R.Karbauskis: tikriausiai bus balsuojama dėl pasitikėjimo manimi ir premjerunuotraukos (29)

2019 gegužės mėn. 14 d. 11:38:40 Perskaitė 1307

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad, Sauliui Skverneliui nepatekus į antrąjį Prezidento rinkimų turą, tikriausiai bus balsuojama dėl pasitikėjimo juo, kaip partijos pirmininku, ir S. Skverneliu, kaip premjeru.

 

„Kiekvienos partijos vadovai tikriausia Lietuvoje ir pasaulyje po bet kurių rinkimų paklausia nuomonės, mes ir partijoje, ir frakcijoje šnekėsime apie visų atsakomybes. Žinau, kad ir premjeras nori išaiškinti ir partijos palaikymą taip pat. Tikriausia bus balsuojama dėl pasitikėjimo manimi ir dėl pasitikėjimo premjeru. Aš manau, kad partija, be abejonių, pareikš pasitikėjimą Sauliumi Skverneliu, ir tokių abejonių pas mus nėra, bet jo noras yra gauti patvirtinimą pasitikėjimo, mano noras - lygiai taip pat“, - antradienį po Seimo „valstiečių“ frakcijos posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Į klausimą, ar pats svarstytų pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų, jis atsakė: „Jeigu partija įvertins, kad rezultatai yra prasti, - tai bus įvertinimas pasitraukti“.

R. Karbauskis akcentavo, kad partija per pirmąjį Prezidento rinkimų turą sulaukė didelio rinkėjų palaikymo - 280 tūkst. balsų.

„Mes norėjome patekti į antrą turą, mūsų kandidatas norėjo patekti, mes darėme viską, kad patektume. 280 tūkstančių rinkėjų balsų - dar niekada Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nėra tiek gavusi balsų“, - sakė R. Karbauskis.

Jis tikisi, kad Europos Parlamento rinkimai bus sėkmingi „valstiečiams“.

Pasak R. Karbauskio, apie pasitikėjimą, „valstiečių“ buvimą valdančiojoje koalicijoje bus kalbama antradienį vyksiančiame frakcijos posėdyje, taip pat penktadienį rengiamame partijos tarybos posėdyje.

„Kiek man teko tikrintis pasitikėjimą, užtekdavo tarybos, jeigu taryboje būtų nesuteiktas pasitikėjimas, tokiu atveju, būtų suvažiavimas“, - sakė R. Karbauskis.

S. Skvernelis tikrinsis pasitikėjimą frakcijoje: būsiu Seimo nariu

Premjeras S. Skvernelis pozicijos nekeičia - trauksis iš premjero pareigų. Vyriausybės vadovas teigia, kad artimiausiu metu jis pasitikrins pasitikėjimą frakcijoje, o tuomet dar pusantrų metu bus Seimo nariu.

„Noriu dar žinoti, ar turiu paramą. Jeigu neturėsiu, tuomet ir pakomentuosiu (...) Galiu pasakyti artimiausią ateitį - būsiu Seimo nariu dar pusantrų metų (...) Taip, sieju savo ateitį su (LVŽS. - ELTA)“, - teigė jis.

Paklaustas, kada stos į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos partiją, premjeras sako, kad dar to nesvarstė.

„Nebuvo kada pamąstyti“, - sakė Vyriausybės vadovas.

S. Skvernelis neigia gandus, kad jam pasitraukus šalyje kils politinė krizė.

„Politinės krizės valstybėje nebus, galiu nuraminti visos šalies gyventojus, viskas bus gerai (...) Šiandien tai nuo manęs nebepriklauso, aš savo pozicijos nekeičiu, manau, turėčiau trauktis. Keista ir džiugu girdėti ir politologus, ir žurnalistus, kandidatus, kai staigiai gegužės 13 dienos rytą premjeras tapo geru. Aišku, man labai smagu. Rimtai kalbant, tai ne vien nuo manęs priklauso, aš sakau savo poziciją. Aš tai vertinu kaip pralaimėjimą ir šios pozicijos laikausi“, - teigė jis.

Paklaustas, ką palaikys antrajame prezidento rinkimų ture, premjeras sako, kad dar tikrai nežino.

„Dar ne, stebėsiu debatus“, - teigė jis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net