Rengiamas žemės ūkio ministro įsakymas kompensuoti žemdirbiams už 200 eurų kainuojančias pažymasnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 05 d. 10:37:57 Perskaitė 266

Artimiausiu metu visuomenei ir suinteresuotoms institucijoms derinti bus pateiktas žemės ūkio ministro įsakymo projektas, kuriuo siūloma kompensuoti žemdirbiams už force majeure (nenugalimos jėgos) pažymas, liudijančias, kad ūkininkai negalėjo įvykdyti savo įsipareigojimų. Šios pažymos kainuoja 200 eurų.

 

Šiuo metu, Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) teigimu, projektas yra rengiamas.

ŽŪM rugpjūčio pabaigoje jau teikė ministrų kabinetui atitinkamą Vyriausybės nutarimo projektą, tačiau tarpinstituciniame pasitarime nutarta, kad pažymų kompensavimo teisiniam reguliavimui nustatyti nebūtinas Vyriausybės nutarimas - užteks žemės ūkio ministro įsakymo.

Kaip Eltai teigė Vyriausybės komunikacijos departamentas, ŽŪM dar pernai spalį ministro pirmininko pavedimu buvo įpareigota parengti ir pateikti Vyriausybei nutarimo projektą, kurio tikslas - nenugalimos jėgos (force majeure) pažymų išdavimą padaryti labiau prieinamą žemės ūkio veiklos subjektams.

Anot ŽŪM, siūloma, kad Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremaliąją situaciją, žemdirbiai galėtų gauti kompensaciją už Prekybos, pramonės ir amatų rūmų išduotas pažymas, liudijančias su valstybės lygio ekstremaliąja situacija susijusias nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes, dėl kurių ūkiai negalėjo įvykdyti veiklos sutartinių įsipareigojimų - pavyzdžiui, tiekti žemės ūkio produkcijos supirkėjams.

ŽŪM teigia, kad našta valstybės biudžetui dėl siūlomos naujos pagalbos priemonės vykdymo būtų nedidelė - apie 4 tūkst. eurų.

Lėšos pagalbai įgyvendinti planuojamos skirti atsižvelgiant į ŽŪM einamaisiais metais skirtus valstybės biudžeto asignavimus.

Nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybes liudijančias pažymas Prekybos pramonės ir amatų rūmai išduoda sumokėjus 200 eurų rinkliavą.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net