R.Karbauskis apie J.Džiugelį: aš už tai, kad jis būtų šalinamasnuotraukos (1)

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 17:24:14 Perskaitė 522

Prasidėjus Seimo rudens sesijai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija svarstys, ar pašalinti iš frakcijos gretų LVŽS lyderį Ramūną Karbauskį „patologiniu melagiu“ pavadinusį Seimo narį Justą Džiugelį.

 

Tai ketvirtadienį žurnalistams patvirtino frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis. Jis neslepia, kad asmeniškai yra už tai, jog J. Džiugelis būtų pašalintas.

„Kai susirinksime, bus svarstoma. Taip, aš už tai, kad jis būtų šalinamas. Priežastys bus frakcijoje išsakytos. Manau, kad sprendimas bus vienoks ar kitoks“, - sakė R. Karbauskis.

Jau anksčiau R. Karbauskis yra sakęs, kad J. Džiugelio buvimas LVŽS frakcijoje „yra tik laiko klausimas“.

„Jis pats pasidėjo tašką. Ir dabar jau arba jo neliks frakcijoje, arba manęs“, - yra sakęs R. Karbauskis.

Ketvirtadienį jis dar kartą patvirtino šiuos žodžius. Į klausimą, ar, nepašalinus J. Džiugelio iš frakcijos, iš jos trauksis pats seniūnas, R. Karbauskis atsakė: „Taip, be abejonių“.

R. Karbauskis: kitų frakcijų palaikymas mums yra reikalingas

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad valdantiesiems yra reikalingas kitų frakcijų palaikymas Seime.

„Mes praktiškai turime mažiau negu 71 Seimo narį daugumoje, todėl kitų frakcijų palaikymas, ne dalyvavimas koalicijoje, o palaikymas Seime mums yra reikalingas, ir dėl to formaliai arba neformaliai mes esame tuo suinteresuoti. Dėl to dviejų frakcijų įtraukimas į aktyvesnį darbą Seime yra šiuo atveju pagrįstas noru, kad Seimas būtų stabilesnis savo darbe, kad nekiltų jokių problemų priiminėjant sprendimus dėl Seimo narių balsų trūkumo“, - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis, komentuodamas bendradarbiavimą su Seimo „tvarkiečiais“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcija.

Kalbėdamas apie planuojamą pasirašyti susitarimą su frakcija Tvarka ir teisingumas, jis teigė, kad dėl „tvarkiečių“ reikalavimų nėra kažkokio didelio ginčo, nes jų kai kurie siūlymai yra ir „valstiečių“ programoje.

„Manau, kad atėjo tas laikas, kada partija apsvarstė, kad jiems nėra galbūt naudinga oponuoti visiems sprendimams“, - svarstė R. Karbauskis.

Jis dar kartą patvirtino, kad „tvarkiečiai“ ir LLRA-KŠS gali tikėtis Seimo vicepirmininko posto.

Į klausimą, ar planuojama pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su valdančiuosius palaikančia LLRA-KŠS frakcija, R. Karbauskis atsakė, kad „čia yra kiekvienos frakcijos apsisprendimas“.

„Mes šnekame apie frakcijų bendradarbiavimą, jis gali būti neformalus ir formalus. Jeigu LLRA frakcija nenori formalizuoti to bendradarbiavimo, tai jie neformalizuoja. Jiems pasiūlymas dėl Seimo pirmininko pavaduotojo irgi pateiktas“, - teigė R. Karbauskis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net