respublika.lt

2018 rugsėjo 18, antradienis

R.Karbauskis apie galimą apkaltą A.Kubiliui: tikriausiai yra pagrindas ir labai rimtasnuotraukos (10)

2018 gegužės mėn. 17 d. 11:45:47
Benas Brunalas, Elta

Viešumoje pasirodžius faktams apie konservatoriaus Andriaus Kubiliaus sūnaus verslo ryšius Baltarusijoje, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis įžvelgia labai rimtą pagrindą galimai šio politiko apkaltai.

 

„Komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė pasakė, kad yra pažymos, daugiau priklausys nuo to, kas yra tose pažymose, aš nežinau, negaliu komentuoti. Suprantu, kad nagrinėdami Artūro Skardžiaus klausimą tas pažymas, matyt, matė ir, kaip suprantu, jose tikriausia yra pagrindas ir labai rimtas“, - ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Dėl nuslėptų interesų ir galimų sąsajų su Aliaksandro Lukašenkos režimu, Seimui siūloma šalinti konservatorių A. Kubilių iš A. Skardžiaus apkaltos komisijos narių. Toks nutarimo projektas įregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas R. Karbauskis ketina kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl A. Kubiliaus sūnaus atstovaujamo verslo, kuris, anot „Kauno dienos“, glaudžiai susijęs su Baltarusija ir Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos administracija bei šiuo metu sukuria Seimo nariui interesų konfliktą.

 

G. Landsbergis apie R. Karbauskio tikslą: apkalta kiekvienam konservatorių frakcijos nariui

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnui Ramūnui Karbauskiui prabilus apie galimą apkaltą konservatoriui Andriui Kubiliui, Seimo Tėvynės sąjungos -Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis mano, kad „valstiečių“ lyderis priartėja prie savo tikslo - pakalbėti apie apkaltą kiekvienam konservatorių frakcijos nariui.

„Manau, kad Ramūnas Karbauskis po truputėlį artėja prie savo tikslo - pakalbėti apie apkaltą kiekvienam konservatorių frakcijos nariui. Tai, matyt, žmogus tokią mato savo misiją, tebūnie. Tą žodį tikrai visiems įkalė į galvas, tas žodis nieko greit nebereikš apskritai“, - mano G. Landsbergis.

Jis ragina nedramatizuoti to, kad A. Kubilius nedeklaravo sūnaus verslo ryšių, nes dėl deklaravimo kartais politikai atsiduria keblioje situacijoje.

„Matote, iš tikrųjų mes esame šiek tiek keblioje situacijoje dėl to, kad giminės ir giminaičiai, kurie ypatingai tolimesni ar rečiau su jais bendraujame, kurie yra versle ar atidaro naujas įmones, natūralu, kad politikai kartais būna neinformuojami, kad tokie pokyčiai yra. Kai apie tai sužino, reikia deklaruoti.

Aš galbūt žiūrėčiau į tai šiek tiek su mažiau dramatizmu tokiu. Kitokia situacija yra, kaip, pvz., kažkoks politikas, pavadinkime jį Ramūnu, nusprendžia nedeklaruoti savo kokio nors sandorio, kuris šimtai tūkstančių eurų yra su jo artimiausiais žmonėmis, ir tai yra daroma piktybiškai. (...) Tai čia aš matyčiau problemą, nes akivaizdu, kad žmogus slepia sandorius“, - sakė G. Landsbergis.

Ironizuodamas jis kreipėsi į savo gimines ir paprašė informuoti, jeigu bus, pvz., kokioje nors stebėtojų taryboje. „Tikrai informuokite mane, nes Ramūnas Karbauskis man pradės apkaltą“, - pastebėjo G. Landsbergis.

 

Seimui siūloma šalinti A.Kubilių iš A.Skardžiaus apkaltos komisijos

Dėl nuslėptų interesų ir galimų sąsajų su Aliaksandro Lukašenkos režimu, Seimui siūloma šalinti konservatorių Andrių Kubilių iš Artūro Skardžiaus apkaltos komisijos narių. Konservatorių lyderis tokius pasiūlymus vadina atitolusiais nuo realybės ir būgštauja, kad taip „valstiečiai“ siekia išteisinti A. Skardžių.

Toks nutarimo projektas įregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė teigia, kad A. Kubilius, po trečiadienį pasirodžiusios informacijos apie sūnaus ryšius su Baltarusijoje plėtojamu verslu, negali tęsti darbo komisijoje ir turi iš jos pasitraukti. Pasak Seimo narės, dėl apkaltos komisijos narių veiklos skaidrumo ir interesų neturi kilti jokių abejonių, o jos kyla dėl šio konservatoriaus veiksmų. Tas abejones, kaip nurodo A. Širinskienė, dar labiau sustiprina įslaptinta medžiaga, su kuria jai, kaip apkaltos komisijos pirmininkei, teko susipažinti.

„Apkaltos komisijos posėdžiuose A. Kubilius aktyviai dalyvavo ir ypatingą susidomėjimą reiškė Skardžiaus šeimos verslu Baltarusijoje, Skardžiuvienės turimomis akcijomis Baltarusijoje veikiančioje saulės energiją plėtojančioje įmonėje, kai tuo metu jo paties sūnaus verslo interesai Baltarusijoje siejasi su ta pačia - saulės energetikos - sritimi. A. Kubiliaus interesai nebuvo deklaruoti laiku Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, apkaltos komisijos apie galimą interesų konfliktą jis taip pat neinformavo. Kaip apkaltos komisijos pirmininkė esu susipažinusi ir su įslaptintais dokumentais, kuriuose minimi kai kurie „Kauno dienos“ publikacijoje aptarti fiziniai ir juridiniai asmenys. Tad informacijos, kuri paskelbta viešai „Kauno dienoje“, ir informacijos, kuri yra įslaptina, visuma kelia didelį nerimą“, - sako A. Širinskienė.

Pasak Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės, toks akivaizdus interesų konfliktas, laiku nedeklaruoti interesai, nuslėptos sąsajos su Baltarusija diskredituoja apkaltos komisijos veiklą, o viešojoje erdvėje sukuria įspūdį, kad komisijoje kaunasi du Baltarusijoje konkuruojantys saulės energetikos verslai.

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis iš piršto laužtomis ir toli nuo realybės esančiomis pavadino valdančiųjų „valstiečių“ reiškiamas pretenzijas A. Kubiliui. Pasak jo, tikriausiai „valstiečiai“ sąmoningai siekia išgelbėti viešųjų ir privačiųjų interesų supainiojimu kaltinamą A. Skardžių.

„Dedamos visos pastangos, kad būtų kokiu nors būdu išgelbėtas Skardžius. Toks tikriausiai ir yra „valstiečių“ tikslas“, - Eltai sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, tai ką kalba A. Širinskienė yra toli nuo bet kokios realybės. Politikas samprotavo, kad šie „valstiečių“ kaltinimai A. Kubiliui greičiausiai turės šalutinį poveikį Artūro Skardžiaus apkaltos komisijoje.

„Skardžius turės dar vieną ištrauktą argumentą, kaip save apginti. O jeigu Kubilius bus pašalintas iš komisijos - tai komisija praras stiprų narį, kuris rimtai žiūrėjo į šį tyrimą“, - apibendrino G. Landsbergis.

„Aš labai tikiuosi, kad komisija, tirianti Skardžiaus veiklą, padarysi viską iki galo, kad ir kaip „valstiečiai“ besistengtų viską sustabdyti“, - vylėsi G. Landsbergis.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (10)

 • trumpas 2018 gegužės mėn. 17 d. 21:23:02

  Darosi aišku, kad Lietuvoje geriausiai viena partija.

 • DEDE 2018 gegužės mėn. 17 d. 15:38:36

  Gyvenimo patvirtintas desnis-kas garsiai saukia,tas labiausiai
  prisidirbes.O labiausiai visa laika saukia Rasa ,Andrius,Gabriukas apie
  tasas,zemes ,rytu gresmes,nes labiausiai svyla uodegos ir sunu, broliu
  ,uosviu verslai kaip tik ir sukasi rytuose .

 • tautietis 2018 gegužės mėn. 17 d. 15:21:29

  sutikai lazberginy padara ir trenk y siena,tikrai nesuklysi

 • kaip čia pasakius 2018 gegužės mėn. 17 d. 14:55:32

  Lenda galai į paviršių. ir kas kaltas ,kad Astravoje statoma atominė
  elektrinė, gretai išaiškės ,kad visą kaltę turi prisimti
  konservatoria, kurie šaukė rusai puola, o Kubiliaus sūnus kartu su
  Lukošenka vysto energetinius projektus, Juknevičienės brolis valdo
  geležinkelių tinklus per Rusiją, štai ir visa konservatorių
  strategija, prisidengus rusai puola, ogiminaičiai padeda užvaldyti
  verslus Baltarusijojeir Rusijoje. Šaunuoliai “žalieji” , kad pajudino
  konservatnikų klaną, maža nepasirodys nei vienam, dar rekėtų pajudinti
  ir Gabrieliaus klano sukurtos “verslo” pagrystumą, man atrodo ten taip
  pat dau kas neskaidru.

 • JUOS 2018 gegužės mėn. 17 d. 14:40:18

  vyti kaip pasiutusius sunis. o JUKNEVICIENES BROLIUKAS...VISI KONSERVAI
  PRIS*SIKE.

 • abc 2018 gegužės mėn. 17 d. 13:26:00

  Nieko nebestebina konservų vaidmainystė. Pagavo Kubilių dėl interesų
  konflikto. Gabriukas aiškina, kad nežinojo. Ar ,,nežinojimas''
  atleidžia nuo atsakomybės?

 • valdas 2018 gegužės mėn. 17 d. 13:17:23

  Kiek galima šachuot,tautos nieksams,isgamoms reikalingas matas...
  Galit ramiai pasikliaut zmonemis 157 %,i atmatas ir ozines - musmirines
  tv,ar ziniasklaidos priemones nereikia kreipt demesio,bet jos turi but
  panaikintos...,jiems ir joms Lietuvoj nera vietos...

 • XXXL 2018 gegužės mėn. 17 d. 13:05:05

  Kadangi teisėsaugos institucijos tarnauja velniai žino kam, tik ne
  valstybei ir jos piliečiams, tai Karbauskiui ir lieka vienintelis kelias -
  traiškyti tas konservuotas padugnes jų pačių metodais ir ginklais.

 • WC 2018 gegužės mėn. 17 d. 12:57:58

  Ji reikia kuo skubiau teisti.

 • Jonas 2018 gegužės mėn. 17 d. 12:55:54

  Klumpa konservatoriai iš po žiemos. Kur bežvelgsi visur aferos ir
  žmonių skurdinimas,jokios gėdos. Šalinti iš seimo ir kuo greičiau.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PABĖGO: antradienį Pietų Korėjos Tedžono mieste, kuris yra už 160 kilometrų į pietus nuo Seulo, iš zoologijos sodo pabėgo puma.
 • NELAIMĖ: Austrijos Graco mieste traukiniui susidūrus su autobusu, vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeista.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8 +11 C

   +9  +11 C

 

   +8  +10 C

  +11  +24 C

   +22  +26 C

 

   +21  +24 C

  2-3 m/s

 3-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

USD - 1.1671 PLN - 4.2955
RUB - 79.4113 CHF - 1.1236
GBP - 0.8888 NOK - 9.5620
reklama
Ukis 2018