalinga tautų nacionaliniams interesams, o naujoji ekonominė politika privalo tarnauti ne anoniminei visuomenei, bet konkretiems Lietuvos žmonėms. Tačiau šie Lietuvos žmonės paprasčiausiai buvo užmiršti, o šią pačių lietuvių užmarštį mes vadiname - tik paklausykite - globalia Lietuva. Jeigu Lietuva yra visur ir jai užtenka bendros žmoniškumo konstitucijos, tuomet atsakykite man, kvailam vaikėzui, kuriems velniams ta Lietuvos valstybė apskritai reikalinga? Kam reikėjo kruvinų aukų už Lietuvą, jeigu būtų užtekę atidaryti SSRS sienas, kad visi patogiai išsivaikščiotume. Globali Lietuva iš esmės sako, kad Lietuvos valstybė lietuviui kaip penkta koja šuniui, kuri tik apsunkina gyvenimą.

Gana apsimetinėti prieš „nuogą karalių“, turime pagaliau pripažinti tai, kas akivaizdu. Būtent konservatorių partija, kuri kūrėsi kaip Sąjūdžio tęsėja, sukurdama globalios Lietuvos projektą, iš tikrųjų pati pirmoji išdavė Sąjūdžio idealus. Ne geriau atrodo ir kitos partijos, bet iš jų, tiesą sakant, niekas nieko ir nesitikėjo. Tai dvigubas smūgis tikėjimui Lietuvos ateitimi. Mes turime daug įvairių partijų, „MG Baltic“ turi savo liberalią nusikaltėlių partiją, buvę komunistai turi savo partiją, valstiečiai, tautininkai, lenkai, žalieji, darbininkai irgi turi po partiją. Net Kremliaus agentai ir tų agentų medžiotojai turi savo partijas. Tuoj turėsime eurotautininkų, pabėgėlių ir kokių nors homoseksualistų partiją - kiekvienai po savą interesą.

Turime gyvą lietuvių tautą. Vieną ir vienintelę. Bet savo tautą mes uždarėme į karstą, kurį, seniai nuleidę į duobę, bandome palaidoti „fantastiškomis“ partijų programomis, kurios visos, kaip viena, užmirštamos po rinkimų. Partijos ir rinkimai, galėję tapti irklais, kuriais Lietuva kabintųsi į priekį, šiandien yra tapę kastuvais, kuriais naudojasi mūsų tautos duobkasiai. Kada girdžiu kalbant, jog už tautinės valstybės idėjos kyšo Kremliaus ausys, kad turime jos išsižadėti ir būti eurotautiniais, turiu pripažinti, jog tai bemaž baisiausias lietuvių tautos ir valstybės išniekinimas nuo to meto, kai Algirdas Brazauskas Lietuvos vėliavą pavadino skuduru. Turime aiškiai suprasti, kad eurotautininko pirminis interesas yra euro finansuojamas tautų sumaišymo politinis projektas, kuriame ne piniginis lietuvių tautos interesas laikomas visišku nesusipratimu.

Negalime sau leisti pamiršti, kad tautinė valstybė - tai kone pamatinis Sąjūdžio idealas. Sąjūdžio programoje tautų sumaišymo ir suliejimo politika yra prilyginama stalinistiniam genocidui ir smerkiama kaip nusikalstama ir antihumaniška. Tai, ką Sąjūdis laikė stalinistinio teroro nusikaltimu, mes šiandien sau aiškiname kaip vienintelę Lietuvos išlikimo perspektyvą. Palaukit, palaukit, aš žinau, kas man tuoj bus pasakyta - jeigu tu drįsti šitaip kritikuoti šiandienos idelogus ir demagogus, kaltindamas juos Lietuvos silpninimu ar net naikinimu, vadinasi tu pats esi Lietuvos išdavikas ir tikriausiai netgi nedraugiškų valstybių agentas. Ką gi, jeigu bandymas vadovautis Sąjūdžio programa, atnešusia Lietuvai laisvę, yra tarnystė priešui, belieka pripažinti, kad pagrindinis šiandienos eurotautininkų priešas yra - nei daugiau, nei mažiau - pati Lietuvos laisvė. Laikas baigti šį kvailą etikečių klijavimą, ir pagaliau pripažinti, kad Lietuvą pradėjome laidoti, neišgirdę mirties nuosprendžio, ir ryžtis pagaliau gaivinti, o ne dusinti jos gyvybę. Lietuvių tauta yra gyva ir kaip jaunosios kartos atstovas Sąjūdžio 30-mečio proga pažadu, kad po pasaulį išsiblaškę, iš namų išvaryti tėvynainiai ras savo kelią atgal, rasime bendrą pagrindą susivienyti ir lietuvių tauta vėl sugrįš namo gyvuoti čia per amžius. Savo laisvoje valstybėje. Ačiū.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (135)

 • DEJA 2018 birželio mėn. 04 d. 21:29:26

  PASISAKYMAS BUVO Į VIENUS VARTUS IR TAI PARODO, ANT KIEK IŠPLAUTI
  ŽMONĖMS SMEGENYS, NEJAUGI IR ŠI KARTA APNUODYTA, TUOMET JOKIOS PAŽYMOS
  IR KOMISIJOS NEPADĖS, TUŠČIAS REIKALAS.

 • o kaip išieškoti? 2018 birželio mėn. 04 d. 21:27:14

  p.Nijole, jeigu dabar vėl per LRT vyksta ,,LRT forumas", pas Jakilaitį
  susirinkusi tokia abejotina ,,chebra", kad iškart apetitą numušė. Jie,
  matote, nagrinėja VSD pažymų, V.Bako tyrimo rezultatus ir visi, kaip
  susitarę, kritikuoja, suka nosį, ak, blogas tas Bakas, matote, blogas
  tyrimas... O jau dalyviai, atsiprašau, kažkokia jauna pamaiva iškart
  prakalbo apie plagiatą, o dar dalyvauja p.Juknevičienė. Net nupurtė nuo
  tokio neobjektyvaus forumo...

 • jo 2018 birželio mėn. 04 d. 21:20:45

  galima zavetis tuo jaunu zmogumi,kuris drasiai pasake prie kokiu pasekmiu
  privede kondervatoriu partija su dedule priesaky....ir toliau
  sekant dinastija anukas uzsima destriukcija.... tik aptekusiems pinigais
  "paskolomis" is konjako dezuciu ta tiesa nereikalinga ...

 • NIJOLĖ 2018 birželio mėn. 04 d. 21:18:56

  Pagarba jaunam žmogui. Teisingai - gana vergauti ir susikrovus lagaminą
  dairytis į kurį pasaulio kraštą pasukti. Seniai reikia pastatyti į
  vietą visus korumpuotus Lietuvos politikus, valdininkus, teisėsaugą ir
  kt. Visi privalo gauti tai - ko nusipelnė - būti nubausti. Žala turi
  būti išieškota su visais procentais. Jei to nepadarys Seimas - turi
  pareikalauti liaudis ir nebijoti, visiems išeiti į gatves.

 • Rolandas 2018 birželio mėn. 04 d. 21:13:01

  Sovietų maršalas Georgijus Žukovas nėra pasakęs - žuvančių vyrų
  negailėkit, bobos vis tiek prigimdys. O visą kitą tiks barkščiams...
  Lietuviai laisvėje nesidaugina (statistika).

 • puiki šaunaus jaunuolio kalba 2018 birželio mėn. 04 d. 21:11:43

  Tik man dabar keista per LRT ,,Panoramą", matant apačioje bėgantį
  teksta, kad atseit, paminėjime Sąjūdžio dalyviai, kritikavo valdžią -
  supraska dabartinius valdančiuosius. Ir vėl per LRT netiesa - juk
  protingiausi pranešėjai: šis vaikinas, dar Juozaitis, Radžvilas kaip
  tik pasakojo, kas privedė iki dabartinės padėties, kad ankstesnės
  valdžios visai užmiršo Sąjūdžio priesakus, net ir jo Garbės
  pirmininkas: visi susikūrė tik sau gerovę. O Lietuvos žmones užmiršo.

 • Ona 2018 birželio mėn. 04 d. 21:00:50

  Ačiū už tiesą,tikiu,kad pajudės išsilaisvinimas nuo maurų.

 • IRENA 2018 birželio mėn. 04 d. 20:57:54

  GEROS KALBOOS,TIK KAIP SUVIENYTI PAŽEMINTUS IR IŠNIEKINTUS ATSEIT
  SAVŲJŲ.....,NESSKALDĖ TAI VISI ŽINM KAS?

 • tokia tiesa 2018 birželio mėn. 04 d. 20:54:32

  Sėkmės ir sveikatos linkime šiam garbiam jaunuoliui. Dar yra vilties...

 • pensininke, 2018 birželio mėn. 04 d. 20:20:40

  girdejau sito jauno zmogaus kalba, kad daugiau tokiu atsirastu gal
  Lietuvoj gyvenimas visiems pageretu gana tiems apsirijeliams skriausti
  tauta , jaunime pasakykite jiems stop imkite valdzia i savo
  rankas

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis