R. Boreika traukiasi iš FNTT vadovų (atnaujinta 15:15)

2010 kovo mėn. 31 d. 12:12:19 Perskaitė 1559

Generolas Romualdas Boreika nusprendė trauktis iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigų. R. Boreika paprašė atleisti jį nuo gegužės 18 dienos, atsistatydinimo motyvu nurodęs išėjimą į pensiją.

Tai po susitikimo su R. Boreika žurnalistams pasakė vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Savo nuomonę, kad R. Boreika turėtų trauktis iš FNTT vadovo pareigų, yra pareiškusi ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė, ir premjeras Andrius Kubilius. 

"Jeigu jisai nori, kad ta tarnyba dirbtų skaidriai ir visuomenėje visi suvoktų, kad FNTT yra skaidri ir dirba produktyviai, tai, man atrodo, jis turėtų pasitraukti. (...) Visi reikalauja konkrečių faktų. Faktų, man atrodo, jau vien tai, ką žiniasklaidoje perskaitėme, lyg ir pakanka. Aišku, gali sakyti, maža kas žiniasklaidoje parašyta, gal tai yra išgalvoti dalykai. Tačiau vien tai, kad viešumoje yra šita tarnyba, apie ją diskutuojama, ne visai teigiami vertinimai, tai, be abejo, vadovas turi prisiimti ir tą vadinamą moralinę atsakomybę už tarnybos veiklą, nes šešėlis krenta tuomet ir ant visos tarnybos, kad ten dirbama nepakankamai gerai, kad tarnyba yra neskaidri ir kad tos bylos vilkinamos, specialiai kažkas yra daroma", - trečiadienį interviu "Žinių radijuje" sakė I. Degutienė.

"Tai aš manau, kad vardan to, kad mes eitume į priekį ir kad ta tarnyba veiktų efektyviai, tai vadovas turėtų pasitraukti", - pridūrė Seimo pirmininkė.

Premjeras Andrius Kubilius taip pat yra pareiškęs, jog pritaria vidaus reikalų ministro siūlymui atsistatydinti R. Boreikai. Anot jo, tarnyba nesugeba užkirsti kelio neskaidrių lėšų naudojimui, apie tokią situaciją ji žinanti kelerius metus, bet nedaranti nieko.

Neoficialiomis žiniomis, FNTT vado generolo R. Boreikos atstatydinimo reikalauja ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentės esą netenkina menki tarnybos darbo rezultatai, daug nebaigtų bylų - kone kas antras ikiteisminis tyrimas yra nutraukiamas. Tiesa, šalies vadovės atstovas antradienį patikino, kad per Prezidentės susitikimą su Premjeru generolo R. Boreikos galimo atleidimo klausimas nebuvo svarstomas.

Premjeras sveikina R. Boreikos atsistatydinimą iš FNTT vadovo pareigų

Premjeras Andrius Kubilius stebisi, kodėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas atsistatydina ne iš karto, o tik nuo gegužės vidurio, tačiau tikisi, kad per šį laikotarpį generolas dar atsakys į FNTT veiklą nagrinėjančios darbo grupės klausimus.

Paklaustas, ar jo manymu, atsistatydinus R. Boreikai FNTT pradės dirbti geriau, A. Kubilius aiškino, kad ankstesnės Valstybės kontrolės, Generalinės prokuratūros ir kitų institucijų ataskaitos dėl FNTT veiklos rodo, jog iki šiol kova su kontrabanda, nešvariais pinigais ir tokių pinigų plovimu buvo "labai neefektyvi", o dėl to atsakomybė tenka ir FNTT vadovybei.

"Vadovo atsistatydinimas tam tikra prasme yra reikšmingas ir reikalingas žingsnis einant skaidresnės sistemos link. Todėl tokį žingsnį sveikinu.

Be abejo, man šiek tiek keista, kad dar bus laukiama pusantro mėnesio. Nežinau, kam reikalingas toks laiko tarpas, bet kartu turiu pastebėti, kad tai, jog vadovas dar dirbs pusantro mėnesio, leis mums giliau atsakyti į kai kuriuos klausimus, kodėl susiklostė tokia situacija", - po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė Premjeras.

A. Kubiliaus sudaryta darbo grupė šiuo metu tiria FNTT veiklą. Anot Vyriausybės vadovo, šiai darbo grupei gali kilti kai kurių papildomų klausimų.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net