respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

Sąjūdžio jubiliejuje - raginimas praregėtinuotraukos (135)

2018 birželio mėn. 04 d. 20:09:37
Filosofijos magistrantas Vytautas Vyšniauskas

Vytauto Vyšniausko kalba Sąjūdžio 30-mečio minėjime Seime.


Gerbiami minėjimo dalyviai, brangūs Lietuvos žmonės, esu be galo laimingas šiandien galėdamas kreiptis iš šios tribūnos. Man sunku išsakyti savo dėkingumą Sąjūdžio didžiūnams už nuveiktus darbus, kurių vaisiais mintame kiekvieną dieną. Tačiau dar sunkiau apsakyti tą liūdesį ir neviltį, kurioje lietuvių tauta skęsta apsinuodijusi tais vaisiais, kuriais niekas daugiau nebesirūpina.

Užteks padėkų, atėjo laikas prasikrapštyti akis. Kol įvairiose iškilmėse linksminamės, mūsų senoliai miršta apleisti palatose ir trobose. Kol giriamės iškovoję laisvę, daugiau kaip pusė milijono Lietuvos gyventojų (600 tūkst. Lietuvos žmonių), įsivaizduojat kokie skaičiai - 600 tūkst. Lietuvos žmonių dūsta žemiau skurdo ribos. Kol mes spygaujame apie globalią Lietuvą, trečdalis mūsų moksleivių Lietuvoje nebemato ateities galimybių. Esu iš kaimo Kelmės rajone, tad žinau, ką kalbu. Jau šiandien bet kuriame provincijos mieste ar kaime matome nykiai tuščias gatves, uždarytas mokyklas, apleistus parkus. Ta nejauki tuštuma primena kare išmirusios tautos kapą, ant kurio teliko beprasmiu virtęs žodis „Tėvynė“. Mes į tai reaguojame kalbomis apie sėkmės Lietuvą ar globalios Lietuvos perspektyvą. Ir ką, prisišnekėjome. Net 82 proc. moksleivių svarsto apie emigraciją, kurios mastai niekaip nemažėja. Sąjūdžio programoje buvo iškeltas tikslas įtvirtinti tautinę švietimo sitemą, kurioje būtų ugdomos Lietuvai patriotiškai atsidavusios asmenybės. Šiandien, panašu, mums į tai nusispjauti. Tarsi daugelio žmonių beviltiška ekonominė padėtis ir labiausiai Europoje auganti socialinė atskirtis dar nepakankamai mažintų norą palikti Lietuvą, nes dar ir visiškai apolitiška švietimo sistema bei kalbomis apie globalią Lietuvą ugdome politinių beraščių, ekonominių migrantų ir Tėvynės likimui stipriai abejingų kosmopolitų kartą.

Per pastaruosius tris dešimtmečius Lietuvą paliko jau beveik milijonas žmonių. O mes išsiviepę bukai aiškiname, jog įsivešime pigių imigrantų ir užkišime atsivėrusią skylę. Tai sena komunistinė logika. Sovietų maršalas Georgijus Žukovas yra pasakęs - žuvančių vyrų negailėkit, bobos vis tiek prigimdys. Šiandien jau ir mūsiškiai sako panašiai: negailėkite iš Tėvynės išvarytų tautiečių - iš svetur atsivarysim naujų. Ar jau visai pamiršome, kad Sąjūdžio programoje buvo labai aiškiai pasakyta - nekontroliuojama migracija, atitraukianti žmones nuo gimtosios žemės yra žalinga tautų nacionaliniams interesams, o naujoji ekonominė politika privalo tarnauti ne anoniminei visuomenei, bet konkretiems Lietuvos žmonėms. Tačiau šie Lietuvos žmonės paprasčiausiai buvo užmiršti, o šią pačių lietuvių užmarštį mes vadiname - tik paklausykite - globalia Lietuva. Jeigu Lietuva yra visur ir jai užtenka bendros žmoniškumo konstitucijos, tuomet atsakykite man, kvailam vaikėzui, kuriems velniams ta Lietuvos valstybė apskritai reikalinga? Kam reikėjo kruvinų aukų už Lietuvą, jeigu būtų užtekę atidaryti SSRS sienas, kad visi patogiai išsivaikščiotume. Globali Lietuva iš esmės sako, kad Lietuvos valstybė lietuviui kaip penkta koja šuniui, kuri tik apsunkina gyvenimą.

Gana apsimetinėti prieš „nuogą karalių“, turime pagaliau pripažinti tai, kas akivaizdu. Būtent konservatorių partija, kuri kūrėsi kaip Sąjūdžio tęsėja, sukurdama globalios Lietuvos projektą, iš tikrųjų pati pirmoji išdavė Sąjūdžio idealus. Ne geriau atrodo ir kitos partijos, bet iš jų, tiesą sakant, niekas nieko ir nesitikėjo. Tai dvigubas smūgis tikėjimui Lietuvos ateitimi. Mes turime daug įvairių partijų, „MG Baltic“ turi savo liberalią nusikaltėlių partiją, buvę komunistai turi savo partiją, valstiečiai, tautininkai, lenkai, žalieji, darbininkai irgi turi po partiją. Net Kremliaus agentai ir tų agentų medžiotojai turi savo partijas. Tuoj turėsime eurotautininkų, pabėgėlių ir kokių nors homoseksualistų partiją - kiekvienai po savą interesą.

Turime gyvą lietuvių tautą. Vieną ir vienintelę. Bet savo tautą mes uždarėme į karstą, kurį, seniai nuleidę į duobę, bandome palaidoti „fantastiškomis“ partijų programomis, kurios visos, kaip viena, užmirštamos po rinkimų. Partijos ir rinkimai, galėję tapti irklais, kuriais Lietuva kabintųsi į priekį, šiandien yra tapę kastuvais, kuriais naudojasi mūsų tautos duobkasiai. Kada girdžiu kalbant, jog už tautinės valstybės idėjos kyšo Kremliaus ausys, kad turime jos išsižadėti ir būti eurotautiniais, turiu pripažinti, jog tai bemaž baisiausias lietuvių tautos ir valstybės išniekinimas nuo to meto, kai Algirdas Brazauskas Lietuvos vėliavą pavadino skuduru. Turime aiškiai suprasti, kad eurotautininko pirminis interesas yra euro finansuojamas tautų sumaišymo politinis projektas, kuriame ne piniginis lietuvių tautos interesas laikomas visišku nesusipratimu.

Negalime sau leisti pamiršti, kad tautinė valstybė - tai kone pamatinis Sąjūdžio idealas. Sąjūdžio programoje tautų sumaišymo ir suliejimo politika yra prilyginama stalinistiniam genocidui ir smerkiama kaip nusikalstama ir antihumaniška. Tai, ką Sąjūdis laikė stalinistinio teroro nusikaltimu, mes šiandien sau aiškiname kaip vienintelę Lietuvos išlikimo perspektyvą. Palaukit, palaukit, aš žinau, kas man tuoj bus pasakyta - jeigu tu drįsti šitaip kritikuoti šiandienos idelogus ir demagogus, kaltindamas juos Lietuvos silpninimu ar net naikinimu, vadinasi tu pats esi Lietuvos išdavikas ir tikriausiai netgi nedraugiškų valstybių agentas. Ką gi, jeigu bandymas vadovautis Sąjūdžio programa, atnešusia Lietuvai laisvę, yra tarnystė priešui, belieka pripažinti, kad pagrindinis šiandienos eurotautininkų priešas yra - nei daugiau, nei mažiau - pati Lietuvos laisvė. Laikas baigti šį kvailą etikečių klijavimą, ir pagaliau pripažinti, kad Lietuvą pradėjome laidoti, neišgirdę mirties nuosprendžio, ir ryžtis pagaliau gaivinti, o ne dusinti jos gyvybę. Lietuvių tauta yra gyva ir kaip jaunosios kartos atstovas Sąjūdžio 30-mečio proga pažadu, kad po pasaulį išsiblaškę, iš namų išvaryti tėvynainiai ras savo kelią atgal, rasime bendrą pagrindą susivienyti ir lietuvių tauta vėl sugrįš namo gyvuoti čia per amžius. Savo laisvoje valstybėje. Ačiū.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (135)

 • Salin visas baimes !!! 2018 birželio mėn. 05 d. 06:21:02

  Aciu sesei N. Sadunaitei ,kurios Tiesos dvasia praslave taka ir sitai
  pilnai skausmo , saukiancios is pacios Lietuvos sielos gelmiu tiesos
  kalbai ir zadinanciai stiprybe ,bebaimiskuma ir Vilti . Aciu tau,zemieti .
  Tikejimo galia nugali viska . Tenukrenta baimes grandines kaustancios
  tautos kuna ir dvasia !!!! Mes prisikelsim !!!

 • Gerb.Vytautai, 2018 birželio mėn. 05 d. 01:53:05

  Tamsta issakei visu doru lietuviu mintis,bet kas toliau...kad tik nebutum
  apsauktas kokiu nore vatnyku,etc....dabar visi turi liaupsinti nors ita
  nuoga karaliu,is kalbet su patosu jog jis apsirenges prasmatniais ir
  brangiaias rubais...

 • pensininke 2018 birželio mėn. 05 d. 01:48:04

  Saunuolis! Jei rasis vis daugiau panasiai mastanciu jaunu, drasiu
  zmoniu,bus vilies,kad Lietuva,apvogta naujuju laiku 'partiotu' ,kada nors
  issikapstys is gilios moralines ir finansines duobes. Tik pirma butina
  'padaryti inventorizacija' salies viduje-kiek 'MG Baltic' ir panasus i ji
  yra skolingi Lietuvos zmonems,isreikalauti sugrazinti skolas, ir
  susigrazinti savo galias apginti savo sali nuo kenksmingu mums Briuselio
  nurodymu,kaip tai daro Vengrijos premjeras,Lenkija,Cekija,Slovakia. Aciu
  ,jums Vytautai V. Didziuojuos jumis. Burkit ir vienykit jaunima-jums
  priklauso tautos ateitis.

 • papadopolas 2018 birželio mėn. 05 d. 01:04:30

  youtube yra si kalba

 • Oksana 2018 birželio mėn. 05 d. 00:54:18

  DEKUI, Vytautai, tavo Tėveliams ir Mokytojams. Kurie sugebėjo iš auginti
  tokį šaunu jaunuolį. Konservų ir soc-Demonu agresyvioje aplinkoje

 • Sk. 2018 birželio mėn. 05 d. 00:19:23

  Girdėjau ir mačiau tą jaunuolį kalbant tiesiogiai. Duok Dieve ,kad
  tai būtų nuoširdi kalba . NE PAGAL UŽSAKYMĄ . SKAMBIAI DAUG KAS
  PAKALBA IR KAS IŠ TO ,KAM TAI RŪPI ?

 • Pensininkė 2018 birželio mėn. 04 d. 23:41:03

  Nuostabu ir neątikėtina, kad jaunas žmogus taip drąsiai ir
  patriotiškai išdrįso išrėkti apie Lietuvos skaudulius. Mielas
  Vytautai, pagarba ir linkėjimai stiprybės tęsiant Sąjūdžio
  idėjas...
  Tik atraskite sau bndraminčių. Norisi tikėti, kad ne visas jaunimas
  abejingas Lietuvos likimui, bet dar yra norinčių gelbėti seną
  lietuvių
  tautą nuo išnykimo, kaip prūsų...

 • Mantas 2018 birželio mėn. 04 d. 23:40:43

  Puiki ir drąsi kalba.

 • Edis 2018 birželio mėn. 04 d. 23:31:45

  šaunuolis.Pagarba.

 • Irena 2018 birželio mėn. 04 d. 23:19:34

  Vau!!!Jaunuoli, ACIU tau!Pagaliau ir jaunimas (o tai ypac svarbu!!!)
  pradeda busti.Sitaip drasiai pasisakyti gali tik PATRIOTAS! "Patriotu"
  klapciuku, "patriotu" dirbanciu savo gerovei ir dar visokiu "patriotu"
  priviso musuose jau daug ir, net sakyciau, labai daug.Atsikratyti jais bus
  labai sunku.Jie isikibe ragais ir nagais i savo kedes, po saves palieka
  savo palikuonis ir prosvaisciu, atrode, jau nera.Bet, pasirodo, prabunda
  jau ir jaunimas.Pradedu tiketi, kad tokiu jaunu zmoniu, tikru LIETUVIU mes
  turim nemazai, tik jie yra "uzglusinti".Sekmes jiems ju geruose darbuose.O
  mes kiek galesim, tiek prie ju prisidesim.Pagaliau PRABUSKIME IR
  KELKIMES!Dar noriu pasakyti, kad musu valdziazmogiai prades bijoti
  svenciu.Cia N.Sadunaite jiems svente sugadino, bet ji buvo paversta kaip ir
  nukvakusia (atsiprasau p.Sadunaites) pensininke, cia dabar jaunas zmogus,
  apie kuri tikrai nepasakysi, kad "nukvakes".Aciu drasiems zmonems.

 • stebėtoja 2018 birželio mėn. 04 d. 23:17:50

  Pagarba ir ačiū. Klausiausi viso minėjimo.Patiko Juozaičio, Kaušpėdo
  kalbos. Apsilankiusi keliuose portaluose matau, kad nelabai kam rūpi,
  nelabai kas iš viso visas kalbas girdėjo. Tik lv paminėjimas sukėlė
  komentatoriams tam tikras nuspėjamas reakcijas.

 • PAGARBA GERB.JAUNUOLIO TĖVAMS,JO MOKYTOJAMS IR JAM PAČIAM. 2018 birželio mėn. 04 d. 23:16:30

  Pajutau žemę po kojom,širdis aprimo ir duonos kąsnis tapo sotesnis.Šis
  jaunuolis matyt nuo Dievo siūstas,kad visiems suteikė tiek vilties.Labai
  sujaudino tikrųjų sąjūdiečių tiesūs žodžiai ir didelis ryžtas
  gaivinti Lietuvą,vaduoti nuo svieto perėjūnų ir Tėvynės
  griovėjų.Ąčių ARVYDAI,ZIGMAI,VISI TIESOS VYTAUTAI,VISOS TIKROSIOS
  SĄJŪDIETĖS MOTERYS IR JŲ ŠEIMOS NARIAI.TAUTA KARTU SU JUMIS JAUČIA
  DVASINĮ PAKILIMĄ.ŠIRDĮ ATIDUODA GILIĄ PAGARBĄ ANAPILIN IŠĖJUSIEMS
  TAUTOS BUDINIMO DIDŽIAVYRIAMS.MANO PAJĖGUME TIK MALDA TELAIMINA JŪSŲ IR
  MŪSŲ VISŲ TIESOS IR LAISVĖS SIEKIUS.LIETUVA,LIETUVA,LIETUVA---BŪK
  LAISVA///.

 • G.P. 2018 birželio mėn. 04 d. 23:07:53

  Štai čia yra tikro vyro kalba! Ir dar protingo ne pagal metus.

 • // 2018 birželio mėn. 04 d. 22:52:16

  Jei nori būti Lietuvoje išgirstas, turi meluoti ir nuolatos peikti
  Rusiją, kitaip prie tribūnos tavęs niekas neprileis. Deja, pasaulio
  agresorius yra JAV, todėl ponas Vyšniauskai, užteks meluoti ir lipti
  purvinais karjeros laiptais. Melą, nelaimes ir karą visam pasauliui neša
  JAV, todėl pono Vyšniausko pasakaitės mažų mažiausiai juokingos.

 • A 2018 birželio mėn. 04 d. 22:48:03

  Neblogai, tik kiek vaikiska. O jau pasizadeti uz isvaziavusius, kad jie
  gris, tai jau debiliska

 • ??? 2018 birželio mėn. 04 d. 22:38:08

  LRT išrinkta nauja vadovė, o jakilaitis remontuojantis savo tvartelį už
  Europos didžiulius pinigus, kaip dirbo, taip ir toliau meluoja ir pykdo
  Lietuvos žmones. Gerb. Direktore, gal jis nepakeičiamas, o gal Jus
  konservatoriai verčia jį laikyti. ATSAKYKITE ŽMONĖMS.

 • Jei 2018 birželio mėn. 04 d. 22:30:58

  Lietuvoje atsiras daugiau tokių vyrukų, gal pavyks ir konservatorius
  pradėti galvoti apie Lietuvą, o ne apie savo kišenę. Vytautai,
  palaikome Jus, ir 100 proc. pritariame Jūsų pasisakymui. Ačiū už
  Tiesą.

 • Algimantas 2018 birželio mėn. 04 d. 22:21:22

  Tai musu tevynes ateitis .jaunoji doroji karta ,kuri nesulenke keliu pries
  momona ir nepardave savo sazines.Po tokios kalbos lansbergis turejo gera
  galimybe viesai atgailauti pries tauta kuria isdave ir sutrype jos
  vertybes!Nejaugi stovedamas ant slenkscio iki siol nesuvokia jog Dievas is
  savo gailestingumo duoda jam sanca,perzengus riba bus pervelu...

 • Dočys 2018 birželio mėn. 04 d. 22:14:52

  Šaunuolis!

 • Monika 2018 birželio mėn. 04 d. 21:59:19

  Šaunuolis ,Vytautai. Apie tai mums šiandien reikia kalbėti. Gal dar
  nepavėluota, nors ir milijoną praradom. Širdį skauda, kai eini
  ištuštejusiu miestu, blogiau nei karas, kam reikalinga valstybė be
  gyventojų?kam reikalingas namas, jei jame nieks negyvena?

 • Jonė 2018 birželio mėn. 04 d. 21:40:16

  Valio,pagaliau ponas Vytautas išdrįso pasakyti,ką mes paprasti žmonės
  matome jau seniai.Ačiū už teisingas mintis.

 • R.K 2018 birželio mėn. 04 d. 21:37:03

  Į tašką.Tiksliau nepasakysi...deja

 • nusišnekėjo 2018 birželio mėn. 04 d. 21:34:57

  Juknevičienė nusišnekėjo į pievas ir lankas.

 • abc 2018 birželio mėn. 04 d. 21:34:24

  Kaip norėčiau būt jaunas, naivus ir kvailas ir bent akimirką patikėt,
  kad tie išvaryti iš tėvynės gryš.. o kolkas kraunamės čemodanus, jau
  ne jaunimas.. Vėlu. Apvogėt, apšmeižėt, sušaudėt guminėm kulkom.
  Lietuva bus belekur, kur lietuviai. Airijose, vokietijose. O čia bus
  dykuma ir kapas. Nevergaus lietuviai vagym, jų vaikam ir anūkam..

 • tam DEJA 2018 birželio mėn. 04 d. 21:31:57

  pasisakymas buvo į pačius tuos vartus, kur reikia. šaunuolis drąsuolis
  vaikinas.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SCENARIJUS: trečiadienį Seimo Audito komiteto posėdyje bus pristatytas Lietuvos ekonominės raidos scenarijus 2018-2021 m. bei Valstybės kontrolės išvados dėl jo; taip pat bus skiriamas dėmesys strateginio planavimo ir biudžeto formavimo sistemos pertvarkai.
 • TARŠA: Seimo Aplinkos apsaugos komitete trečiadienį bus svarstoma vandens valymo įrenginių kontrolė, analizuojant Kėdainių ir Vilniaus vandens telkinių taršos atvejus.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar dar vis turite neiškeistų litų?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +2   +10 C

   +8   +13 C

 

   +10  +12 C

  +9  +13 C

   +16  +17 C

 

   +13  +15 C

  15-18 m/s

 3-7 m/s

 

    2-6 m/s

 

USD - 1.1777 PLN - 4.2930
RUB - 77.3603 CHF - 1.1376
GBP - 0.8943 NOK - 9.5713
reklama
Ukis 2018