respublika.lt

2018 rugsėjo 22, šeštadienis

Sąjūdžio jubiliejuje - raginimas praregėtinuotraukos (135)

2018 birželio mėn. 04 d. 20:09:37
Filosofijos magistrantas Vytautas Vyšniauskas

Vytauto Vyšniausko kalba Sąjūdžio 30-mečio minėjime Seime.


Gerbiami minėjimo dalyviai, brangūs Lietuvos žmonės, esu be galo laimingas šiandien galėdamas kreiptis iš šios tribūnos. Man sunku išsakyti savo dėkingumą Sąjūdžio didžiūnams už nuveiktus darbus, kurių vaisiais mintame kiekvieną dieną. Tačiau dar sunkiau apsakyti tą liūdesį ir neviltį, kurioje lietuvių tauta skęsta apsinuodijusi tais vaisiais, kuriais niekas daugiau nebesirūpina.

Užteks padėkų, atėjo laikas prasikrapštyti akis. Kol įvairiose iškilmėse linksminamės, mūsų senoliai miršta apleisti palatose ir trobose. Kol giriamės iškovoję laisvę, daugiau kaip pusė milijono Lietuvos gyventojų (600 tūkst. Lietuvos žmonių), įsivaizduojat kokie skaičiai - 600 tūkst. Lietuvos žmonių dūsta žemiau skurdo ribos. Kol mes spygaujame apie globalią Lietuvą, trečdalis mūsų moksleivių Lietuvoje nebemato ateities galimybių. Esu iš kaimo Kelmės rajone, tad žinau, ką kalbu. Jau šiandien bet kuriame provincijos mieste ar kaime matome nykiai tuščias gatves, uždarytas mokyklas, apleistus parkus. Ta nejauki tuštuma primena kare išmirusios tautos kapą, ant kurio teliko beprasmiu virtęs žodis „Tėvynė“. Mes į tai reaguojame kalbomis apie sėkmės Lietuvą ar globalios Lietuvos perspektyvą. Ir ką, prisišnekėjome. Net 82 proc. moksleivių svarsto apie emigraciją, kurios mastai niekaip nemažėja. Sąjūdžio programoje buvo iškeltas tikslas įtvirtinti tautinę švietimo sitemą, kurioje būtų ugdomos Lietuvai patriotiškai atsidavusios asmenybės. Šiandien, panašu, mums į tai nusispjauti. Tarsi daugelio žmonių beviltiška ekonominė padėtis ir labiausiai Europoje auganti socialinė atskirtis dar nepakankamai mažintų norą palikti Lietuvą, nes dar ir visiškai apolitiška švietimo sistema bei kalbomis apie globalią Lietuvą ugdome politinių beraščių, ekonominių migrantų ir Tėvynės likimui stipriai abejingų kosmopolitų kartą.

Per pastaruosius tris dešimtmečius Lietuvą paliko jau beveik milijonas žmonių. O mes išsiviepę bukai aiškiname, jog įsivešime pigių imigrantų ir užkišime atsivėrusią skylę. Tai sena komunistinė logika. Sovietų maršalas Georgijus Žukovas yra pasakęs - žuvančių vyrų negailėkit, bobos vis tiek prigimdys. Šiandien jau ir mūsiškiai sako panašiai: negailėkite iš Tėvynės išvarytų tautiečių - iš svetur atsivarysim naujų. Ar jau visai pamiršome, kad Sąjūdžio programoje buvo labai aiškiai pasakyta - nekontroliuojama migracija, atitraukianti žmones nuo gimtosios žemės yra žalinga tautų nacionaliniams interesams, o naujoji ekonominė politika privalo tarnauti ne anoniminei visuomenei, bet konkretiems Lietuvos žmonėms. Tačiau šie Lietuvos žmonės paprasčiausiai buvo užmiršti, o šią pačių lietuvių užmarštį mes vadiname - tik paklausykite - globalia Lietuva. Jeigu Lietuva yra visur ir jai užtenka bendros žmoniškumo konstitucijos, tuomet atsakykite man, kvailam vaikėzui, kuriems velniams ta Lietuvos valstybė apskritai reikalinga? Kam reikėjo kruvinų aukų už Lietuvą, jeigu būtų užtekę atidaryti SSRS sienas, kad visi patogiai išsivaikščiotume. Globali Lietuva iš esmės sako, kad Lietuvos valstybė lietuviui kaip penkta koja šuniui, kuri tik apsunkina gyvenimą.

Gana apsimetinėti prieš „nuogą karalių“, turime pagaliau pripažinti tai, kas akivaizdu. Būtent konservatorių partija, kuri kūrėsi kaip Sąjūdžio tęsėja, sukurdama globalios Lietuvos projektą, iš tikrųjų pati pirmoji išdavė Sąjūdžio idealus. Ne geriau atrodo ir kitos partijos, bet iš jų, tiesą sakant, niekas nieko ir nesitikėjo. Tai dvigubas smūgis tikėjimui Lietuvos ateitimi. Mes turime daug įvairių partijų, „MG Baltic“ turi savo liberalią nusikaltėlių partiją, buvę komunistai turi savo partiją, valstiečiai, tautininkai, lenkai, žalieji, darbininkai irgi turi po partiją. Net Kremliaus agentai ir tų agentų medžiotojai turi savo partijas. Tuoj turėsime eurotautininkų, pabėgėlių ir kokių nors homoseksualistų partiją - kiekvienai po savą interesą.

Turime gyvą lietuvių tautą. Vieną ir vienintelę. Bet savo tautą mes uždarėme į karstą, kurį, seniai nuleidę į duobę, bandome palaidoti „fantastiškomis“ partijų programomis, kurios visos, kaip viena, užmirštamos po rinkimų. Partijos ir rinkimai, galėję tapti irklais, kuriais Lietuva kabintųsi į priekį, šiandien yra tapę kastuvais, kuriais naudojasi mūsų tautos duobkasiai. Kada girdžiu kalbant, jog už tautinės valstybės idėjos kyšo Kremliaus ausys, kad turime jos išsižadėti ir būti eurotautiniais, turiu pripažinti, jog tai bemaž baisiausias lietuvių tautos ir valstybės išniekinimas nuo to meto, kai Algirdas Brazauskas Lietuvos vėliavą pavadino skuduru. Turime aiškiai suprasti, kad eurotautininko pirminis interesas yra euro finansuojamas tautų sumaišymo politinis projektas, kuriame ne piniginis lietuvių tautos interesas laikomas visišku nesusipratimu.

Negalime sau leisti pamiršti, kad tautinė valstybė - tai kone pamatinis Sąjūdžio idealas. Sąjūdžio programoje tautų sumaišymo ir suliejimo politika yra prilyginama stalinistiniam genocidui ir smerkiama kaip nusikalstama ir antihumaniška. Tai, ką Sąjūdis laikė stalinistinio teroro nusikaltimu, mes šiandien sau aiškiname kaip vienintelę Lietuvos išlikimo perspektyvą. Palaukit, palaukit, aš žinau, kas man tuoj bus pasakyta - jeigu tu drįsti šitaip kritikuoti šiandienos idelogus ir demagogus, kaltindamas juos Lietuvos silpninimu ar net naikinimu, vadinasi tu pats esi Lietuvos išdavikas ir tikriausiai netgi nedraugiškų valstybių agentas. Ką gi, jeigu bandymas vadovautis Sąjūdžio programa, atnešusia Lietuvai laisvę, yra tarnystė priešui, belieka pripažinti, kad pagrindinis šiandienos eurotautininkų priešas yra - nei daugiau, nei mažiau - pati Lietuvos laisvė. Laikas baigti šį kvailą etikečių klijavimą, ir pagaliau pripažinti, kad Lietuvą pradėjome laidoti, neišgirdę mirties nuosprendžio, ir ryžtis pagaliau gaivinti, o ne dusinti jos gyvybę. Lietuvių tauta yra gyva ir kaip jaunosios kartos atstovas Sąjūdžio 30-mečio proga pažadu, kad po pasaulį išsiblaškę, iš namų išvaryti tėvynainiai ras savo kelią atgal, rasime bendrą pagrindą susivienyti ir lietuvių tauta vėl sugrįš namo gyvuoti čia per amžius. Savo laisvoje valstybėje. Ačiū.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (135)

 • Zenka 2018 rugsėjo mėn. 10 d. 21:27:25

  Procesas natūralus. Greitai tautos likučiai pereis į teroristinį lygį,
  prieš galutinai išnykstant. Nepaliko pasirinkimo. Kurie nepereis - tie ne
  tauta, o galvijai, pakeliui į skerdyklą. Baskai, šiaurės airiai,
  katalonai - tai yra paskutinė tautos išnykimo stadija, kartais gana
  triukšminga, paskutinis tautos pasispardymas. Ir visiškai teisėtas, ką
  besakytų perrašinėjamos konstitucijos sarginiai šunys.

 • Pilietis 2018 rugpjūčio mėn. 20 d. 15:41:27

  Juozaicio pažiūros atitinka Lietuvos žmonių norus,bet programoje
  norėtume išsamiai išgirsti kokių būdų bus keliama žmonių
  gerovę,kokie įsipareigojimai pensininkams,kaip valstiečiai ar remia
  šią idėją? Kada

 • GEDIMINAS ŽILINSKAS, NEW YORK 2018 rugpjūčio mėn. 10 d. 02:42:07

  Tikrasis, lietuvių Tautos ŠVIESUOLIS... Kuo geriausios Sėkmės mūsų
  Tėvynėje !

 • V B 2018 liepos mėn. 26 d. 18:28:16

  Pakalbėjome.Užtenka.Pradėkime dirbti.

 • Jau 2018 liepos mėn. 01 d. 21:02:10

  Piermiausia reiketu issiaiskinti ,kas yra tauta ,nes svedu karo metu pries
  300 metu dauguma lietuvos gyventoju ismire arba isvyko is lietuvos .

 • igna 2018 birželio mėn. 22 d. 00:22:55

  tokias kalbas kremlius jau 10 metu sako, tik negirdit. Jau senai Latvija su
  Lietuva palaidojo, uzims teritorija be pasipriesinimo, nes lietuviu po 20
  metu cia jau nebus, tik nuotraukuose rodys.

 • tam cha 2018 birželio mėn. 15 d. 08:58:18

  Kad tamsta esi nevisprotis, tai matosi iš jūsų komentaro.Jaunuolis gimė
  nepriklausomoje Lietuvoje ir dar tebesimoko,o jūs reikalaujate iš jo
  darbo rezultato? Kokio darbo, jis dar nedirba? O kad mato, kas dedasi
  Lietuvoje, labai šaunu. Broileris gyvena ne iš darbo pajamų,o iš
  mokesčių mokėtojų vargo. Kiek jis darbo vietų sukūrė paprastiem
  žmonėm, ne giminaičiam? Beje, darbo vieta reikėtų vadinti tokią
  instituciją, kurioje sukuriama nauja prekė, o valstybės institucijose
  turi vadintis tarnybos vieta, nes ten nedirbama, o įsisavinami pinigai.

 • Birutė 2018 birželio mėn. 08 d. 16:13:26

  Postsovietinė valdžia dorus lietuvius per pastaruosius 28 metus naikino
  ir niekino vis sparčiau. Jei iki šiol mums Maskva parenka prezidentus-
  apie kokį Lietuvos klestėjimą ateityje mes dar galime svajoti?

 • Ponai seimunai susimastykite 2018 birželio mėn. 07 d. 11:17:12

  Ir pradiekite rauduonuoti is giedos jaunuolis tieskie jums tiesa I veidus
  kokia earth baiseme bardake mes gyvename KURI jus sukuriete per tos 28
  metus siediedami seime tai neliecia naujai atejusiu valstieciu zaliju tik
  mus senius koncervatorius liberastus soc diemus jus VISUS laikas vyti nuo
  lovio Vis Vis Visniauskas parasie visa teisybe apie LIETUVA apie zmogu kad
  mus per ta laika sukurete baisu bardaka is kurio jau milijuonus lietuviu
  isbiego jums ne rupi tauta tik savo kiesenie garbyngi pasitrauktumiete nuo
  lovio net keulims to neirodisi jos to niekada ne padarys jus PONAI labai
  turietumiete susimastyti valstieciu zaliuju tai neliecia jie su tauta
  Prosenelis

 • Stebėtojas 2018 birželio mėn. 07 d. 10:00:09

  Nu,malančių liežuviais prisiveisė visokių,ir senų ir dar visai
  žalių.Belieka mažmožis-veikti.

 • nu 2018 birželio mėn. 07 d. 09:17:05

  Pradžioje buvo žodis...
  Pasakiusių jau yra nemažai, laikas veikti. Tuoj ir pamatysim, ar yra
  veikiančių. Seniai jau nieko negali, turi veikti jaunimas. Bet ne
  broilerinis. Broileriai veikia jau dabar. Kur atsvara?

 • pilietė 2018 birželio mėn. 07 d. 09:10:41

  šaunuolis,nepabūgęs pasakyti tai,ką daugelis iš mūsų
  galvoja.Jaunimas,imkite vadžias į savo rankas ir gal dar išgelbėsite
  Lietuvą nuo visiško žlugimo.

 • Na 2018 birželio mėn. 07 d. 07:03:53

  ir kas iš to ?Pasakė ir tiek.Mes eiliniai žmonės seniai viską
  žinome.O valdžiai nusispjaut...Mes rašančių, kalbančių tauta, bet
  NEDARANČIŲ...

 • As 2018 birželio mėn. 06 d. 21:44:06

  Nejau Lietuva dar turi savu cheroju,jaunojoj kartoj yra ir su neisplautom
  smegenim!Sviesos ir vilties spindulelis.O gal ir isliks lietuva,gal ir
  pavyks sunaikinti lansberginiu klana ir tikslus,o kartu su jais kris ir
  vusas kitas brudas.SAUNUOLIS!

 • dėl vytės 2018 birželio mėn. 06 d. 21:11:16

  kaip tik manau, būtent: tik dėl Brazausko paminėjimo vaikinas buvo ne
  visai teisus, tiesiog netaktiška dabar tai priminti, kai kiti, atseit
  ,,patriotai" pridarę daugiau ir esminių klaidų. Nepaisant to, vaikino
  kalba buvo labai gera.

 • vyte gerai pasakė 2018 birželio mėn. 06 d. 20:51:38

  Tik tegu neina studijuoti į vilpišauskinę irštvą. Palaukia, kol ją
  išmėš, kaip Euklido arklides.

 • Stebėtojas 2018 birželio mėn. 06 d. 20:43:20

  Nenuostabu-senas ir durnas.Seniena,jis tik perskaitė atmintinai
  išmokęs,ką jam parašė.

 • vyte 2018 birželio mėn. 06 d. 20:41:00

  man seniai taip niekas nepadare ispudzio,fantastiska kalba.Pagarba uz
  drasa. Saunuolis,kad paminejo Brazausko ta slykstu pasakyma apie
  veliava.Tik dabar reikia stebeti ar netures vaikinas problemu
  universitetePadeka teveliams

 • Dar yra garbyngu lietuvių 2018 birželio mėn. 06 d. 17:16:51

  Kurie išaugino savo vaikus mylieti tievyne kurioje patis gimie lenkiu
  pries tokius tievus savo žila galva kūrei daug teko iskentieti saugumo
  sklepe ir pamatyti pajausti amžina Sibiro įšalą gulage ir daug kentieti
  už savo tievynies meile dzeugios i kad dar liko tikru lietuvių pavizdys
  gerbemas Visniauskas jaunime imkite iš jo pavizdi netapkite lietuviškais
  mankurtais miliekite tievyne kurioje gimiete Prosenelis

 • Gerbie jums tikras lietuvi 2018 birželio mėn. 06 d. 16:55:27

  Gerbemas Visniauskai ar gali buve okupantu laizytojai ką nors suprasti
  apie Lietuva buvekomumystai kagebistai jie savo vaikus nemokie milieti savo
  tievynies atgavę laisve ją skubiejo sukišti i Europos užpakalį kad
  gautų detektyvas kaip gaudavo iš Kremliaus svarbiause kad turietu kam
  laizyti primokiedami Mažeikių naftos gamykla ir atomine elektrine kaina
  milijardinei bet laizyti turi kam ar tos padarus galima. vadynti lietuveis
  tai mūsų tautos naikyntojai judai pardavė mūsų tievyne už palaizima
  taip neturi būti atsirado tikru lietuvių kurie padarys tvarka atgavyns
  Lietuva sunaikins niekšu sukurta baisu bardaka Prosenelis.

 • Prašalietis 2018 birželio mėn. 06 d. 16:54:10

  "pagarbai,asmeniui,vot ir prašau"noriu pristatyti Lansbergių
  Gabrieliuką,kuris yra žmogus-VYRAS didesnis už Vyšniauskų Vytautuką
  ir jo balsas tyruose gaunasi didesnis,ir Gabrieliukas ne tik Lietuvos
  ateitis, bet ir Lietuvos būsimas patriarchas.Todėl Gabrieliuko tėvams ir
  diedukams turėtų būti didesnis"AČIŲ",nei"pagarbio ačių"Vyšniauskų
  Vytautuko tėvams...ir t.t.Didžiausia Lietuvos bėda"esamiems ir
  būsimiems avinų vedliams"bus tuomet,kai nebeliks visiškai nei jaunų nei
  senų"vedamų"tautinių avinų bliaunančių"Ačių",kaip garbino šie
  avinai juos"vedančius vedlius"vakar,garbina juos šiandien ir kurie
  garbins galimus avinų vedlius rytoj.

 • vot ir prašau 2018 birželio mėn. 06 d. 15:55:57

  Jaunas ir ne broileris. Kaip reikia Lietuvai tokių žmonių - Radžvilas,
  Juozaitis, Sinica, Vaišvila, dabar žinosim ir Vyšniauską. Yra ir
  daugiau, visų čia nevardysiu. Jie tikroji atsvara naujiesiems lietuviams
  - politiniams pusfabrikačiams.

 • cha 2018 birželio mėn. 06 d. 15:50:49

  "...Sąjūdžio 30-mečio proga pažadu, kad po pasaulį išsiblaškę, iš
  namų išvaryti tėvynainiai ras savo kelią atgal..."
  Na argi čia - ne briedas?:) Kaip jis ras tą "kelią atgal"? Darbo vietų
  prikurs, algas vakarų Europos lygio padarys? Jis gyvenime garantuotai
  nėra sukūręs NĖ VIENOS darbo vietos, o sapalioja apie dešimtis
  tūkstančių, kurias tektų sukurti tam, kad žmonės galėtų grįžti.
  Gryniausia "poezija", kuri labai patinka senmergėms ir nukvakusiems
  pensinio amžiaus "patriotams".:)

 • asmuo 2018 birželio mėn. 06 d. 15:41:54

  Pagarba jaunam, išmintingam Vytautui Vyšniauskui. Tai žmogus - VYRAS -
  tikroji Lietuvos ateitis. Jo kalba - tai kiekvieno doro lietuvio širdies
  skausmo atgarsis.

 • Pagarbai 2018 birželio mėn. 06 d. 15:01:10

  Jūsų komentarai labai tikslūs - tiesiai į dešimtuką.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • APMAUDAS: Rusijos futbolo čempionato aštuntojo turo rungtynėse šeštadienį Maskvos „Dinamo“ klubas, kuriam atstovauja Fiodoras Černychas, namuose 0:1 (0:0) pralaimėjo Machačkalos „Anži“ ekipai.
 • SVEIKINIMAI: Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Bulgarijos Respublikos prezidentą Rumeną Radevą šalies 110-ųjų nepriklausomybės metinių proga.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar jums yra tekę gauti padirbtų pinigų?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +13 +16 C

   +12  +14 C

 

   +8  +11 C

  +24  +27 C

   +15  +17 C

 

   +14  +15 C

  8-12 m/s

 2-5 m/s

 

    3-6 m/s

 

reklama
Ukis 2018