respublika.lt

2018 birželio 20, trečiadienis

Premjero S.Skvernelio kalėdinis interviu specialiai „Respublikai“: Nėra dovanų maišonuotraukos (48)

2016 gruodžio mėn. 26 d. 08:00:06
Jūratė KILIULIENĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Šiandien premjeras Saulius Skvernelis ruoš kalėdinę žuvį ir lauks šventėms suvažiuosiančių artimųjų. Šiųmetės Kalėdos jo šeimai ypatingos - prie stalo sės kartu su šį rugpjūtį gimusiu sūnumi. Taip pat su tikėjimu ir viltimi, kad valstybės laukia sotesni, ramesni, jaukesni metai.

 

- Kokios jūsų Kalėdos?

- Šios Kalėdos man bus išskirtinės. Nesu vienas, esu saugomas asmuo, o dar ir turime savo mažąjį šeimos narį, tad teks pažeisti ilgametes tradicijas. Bus pirmi metai, kai giminė suvažiuos į mūsų namus Vilniuje, ankstesniais metais prie stalo sėsdavome mūsų vaikystės namuose.

Bus smagu. Gaminti aš mėgstu, man smagu improvizuoti. Nesigiriu, bet moku skaniai paruošti lašišą ar upėtakį. Ne kasdien stoju prie viryklės, bet kai darau, pavyksta.

- Apklausos rodo, kad valdančiųjų populiarumas vis auga. Į premjerą tauta žiūri tarsi į Kalėdų Senelį ir laukia dovanų. Ar pavyks iš žmonių, tebetikinčių rinkimų pažadais, neatimti vilties?

- Kiekvienam ministrui sakiau tą patį: žmonės suteikė mums milžinišką pasitikėjimą, jie turi didžiulę viltį. Tad nieko nebūtų blogiau už tai, jei ją nužudytume. Nežinau, kokios galėtų būti pasekmės valstybei ir visuomenei, jeigu taip atsitiktų. Atsakomybę suprantu ir aš, ir visi keturiolika ministrų - visi esame dalykiški, kompetentingi, mūsų darbai ne partiniai, o dėl žmonių. Darysime viską, kad tą viltį pateisintume.

- Tačiau pasiklausius balsų viešojoje erdvėje neatrodo, kad jums pavyks, gal net jau nepavyko. Kiekvienas naujosios valdžios, dar neatidirbusios nė šimto dienų, žingsnis sumaišomas su žemėmis. Kodėl?

- Tokia neadekvati reakcija į Vyriausybę tikrai nepadeda dirbti. Svarstau, kodėl ji kyla. Turbūt daug kam nepatiko, kad Vyriausybė buvo sklandžiai suformuota, kad ją sudaro stiprūs žmonės, kad ji turi kokybišką programą. Tiems, kurie bando kaišioti savas programas, siūlau patylėti. Paskaitykite, jei tik užteks kantrybės, kad ir „Naują planą Lietuvai“ (Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų partijos - red. past.), jame apie konkretumą apskritai net kalbėti nereikia.

O mes turime labai aiškius uždavinius. Įgyvendinsime juos, tik ne šiandien, ne šią akimirką. Na, kiekgi mes darbuojamės? Vos pusantros savaitės. Bet kiekvienas ieško, ką iš to maišo būtų galima gero paimti. Reali situacija yra tokia, kad mes turime maišelį, paveldėtą iš praeitos Vyriausybės, ir būtent su juo turime pradėti gyventi, laikydamiesi labai aiškiai nubrėžtų finansinės drausmės ribų. Galime sau leisti tik šiek tiek tą maišą perskirstyti.

- Pakalbėkime apie tai, kas žmogui arčiau kūno. Ką reikėtų daryti, kad kasdienis maistas netaptų prabanga? Šiandien jau 44 proc. lietuvių nevalgo pietų viešojo maitinimo įstaigose - kainos gąsdina net uždirbančius vidutinius atlyginimus. Ar jūsų, kaip Vyriausybės vadovo, orumo nežeidžia į Lenkiją apsipirkti plūstančių tautiečių gausa?


- Yra du dalykai. Svarbiausia leisti žmonėms uždirbti, gausinti pajamas, sugebėti mokėti didesnes pensijas, išmokas. Kitas momentas - kainos. Valstybės reguliavimo įvesti negalime, tad vienintelis būdas siekti mažesnių kainų - pritraukti užsieniečius, kad jie investuotų į mažmeninės ir didmeninės prekybos verslą.

Labai svarbu į tai įtraukti smulkiuosius ūkininkus. Jeigu mums pavyktų grandinę nuo gamybos iki pardavimo padaryti labai trumpą, jei žmonėms bus patrauklu pirkti ne tik iš prekybos centrų, bet ir iš šeimyninių parduotuvėlių, kainos mažės.

Uždrausti, uždaryti sienų su Lenkija, kad žmonės ten nepirktų, - negalime. Bet galime galvoti apie mokestinius pokyčius. Turėsime pareigą per pirmą pusmetį peržiūrėti visą mokestinę aplinką - PVM lengvatas, mokesčius ir t.t. - ir padaryti, kad ji būtų patraukli verslui, investavimui ir skatintų gamybą, vartojimą.

- Ar jūs pats parduotuvėje perkate viską, ko užsimanote? Kokie yra jūsų šeimos vartojimo, mitybos įpročiai? Kas šeimoje už tai atsakingas?


- Maisto produktais šeimą aprūpinu aš. Visada buvo ir kol kas dar išlieka mano pareiga parduotuvėje nupirkti viską, ko reikia, kartais ir ko nereikia (juokiasi). Nes, turiu pripažinti, mano žmona racionalesnė už mane.

Galiu tik pasidžiaugti, kad pastaraisiais metais, bent jau nuo tada, kai tapau vidaus reikalų ministru, mano šeimos finansinė situacija pasikeitė kardinaliai. Ankstesniais gyvenimo etapais tokių pajamų niekada neturėjau. Žinoma, nėra taip, kad svarstyčiau, ar juodus, ar raudonus ikrus man pirkti, bet dabar tikrai neskaičiuoju, pirkti litrą pieno ar tik pusę.

- Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, auginantis penkis vaikus, neįtikėtinai atvirai papasakojo apie savo šeimos finansinę situaciją, kuri nėra paprasta. Jūs turite tokios patirties?

- Žinau, kas yra nepriteklius, daugelį metų jame gyvenau, ir tai buvo nuolatinė mano būsena.

Karjeros pradžioje niekada nebuvo taip, kad dirbčiau tik vieną darbą. Baigęs universitetą įsidarbinau viename, po mėnesio jau turėjau ir antrą, ir trečią. Negulėjau ant lovelės, negėriau alaus, kaip tą darė mano bendraamžiai, dirbdamas dar ir mokiausi papildomai, investavau į save.

Nepaisant to, būdavo, atidarai stalčių, kur litai sudėti, o jų ten nėra. Teko išgyventi tikrai nelengvas situacijas, bet aš kabinausi į gyvenimą, rašiau mokslinius, tiriamuosius darbus, už kuriuos irgi buvo atlyginama.

Po to atsirado bendras gyvenimas, su juo ir kitos pajamos. Galiu džiaugtis, kad mano žmona ilgą laiką gaudavo už mane daugiau, nes dirbo ne valdiškame sektoriuje. Nuo mažų pajamų perėjome prie neblogų, paskui - prie labai gerų. Bet ir šiame gyvenimo etape nebūna taip, kad pasižiūriu ir perku. Vadovaujuosi protingumu, išskirtinio komforto, kvailos prabangos man niekada nereikėjo ir, žinau, nereikės. Rengiamės ir iš „kitokių“ rūbų parduotuvių, ypač vaikai, aš pats taip pat tokių turiu. Na, dabar tapus premjeru, man pasakė, kad drabužiai turi atitikti reikalavimus, bet iki tol kostiumus pirkdavau Lenkijoje, ir man to visiškai pakako.

- Siekėte, kad lengvata šildymui būtų panaikinta jau nuo sausio, bet Seimas nusprendė kitaip - lengvatinis PVM lieka iki sezono pabaigos. Jums asmeniškai, gyvenant nuosavame name, tai neaktualu. Vis dėlto kodėl užsimojote prieš lengvatą?


- Dabar šildymo lengvata naudojasi visi. Man jos nereikia, ir tokių kaip aš yra daug - verslininkai, pasiturintys žmonės, net priklausantys vidurinei klasei už šildymą gali susimokėti patys. Bet mes remiame visus. Sako, daugybė žmonių daugiabučiuose sunkiai gyvena. Sutinku, bet paimkime Gedimino prospektą, „Vilniaus vartus“ - kokie ten brangūs butai, bet mes visi susimetame ir paremiame juos lengvata. Ir tokie kaip aš, kurie nesinaudoja centriniu šildymu, ir žmonės kaimuose ir miesteliuose, kurie neturi jokių lengvatų.

- Kiek jums kainuoja šildymas?

- Esu įsirengęs geoterminį šildymą, tad tenka mokėti tik už sistemos sunaudojamą elektros energiją. Tai viena geriausių investicijų, kurią pavyko padaryti. Šalčiausiais metų mėnesiais bendra elektros energijos sąskaita būdavo 380-500 litų. Tokia faktiškai yra mano komunalinių paslaugų kaina, neskaitant šiukšlių išvežimo.

- Jūs pats, auginantis pirmokę dukterį ir šįmet gimusį sūnų, tikite tautinio kostiumo kiekvienam vaikui idėja?

- Niekada nesutiksiu, jei kažkas tautinius kostiumus norės siūti iš valstybės biudžeto. Jei atsiras privačios iniciatyvos, verslo parama - puiku. Argi būtų blogai, jei Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją galėtume tautiškai aprengti savo vaikus, ar turėtume to gėdytis?

Aš pats puikiai prisimenu, ką reiškia vilkėti tautinį kostiumą. Jausdavau pasididžiavimą, jis vertė pasitempti. Marijampolės Jono Jablonskio mokykla, kurioje mokiausi, ir sovietmečiu buvo išlaikiusi stiprias tautines tradicijas. Ji turėjo pakankamai tautinių kostiumų komplektų, per vakarones visi jais būdavome pasipuošę. Ir dabar tas nuotraukas pasižiūriu - atrodėme įspūdingai!

Puikiai suprantu, kiek tai kainuoja, o efektyvumas gana menkas - juk vaikai auga. Prieš šį rugsėjį siuvome mokyklinę uniformą pirmokei dukteriai. Mokėjome 60-70 eurų ir laukėme gana ilgai. Brangu, nepatogu, bet tokiu būdu dar ir skatiname savą gamintoją.

- Viena iš didžiųjų šalies bėdų - mažas gimstamumas. Kokius jaunų šeimų sunkumus matote, pats būdamas dviejų mažamečių vaikų tėvas?

- Dukra gimė prieš septynerius metus, kaip tik per ekonominę krizę. Ji mums nurėžė viską, ką buvo galima nurėžti. Vaikelio mes norėjome, planavome, bet turėjome finansinių įsipareigojimų - lizingus, paskolas - ir tikėjomės tų žaidimo taisyklių, kurias mums pasakė. Bet taisyklės paskui pasikeitė, valstybė tiesiog pasityčiojo. Atsimenu žmonos baimę. Ji sakydavo: įsivaizduok, kas su mumis bus, jeigu liktume be tavęs.

Ko reikia jaunam žmogui, kuris siekia karjeros ir kuria šeimą? Pirmiausia būsto. Dauguma jų patys jo negali nusipirkti, aš pats, jei nebūtų paskolų sistemos, niekada gyvenime nebūčiau įsigijęs savo būsto. Reikia rasti būdų, kaip galėtume suteikti paramą per pirmojo būsto kreditavimą. Labai svarbu mamoms sudaryti galimybę neiškristi iš darbo rinkos sudarant lanksčius santykius. Galima bandyti palikti dabartines išmokas ir leisti dirbti - nemažinti pajamų, jei tik motina sugeba susiderinti. Jei bus socialinis pagrindas po kojomis, socialinis saugumas, tai bus pirma galimybė didinti gimstamumą.

Kalbant apie gimstamumo skatinimą, galvočiau ir apie valstybės įsipareigojimą su trečio, ketvirto ir t.t vaiko gimimu mažinti būstui pasiimtą kreditą. Bet, pabrėžiu, čia mano asmeninės mintys, ne Vyriausybės pažadas.

Parengta pagal savaitraštį  „Respublika"


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (48)

 • Agnės šeima iš Šiaulių 2016 gruodžio mėn. 28 d. 21:22:07

  Sveikinam "Respublikos"leidinių vadovą Gerb.V.Tomkų ir visus
  Žurnalistus su Naujaisiais 2017 metais,linkime sveikatos,tikėti
  gerumu,tikėti savimi - TIK NEPASIDUOKIT,TIK NEPARSIDUOKIT !
  Ačiū,kad esate,kad mylite Lietuvą,jos žmones!

 • Tadas 2016 gruodžio mėn. 28 d. 13:43:04

  Paistalai. Kokį tai procentą tie rūmuose gyvenantys sudaro
  daugiabutinių vargšų armijoje? Negi negalima jiems padaryti išimtį, o
  ne ubagais daryti visus?
  Ir svarbiausi aukštų kainų kaltininkai yra toje Dalkijoje, kainos
  kilovatvalandės sudarymo metodikoje, o tai pat savivaldybių ir merų
  ,turinčių tenai akcijas, nenoras nieko piginti!

 • kliedesiai 2016 gruodžio mėn. 28 d. 09:42:28

  Įtraukėme į verslą LIDL ir kas gavosi? Kainos Lietuvos LIDLe didesnės
  nei Lenkijos, jau nekalbu apie Vokietiją ar Angliją. Paprasčiausiai
  užsienio verslininkai mato, jei leidžiama plėšti saviems savus, kodėl
  nepasipelnius ir jiems-todėl kainos puikiai derinamos kaip ir
  degalinėse-vienose pigiau ryte, kitose vakare, vienur pigiau porinėmis
  dienomis,kitur neporinėmis ir pasaulinės naftos kainos jų neįtakoja,
  nes konkurencijos tarnybos miega žiemos miegu ištisą ketvirtį amžiaus.

 • Julius Puras 2016 gruodžio mėn. 28 d. 02:02:01

  "Respublika" truputėlį apsimetėli Skverneli paerzino.

 • Alė 2016 gruodžio mėn. 27 d. 18:20:44

  Sutvarkykit pagaliau savo svetainę, kad būtų galima matyti visas
  naujienas, o ne dozuotai, po vieną. ar čia tokia jūsų "koncepcija"?

 • Galima 2016 gruodžio mėn. 27 d. 17:21:05

  tik pakartoti (berods Paksą), kad pinigų valstybėje yra. Gerb.
  Skverneli, tiesiog būtina įvesti visuotinį pajamų ir turto
  deklaravimą. Turtą įgijusius nusikalstamu keliu teisti, turtą
  konfiskuoti. Kitiems,negalintiems paaiškinti turto kilmės, gal taikyti
  vienų metų atidėjimą su sąlyga, kad įmokės į biudžetą ne 15, o 30
  proc aitvarų sunešto turto vertės. To nepadarius- teisti, turtą
  konfiskuoti. Pinigėlių pasipils kaip auksiniam avinėliui pasipurčius.

 • Mintys 2016 gruodžio mėn. 27 d. 16:56:59

  pokalbyje nuosaikios, protingos, be tuščių žodžių.Patiko.

 • senjorei 2016 gruodžio mėn. 27 d. 11:37:29

  viltis durniu motina

 • oo 2016 gruodžio mėn. 27 d. 11:32:40

  nesamone ...runkeliams nera o ministeriju valdininkams karininkams
  klijuojantiems makaronus teisejams prokurorams seimo nariams yra yra yra
  labai daug yra

 • Tikiu 2016 gruodžio mėn. 27 d. 11:22:21

  naujos valdžios gerais norais,bet kaip gali tikėti toliau, jeigu seka
  atsitraukimas po atsitraukimo nuo žadėtų pažadų...Vienas iš jų-jau
  ir dėl valstybės monopolio atsitraukimas...Jau nusibodo jų tie juokingi
  švelninimai...Tai vyrai jūs nežadėkit, jeigu jūs nevykdote...Tai kaip
  jūs tas permainas įvykdysite???

 • sandrana 2016 gruodžio mėn. 27 d. 10:59:32

  Jums reikia pinigų skolinimo tarp individų susidoroti su finansiniais
  sunkumais, kad pagaliau išeiti iš aklavietės, kad sukelti bankai. Miss
  sandrana įmonė gali padaryti paskolą suma, kurią reikia ir su
  sąlygomis, kad padarys jūsų gyvenimą lengviau. Taigi, susisiekite su
  manimi daugiau sužinoti apie mūsų labai palankiomis sąlygomis.
  Mes teikiame už kurios grąžinimo terminas yra 5 metus 25 metų, esant 2%
  per an.Vous galite susisiekti su manimi norma:
  sandrana_credito@hotmail.com

 • Kęstas 2016 gruodžio mėn. 27 d. 03:22:03

  Nors anglių. Netaupykit, lietuviai, šildymo sąskaita, nes šaltis
  užmušinėja tokius, kaip jūs, linkusius sirgti širdies ir
  kraujagyslių ligomis. Šaltesniu metų laiku žmonės Autralijoje miršta
  nuo insultų ir infarktų vos ne dukart dažniau, negu Švedijoje. Švedai
  yra pasiruošę žiemai: švedų namuose visada 23 laipsniai šilumos
  (pagal Celsijų), o laukan švedai eina šiltai apsirengę. Australų
  klimatas švelnesnis, todėl australų namai yra tiesiog gražios
  palapinės, ir žiemą juose žiauriai šalta (aprašoma čia). Viena iš
  problemų - saugant šilumą, kraujas atsitraukia nuo odos į vidaus
  organus, vanduo ir druskos dalinai pereina į ląstelių vidų, todėl
  kraujas, įskaitant trombocitus ir fibrinogeną, koncentruojasi, daugiau
  trombų - daugiau mirčių. Na o tuos iš mūsų, kurie bando prasigyventi,
  vogdami miestuose butų apšildymui skirtą kurą ir laikydami
  temperatūrą butuose katastrofiškai žemą, reikėtų tiesiog uždaryti
  kalėjiman visam likusiam gyvenimui. (mokslas-studijos-ekonomika)

 • visiems 2016 gruodžio mėn. 26 d. 22:31:47

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts

 • Senjore 2016 gruodžio mėn. 26 d. 22:03:01

  Tikimes, kad bus geriau. Linkime gražių švenčių.

 • migle 2016 gruodžio mėn. 26 d. 21:31:25

  Na tikrai dėl tu premijų skyrimai yra neteisingi , gal dabar taip ir
  reikia juk skiriami tiems , kas privedė prie tokio gyvenimo , tiksliau
  padėjo sukurti, Ar Amerikoje ne taip , Nobelio premija skirta Obamai ,
  kuris pradėjo karus Irake , Sirijoje , gal dar reikėtų skirti poniai
  Klinton , kad tik daugiau sudarkytu valstybių.

 • tik saviem atsiranda pinigu 2016 gruodžio mėn. 26 d. 21:03:42

  O PRIEŠ RINKIMUS TIK MES GERUČIAI AUKSO PUODUS DALINSIM PAŽADUS
  TESĖSIM O TIK PERŽIANGIA SEIMO SLENKSTI VISI SUSERGA
  SKLEROZE IR VĖL NIEKO NEPAMENA NIEKO NEŽINO IR KAIP VISUOMET
  BIUDŽIATAS KIAURAS

 • Julė 2016 gruodžio mėn. 26 d. 18:06:46

  AR GALIMA SVETIMŲ VALSTYBIŲ AGENTAMS SKIRTI LIETUVOS LAISVĖS
  PREMIJAS.p.SKVERNELI,NEDALEISKITE ŠIO APSURDO,JUK TAI EILINIS TAUTOS IR
  VALSTYBĖS IŠNIEKINIMAS.DAUGUMOS MĄSTANČIŲ NUOMONE JUOS REIKĖTŲ
  TEISTI ,BET NE PREMIJUOTI.

 • senis 2016 gruodžio mėn. 26 d. 17:03:19

  Skvernelis galetu nubegti pas prezidente, ir pasiklausti, Magnolija,
  Magnolija, kodel visoje ES soc.rupybai skiriama 20% nuo bvp, o Lietuvoje
  tik 10% ?, gal jeigu skirtume, kaip visi, ir mums, Magnolija, nereiketu
  veliau begti is Lietuvos?

 • LL > demokratija 2016 gruodžio mėn. 26 d. 15:32:36

  Jeigu visi Vilniaus mieste savo butus sildis taip kaip nori,tai bus kaip
  Tbilisije is kiekvieno daugebucio lango pupsos kaminas ir ruks juodi dumai
  is burzuiku kurenamu anglimis.Nauja valdzia turi Vilniaus silumos uki
  sugrazint i valstybes balansa kuri abonento vagiu rubikonine gauja per 15
  metu nuvare i kaliosa ir is Vilniaus gyventoju pavoge kelis milijardus juos
  maskuojant ivairiomis pinigu plovimo schemomis.Kas liece Skvernelio
  nama,tai jis yra ganetinai kuklus ir is pigesniu namu ekonominio segmento o
  va rubikonine abonento vagiu klika parkuose ir draustiniuose statosi ne
  namus o pilis ir rumus.Miestai turi but sildomi centralizuotai nes kitaip
  uzdusim nuo smoko.Sildisi elektra liksi be triusiku o geotermikos visi
  neipirks.Demokratija nebuk konservatorius nes pas konservus veike tik
  desnis smegenu pusrutulis.

 • Demokratija 2016 gruodžio mėn. 26 d. 13:48:32

  Ponas,S.Skvernelis, visada buvo arti lovio,tai ir paskolas galėjo drąsiai
  imti,nes žinojo,kad lovys jo neapvils-nenumaus paskutines kelnes,o
  kišenes atiduos bankui. Geros pajamos leido laiku grąžinti paskolas ir
  gyventi kaip laisvam, Vilniaus m. savivaldybės nevaržomam žmogui: savo
  nuosavą ūkį valdyti pagal Konstitucijos nuorodas autonomiškai. Visa
  tai jį nutolino nuo realaus demokratinio režimo ir nežinoti,kad Vilniaus
  mieto savivaldybė savo šilumos ūkiu suvaržė 180 tūkstančio nuosavo
  turto,esančio sovietmečiu statytuose daugiabučiuose
  pastatuose,savininkų nuosavybės ir prievolių teises. Kad jie negali savo
  nuosavybę šildyti autonomiškai ir pažangiai naudodami elektros
  energiją, o verčiami naudoti savivaldybės, istorijon išeinantį
  kolchozinį šildymą. Todėl labai norisi išgirsti S.Skvernelio,kaip
  Vilniaus savivaldybės visuomenės nario, komentarą kada pagaliau baigsis
  korumpuotos gaujos- savivaldybės šilumos ūkio savivalė ir pradės
  galioti Lietuvoje LR Konstitucijos 46 straipsnis

 • Juozas 2016 gruodžio mėn. 26 d. 12:35:45

  Asmeninių minčių turime kiekvienas, bet tai nereiškia, kad bus
  įgyvendinta. Svajoti būtina, planuoti taip pat, o gal kada ir bus
  įgyvendinta. O žiniasklaida (ypač papirktoji) tuojau padaro sensaciją,
  dar su savo priedais ir paskelbia visiems. Taip buvo dėl minčių pasiūti
  tautinius kostiumus vaikams, dėl minčių mažinti alkoholizmą, dėl
  karinio parengimo pamokų mokyklose ir kita. Visi gali siūlyti savo mintis
  , pastebėjimus, pasiūlymus, puiku, siūlykime ir apsvarstę darykime.
  Gerų minčių, gerų darbų nebus per daug. Su šventėmis.

 • nusivylimas 2016 gruodžio mėn. 26 d. 12:06:11

  pranckunieciu jau nusivyliau, rods is tikro zmogelis dapuole prie lovio ir
  taip jau aukstai pasijuto kad ir zemes neiziuri

 • Žiūrėti Rembranto 2016 gruodžio mėn. 26 d. 08:13:14

  Paklydėlio sūnaus sugrįžimas.

 • Turime vilti... 2016 gruodžio mėn. 26 d. 01:11:25

  Svenciu proga sveikinam naujaja Vyriausybe,linkim laikytis nusibrezto
  kurso,susiklausymo,darnos,kad nepasiduotumet iv.priesu provokacijoms ,
  Vienybes,kad nesulauzytu kuri nors po virbeli is vientisos sluotos,-zinot
  ,kaip lengva tai padaryti-nes Lietuvos priesu sukis,kuo Lietuvai
  blogiau-tuo jiems geriau.Aciu,kad iziebet maza zibureli musu varginguju
  karalysteje,meldziames,kad tas ziburelis neuzgestu,o kaskart stipriau
  isiliepsnotu ir kad palankus vejai lydetu Jusu zingsnius,nes ir socd.ir
  konserv.rupejo tik turtingieji,cituojant socd.vedli-'socd.prarade visas
  zmogiskas vertybes tapo kapitalistu tarnais".Stiprybes,Dievo palaimos
  nelengvuose Jusu darbuose !

 • Skvernelis santūresnis 2016 gruodžio mėn. 26 d. 00:51:50

  atsargesnis nuo Naisių svajotojo pažadų.
  Vistik pirmieji žingsniai- uždrausti ir branginti.
  "Specialistų"ministrų pirmieji tauzijimai sukelia
  BEGALES komentuotojų.
  Negi be jokio reikalo?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • CEREMONIJA: trečiadienį iškilmingame Vytauto Didžiojo universiteto Senato posėdyje į Lietuvą su oficialiu dviejų dienų vizitu atvykusiam Airijos prezidentui Maiklui D. Higinsui bus įteikiamos VDU Garbės daktaro regalijos.
 • FUTBOLAS: Lietuvos futbolo A lygos čempionato 17-ojo turo rungtynėse antradienį Kauno „Stumbro“ komanda namuose 1:0 (1:0) įveikė Trakų „Trakų“ futbolininkus.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar Lietuva patirtų didelių nuostolių, jei užsidarytų „Achema“?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +12   +14 C

   +11  +14 C

 

   +11  +15 C

  +19   +26 C

   +19  +24 C

 

   +23   +29 C

    7-12 m/s

   2-7 m/s

 

     2-7 m/s

 

reklama
Prenumerat 2018