respublika.lt

2018 rugsėjo 26, trečiadienis

Rolandas Paksas. Lietuva tampa ekonominių eksperimentų laboratorijanuotraukos (28)

2018 liepos mėn. 27 d. 16:12:40
Prezidentas Rolandas Paksas

Žinia, jog valdžioje bręsta sumanymas grakščiai „nurašyti“ per 100 milijonų eurų vadinamojo emigrantų nesumokėto Privalomojo sveikatos draudimo mokesčio (PSD), visuomenėje buvo sutikta dviprasmiškiai.

 

Viena vertus, galėjome įsitikinti, kaip lengvai ne maža dalis šalies gyventojų prieš savo valią galėjo būti padaryti valstybės skolininkais. Kita vertus, eilinį kartą tapo akivaizdu, jog milžinas ant molinių kojų - „Sodra“ - tebėra beviltiškai įklimpęs neatskaitingos ir neefektyvios veiklos liūne.

Tai reiškia, jog valstybės institucija, kuriai patikėta disponuoti beveik visų gyventojų socialinių garantijų biudžeto ištekliais, neturi savyje gebėjimų skaidriai administruoti tiek lėšų surinkimo, tiek jų panaudojimo.

„Sodra“ iki šiol neturi aiškiai nustatytų principų ir kriterijų, kaip adekvačiai apibrėžti savo santykius su mokesčių mokėtojų baze, todėl ir nesugeba inicijuoti teisės aktų, kurie leistų operatyviai nustatyti bei pašalinti atsirandančius sistemos trūkumus.

Egzistuoja ydingas supratimas, jog geriau visus išvykusius iš Lietuvos piliečius paversti savo prievolininkais bei nukreipti išieškojimus ne ginčo tvarka, „nurašinėjant“ lėšas iš jų asmeninių sąskaitų, nei turėti visą informaciją ir grįžtamąjį ryšį su visais potencialiais mokesčių mokėtojais.

„Sodra“ visada naudojosi išskirtine padėtimi vienašališkai priskaičiuoti ar nurašyti pinigus tiek iš gyventojų, tiek iš verslo įmonių sąskaitų. Nuo šios invazijos yra nukentėjęs ne vienas pilietis, darbuotojas ar darbdavys, verslo savininkas, todėl šiandien jau nieko nebestebina, jog tarp kitų valstybės struktūrų savivalės ir piktnaudžiavimo formų egzistuoja ir „Sodros“ sankcijų grėsmė.

Kita vertus, tai reiškia, jog šalyje funkcionuoja neteisinga vienos krypties mokesčių administravimo sistema, tarsi pamirštant, jog bendrų mokesčių surinkimas, visų pirma, yra susijęs su bendrojo gėrio kūrimu, didžiule valdžios atsakomybe ir atskaitomybe už jų panaudojimą.

Konkretūs skaičiai byloja apie itin komplikuotą situaciją „Sodros“ finansų ūkyje. Praėjusių metų pabaigoje bendra Valstybinio socialinio draudimo fondo skola buvo 3,894 mlrd. Eur, kurios liūto dalį sudarė Vyriausybės suteiktos paskolos - 3,594 mlrd. Eur.

Kita vertus, dar šiais metais ši Lietuvos mastais kolosali skola turėtų būti paslėpta bendroje valstybės skoloje, kuri dabar sudaro apie jau 40 procentų bendrojo vidaus produkto ir siekia beveik 18 mlrd. Eur.

Iš dalies nenustebino, jog tokiai, sakyčiau, grėsmingai „Sodros“ padėčiai „gelbėti“ valdžia ruošiasi pritaikyti formaliai tą patį skolos nurašymo principą, kaip ir 100 mln. Eur nežinia kaip priskaičiuotų mokesčių išvykusiems lietuviams. Tik čia, žinoma, gerokai skiriasi mastelis. Pati „Sodra“ bus išvaduota nuo beveik 4 mlrd. Eur kupros, kurią sugebėjo užauginti (!) nuo 2009 iki 2017 metų.

Pasirodo, tokia finansinė ekvilibristika yra dabartinės sisteminės pensijų reformos dalis, o visas prievoles už „Sodros“ skolas, palūkanas ir įsipareigojimus kreditoriams turėtų perimti valstybės iždo tvarkytoja Finansų ministerija.

Šis, vienas iš daugybės, valstybės gyvenimo epizodų liudija, jog dabarties Lietuvoje niekas nenori prisiimti realios atsakomybės už šimtų tūkstančių žmonių, kurie buvo priversti emigruoti arba gyvena savo tėvynėje ir yra atsidūrę ties socialinės atskirties riba arba gyvena žemiau skurdo ribos ir yra praradę viltį dėl įvairių valdžių savivalės, ateities socialines garantijas.

Dažnai politiniuose sluoksniuose paprastų žmonių problemos paliečiamos tik labai paviršutiniškai ir yra nušviečiamos biurokratijos supratimo ir institucijų požiūrio šviesoje.

Reikėtų pasakyti, jog šios institucijos tikrai „nedega“ rūpesčiu perimti ir įsijausti į tikrąją socialiai jautrių sluoksnių, ypač nuskriaustųjų, padėtį. Kenčiančių žmonių rūpesčiai ir problemos šiandien yra paskutinėje vietoje ir dažnai neįtraukiamos į jokias valdžios darbotvarkes.

Sprendimai, kuriuos inicijuoja valdžios institucijų biurokratija, tėra naudingi pirmiausia tų pačių biurokratinių instancijų egzistencinei gerovei.

Taip iš dalies atsitinka dėl to, kad tiek profesionalai viešosios nuomonės formuotojai, tiek komunikacijos specialistai ir žiniasklaidos priemonių atstovai yra tarsi izoliuoti nuo žmonių ir tiesioginio sąlyčio su jų problemomis.

Pastaruoju metu dažnai kalbama apie reformas, kurios turėtų būti įgyvendintos, tačiau ilgainiui atsitinka taip, jog visų šių pertvarkymų ir reformų esmė tik dar labiau atitolina jas nuo žmonių. Tai reiškia, kad dauguma gyventojų tampa savotiškais tokių „reformų“ įkaitais ir neturi kito pasirinkimo.

Vienas tokių pavyzdžių - tai kas dabar Lietuvoje vyksta su vadinamąja pensijų sistemos reforma. Jau pačioje pradžioje tapo nebeaišku, kokius įsipareigojimus ilgalaike prasme yra pasirengusi prisiimti valdžia, kuriai dauguma žmonių šiandien yra patikėjusi tvarkyti savo socialines garantijas.

Deja, šiandien pensijų sistemos pakeitimai tapo ne konstruktyvaus dialogo, kompromisų paieškos bei įvairių grupių politinio sutarimo išdava, o visuomenės supriešinimo ir Konstitucinio Teismo išaiškinimų dalykas, kas gali atverti naujas socialines bėdas.

Apie kokią pertvarkos naudą visuomenei galima kalbėti, jeigu nėra piliečių sutarimo dėl esminių reformos principų?

Kas tokiu atveju, pagaliau, gali prisiimti politinę atsakomybę už klaidas, neabejotinai turėsiančias neigiamų pasekmių daugumos žmonių teisėtiems lūkesčiams?

Sakyčiau, jog skubotai, neapgalvotai ir nemotyvuotai kaitalioti socialinio draudimo ir pensijų sistemą yra nusikaltimas.

Kaip galėjo atsitikti, kad valstybės prižiūrima ir globojama „Sodra“ daugybę metų galėjo taip neracionaliai ir netvarkingai disponuoti milžiniškais resursais, suvarydama į „ožio ragą“ visą pensijų sistemą ir trukdydama susikurti privačiai pensijų kaupimo praktikai?

Akivaizdu, jog dabartinė pensijų sistema yra neefektyvi, tačiau užuot sprendę problemą iš esmės ir mąstę apie kitokią valstybę, mes murkdomės metodikose ir skaičiukuose, kuriuos tvarkys tie patys tvarkytojai, tesugebėję metų metais tik patys gerai gyventi pensininkų sąskaita.

Pirmiausia turėtų būti atliktas nešališkas auditas ir objektyvus padėties vertinimas, kuris turėtų būti išsamiai ir plačiai pristatytas visuomenei.

Seimas gali tiesiog paskęsti parlamentinių tyrimų akivaruose, tačiau, tai tikrai nesukurs pagrindo naujai pensijų sistemai Lietuvoje.

Ekonomikos technokratai negali lemti šių dalykų, nes jiems, visų pirma, rūpi ne realus žmonių padėties pagerinimas, o savo sukurtų konstruktų ir modelių įdiegimas.

Lietuvoje dar pakankamai gajus vadinamasis Čikagos ekonomikos mokyklos diegtas „Laissez Faire“ principas, kurio tikslas, „suardyti esamas visuomenės struktūras, grąžinti jas į grynojo kapitalizmo būklę, apvalytą nuo visų - valstybinio reguliavimo, prekybos barjerų ir pažabotų interesų - kliuvinių“.

Niekada nesutiksiu, kad Lietuva būtų paversta ekonominių eksperimentų laboratorija.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (28)

 • viris 2018 liepos mėn. 29 d. 23:30:41

  jums blogas ir blogas paksas kada jums geras paksas bus pasakikt zmones
  tik palaikikit paksa vieninteli

 • viris 2018 liepos mėn. 29 d. 23:14:11

  as palaikau paksa noriu kad gristu i prezidentus tik jis gali padeti
  lietuvai kiti ne nes nematau kandidatu

 • >bėda 2018 liepos mėn. 29 d. 08:37:20

  Štai tokie kaip tamsta ir yra didžiausia Lietuvos bėda.

 • beda 2018 liepos mėn. 29 d. 00:29:08

  per tokius,tik kalbos ir jokio darbo Lietuvai ir Tautos labui.

 • Idomu 2018 liepos mėn. 28 d. 20:11:56

  Vieni lietuviai perkaitusiom galvom rašo komentarus, o kiti dar gerai
  neišsipagirioje ir išlindę iš šiukšlynų... Visi tokie protingi, nes
  praėję politinius mokslus stengiasi pasireikšti, nors šiaip ne taip
  suregzdami komentarus. Arba išmokę keleta jiems įsimintinų frazių
  kartoja jas per visus portalus. Šaunuoliai rašeivos, juk virtualią
  erdvę negalima palikti tuščią, ji tam ir yra kad tokie rašeivos
  lavintų savo kalbos ir literatūros įgudžius.
  Varykit ir toliau iki išmoksite teisingai ir kultūringai rašyti.
  Sekmės rašeivoms.

 • < < tam Jonui 2018 liepos mėn. 28 d. 19:20:41

  Na nebūkit trečias brolis ! Koks jūsų reikalas ,kas straipsnius rašo
  ir ,kad "Respublika" spausdina ? Negi spausdins sisteminė žiniasklaida
  ,kuri prieš 14 m. padėjo "versti" iš posto Prezidentą ? Kodėl
  "įsikalėte" į galvą tą vienintelę frazę ,kuri
  gal ir nebuvo pasakyta ?
  Tuo metu pasiklausymo vadai,galimai, buvo užsiėmę kalėjimo statyba ir
  dolerių dalyba ,juk galėjo ir savo pokalbių frazes užrašyti ?

 • Baba 2018 liepos mėn. 28 d. 19:14:45

  Jonui 2018 liepos mėn. 28 d. 17:46:39 komentarą:
  O koks tau skirtumas kas rašo - svarbu ką rašo.
  Daug žinosi - greit pasensi. Būsi toks tulžimi persisunkęs kaip tas
  lžeprosenelis ir drąskysies čia po komentarus keikdamas paksus ir
  piršdamas visiems juozaičius. Nori greitai pasenti? Neskubėk. Pasenti ir
  numirti visada suspėsi.
  Specialiai patenkinti Tamstos žingeidumą, išduosių paslaptį - Jis net
  neturi, kas jam tuos straipsnius rašytų. Visi kinkas drebina net labas
  jam pasakyti, kad paksoidais konservatorių apšaukti nebūtų. Be to, jis
  už Tamstelę, manau keliasdešimt kartų protingesnis ir jam jokie tarnai
  nereikalingi.
  Va taip, va, ponas Jonai.

 • Agnė 2018 liepos mėn. 28 d. 19:03:36

  Kaip suprasti,negi Prezidentas siūlo ,kad vėl Sodra atiduotų
  DABARTINIŲ pensininkų pinigus privatiems fondams ?
  Jei būsimieji pensininkai dar po 20 - 30 metų nori didesnių pensijų -
  lai moka iš savų algų ,o ne iš Sodros ? Taip daro
  kitos ES šalys . Juk vien dėl to ,Lietuvos pensininkų "išmalda" yra
  mažiausia ES ! Močiutės giminės atvažiuoja iš Vokietijos -
  STEBISI ,kaip senjorai išgyvena iš 230 - 260 € "arbatpinigių"?

 • Baba 2018 liepos mėn. 28 d. 18:58:23

  Dėl visų Lietuvos problemų, net dėl karščio, sausros, taksistų,
  politinių batalijų, 50000 ruso hibridinių kibernetinių atakų per
  metus, avarijų keliuose, dalies žmonių biednumo, savižudybių,
  žmogžudysčių, etc., paguodžia tai, kad turime kaltininkų pasirinkimą
  iš keturių. Pats kalčiausias dėl visko visada būna Putinas, po jo eina
  Paksas, o jau po tik po Pakso - visokie mistiniai KGB'istai, komunistai ir
  pedofilai...
  Nors R.Paksas jau 14 metų, kaip neturi savo rankose jokių Lietuvos
  valdžios svertų, bet vistiek nei vienas tiek neužkliūna, kaip jis. Net
  straipsniai spaudoje šakninius konservatorius veda iš proto.
  Tai tų, kurie kaip votys pūliais pertvinkę patologine neapykanta jį
  pastoviai čia dergia, noriu paklausti, o kas jus verčia jo straipsnius
  skaityti? Skaitykite Tatos, kaip rusas jus puola.
  P.s. Ir dar tų agitatorių noriu paklausti, kodėl taip aktyviai peršate
  tą neturinti jokios komandos ir valdymo bei politinės patirties
  A.Juozaitį, o ne, sakykim, rėksnę A.Maldeikienę?

 • Jonas 2018 liepos mėn. 28 d. 17:46:39

  Tikrai būtų įdomu sužinoti kas jam rašo tuos straipsnius,nes jus
  niekada kalbose nėra parodęs tokiio minčių raiškos,na išskyrus "šiku
  ir tapšnoju". Respublika negali be jo;kaip Delfis be Valatkos

 • Išrinkus prezidentu 2018 liepos mėn. 28 d. 17:06:05

  Juozaiti bus atskleistos poslaptis visu pederasu Kiedziu biloje surasti
  tikri žudikai pederasai prokuratūrose teismose Venckienie sugrįš tiems
  visiems niekšams kankinusiems teismose DEIMANTIES gyniejus bus labai
  riesta prokuratūra teismai pirmoje eilieja bus valomi sugrys tiesa garbie
  nuplaidu sovietiniems niekšams nebus rinkime tik Juozaiti tai mūsų
  viltis i geresni gyvenimą .

 • To EJ tikiek 2018 liepos mėn. 28 d. 15:03:47

  Jaigu isirinksime ne milicninka ojaigu ji ambo amen.

 • valio 2018 liepos mėn. 28 d. 14:01:09

  paksius atėjopo trumpo laiko paksius išėjo, nespėjo žemaičiai
  trimitus pusti, kur yra tiesa o kur melas ,o kad milijonai, milijardai,
  išvogti, per 30 metu, jau ju negražinsi, iškeliavo toli toli , nuo
  mūsų ,o tik laukia mūsų kupros vėl nauju reformų sodinamu ant mūsų
  likusiu pensininku ,visu dirbančių kur turi vienas dirbantis išlaikyti
  dešimt tinginiu o mes turime sunešti kainomis ir visokiais mokėsčiais ,
  išgalvotais , dabar dar laukia naujas mokestis už dyzelino, reformatoriai
  juk skuba ivesti, užlipdyti, ant judančio sprando mūsų piliečių
  pensininku ,o kas jei ne pensininkas juk dar juda reikia sugrusti per
  užpakali , reformos fokusa ,, va jums pakse kas ka nori ta daro, naujas
  komisaras ir kolūkio vedlys , ir aplinkui stovintis trintukai,, dar
  keisime 50 metu bet jokios naudos nebus , iš tos pasakos .,

 • senis 2018 liepos mėn. 28 d. 13:16:08

  pederastu keikiamais, tarybiniais laikais, Sodra administravo trys bobutes,
  turedamos du mazus kambarelius ir gaudamos metams, tris rublius
  kanceliarinems islaidoms. Prireikus pasiekti Vilniu, issirasydavo 1,60
  rublio komandiruotpinigiu ir vaziuodavo autobusu. Dabar, kiekvieno rajono
  centre stovi rumai, juose sedi apie 50 snukiu, turi po kelis visureigius,
  ka jie ten dirba? Isisavina Sodros pinigus. Ir taip visur! Sveikatos
  apsaugos sistemoje, du trecdaliai vadovaujanciu elementu. Reikia mazinti
  dukaduoniu skaiciu maziausiai 12 kartu.

 • tiek 2018 liepos mėn. 28 d. 12:51:31

  kai prezidentai ,seimeriai etc publika pensijas ,kt.ismokas gaus is to
  paties saltinio su visais salies pilieciais (ar tai Sodros ar aplamai is
  tos pacios biudzeto eilutes ,tuoj pat neliks jokiu skolu ar gresmiu del
  nesavalaikiu ismoku.

 • EJ 2018 liepos mėn. 28 d. 12:34:29

  Vai, vai ligotas tas padaras, vardu Sodra. Kaip ir ligota politine sistema.
  Liga atnese musu amzini priesai.... Rusai? ?...Ne, ne rusai..... Godumas,
  melas, savanaudiskumas, korupcija.... Tikiu, kad naujas prezidentas,
  suprantantis salies sunkia padeti, imsis realiu darbu padeciai pakeisti...
  Sekmes.

 • Kelmas 2018 liepos mėn. 28 d. 09:19:37

  Nors Konstitucijoje parašyta,kad TRŪKSTANT Sodrai pinigų jos
  įsipareigojimams vykdyti,tie pinigai PADENGIAMI iš valstybės
  biudžeto,bet...Iš kažkur atsiranda SKOLA.
  Prisidengiant Sodros ,,skola'' dirbtinai sumažinama valstybės skola.
  Juk gražiau skamba Kubiliaus,Šimonytės kalbos ,,valstybės skola
  PADIDĖJO 17mlrd'',nei valstybės skola PADIDĖJO 28mlrd. 17 IR 28 visai
  kiti skaičiai.Be to tuos 11mlrd galima ATIDAVINĖTI pensininkų sąskaita.

 • Aš supratau kad. 2018 liepos mėn. 28 d. 08:45:32

  Prosenelis čia parasie pirma tai yra trečia ir paskutinį diemesio
  komentarą o čia du ne jo rašyti tai brudo darbas viso gero Proseneli .

 • Prosenelis DIEMESiO 2018 liepos mėn. 28 d. 08:00:34

  Mano vardu kažkoks parazitas rašo su necenzūrinės žodžiais Pakso ir
  prezidentinės komentaruose nuoriedamas pažeminti mane daugiau aš
  nerašysiu su prosenelis pavadinimu tas parazitas labai negrazei pasielgie
  bet aš pasistengsiu ji atrasti nes turiu anūkus specus aš daugiau
  Prosenelių ne komentuoju dėl to niekšo mano vardu parasyti tris
  komentarai..

 • Jd 2018 liepos mėn. 27 d. 23:54:06

  Vieno nesuprantu,ar Paksius moka alga siam dienrasciui kad be jo komentaru
  ir atvaizdo neapsieina ne viena diena,jis cia etetinis.Galetumet suprasti
  kad jo laikas praejo o ir zentas su dukra garbes nedaro,antireklama varo
  .Atia Paksai,nebesivaiduokliauk,buk protingas.

 • Brisius 2018 liepos mėn. 27 d. 23:13:43

  Vincai, b, kokioj šikn.os skylėj JAV rūpinasi mūsų ekonomika.
  Susikišk tu tą rūpestį sau į rudąją. Jankynui rūpi tik sionistų
  pelnas, abeli tu.

 • Prosenelis 2018 liepos mėn. 27 d. 23:12:47

  lituviai, vadinami avinais, balsuosiu tik už
  Juozaiti,runkelei,kalafijorai,ale rinkejais vadinami,
  nors per rinkimus penius pačupinekite,ar moterimis nepavirtote,ko tokie
  protingi valdžia visada renkate bloga galvokite ne
  apie skalbimo miltelius alaus bonke bet apie gyvenimą kaip gyvensite ką
  rinksite aš tik už Juozaiti

 • Dainius 2018 liepos mėn. 27 d. 20:08:55

  Juoką kelia tautiečio Vinco mintys apie "draugišką Ameriką",nepykite
  tamsta,bet Jūsų protas dar kaip penkiamečio eilinio vaiko,mažiau
  stebeleikytės į TV ekraną -akivaizdžiai ne ten žiūrite/ o
  gerb.ARTŪRKAI pasakysiu tik tiek: jei tauta Valinską su jo cirku susodino
  į seimo kėdes,tai Paksui prezidento kėdė garantuota,kitaip netemptų 8
  metus viršūnėlės jo teisių atstatymo net po tarptautinio teismo
  sprendimo ir mano asmenine nuomone išrinktas jis bent turėtų kažkokią
  atsakomybę prieš tautą-šitiek protingų straipsnių prirašė,beje,aš
  juos visus kopijuoju ateičiai,dėl visa ko.Nesvarbu,Artūrka kas juos jam
  rašo,svarbu,kad jis po jais pasirašo:)

 • valdas 2018 liepos mėn. 27 d. 19:34:54

  "As girdejau tiek melo apie jus,kad net negalvodamas,sakau - jus geras
  zmogus".O.Ch
  Cia apie jus...
  Gal neblogas gestas,kai tave vagys apkaltina apsivogus ir uzdedamas nalogas
  i prieki uz nebutus dalykus...
  Tai vagys kgb-istai sukure sistema isgamu-juk jie visi
  syyysai,mutantai,laborantai,apsimyze,apsisike "ekonomistai",YPATINGOS
  nihistines teises specai,kaip vaflinkskai,sinkiewwwiciai...
  Bet tie "ekonomistai"sugeba parduot zmoniu turtus,sukurtus desimtmeciais ir
  jis tekainuoja VIENAS pinigas,arba dovanot,juk cia
  "ekonomistu"uzdirbtas...
  "Nei viena auka ne per didele,jei ji paskutine"...
  Bet "situos""ekonomistus" ir neekonomistus,teisininkus ir specus,
  padovanokim uz dyka,be pinigu...

 • vincas 2018 liepos mėn. 27 d. 18:31:30

  Kelio atgal nera!Musu ekonomika padare staigu posuki-ir, ak, kaip viskas
  isejo i nauda.Permainos atgaivina, ikvepia, sakydavo senoves
  romenai.Napoleonas irgi laikesi tos nuomones-nori, kad sektusi,dazniau
  keisk savo veiklos dirva.Ekonominiu kliuciu musu Lietuveleje buvo aibes,
  bet vistiek musu ekonomika vystosi.ir as cia nematau jokio muilo burbulo ar
  iliuzijos, jokio verteiviskumo.Musu valstybes ekonomines strukturos
  atitinka siu dienu realijas.Bet mes ryztingai siekiame nauju valdymo
  formu.Zinoma Jus Prezidente, galetumete daug ka padaryti, kad musu maza
  nacija, galetu savarankiskai spresti savo problemas, nesikisant didziosioms
  valstybems.Be to negalima pamirsti mums draugiskos JAV.Reikia
  konstruktyviai stiprinti santykius su sia valstybe.Ekonomika, yra menas
  parengti butinybei kelia, o toliau lieka praktiskai ja igyvendinti.As
  suprantu , jog Paksas nelabai tuo zavisi, nes sitaip gali ir nukenteti, bet
  Jus pasirenges butent taip ir veikti,ar ne...

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • SIŪLYKITE: Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki šių metų spalio 31 d. teikti prašymus su siūlomais pretendentais 2018 metų Laisvės premijai gauti.
 • PRADĖS: artimiausiu metu teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus patarėju pradės dirbti buvęs Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar norėtumėte, kad jūsų name jau būtų įjungtas šildymas?

balsuoti rezultatai

Ar jums su darbdaviu pavyksta susitarti dėl atostogų datos ir terminų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +2   +10 C

   +8   +13 C

 

   +10  +12 C

  +9  +13 C

   +16  +17 C

 

   +13  +15 C

  15-18 m/s

 3-7 m/s

 

    2-6 m/s

 

USD - 1.1777 PLN - 4.2930
RUB - 77.3603 CHF - 1.1376
GBP - 0.8943 NOK - 9.5713
reklama
Ukis 2018