respublika.lt

2018 liepos 23, pirmadienis

Rolandas Paksas: Prekyba Lietuvos valstybingumunuotraukos (37)

2018 balandžio mėn. 13 d. 19:00:11
Rolandas Paksas. Europos Parlamento narys, prezidentas

Pasaulis be galo įsitempęs laukia konflikto Sirijoje dėl cheminio ginklo panaudojimo Rytų Gutoje deeskalacijos, vildamasis, jog visa ši metų metus trunkanti beprotybė neperaugs į rimtą globalinį susidūrimą.


Kariniu poligonu paverstos Sirijos ir sirų tautos likimas šiandien iš tiesų mažai kam terūpi, kai savo santykius šios suverenios valstybės teritorijoje bando „išsiaiškinti“ branduoliniu ginklu disponuojančios galybės.

Tuo tarpu Lietuvos politiniame poligone nepaliaujamai tęsiasi ambicingi mūšiai aplink tautos nacionalinių interesų atstovavimo priedermių dar galutinai nepraradusias institucijas - Seimą ir Vyriausybę.

Jas daužo tiek opozicija pasivadinusių politinių grupuočių statytiniai, tiek Respublikos prezidentė ir globalistų indoktrinuota žiniasklaida.

Lietuvos politinė sistema galima sakyti yra vis labiau paralyžiuojama, siekiant nacionalines struktūras galutinai perjungti numatytoms Europos Sąjungos transformacijoms.

Dauguma Europos valstybių visuomenių, išskyrus keletą išimčių, tarsi užhipnotizuotos stebi vis labiau įsigalinčią globalizacijos hidrą.

Viena naujausių globalaus pasaulio užvaldymo proceso atmainų - vadinama Europos Sąjungos ir Kanados prekybos susitarimas CETA, kurio ratifikacijos procesas nacionaliniuose parlamentuose vyksta pilnu tempu.

Neabejoju, jog Lietuvoje mažai kas galėtų iš esmės pasakyti, ką reiškia šis, beje, jau veikiantis susitarimas ir kokį poveikį ši sutartis, plačiai atverianti vartus milžiniškų transatlantinių korporacijų invazijai, padarys trapiam mūsų nacionaliniam verslui.

Ar mažų Europos valstybių ekonomikos yra pajėgios atlaikyti šių interesų poveikį ir jų įtaką politinėms bendruomenėms?

Maža to - didžiosios korporacijos yra vienos didžiausių teršėjų pasaulyje, jų veikla kelia didžiulę grėsmę žmonių sveikatai, aplinkosaugai, viešosioms paslaugoms ir gamtiniams ištekliams.

Šiandien jau atvirai nuogąstaujama, jog CETA yra tikras Trojos arklys Europos kieme - prisidengiant ekonominio augimo retorika, suteikiamos išskirtinės sąlygos stambioms transnacionalinėms korporacijoms.

Gal atsirastų nepriklausomi ekspertai, kurie šiame kontekste galėtų sumodeliuoti, kas laukia, tarkim, Lietuvos žemės ūkio artimiausioje dešimties metų perspektyvoje, jeigu Monsanto korporacija nuspręstų čia investuoti?

Jeigu būtų įvestas Baudžiamojo kodekso straipsnis, kurio pavadinimas būtų prekyba valstybingumu (pagal analogiją su BK 226 straipsniu Prekyba poveikiu, kurį taip mėgsta šalies prezidentūros aparato kuruojama teisėsauga), tauta galėtų įvertinti visa tai, kiek per devynerius kadencijos metus pavyko nuveikti dabartinei šalies vadovei naikinant mūsų valstybingumą.

Lietuvoje vargu bau atsirastų drąsuolis, kuris nūnai išdrįstų pasakyti, kad Respublikos Prezidentė yra praradusi politinę ir moralinę teisę atstovauti valstybei lietuvių tautos vardu.

Politikai skirtingai pasitinka gyvybiškai svarbius iššūkius. Manyčiau, jog geriausias pavyzdys, kaip reikėtų dirbti tautos labui, yra vengrų kelias, kuriuo veda Viktoras Orbanas.

Orbano politika - tarsi smėlis tarp dantų Briuselio globalistams.

Jeigu palygintume lietuvių ir vengrų tautų nueitą kelią per dešimtmetį, pamatytume gana liūdną vaizdą mūsų nenaudai.

Tik ką pasibaigusiuose parlamento rinkimuose Viktoro Orbano vadovaujama partija „Fidesz“ vėl triuškinamai laimėjo, užsitikrindama galimybę toliau dar labiau sustiprinti vengrų tautos galimybes atsispirti dabarties iššūkiams.

Prieš tris dešimtmečius sukurta, šešiolika metų praleidusi opozicijoje ir dvylika pastarųjų metų yra valdžioje Viktoro Orbano politinė jėga tris kartus iš eilės laimėjo rinkimus dviejų trečdalių dauguma.

Jeigu palygintume Lietuvos ir Vengrijos lyderių politinės veiklos rezultatus per pastaruosius dešimt metų pamatytume, kiek daug negrįžtamai esame praradę.

Lietuva yra visiškai pasiklydusi globaliame virsme ir, sukaustyta diktuojamos politikos grandinėmis, nebegalinti daugelio sprendimų daryti savo galva. Visų pirma, turiu omenyje didžiulę nacionalinio biudžeto politikos priklausomybę nuo Briuselio komisariato ir Europos Sąjungos vadinamosios paramos teikiamų piniginių malonių.

Kaip sako Viktoras Orbanas, pradedantis jau trečią kadenciją premjero pareigose, „eurotauškalai ir liberalų apsimetinėjimas buvo nuosekliai eliminuojami iš Vengrijos politinio lauko, nepaisant visos paramos, kurią teikė jiems Briuselis. Padovanotą antsnukį išsiuntėme atgal į Briuselį, o šuns pasaitėlį - į Tarptautinį valiutos fondą.“

Tvirta Viktoro Orbano vertybinė politika garantuoja, jog vengrai niekada nereikš solidarumo tiems Europos lyderiams, kurie nori vesti Europą į postkrikščionišką ir postnacionalinę erą.

Deja, to negalėtume pasakyti apie Lietuvą. Lietuvje šiandien nuosekliai kertamos tautos krikščioniškos tapatybės šaknys, liberalizmo filosofija paskui save atveda vadinamo „New Age“ judėjimo pasaulėžiūrą, kurioje dominuoja totalizmas, natūralizmas ir savaip interpretuojamos dievybės sampratos.

Taip visuomenėje griaunama bet kokios transcendencijos ir suverenaus pasaulio egzistencijos galimybė. Tokioje tikrovėje tampa viskas galima, net ir kišimasis ne tik į pasaulio, bet ir žmogaus prigimtį.

„Savo keliu gali eiti tik tos tautos, kurios nepriklauso nuo kitų malonės“, - sako Viktoras Orbanas ir tai nėra tuščia politinė deklaracija. Šiandien Vengrija finansiškai nebėra absoliučiai priklausoma nuo kieno nors kito malonės. Vengrijoje veikia vietinės komunalinių paslaugų įmonės, todėl šeimos savo sąskaitomis neneša pelno tarptautinėms kompanijoms.

Energetinės nepriklausomybės klausimas šioje šalyje, galima sakyti, taip pat yra išspręstas. Didžiulėmis vyriausybės ir nacionalinio verslo investicijų pastangomis vengrai nutiesė šalies poreikiams reikalingus dujotiekius, todėl dujos į Vengriją gali tekėti ne tik iš Rusijos, bet ir iš Rumunijos, ir net Lenkijos.

Tuo tarpu Lietuvoje darosi nebeįmanoma nematyti naštos nacionalinei ekonomikai, kurią valdžia užkrovė žmonėms su SGD terminalu ir kontroversiškai pavadintu laivu „Independence“ („Nepriklausomybė“), kuris tapo didžiule finansine priklausomybe, kurią turi pakelti dujų vartotojai.

Kokią moralinę ir politinę atsakomybę turi prisiimti žmonės, kurie Lietuvos valstybės vardu įsipareigojo per dešimt metų sumokėti nepagrįstai didelę 521 316 033 eurų už laivo nuomą, o po to dar išleisti 160 mln. eurų už šio daikto išpirkimą, kuris ilgainiui, neatmesčiau tokios galimybės, atiteks „baltosioms apykaklėms“. Galima numanyti, jog šis terminalas buvo pradėtas statyti ir nuomojamas turint omenyje visai ne nacionalinius mūsų energetikos poreikius, o globaliai veikiančių konkrečių verslo subjektų interesus ir naudą.

Ar galima tikėtis, jog visi šitie dalykai kada nors bus deramai tiriami. Esu įsitikinęs, jog būtent šis pavyzdys pirmiausiai turėtų būti vertinamas prekybos valstybingumu aspektu.

Lietuvos gyventojai vis labiau klimpsta į skolas. Jokiais racionaliais argumentais nebegali būti paaiškinamas šuoliuojantis būtiniausių prekių ir paslaugų brangimas. Milijonai eurų išvežami į kaimynines šalis. Tai labai kenkia verslui. Miršta darbo vietos.

Kažin ar šiandien vyriškas prezidentų Dalios Grybauskaitės ir Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) apsikabinimas Paryžiuje ką nors reiškia daugumai Lietuvoje socialinėje duobėje gyvenančių lietuvių.

Reiktų pabrėžti, jog Vengrijos premjero Viktoro Orbano politikos esmė yra orientuota į milijono naujų darbo vietų per dešimtmetį sukūrimą. Ambicingi planai buvo ne tik deklaruoti, bet ir įgyvendinti: per aštuonerius metus vengrai sukūrė 736 tūkstančius darbo vietų.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas reikalauja, jog „ūkio ministrai siektų visiško nedarbo sumažinimo ir gelbėtų šeimas, turinčias didelių skolų dėl užsienio valiutų sukurtų spąstų ir kitų įsiskolinimų.“

Įvedus naują reguliavimą, iš jų buvo tikimasi užtikrinimo, jog Vengrijos žmonės niekuomet nebebus melagingais sumetimais įtraukti į skolas, už tai plėšiami ir paverčiami skolininkais visam gyvenimui.

Tuo tarpu Lietuvoje valstybė šiandien niekaip neužtikrina, jog žmonės nebūtų paverčiami viso gyvenimo skolininkais dėl greitųjų vartojimo ar būsto įsigijimo paskolų.

Galima sakyti, jog Lietuvos valdžios tiesiog kryptingai siekia nepažeisti šiltnamio sąlygų skolintojams ir nemato vergystės pančių kreditoriams.

Lietuvoje tūlas pasakytų, jog liberalios ekonomikos sąlygomis tiesiog nėra galimybių sureguliuoti žmonių išnaudojimo. Lietuvoje ekonominę mintį kontroliuoja Laisvosios rinkos institutas ir jo auklėtiniai. Niekam iš esmės nekyla mintis pasidomėti, kaip yra finansuojama ši liberalizmo ideologijos citadelė Lietuvoje. Vadinamo filantropo Džordžo Sorošo tinklui tarnaujantys intelektualai be perstojo rūpinasi, kad niekam toks noras neateitų.

Vengrams pavyko pasiekti dalykų, kuriais tikrai jie gali didžiuotis, nepaisant tarptautinio pasipriešinimo, su kuriuo susidūrė. „Tikiu, jog mes, vengrai, turėsime ateitį tik likdami vengrais: jeigu puoselėsime vengrų kalbą, ginsime savo krikščionišką ir vengrišką kultūrą ir saugosime Vengrijos laisvę ir nepriklausomybę.

Manyčiau, jog jeigu Viktoras Orbanas pretenduotų, šiandien jis būtų geriausias Europos vadovų tarybos pirmininkas. Esu tuo tikras.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (37)

 • taigi 2018 balandžio mėn. 20 d. 22:26:00

  R A U D O N O J I....+Q-bilius =INDEPENDENT {pavogti milijardai}

 • Vilkas 2018 balandžio mėn. 20 d. 09:00:03

  Teisingos įžvalgos Prezidento. Kada mes ginsime savo interesus bent
  50proc. kaip Vengrai? Matyt kol Pakso negražinsim į Prezidentus tol nieko
  nebus

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 17 d. 07:57:57

  Rolandai,man prasčiokui valstybingumas yra nekonkretu.Geriau pasakyk,kiek
  Briuselyje rusai duoda už hektarą lietuviškos žemės?

 • tai 2018 balandžio mėn. 16 d. 06:23:54

  tik kalbos,o kur darbai?

 • Chm 2018 balandžio mėn. 15 d. 18:35:44

  Kiek čia išsigimėlių priviso...

 • Arvydui 2018 balandžio mėn. 14 d. 22:44:24

  Ale tai tu geriau žinai Vengrijos ekonomiką už pačius vengrus. Kiba
  Briuselyje sėdi, kad jų giesmę giedi?

 • Arvydui 2018 balandžio mėn. 14 d. 22:40:11

  Lietuva irgi susirinko. Palygink, ką vieni iš to padarė ir ką kiti.

 • Kaunietis 2018 balandžio mėn. 14 d. 21:36:57

  Paksiau,buvai jaunas ir trūko proto,ką tu nugalėjai,juk kgbistinį
  klaną,bet nesupratai,kad jie labai greitai tavimi atsikratys,nes norėjai
  lietuvai gero ir gražinti tautai pavogtus pinigus ir tai juos išgazdino.
  O dabar su savo žmonos,o ypač dukros afišavimuisi visuose
  portaluose,neigiamas balas,nes nesugebi šeimos dorybių reguliuoti.

 • pakales 2018 balandžio mėn. 14 d. 21:22:33

  apie ka jis cia?

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 14 d. 20:16:32

  Susireikšminęs,įžūlus savigarba tas skrajoklis į ir iš Briuselio.

 • Pagarba 2018 balandžio mėn. 14 d. 18:46:16

  p.Paksui.Jūs savo straipsniais atveriat mums akis į dabarties pasaulio
  iššūkius perdarant pasaulį pagal naują modelį.Puikiausi Jūsų
  straipsniai verti išleisti atskira knyga.
  Manau,būtina valstybės ekonominę politiką,jos užsienio politiką
  vertinti prekyba valstybingumu aspektu.
  Ačiū už straipsnį.

 • Arvydas 2018 balandžio mėn. 14 d. 16:46:00

  deja,paksas arba nezino,arba nutyli,kad tie vengrai is europos fondu gavo
  desimtis milijardu investiciju,ir tas orbanas tik pasinaudojo mikliai tais
  vaisiais ir susirinko populistu balsus.Be europos sajungos vengrams,kaip
  ir visai postsovietiniai erdvei butu liudna padetis.Paksai,nustok pusti
  populizmo dudele.

 • Paksui 2018 balandžio mėn. 14 d. 14:27:15

  Prieš rašydamas straipsnius,Paksiuk užsuk vasaros 5gt.,nemokamai
  pagydis.?kiek gauni algos,kodėl nebuvai su pensininkais proteste.,,šiai
  dienai jaunimas valdo lietuvą,ir jaunimas nuspres ar tau šuvys ar
  kartuvės.

 • Paksai 2018 balandžio mėn. 14 d. 12:04:22

  1.Klausimas,ką gero nuveikiai sėdėdamas Briuselyje.,apie tai
  pašnekėk.,kokią algą gauni.

 • Taigi 2018 balandžio mėn. 14 d. 11:22:05

  Puiku. Bet ir mums reikia Orbano.

 • Prosenelis 2018 balandžio mėn. 14 d. 10:12:12

  Prezidente Paksai jau atsirado taszmogus kuris pasipriesino Gribauskaitei
  tai Karbauskas irjaigu tauta bus ne avinai tai apkalta visiems iteisintiems
  vagyms garantota pradedant Gribauskaite ir visa jos sutve gal sugrys tiesa
  garbie jaigu Karbauskas bus princypyngas tauta tikrai valstiecius palaikys
  nes butina ta baisu bardaka sunaikynti VIENA karta ant visaduos isgelbieti
  tauta Lietuva.

 • Edmas 2018 balandžio mėn. 14 d. 09:22:58

  Šaunuolis ,Rolandai.Taip toliau.

 • m 2018 balandžio mėn. 14 d. 08:01:40

  tas pats kur neprekiavo.... stoti paleičikui, borisovui pilietybe už
  parama rinkimuose...tylėtu uodega pabrukes, stotyje šiukšlynas ir nieko
  padaryt negali nes privati palečiko nuosavybė

 • Albina 2018 balandžio mėn. 14 d. 07:30:06

  "Ponios ir ponai,
  Tuo pačiu metu turime pripažinti, jog esame ne tik pilietinė valdžia,
  bet ir tautinė. Nūdienos pasaulyje, kam nors prabilus apie pasišventimą
  tautai, tokie žmonės dažnai yra cenzūruojami – esą, tauta tėra
  kažkoks folkloro elementas, nuobodus nostalgijos likutis, ar pagyvenusių
  piliečių sentimentas. Tačiau noriu jums aiškiai pasakyti, kad nors
  tautos samprata tikrai yra persmelkta sentimentalumo, tai yra kažkas
  gerokai daugiau. Tėvynė yra inkaras, kurio poreikį giliai širdyje
  jaučia kiekvienas. Todėl, nepaisant kandžių replikų ir pašaipų,
  šalies patriotai yra verti pripažinimo už tai, kad vis iš naujo ir iš
  naujo nuleidžia šį inkarą – už tai, kad nepailsdami mums nuolat
  išrėžia į veidus, jog tėvynė eina pirmiau viso kito. Iš
  amerikiečių pasiskolinę jų išsireiškimą, galėtume pasakyti taip:
  „Vengrija – pirmiausia“ (V. Orbanas) O ar kada nors mūsų KGBistė
  ir jos pakalikai sulauks atpildo už parduotą Lietuvą?

 • valdas 2018 balandžio mėn. 14 d. 05:34:39

  Lietuva turejo ir tebeturi siais laikais po okupacijos, tik viena
  Prezidenta,tai R.Paksa...
  Daugiau tai - is godumo ,gobsumo pardave savo tevyne isgamos...
  "Isgama reiskia vidumi moraliskai pagedusi zmogu,visu pirma isdavika,tas
  kuris issigime etine prasme,isdave sao tevyne...
  Tai pilnai apibuduna ozio gauja,buvusius komunistus,liberakus,kurie iki
  siol valde,nustekeno ir naikino Lietuva savo tikslu igyvendinimui...
  Isgama nederetu vadinti zmogaus padariusio tai is nevilties ar skurdo..."
  Ir kolkas mums norima toliau ipirst tokius pat,dar blogesnius"grazesnius"
  isgamas-tevynes isdavikus,lietuviu naikintojus.

 • Ir vėl Briuselio 2018 balandžio mėn. 14 d. 02:03:15

  lakštingala dailiai čiulba.

 • na , 2018 balandžio mėn. 14 d. 01:29:23

  nieko naujo - viskas jau senai skaityta ...

 • nuomone 2018 balandžio mėn. 14 d. 00:08:07

  Orbanas aisku saunuolis,bet ir vengru tauta ne versiai,skirtingai nuo
  lietuviu.O Paksas kuo toliau,tuo labiau patinka

 • Klemas 2018 balandžio mėn. 13 d. 23:56:34

  Nenuneigiama.

 • truputį reikėtų 2018 balandžio mėn. 13 d. 22:35:35

  autoriui atsipeikėti lyginant Vengriją ir Lietuvą. Kokią pramonę turi
  Vengrija ir kokią Lietuva? Kiek Vengrijoje gyventojų ir kiek Lietuvoje?
  Vengrai jau gamino autobusus gūdžiais SSSR laikais ir pardavinėjo
  rusams. Tai nesulyginamos sąlygos buvo visą laiką. Bet Paksui ekonomika
  per sunku, tai jam kaip raketų mokslas. Tegul paskaito rubaltic.ru ir
  pamatys kaip rusai pergyvena kad Independence turi ateitį. Pilnai gali
  būti skirstytoju mažiems SPG terminalams Baltijos jūroje, kurių atsiras
  ne vienas, o gabenti į mažus terminalus ekonomiškai nenaudinga. Bet
  kažką malti nesusigaudantiems žmonėms, tai Paksas pirmas.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • TVARKYS: sostinėje pradedama tvarkyti viena svarbiausių Naujamiesčio rajone - Švitrigailos gatvė. Jos remontui sostinės savivaldybė skyrė apie 200 tūkst. eurų.
 • VIETNAMAS: šiaurės ir Vidurio Vietname praūžęs taifūnas Son Tinh nusinešė 22 gyvybes, dar 12 gyventojų dingo be žinios.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar Seimo nariams turi būti įteisintos oficialios atostogos?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate Europos Komisijos siūlymui, kad tėvai privalomai dalintųsi vaiko priežiūros atostogas?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +19 C

 

   +15 +18 C

  +25  +26 C

   +21  +26 C

 

   +22  +26 C

    2-4 m/s

  2-3 m/s

 

    1-3 m/s

 

USD - 1.1670 PLN - 4.3229
RUB - 74.0532 CHF - 1.1633
GBP - 0.8945 NOK - 9.5905
reklama
Sveikata Grožis