respublika.lt

2018 rugpjūčio 17, penktadienis

Rolandas Paksas. Prezidentė D.Grybauskaitė liko be „Peršingų puokštės“nuotraukos (50)

2018 balandžio mėn. 07 d. 17:10:53
Prezidentas Rolandas Paksas

Simbolinis trijų Baltijos valstybių vadovų ir Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) susitikimas Vašingtone dar kartą parodė, kokia tuščiavidurė, vienaplanė bei provokatyvi yra dabartinė Lietuvos užsienio politika.

 

Akivaizdu, jog ji tikrai nėra grindžiama nacionaliniais valstybės interesais ir nėra savarankiška. Esame įtraukti į pavojingo globalaus politinio žaidimo sūkurius, kurie ilgainiui gali mus nublokšti į sunkiai įsivaizduojamus civilizacijos paribius, galutinai sunaikinti lietuvių tautą.

Kažin ar sveiku protu būtų galima pagrįsti valdžios viršūnių nenumaldomai reiškiamą norą Lietuvoje steigti Jungtinių Amerikos Valstijų karinių pajėgų bazę, nuolat čia dislokuoti amerikiečių karinį kontingentą arba atgabenti į šalį raketas „Patriot“ Rusijos atgrasymui.

Reikėtų tik įsivaizduoti, kokią reakciją Rytų kaimynės „karinių vanagų“ ešelonuose sukeltų ši neadekvačiai grėsminga, militarinius interesus aptarnaujančių politinių sluoksnių retorika apie savo interesų plėtrą Baltijos šalyse.

Galima sakyti, jog šį kartą Baltųjų rūmų šeimininkui Donaldui Trampui pavyko apsaugoti lietuvių tautą nuo visos valstybės pavertimo poligonu, kuriame būtų žvanginama ginklais, o pasienyje nuolat būtų telkiamas karinis kontingentas ir vyktų nesibaigiančios pratybos.

Tačiau tai, jog šį kartą Dalia Grybauskaitė neparvežė į Vilnių „Peršingų puokštės“, kaip leido sau „neatsargiai“ prasitarti Estijos prezidentė K.Kaljulaid, jokiu būdu nereiškia, jog kamufliažinėms isteblišmento svajonėms nebus lemta išsipildyti būsimame NATO viršūnių susitikime.

Patronažinė žiniasklaida Lietuvoje vaizduoja, jog prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo „tikra žvaigždė“ Baltijos šalių vadovų susitikime, turėjusi tikslą uždegti Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą savo kategorišku tiesmukiškumu ir įskiepyti Donaldui Trampui karingesnį požiūrį į santykius su Rusiją.

Patys amerikiečiai šiandien pripažįsta, jog egzistuoja dvi JAV politikos dėl Rusijos. Vieną prezidentas Donaldas Trampas su komanda įgyvendina pats, o kita rūpinasi likusi vyriausybės dalis.

Nesunku pastebėti, jog Lietuvos diplomatiniai sluoksniai turi reikalų ir patarnauja tai kitai vyriausybės daliai ir bando „išpešti“ naudos sau administracijos kuluaruose. Visa kita - tik dūmų uždanga.

Būtent taip buvo organizuotas ir vyko Baltijos valstybių prezidentų vizitas į JAV, kurio metu turėjo būti bandoma spausti respublikoną Donaldą Trampą būti dar griežtesniu Rusijos atžvilgiu ir dar labiau „atrišti rankas“ veikti kariniams sluoksniams.

Apgailėtinas spektaklis, kuriame epizodinis vaidmuo buvo numatytas net tūlam žurnalistui iš LRT, kuris keturių prezidentų spaudos konferencijoje turėjo „atverti pasaulio žiniasklaidos akis“ dėl Rusijos, kaip „teroristinės valstybės“, žlugo.

Šį kartą išmušti iš vėžių Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento nepavyko. Pastangos neatrodė adekvačios.

Lietuvos politinių lyderių isteriška retorika tarptautinėje arenoje jau seniai yra peržengusi diplomatinio dialogo ribas ir tausi neprognozuojama.

Suprasti „geriau“, įžvelgti „daugiau“ bandant atverti Vakarams akis dėl Rusijos, reiškia ne ka kita, o politinės nuovokos ir atsakomybės stoką, nesugebėjimą gerbti politinių partnerių, išsišokant skaldyti ir kelti sąjungininkų nepasitikėjimą. Reikėtų nepamiršti, jog šiandien NATO vienija net 29 valstybes.

Ar tai naudinga mūsų valstybei, NATO, Europos Sąjungai ir jos bendrajai užsienio politikai? Norėčiau labai stipriai suabejoti.

Tuomet kieno interesams Vašingtone atstovavo karingoji Lietuvos prezidentė?

Nereikia nė atsiversti kokio nors buvusio užsienio reikalų ministro memuarų, kad įsitikintum, kokia politikos profanacija tvyro šalies diplomatiniame kontingente, kuris ilgainiui daugeliui yra virtęs karjeros, asmeninės saviraiškos ir nepamatuotų politinių ambicijų tenkinimo lauku.

Geriausias to pavyzdys - dėl įpėdinio skeptro dabartinės prezidentės užsienio politiką šlovinantis diplomatas Ž.Pavilionis, kuris atlieka tam tikrą trubadūro vaidmenį naujų grėsmių iš Rusijos eskalavimo kontekste.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas, žinoma, negali ilgalaike prasme apsaugoti Lietuvos nuo vietinės reikšmės politikų kvailumo, kurie užvaldyti asmeninės puikybės, nesuvokdami tikrųjų nacionalinių valstybės interesų pučia grėsmių burbulą, bando šantažuoti NATO partnerius Europoje dėl biudžeto išlaidų gynybos reikmėms procentų.

Pagaliau, kokiais realiais svertais Lietuvos politikos atstovai disponuoja tarptautinių santykių konstravimo plotmėje, išskyrus kategoriškais kaltinimais grįstą retoriką parodė šis Baltijos valstybių ir Jungtinių Amerikos Valstijų kontekstas.

Verta būtų pasidomėti, kiek tokia „užsienio politika“ tiesiogiai ir netiesiogiai kainuoja Lietuvos biudžetui ilgalaike prasme. Kokia Lietuvos verslo praradimų dalis dar yra paslėpta bendrame nuostolių krepšyje?

Neatmestina, jog itin griežta retorika užsienio politikos kontekste, gali būti ne kas kita, o instinktyvus isteblišmento noras nukreipti visuomenės dėmesį nuo vis labiau šlyjančių reikalų vidaus politikos plotmėje, nuo socialinių bėdų ar ekonomikos problemų.

Kita vertus, esant įtampos prisodrintai situacijai, kategoriškai išsakyti politiniai išpuoliai kitų valstybių atžvilgiu gali turėti provokacinių tikslų ir sukelti atsakomąją reakciją.

Kaip jau esu ne kartą pabrėžęs, kiekvienu atveju tai liudija atsiveriant didžiulei prarajai tarp valdžios interesų ir visuomenės lūkesčių, tarpusavio pasitikėjimo trūkumą bei norą manipuliuoti galios deficitu.

Agresyvi retorika ir fariziejiška laikysena politinės bendruomenės,  oponentų ir visos visuomenės atžvilgiu yra tapęs bene vienintelis išskirtinis vis labiau prastėjančios mūsų politinės kultūros bruožas.

Neadekvati laikysena rodo biurokratinio mentaliteto cinizmą, o dabartinę valstybės užsienio politiką lemia oportunistai. Akivaizdu, jog dabartinė šalies vadovė tikrai neatstovauja tautos interesams, nežiūrint kokiomis sociologinėmis apklausomis būtų bandoma iliustruoti gyventojų nusiteikimą įvertinti grėsmes.

Didesnio pasaulio žiniasklaidos dėmesio nesulaukęs šis „viršūnių“ susitikimas parodė, jog Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trampas yra nuoseklus skirdamas didžiausią dėmesį Jungtinių Valstijų interesams ir vidaus politikos problemoms, gerai suvokdamas, jog pigiais triukais maustyti savo rinkėjų nepavyks.

Priešingai nei regiono lyderės titulą nekorektiškai pasisavinusi Lietuvos Respublikos prezidentės aplinka, manipuliuoja viešaisiais ryšiais bandydama paslėpti liūdną faktą, jog jau seniai Lietuvos lyderystės jokiame kontekste - nei Europos Sąjungos, nei euroatlantinio saugumo, nei regioninio bendradarbiavimo, tiesiog nėra, išskyrus nuolatinį kartojimą didinti išlaidų procentus nuo bendrojo vidaus produkto karinėms reikmėms.

Galima nujausti, jog Jungtinėse Amerikos Valstijose yra pakankamai subjektų, kurie suinteresuoti gauti pelną iš ginklų pardavimo Baltijos šalims, tačiau kodėl reikia manyti, kad ir kitos Europos šalys nori būti įtrauktos į šiuos sandėrius. Kita vertus, kiek tokia ginkluotė užtikrina šalių saugumą reikėtų gerai pasverti. Ir kiek įtakos saugumui realiai šiandien gali turėti ginklai.

Tarsi pamirštant, jog NATO kolektyvinės gynybos principą apibrėžiančiame Šiaurės Atlanto sutarties 5-ajame straipsnyje yra aiškiai suformuluota, kad Aljansas besąlygiškai ateis į pagalbą bet kuriai narei, jeigu ji bus užpulta.

Nebent Lietuva siekia realiai patikrinti ir daro viską, kad savo žmonių sąskaita realiai išbandytų, kaip veikia šios sutarties 5-asis straipsnis.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (50)

 • keista 2018 balandžio mėn. 09 d. 09:18:51

  per 28 metus 141 nieko gero nenuveike Lietuvai ir Jos Tautai,bet labai
  kruopsciai priziurejo 'valdiskus' ir privacius uabus ir nuosekliai vykde
  briuselio klerku uzmacias,beda tik per juos ir dar kokia.

 • Kaip amerikiečiai parodijavo Grybauskaitę 2018 balandžio mėn. 08 d. 18:45:50

  Šiandien TV3 parodė kaip Holivudo žvaigždė Alekas Baldwinas su kolege
  išsityčiojo iš Grybauskaitės-didžiausias Lietuvos pažeminimas per
  nepriklausomybę-Trampas miega kol Grybauskaitė kalba
  nesąmones-kažkodėl nesityčiota iš Latvijos ir Estijos prezidentų -o
  tik iš Grybo.

 • pritariu 2018 balandžio mėn. 08 d. 10:51:19

  visgi ,norit pritarkit,norit derkit,bet Paksas protingas zmogus,todel ir
  bijo tie,kurie zaidzia nesaziningus zaidimus ir lobsta apsiseilioje...

 • stebėtojui 2018 balandžio mėn. 08 d. 08:39:27

  Izraelis tik plečiasi,kaip rupūžė patraukusi dūmo,žudo
  palestiniečius, palikdama dykynę ir įgalindama saviškiams darmai
  užgrobti žemes. Galvažudys yra galvažudys, nepriklausomai nuo to ar jis
  žydas ar musulmonas. Gal gali, mulki, papasakoti, kas atsitiktų, jei
  Rusija įstotų į NATO? Ar NATO pultų gelbėti Lietuvos, ar padėtų
  rusams okupuoti Lietuvą?

 • Gintautas 2018 balandžio mėn. 08 d. 02:39:30

  O ka patsai parvesi S 300.Ha.

 • Monika 2018 balandžio mėn. 07 d. 20:51:35

  Aš taip pat už R. Paksą, bet vargu ar jam leis. Nes visi bijo kaip
  velnias kryžiaus.
  O "Nemaniui" noriu paaiškinti, kad Lietuvoje jis bejėgis ką nors gero
  nuveikti, nes jo neprileidžia. Jis gali būti tik verslininku. Suprask
  žmogeli tai ir neburnok ko nesupranti.

 • balsuotoja 2018 balandžio mėn. 07 d. 20:28:18


  Tik karta balsavau uz prezidentus - R.Paksa. Ir vel balsuociau. Jei jis
  toks nepatikimas , lai rinkejai nusprendzia - Taip ar Ne ! Jug mes jí
  rinkom ! Tauta isrinko ,o kazkokia partija atstatydino !!! Ar tai teiseta
  ???
  Gal derejo rinkeju paklaust. AR mes tikim Prezidentu ar ne ?!!
  Kai isigande pratylejom ,nesusivokem, gavom uz bausme ta nei vyra, nei
  moteri.
  Atsimerkim , ar vel norim kitos valstybes agento ?

 • jis 2018 balandžio mėn. 07 d. 20:22:18

  tik populistikaut moka kaip ir 'magnolija',imkis veiksmu o ne lieziuviu
  malt ,ta visi 141 gerai ivalde yra tame tarpe ir tu,daug metu nematyt tavo
  darbu Tautos naudai,o tik sau.

 • Nemanis 2018 balandžio mėn. 07 d. 19:48:53

  Nemanau, kad Grybauskaitė suprato kam taikė ir ką pasakė Trampas.Ji
  supranta tik save kaip beklystančią.

 • >Kodėl? 2018 balandžio mėn. 07 d. 19:04:46

  R.Pakso straipsnius visada skaitau, nes tai puiki publicistika susijusi su
  ES ir Lietuvos politiniu gyvenimu. Atrandi protingų teiginių ir apskritai
  įdomu skaityti...
  Todėl pritariu kalusimui KODĖL? Juk žmonės pasiskirstę vieni už,
  kiti prieš, treti abejingi kaip ir visuose rinkimuose. Tad kodėl
  neleidžiama??? Didelė baimė, kad neįvyktų pagal juos stebuklas ir
  žmogus gali sugįžti į Lietuvos politinį lauką??? Ir tai reikštų,
  kad jie tuomet buvo neteisūs??? Štai ko labiausiai bijoma. Labiausiai
  bijo KT, kad tokie kvaili tuomet pasirodė ir patikėjo sąmokslo
  rengėjais??? Na ar ne taip buvo??? Paneikite, jei tai netiesa ir ne taip
  viskas nutiko??? Dalis žmonių buvo apkvailinti, dalis nepatikėjo, kiti
  liko ramūs kaip belgai, nors ant galvų butų
  varlėmis liję...

 • Kodėl ? 2018 balandžio mėn. 07 d. 17:16:53

  Kodėl Seimasir Prezidentė nepasiūlo,kad būtų vykdomi EŽTT ir JTO ir
  Lietuvos Seimo sprendimai ?
  Kodėl taip bijo leisti R.Paksui dalyvauti rinkimuose ? Kodėl už Lietuvos
  piliečius nusprendė jie ? Jeigu R.Paksas toks " blogas" ,nes REIKĖJO
  pašalinti,tai už jį žmonės nebalsuos ! Kodėl KT neatšaukia
  perteklinio reikalavimo IKI GYVOS GALVOS neleisti būti renkamam ? Juk
  TARPTAUTINIAI TEISMAI ( EŽTT ,JTO) nutarė,kad turi būti leidžiama
  dalyvauti rinkimuose ! Seimas irgi yra priėmęs įstatymą,kad pašalintam
  per apkaltą po 10 metų-
  galima vėl kandidatuoti,o ar bus išrinktas - jau priklausys nuo rinkėjų
  !

 • Petrai, musu gretos joksos 2018 balandžio mėn. 07 d. 15:40:25

  Yra landzbirkio projektas

 • xxx 2018 balandžio mėn. 07 d. 14:50:03

  puikus rašinys, tik... kas iš to. Mūsų Šviesioji ponia jau nepagydoma
  nuo rusofobijos.

 • T0mas J. 2018 balandžio mėn. 07 d. 14:23:18

  Tikrų komunistų-kgbistų, iš idėjos, - buvo tik vienas kitas, ir tikrai
  ne jie pavojingiausi. Jūs supraskit, kad pavojingiausi yra visi LIKUSIEJI
  komunistai kgbistai, kurie TSKP priklausė ne iš idėjos, bet dėl savo
  prisitaikėliškumo, dėl postų, karjeros, dėl gardaus valgio šaukšto -
  JIE yra kolaborantai. Jie pavojingiausi. Jie neturi nuomonės, principų,
  neturi įsitikinimų, jie visada parsiduoda, ir parsiduos tam kurį matys
  šalia tuo metu stipriausiu esant. Okupacijos metais Kremliui ištikimybę
  prisiekusių didžioji dalis dabar jau tarnauja kitam šeimininkui -
  Briuseliui, Vašingtonui, o tai yra ne ką geriau. Blogai, kad tarnauja ne
  Lietuvai. Lietuvos interesų paidyti gali tik Lietuvai tarnaujantys
  lietuviai ir niekas kitas pasaulyje - nei Briuselis, nei Vašingtonas, nei
  Maskva, anei visų šių trijų paminėtų sostinių kolaborantai.

 • Monika 2018 balandžio mėn. 07 d. 12:35:31

  Tai bent vienas protingas komentuojantis parašė tai, apie ką turi visi
  pagalvoti, o ne pravardžiuotis, kaišioti nosis ten kur nereikia, kelti
  praeitį ten, kur daleiskim "nusikaltimai" virsta nuliniais. O klaidų per
  tokią įtampą kiekvienas būtų padaręs ar palūžęs. Per tokius
  puolimus net žemaičiui buvo sunku atlaikyti. Nors lakūnai ištvermingi
  ir ryžtingi, bet audros kartais nugali ir juos. O tai buvo jau ne audra, o
  lietuviškasis cunamis. Tad nereikia menkam žmogeliui įžeidinėti
  tvirtus žmones, nes esate neverti jo net kojos piršto.
  Todėl pilnai pritariu Petrui ir kad atsirastų daugiau, nors panašiai
  mąstančių žmonių ir per rinkimus ateitų dauguma, o ne mažuma ir
  balsuotų 10 kartų apgalvoję, o 11 kartą paleidę biuletenį iš rankų.
  Juk esame maža tauta ir puikiai žmonės žinomi. Bet didžiausia
  problema, kad į žmogaus dušią neįlįsi: daugelyje žmonių
  tūno kipšai galvoje ir jie taip jaukia protus ir vienų ir kitų.
  Doram žmogui jie nepavojingi, o tik neturinčiam savojo aš ar
  sąžinės...

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 07 d. 12:29:05

  Petriukai,diskutuot su tavim gali tik berazumis,kuris nežino,kad
  prezidentą išrenka ne tauta,o gaujos,kurios oficialiai deklaruoja savo
  gretose turinčios 10% visų lietuvių rinkėjų.Kiti arba apmulkinami,arba
  paperkami.Tavo siūloma rinkimų sistema yra mitas.Net Romos popiežius
  renkamas neva išrinktūjų.Ir ką manai ar išrinktasis yra pats
  švenčiausias?

 • Petras 2018 balandžio mėn. 07 d. 12:11:57

  Arba demokratija netobula, bet nieko geriau niekada neišrado:)
  Atsakymą kolkas tik randu Kapos teisėje (lyg dar vedose minimoje ir lyg
  Lietuvoje galiojusioje senovėje)
  Tik jau kažkodėl nieko neįmanoma apie tai rasti google ir kituose
  demokratiniuose kanaluose…
  Bet esmė sistemos iki kaulų smegenų logiška ir paprasta. Giminė/šeima
  renka nuo savęs vieną atstovą patį protingiausią. Tada 10 tokių
  šeimų atstovų renka vienbalsiai vieną toliau ir tt bet vienbalsiai. Kol
  išrenkamas vienas pats protingiausias monarchas kuris nesprendžia
  klausimų kurių negali išspręsti žemesni lygiai.
  Gal kaip tarpinis variantas būtų seimo rinkimai nuo berods 60 LT rajonų
  panaikinant partijas ir jų sąrašus. O tie 60 seimo narių rajojose
  renkami kiek imanoma arčiau kapos principų!
  Padiskutuokime

 • Petras 2018 balandžio mėn. 07 d. 12:07:58

  Vilniaus forumas
  Tautininkai
  Lietuvos liaudies partija
  Rolandas Paksas
  Rolandas Paulauskas
  Mūsų gretos (alternatyva Lietuvai)
  Zigmas Vaišvila
  Respublikos leidinių grupė, Alkas.lt, visi kiti kaltinti
  ir išteisinti.
  Jei nors keliems susitikimams visa ši kompanija, ir ne tik, susivienytų
  (kaip buvo per žemės referendumą), tai gal papūstų pokyčių vėjai.
  Tačiau bent keliems susitikimams reiktų sukąsti dantis ir
  neprasivardžiuoti vieniems kitų vatnikais, pabėgėliais pseudo
  patriotait ir tt., gal tada būtų rasta bendra kalba.
  Man stebint viską, kas vyksta Lietuvoj pastaruosius 20 m., kirba tokia
  keists mintis - ar liaupsinama demokratija ir nėra ta sistema, kurioje
  užprogramuotos visos problemos.
  Padiskutuokime, jei ateina balsuoti kaip kažkas kviečia 80-90% rinkėjų,
  ir koks bus jų rinkimų rezultatas? Kiek iš jų bus protingų žmonių,
  suvokiančių, kad dažnai dabar paminamat konstituciją o kiek bus
  balsuojančių už gražų plakatą? Bet jei keli tokį klausimą, taigi
  arba esi vatnikas

 • > šventasis Juozai, 2018 balandžio mėn. 07 d. 11:26:35

  Gal baik vieną kartą nosį kaišioti į svetimos šeimos reikalus.
  Tikriausiai pats neturi arba nevykusią, tad pavydas sumišęs su
  nesupratimu dėl korektiškumo stokos...
  Straipsnyje kaip visada tiesa, bet ar pasiekia silpnapročių smegenines...
  Tai ir yra Lietuvos tragedija...

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 07 d. 11:04:51

  Tiek ir dar tiek.Metiesi kita kryptim?Nepavyks.Rusija Lietuvos
  sąskaita,vakarų kryptimi neprasiplė.Bus ir "Peršingai"
  "Iskanderiams"atsverti,neabejok.ES nuo Rusijos atsitverti reikalinga tik
  rytų kryptimi saugotis sustiprintai.Nors Izraelis nuo musulmoniškų
  galvažudžių apsigina ir visomis kryptimis.

 • tiek 2018 balandžio mėn. 07 d. 10:35:53

  Lietuvai ,ir kaimynėms visokeriopai stiprinant ginybinius pajėgumus ,tą
  Rusijos "reakciją" galima akivaizdžiai pastebėti pirmiausia iš tokio
  Žirinovskio žymiai sušvelnėjusios retorikos ,kai kalba apie
  "pribaltiką". Nebeliko ir komentatorių grąsinimų ,tipo , Rusija per
  kelias valandas....Ginybą būtina stiprint tiek nuo Rusijos tiek nuo dar
  atviresnės agresorės Lenkijos ,gerb. specialiste "ant visko" Paksai.

 • manau, 2018 balandžio mėn. 07 d. 09:41:50

  Grybauskaitė savo neadekvačiu elgesiu Rusijos atžvilgiu trūks plyš
  nori įrodyti ,kokia ji nekomunistė...bet būdama prezidentė,savo jėgas
  ir įtaką skirdama šalies puoselėjimui,lietuviškos kultūros garsinimui
  pasaulyje,savo žmonių gerovės kėlimu,ji tikrai būtų įrodžiusi,kad
  myli Lietuvą ir jos žmones

 • Apolinaras 2018 balandžio mėn. 07 d. 09:38:52

  Valinskas buvo teisus teksdamas magnolijai-bobele ir liks bobele

 • Vytautas 2018 balandžio mėn. 07 d. 09:18:26

  Labai teisingos R.Pakso pastabos dėl Lietuvos užsienio politikos.Nėra
  rimto politiko,kuris drįstų tai pasakyti.Tikėjausi,kad Karbauskis
  atsives komandą,kuri daugiau supras tokios politikos pražutingumą.Deja
  ir čia tik politikos ablovukai.Juknevičienė su Valatka baigia užburti
  Lietuvą,kad ir rusiškos trašos pavojingesnės už Duračioką.Iki kokio
  absurdo su visa žiniasklaida galėjom nusiristi.

 • valdas 2018 balandžio mėn. 07 d. 09:10:42

  Visu pirma,jei Paksas butu prezidentaves,tai nebutu taip issikerojes
  kb-istinis ozynas su musmirem ir pyd...
  Musu butu tiek neisginta,nebutu isparceliuotas,isvogtas Lietuvos ir jos
  pilieciu turtas,klestetu pramone...
  Kodel-todel,kad jis ukininkas,seimininkas,mokantis skaiciuot ,ne zaraza,ar
  ozys-vagyyyys...
  Ir persingai butu reikalingi,nes butu ka saugot-Lietuva,jos zmones.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GRĖSMĖ: Vilniuje ketvirtadienio pavakarę įvestas operatyvinis planas „Skydas“; pasak Vilniaus apskrities policijos pranešimo, Jeronimo Ralio ir Vito Gerulaičio gatvių sankryžoje, atliekant kasimo darbus, rastas 30-40 cm ilgio objektas, panašus į minosvaidžio miną.
 • KOMPENSACIJOS: likusi kompensacijų dalis praeitais metais nuostolių dėl liūčių patyrusiems ūkininkams bus išmokėta penktadienį; tokių žemdirbių, kurie dar nėra gavę kompensacijų, yra likę apie 300.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui, jūsų vartojamų vaistų kaina pakito?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +14   +16 C

   +14  +16 C

 

   +15 +18 C

  +20  +23 C

   +24  +26 C

 

   +24  +27 C

   3-6 m/s

  1-2 m/s

 

    1-2 m/s

 

reklama
Sveikata Grožis