respublika.lt

2018 rugpjūčio 19, sekmadienis

R.Karbauskis: A.Veryga daro tokius pokyčius, kurių labai reikianuotraukos (23)

2017 lapkričio mėn. 20 d. 17:08:40
Jadvyga Bieliavska, Elta

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis teigiamai vertina interpeliacijos sulaukusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos darbą.

 

„Šiuo atveju vertinu jo darbą labai gerai. Tai, kad ministras sulaukė tokios kritikos, yra požymis, kad jis daro tokius pokyčius, kurių labai reikia. Pirmiausia reikia visuomenei pasakyti, kad ministerija nepriėmė jokių nutarimų dėl to, kokiems vaistams reikalauti receptų ir kokiems nereikalauti. Pasirodo, kad labai ilgą laiką tiems vaistams, kurie nėra griežtos apskaitos, vaistinės tiesiog nereikalaudavo recepto, bet tokiu būdu vaistinės pažeidinėjo įstatymus“, - sakė R. Karbauskis.

Reikalauti ar nereikalauti recepto, anot jo, nustato ne ministerija, o vaistų gamintojas. „Ministras kaltinamas tuo, kuo jis negali būti kaltinamas iš principo. Ne ministerija nustatinėjo šitą tvarką, ministerija paprasčiausiai nori to, kad būtų laikomasi įstatymų“, - sakė R. Karbauskis.

Jo nuomone, opozicija yra suinteresuota tuo, kad valdžia kuo nesėkmingiau dirbtų. „Opozicija, be abejo, yra labai vieninga, nes jų interesas, kad šita valdžia kuo nesėkmingiau dirbtų, o ji dirba pakankamai sėkmingai, nes tie pokyčiai ypač farmacijos srityje yra akivaizdūs“, - sakė R. Karbauskis.

Seimo opozicija rengiasi inicijuoti interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Aurelijus Verygai, primena ELTA.

„Mes buvome susitikę su opozicinių frakcijų vadovybe ir sutarėme pradėti pirmuosius žingsnius, tai yra pradėti rengti klausimus sveikatos apsaugos ministro Verygos interpeliacijai“, - pirmadienį Eltai sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

 

S.Skvernelis: nematau jokių požymių, kad turėtų judėti A. Verygos kėdė

Nepaisant opozicijos ketinimų inicijuoti interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, Premjeras Saulius Skvernelis sako šio ministro darbą vertinantis teigiamai.

„Nematau jokių požymių, kad turėtų sveikatos apsaugos ministro kėdė judėti. Jo darbą vertinu teigiamai“, - pirmadienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, ministras iškėlė įsisenėjusias problemas šioje srityje, ypač kalbant apie vaistų rinką. „Tvarka turi būti įvesta, pacientais yra manipuliuojama šiuo atveju“, - mano Vyriausybės vadovas.

Premjero teigimu, daugeliui žmonių pakenkė savigyda, kai pagal kaimyno arba pažįstamo rekomendaciją perkami vaistai, o apleidus ligą galiausiai einama į gydymo įstaigą, kur konstatuojami toli pažengusios ligos procesai.

S. Skvernelis pažymėjo, kad vaistų tiekėjas, tiekdamas vaistus, nustato, ar jis turi būti receptinis ar ne. „Tos tvarkos keliolika metų buvo nesilaikoma, tai čia didžiausia problema“, - mano Vyriausybės vadovas.

Medikų algos, anot Ministro Pirmininko, kaip ir buvo tartasi, kitais metais tikrai didės. „Kokia apimtimi didės, tai priklausys nuo to, kaip susiderėsime, ir nuo to, kokios bus valstybės finansinės galimybės“, - teigė S. Skvernelis.

Seimo opozicija rengiasi inicijuoti interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai.

„Mes buvome susitikę su opozicinių frakcijų vadovybe ir sutarėme pradėti pirmuosius žingsnius, tai yra pradėti rengti klausimus sveikatos apsaugos ministro Verygos interpeliacijai“, - pirmadienį Eltai sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Pasak jo, susitikime dalyvavo konservatorių, Liberalų sąjūdžio, Socialdemokratų partijos, Tvarkos ir teisingumo frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės vadovai.

„Vieningai sutarėme, kad tuos žingsnius pradedame. Tikimės per šią savaitę suderinti klausimus, ir tada spręsime, ką toliau darome su interpeliacijos registracija“, - sakė G. Landsbergis.

Seimo statutas numato, kad ministro interpeliacijai pradėti reikia ne mažiau kaip 29 Seimo narių parašų. Interpeliacijos metu ministrui raštu pateikiami klausimai ir reikalaujama į juos per dvi savaites pateikti atsakymus. Ministrui pateikus atsakymus raštu, Seimas plenarinio posėdžio metu šiuos atsakymus nagrinėja ir galiausiai priima sprendimą slaptu balsavimu. Jeigu nepritariama ministro atsakymams, jis privalo atsistatydinti.

 

Ministrui A.Verygai opozicija ketina inicijuoti interpeliaciją

Seimo opozicija rengiasi inicijuoti interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui Aurelijus Verygai.

„Mes buvome susitikę su opozicinių frakcijų vadovybe ir sutarėme pradėti pirmuosius žingsnius, tai yra pradėti rengti klausimus sveikatos apsaugos ministro A. Verygos interpeliacijai“, - pirmadienį Eltai sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Pasak jo, susitikime dalyvavo konservatorių, Liberalų sąjūdžio, Socialdemokratų partijos, Tvarkos ir teisingumo frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės vadovai.

„Vieningai sutarėme, kad tuos žingsnius pradedame. Tikimės per šią savaitę suderinti klausimus ir tada spręsime, ką toliau darome su interpeliacijos registracija“, - sakė G. Landsbergis.

Jo teigimu, klausimų ministrui prisikaupė labai daug.

„Paskutinis lašas kantrybės taurėje yra turbūt dėl receptinių nekompensuojamų vaistų, dėl kurių susidarė problemos daugeliui Lietuvos žmonių, jie negali jų įsigyti pagal anksčiau galiojusią netvarką. Bet akivaizdu, kad Vyriausybė ir ministras galėjo būti tam pasiruošę ir numatyti tokias pasekmes, kurios atsitiko dabar. Tai vienas iš klausimų “, - sakė G. Landsbergis.

Antras dalykas, jo teigimu, tai yra rezervo fondo lėšų panaudojimas medikų algoms kelti ir kodėl ministras to nepalaiko.

G. Landsbergis sako, kad keliamas klausimas ir dėl „spaudimo, daryto ministerijos pavaldžių įstaigų vadovams pasitraukti iš pozicijos, remiantis ne vieša slapta informacija“.

„Taip pat turime klausimų dėl žmonių, įdarbintų į politinius postus ministerijoje. Tų klausimų yra labai daug“, - sakė konservatorių lyderis.

Tikimasi iki trečiadienio tarp opozicinių frakcijų suderinti interpeliacijos klausimus ir surinkus reikiamą parašų kiekį ne vėliau kaip ketvirtadienį pradėti interpeliacijos procedūrą.

Seimo statutas numato, kad ministro interpeliacijai pradėti reikia ne mažiau kaip 29 Seimo narių parašų. Interpeliacijos metu ministrui raštu pateikiami klausimai ir reikalaujama į juos per dvi savaites pateikti atsakymus. Ministrui pateikus atsakymus raštu, Seimas plenarinio posėdžio metu šiuos atsakymus nagrinėja ir galiausiai priima sprendimą slaptu balsavimu. Jeigu nepritariama ministro atsakymams - jis privalo atsistatydinti.

Kaip ELTA jau skelbė, vaistininkai, pažeidę vaistų išdavimo taisykles, piniginėmis baudomis dar nebus baudžiami - Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad bus taikomas pereinamasis pusmečio laikotarpis (iki kitų metų gegužės 1 d.). Vaistinėse apsilankę ir pažeidimų užfiksavę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) slapti pirkėjai nebaus vaistininkų piniginėmis baudomis, o tik įspės.

Ministro A. Verygos teigimu, toks sprendimas priimtas įvertinus vaistinių veiklos trūkumus, susikaupusius per daugybę metų, kurie išryškėjo nuo lapkričio įsigaliojus naujovėms, nors iki šiol dar nė vienoje vaistinėje nebuvo apsilankęs joks slaptas pirkėjas.

SAM primena, kad pastarosiomis dienomis paaiškėjo, jog dauguma vaistinių ilgą laiką pažeidinėjo vaistų išdavimo taisykles ir neprašydavo iš pacientų receptų tam tikriems vaistams, nors privalėjo tai daryti.

 

Interpeliaciją A. Verygai remianti LSDP frakcija: ministras nevaldo proceso

Pradėjusi konsultacijas dėl interpeliacijos sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija sako, kad sveikatos apsaugos sektorius pastaruoju metu tapo „tikru minų lauku, bet ministras nevaldo proceso ir negali pateikti reikiamų sprendimų“.

Pirma, Lietuvos medikų sąjūdis (LMS) iškėlė labai svarbias sektoriaus problemas, tačiau ministras, anot socialdemokratų, iki šiol nepateikė reikiamų atsakymų.

Medikai ir slaugytojai reikalauja 30 proc. didinti darbo užmokestį nuo 2018 m. sausio mėnesio. Valstybinių ligonių kasų duomenimis, 2017 m. sausio-rugsėjo mėnesiais gydytojų vidutinis vieno mėnesio darbo užmokestis fiziniam asmeniui siekė 1093 eurus iki mokesčių, slaugytojų - 749 eurus.

„Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga bei Sveikatos apsaugos ministerija nepateikė atsakymų į klausimus apie darbo užmokesčio didinimą arba pateikė iš dalies: nėra aiškūs lėšų šaltiniai“, - sako Seimo LSDP frakcija.

Medikai taip pat iškėlė ir kitų klausimų, kurie reikalauja greitos Sveikatos apsaugos ministerijos reakcijos bei sumanių sprendimų: tai ir darbo krūvių reglamentavimas nustatant minimalų vienam pacientui skiriamą laiką, gydytojų tobulinimasis, eilių reguliavimas be bausmių ar sankcijų.

„Ministro A. Verygos vadovaujama ministerija nėra pateikusi išsamių atsakymų, kas bus daroma mažinant biurokratinę naštą medikams ir gerinant pacientų aptarnavimą“, - apgailestauja LSDP frakcija.

Antra, sprendimas nuo lapkričio 1 d. įteisinti „slaptus pirkėjus“ vaistinėse sukėlė tikrą krizę: vaistininkai išsigando atsakomybės už ne pagal taisykles parduotus receptinius vaistus, tai padidino eiles prie medikų durų. „Kyla klausimas, kodėl Sveikatos apsaugos ministerija nenumatė tokio scenarijaus, nesiėmė prevencinių priemonių ir nedirbo su vaistininkais informuodami gyventoju“, - sako Seimo socialdemokratai.

Trečia, klausimų jiems kelia ir siekis įvesti kadencijas ne tik sveikatos priežiūros įstaigų vadovams, bet ir visiems vadovaujantiems asmenims administracijoje. Socialdemokratų manymu, taip būtų paralyžiuojama visos įstaigos veikla ir pakenktų pacientų interesams.

Ketvirta, socialdemokratų nuomone, nekvalifikuotai vykdoma ir priklausomybės centrų reforma Lietuvoje, kai koordinuojančią įstaigą ketinama kurti ne Vilniaus priklausomybės ligų centre, bet steigiant naują instituciją. Seimo Priklausomybių prevencijos komisija yra rekomendavusi stabdyti šią reformą.

„Dėl man nesuprantamų priežasčių ponas A. Veryga sąmoningai nesiima sisteminių sveikatos priežiūros problemų sprendimo ir imituoja savo veiklą vaikydamasis vaistininkus, be recepto parduodančius druskintą vandenį. Eilės, gydytojų ir slaugytojų krūviai bei atlyginimai yra tos problemos, kurios šiandien stokoja ministro dėmesio ir idėjų“, - teigia LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Opozicinės frakcijos Seime nutarė pradėti konsultacijas dėl nepasitikėjimo procedūros sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai, nes mums kyla klausimų dėl sveikatos apsaugos sektoriaus vizijos - ar tokia apskritai egzistuoja. Šiuo metu nėra aišku, kaip ministras mato reformas, kiek jos pagrįstos, ar jos racionalios“, - teigia LSDP frakcijos narys Algirdas Sysas.

„Būdamas psichiatrijos daktaras savo sprendimais ir veiksmais įneša neadekvačiai daug psichinio diskomforto visuomenei“, - reziumuoja socialdemokratas.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (23)

 • terra incognita 2017 lapkričio mėn. 21 d. 11:44:43

  Labai gerai, kad įvedamos vaistų naudojimo taisyklės. Jau maisto
  pramonėje neliko pagaminto sveiko maisto tiek be antibiotikų.
  įvairiausių konservantų,skonio stipriklių ir visiems gerai,niekas
  netriukšmauja,o reikėtų eiti į gatves ir reikalauti, kad maisto
  pramonininkai nenuodytų gyventojų. Sveikatos ministras gal ir įves
  tvarką,o vaistai turi būti naudotini tik gydytojui paskyrus. Visiems
  bus geriau, mažiau save žalosim. Dabar visi patapo gydytojais ir
  nusistatinėja sau vaistus ir gydymą. Gal jau tapo visur norma, kad net
  valstybę irgi valdo ne atitinkamų sričių specialistai ,o dievai žino,
  kas, užtai taip ir gyvename vis kovodami,bet ne dirbdami kiekvienas savo
  darbą.

 • barovikas , 2017 lapkričio mėn. 21 d. 10:08:02

  nėra žodžio jau truko kantrybė žiūrint į tą psichikos paveikta
  ligoni, kur matyta kad toki atsakinga Darbą dirbtu šitoks neturintis
  supratimo sveikatos sritį juk čia yra grynas absurdas šitokio
  laikotarpio kada mes vos velkames bėdos apimti ,purvo mėšlo kruvoj
  žmonės suversti nėra žodžio o ten matote valdo neišmanėliai ir
  tičjuojasi juokus rezga su vaistais ,kainos vienos iš didžiausiu europos
  sąjungoj, ir dar matote imta ir atimta teise žmoniu sergančiu kitu vos
  kojos minko vos kruta pasižiūrėk tu komike kas vyko ir kas toliau bus po
  tavo fokuso juk ir taip nespėja žmones laiduoti kas diena šimtai miršta
  kas atsakys ,juk pas gydytoja taip staiga nepriims o ten dar eiles
  laukiančių mes savu juk neturime kaip paskui tavo šikna laksto pas mus
  to nėra ,,vyti vyti mažinti visa šita aparata juodai ir pradėti dirbti
  ne nuo degtines alaus cukraus ,vaistu, ir kuo dar nesugalvojo šitas jurgis
  kaimo,

 • Sukruto anukas - 2017 lapkričio mėn. 21 d. 08:51:31

  viskas negerai . Del lietuviu kalbos , del vaistiniu darbo -
  nusividuriuos megzstos beretes .O kas sukure ta medicinos ir farmacijos
  padeti , kai taisytinas vos ne kiekvienas zingsnis ? Netrukdykit ,
  konservai , daryti pokyciu , nes is liuno Lietuva neissirops .

 • Šalint į krūmus 2017 lapkričio mėn. 21 d. 07:59:12

  šį prapiesionalą.

 • Agnė 2017 lapkričio mėn. 21 d. 06:07:33

  Vaistininkai sukruto! Sviestą nuo duonos nubrauks! Ach gailėkim! Geriau
  patys be sviesto pakentėsim!

 • >nieko sau 2017 lapkričio mėn. 20 d. 23:12:01

  pirmiausia pasidomėkit kokiems vaistams receptų reikia,o viduriavimą
  galima pasigydyti ir be vaistinės pagalbos.Sukeltas dirbtinas šurmulys
  spaudoje ir per TV kanalus.Kaip dar muzikantų nepasamdė
  paprotestuoti,padainuoti koks Veryga blogas,kad neleidžia tautos nuodyti
  tabletėmis.

 • nieko sau 2017 lapkričio mėn. 20 d. 22:18:53

  Nieko sau, atseit, reikalingi pokyčiai per dienas maltis prie gydytojų
  kabinetų dėl tabletės nuo viduriavimo...Tiesa, kol pakliūsi pas tą
  gydytoją gali praeiti ne viena savaitė. TAI ŽMOGUS TURI NEGYVAI
  NUSIVIDURIUOTI AR KĄ..? Mielieji, kur sveikas PROTAS..?

 • kiek 2017 lapkričio mėn. 20 d. 21:44:20

  isterijos dėl receptų.Oho.Staiga visiems susuko pilvus,o vaistų
  neturi.Nustokit rėkti kaip pasamdyti ir sakykit seimui,Ačiū,kad priėmė
  tokį įstatymą dėl vaistų.Rydavot tabletes saujom reikia ,ar ne,o dabar
  klyksmas,Pripratote,kaip žinote, pripratimas vadinamas
  "priklausomybe",priklausomybė tabletėms,o receptukų negausite,nes reikia
  rimto gydymo.Štai,kur šuo pakastas.Veryga dėl jūsų priklausomybės
  tikrai "neprieko".

 • to komentatoriams 2017 lapkričio mėn. 20 d. 21:35:30

  asiliukui paaiskinu: kalba eina ne apie receptinius ar nereceptinius
  vaistus bet apie padeti gydymo istaigose kurios baigia isproteti nuo
  Verygos ministerijos siunciamu nurodymu ir didinamos biurokratijos

 • NEGI 2017 lapkričio mėn. 20 d. 20:49:09

  Karbauskis su Skverneliu gali pripažinti, kad vienas iš jų
  "profesionalų" vyriausybės yra malkų skaldytojas? O kultūros ir
  švietimo ministrės sugeba tik skiedras rinkti?

 • O as 2017 lapkričio mėn. 20 d. 19:50:52

  jam i akis sakiau, kad bus suėstas. Taip ir vyksta.

 • nu 2017 lapkričio mėn. 20 d. 19:14:02

  Andropovo laikai sugrizta,neisivaizduoju kaip jausis uzsienieciai,juk jiems
  pasus irgi reiks kaisiot,nei vienoj uzsienio valstybej tokiu marazmu nera

 • oo 2017 lapkričio mėn. 20 d. 19:11:41

  pirma ne lietuviu o dveselenu tai didelis skirtumas ir ta politika artima
  koncervams socdemams ir ypatigai liberalams

 • oo 2017 lapkričio mėn. 20 d. 19:02:46

  recepto reikia gal su narkotikais nuodais antibijotikais susijusiais
  vaistais ir tai priklauso nuo dozes o dabar...gal ministras ir nekaltas bet
  dave proga vaistininkus pagasdinti ir tie issigando...o opozicija suo loja
  karavanas eina be to tas suo uteletas blusetas ir pasmirdes

 • kur 2017 lapkričio mėn. 20 d. 17:41:24

  kur karbauskio zadetas pokytis, kad nesilankstysim pries europa, o patys
  nuspresim kad nesukiot laiko, kad sviesiau diena butu? ar nenori kad zmones
  sveikesni butu, aaa? veryga, kadbauski?

 • Pensininkas 2017 lapkričio mėn. 20 d. 17:40:19

  Niekšai neleis atleisti niekšo. Skvernas arogantiškas tipas, o
  Karbovskis žembgrobys.

 • bigcatwar 2017 lapkričio mėn. 20 d. 16:53:33

  svarkeliui ir daktareliui APKALTA. ir karabasikui uz mela.

 • Siaip 2017 lapkričio mėn. 20 d. 16:38:11

  tai manau, jog interpeliacija sitam ministrui butu gera naujiena, nes jis
  gero tikrai nepadare nieko...

 • Komentatoriams 2017 lapkričio mėn. 20 d. 16:27:23

  Per 27 metus pridrėbtą mėšlą norite, jog jis būtų išmėžtas per
  metus ar pusmetį. Ir taip visose Ministerijose. Tik konservatoriams ir
  socdemams viskas buvo leidžiama, o valstiečiai neturėjo liesti to
  mėšlo kol jo dvokas pasieks Briuselį. Pagal jūsų asilai mąstymą
  kartu su anūku, nes tas negalėjo gauti druskingo vandens, tik vienas
  Veryga yra kaltas??? Ir Sysas prabilo, o kur jis buvo kai jie dominavo???
  Šlykštu klausyti ir skaityti tokį jūsų ir žurnaliūgų
  samprotavimą...

 • ne tik 2017 lapkričio mėn. 20 d. 16:17:21

  reikia ne tik interpeliacijos bet dar ir patikrinti jo žinias, gal
  diplomą pirko Gariūnuose...

 • Verygos Br. 2017 lapkričio mėn. 20 d. 14:37:32

  Aukocholio mažinimui reikia nuo naujujų metų ivesti kiekvienam
  gyventojui talonus aukocholiniams gėrimams kaip buvo prie Andropovo.

 • JONAS 2017 lapkričio mėn. 20 d. 13:42:39

  gal jis nori padaryt geru darbu.bet pries juos darant nesamoniu
  pridaro.niekas nematys jo geru darbu.ivest receoptus gripo metu kada
  daktarai perkrauti darbu gali tik durnius

 • lietuvis 2017 lapkričio mėn. 20 d. 13:30:06

  Tai ne sveikatos apsauga, o žmonių žudymas. Šitą "ministerį" reikia
  vyti iš visų postų su vilko bilietu. Jis vykdo lietuvių genocidą.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRASIDEDA: musulmonai iš viso pasaulio sekmadienį pradeda kasmetinį hadžą - kelionę į jiems šventą Mekos miestą; kaip ir pernai, čia laukiama susirenkant daugiau kaip 2 mln. tikinčiųjų; mieste imtasi griežtų saugumo priemonių.
 • PAGERBS: sekmadienį Alytuje, minint alytiškio savanorio Artūro Sakalausko 27-ąsias žūties metines, Šv. Angelų sargų bažnyčioje bus aukojamos mišios; po Mišių žuvusio savanorio atminimas bus pagerbtas prie jo kapo Šv. Angelų sargų bažnyčios šventoriuje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums trukdo viešai vaikus žindančios moterys?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +14   +15 C

   +16  +17 C

 

   +15 +16 C

  +21  +23 C

   +25  +27 C

 

   +19  +20 C

  2-3 m/s

  4-6 m/s

 

    2–4 m/s

 

USD - 1.1391 PLN - 4.3115
RUB - 76.8166 CHF - 1.1338
GBP - 0.8958 NOK - 9.6795
reklama
Ukis 2018