respublika.lt

2018 gegužės 22, antradienis

Premjeras: naujas Darbo kodeksas įsigalios numatytu laikunuotraukos (1)

2017 balandžio mėn. 20 d. 16:05:18
Respublika.lt, Eltos inf.

Valdančiųjų Lietuvos valstiečių-žaliųjų sąjungos (LVŽS) gretose pasigirdus pareiškimams, kad naujasis Darbo kodeksas negalės įsigalioti nuo liepos 1 d., jeigu prieš tai darbdaviai neįsipareigos didinti atlyginimų, Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad Trišalėje taryboje sutarta, jog DK įsigalios kaip ir numatyta.

 

"Galiu aiškiai pasakyti, kad LVŽS pozicija, kuri šiandien buvo aptarta su koalicijos partneriais, yra: liepos 1 d. įsigalios naujas Darbo kodeksas, taip, kaip sutarta su pataisomis Trišalėje taryboje", - ketvirtadienį kalbėjo S. Skvernelis po susitikimo su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atstovais.

LPK prezidentas Robertas Dargis teigia, kad dabar valstybė turėtų ypatingą dėmesį skirti švietimo kokybei.

"Šiandien reiktų kalbėti ne apie nacionalinį susitarimą dėl algų didinimo, kurios ir taip auga, o apie tokį susitarimą dėl švietimo.

Kad persitvarkytume mokyklas, universitetus, kad žmonės suprastų, jog turi investuoti į save, jei norime atlaikyti pokyčius pasaulyje. Turime daug žmonių, kurie negali užimti pasiūlytų darbo vietų, nes reikia mokėti kalbų, turėti skaitmeninių įgūdžių", - kalbėjo R. Dargis.

Pasak Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidento, jeigu DK įsigaliojimas būtų nukeltas, tai galėtų tapti išbandymu ir pačiai šalies valdžiai.

"Tai būtų pirmas rimtas išbandymas Vyriausybės ir Seimo santykiuose ir turbūt koalicijos santykiuose, nes Premjeras patvirtino, kad jo įsipareigojimas yra priimti darbo santykių įstatymus liepos 1 d.

Mūsų darbo santykiai tebėra tarp pasaulio valstybių antro šimtuko lygmens. Kitos valstybės tuos dalykus sutarusios išsprendžia greitai", - sakė R. Dargis.


Ūkio ministras: politinis nusiteikimas dėl Darbo kodekso yra

Į valdančiosios Socialdemokratų partijos pirmininkus pretenduojantis ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius teigia, kad jo partiečiai linkę palaikyti naująjį Darbo kodeksą (DK) Seime.

"Politinis nusiteikimas palaikyti tai, kas sutarta, yra. Kiek žinau, Socialdemokratų frakcija būtent taip nusiteikusi. 19 pozicijų yra sutartos (Trišalėje taryboje - ELTA) ir parašai sudėti. Dabar Seime kvestionuoti sutarimą ir vėl bandyti kalbėtis iš naujo - tai tada klausimas, kam kalbėtis Trišalėje taryboje darbdaviams, profesinėms sąjungoms, valdžiai, jei viskas vėl iš pradžių?", - kalbėjo M. Sinkevičius ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime.

Liberalas Simonas Gentvilas klausė ministro, koks yra socialdemokratų požiūris į naująjį Darbo kodeksą.

"Pretenduojate į Socialdemokratų partijos pirmininkus - kitą savaitę būsite juo ar ne - nuo jūsų, kaip koalicijos partnerio, laikysenos iš esmės priklausys, ar palaikys socialdemokratai Darbo kodeksą ir jo esamą formuluotę, ar ne. Ar mums reikia tikėtis, kad jūsų vadovaujami socialdemokratai pritars esamai redakcijai (DK redakcijai - ELTA), ar ne?", - ministro klausė S. Gentvilas.

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Darbo kodekso pataisoms, dabar dėl jų spręs Seimas. Numatyta, kad naujasis Darbo kodeksas įsigalios nuo liepos 1 dienos.


Įstatymo pataisos skatins investicijas

Seimas vienbalsiai priėmė Investicijų įstatymo pataisas, praplėsdamas sritis, kuriose valstybė, siekdama skatinti investicijas, gali skirti lėšų finansinėms priemonėms įgyvendinti.

Tikimasi, kad tokiu būdu būtų sudarytos galimybės plėsti viešosiomis lėšomis finansuojamų finansinių priemonių, skirtų investicijoms skatinti, įgyvendinimą. Už įstatymą balsavo 87 Seimo nariai.

Kaip projekto pristatymo metu pažymėjo finansų viceministras Darius Sadeckas, vienas pagrindinių finansinių priemonių privalumų - tęstinumas, nes paskolintos ar investuotos lėšos sugrįžta ir yra naudojamos kitiems projektams finansuoti. Taip sukuriami ilgalaikiai finansavimo mechanizmai. Įgyvendinant finansines priemones siekiama pritraukti privačių lėšų, tokiu būdu padidinamos investuojamos viešosios lėšos.

"Valstybei finansinės priemonės suteikia galimybę įgyvendinti svarbius projektus turint ribotus viešuosius finansinius išteklius ir patenkinti didelį investicijų poreikį. Tai itin aktualu rengiantis laikotarpiui po 2020 m., kai Lietuvai skiriamos Europos Sąjungos lėšos gali mažėti, o investuotos lėšos per finansines priemones sugrįš ir bus toliau naudojamos siekiant tų pačių tikslų", - pristatydamas projektą yra sakęs viceministras.


Pramonininkai pateikė siūlymų Vyriausybei

Premjeras Saulius Skvernelis sako teigiamai vertinąs pramonininkų siūlymus Vyriausybei, ketvirtadienį įvykus bendram Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidiumo ir Ministrų Kabineto posėdžiui. Vyriausybei 365 dienoms pateiktuose siūlymuose LPK atkreipia dėmesį į švietimo sistemą, regioninę politiką, verslo aplinką, energetiką, transportą ir logistiką, aplinkosaugą.

Premjeras pabrėžia, kad pritaria verslo atstovų idėjoms, bet kai kurie tikslai pareikalaus daugiau laiko.

"Teigiamai vertinu. Tai, kas buvo pramonininkų siūlymuose, yra ir mūsų Vyriausybės darbotvarkėje. Džiaugiuosi, kad praktiškai sutampa tie siūlymai ir problemos. Švietimo sistemos pertvarka rezultatus duos ne šiais ir ne kitais metais, tai ilgalaikis projektas", - po susitikimo žurnalistams sakė Premjeras.

LPK prezidentas Robertas Dargis po bendro posėdžio akcentavo būtinybę užtikrinti stabilų eksporto augimą.

"Mums svarbiausia, kad galėtume užsitikrinti investicijų srautą į įmones, kurios užtikrintų eksporto augimą. Pastaruosius kelerius metus eksporto augimas lėtėjo. Reikalingos milžiniškos investicijos į įmonių modernizaciją, kad mes galėtume atlaikyti tą konkurenciją, kuri šiandien pasaulyje yra", - sakė R. Dargis.

Pasak LPK prezidento, verslui svarbi ir galimybė prognozuoti įvykius.

"Iš svarbių šiandien paliestų temų yra mokesčių aplinka. Mes daug girdime, kad mokesčiai bus peržiūrimi - tai neprideda to, kas verslui yra svarbiausia - prognozuojamumas. Dėl to mes šiandien ir kalbėjome, kad norime dalyvauti pertvarkant mokesčių sistemą su savo siūlymais, kad ji didintų svarbiausią mums elementą - valstybės konkurencingumą", - žurnalistams sakė R. Dargis.

Pramonės atstovai siūlo Vyriausybei gerinti verslo aplinką, o tam esą reikia mažinti darbo jėgos apmokestinimą, didinti motyvaciją dirbti, subalansuojant paramos sistemą ir mokesčių aplinką, tobulinti pelno mokesčio sistemą, visų pirma, pritaikant 0 proc. pelno mokesčio tarifą reinvestuojamam pelnui, mažinti mokesčių administravimo naštą, užtikrinti mokesčių stabilumą ir kita.

Švietimo srityje LPK Vyriausybei, be kita ko, siūlo: sukurti integralią profesinio orientavimo sistemą, inicijuoti mokytojų rengimo pokyčius, optimizuoti profesinio mokymo įstaigų tinklą, konsoliduoti aukštojo mokslo institucijų tinklą.

Transporto sektoriuje pramonininkai rekomenduoja tinkamai ginti Lietuvos vežėjų interesus, derantis su trečiosiomis šalimis. Taip pat siūloma užtikrinti, kad Europos Sąjungos (ES) viduje nebūtų įvesta protekcionistinių priemonių. Vyriausybė raginama užtikrinti sąžiningą konkurenciją autotransporto draudimo rinkoje ir kita.

Vyriausybės pranešime skelbiama, kad posėdžio su LPK atstovais metu aptartas šalies konkurencingumas, darbo santykių liberalizavimas, kova su šešėline ekonomika, daug dėmesio skirta viešojo sektoriaus reformai ir mokesčių pertvarkai.

Premjero S. Skvernelio teigimu, Vyriausybė, suprasdama, kad verslas yra valstybės vidaus produkto varomoji jėga, yra pasirengusi priimti nestandartinius sprendimus. Taigi toliau bus gerinama verslo aplinka, bus stengiamasi pritraukti tiesiogines užsienio investicijas, skatinti inovacijas, verslo ir mokslo partnerystę, eksporto plėtrą.

Vyriausybė sieksianti mažinti darbo jėgos mokesčių naštą, peržiūrės ir atsisakys neefektyvių galiojančių mokesčių lengvatų, mokesčių priemonėmis skatins investicijas į inovacijas ir mokslinius tyrimus bei eksperimentinę plėtrą, rems alternatyvių finansavimo šaltinių inovatyvioms įmonėms pritraukimą.

Premjeras pabrėžė, kad laukiami valstybei naudingi ir reikalingi, o ne pavienius interesus tenkinantys verslo atstovų pasiūlymai.


Premjeras: jokių poteksčių lenkams policijos pratybose Šalčininkuose nebuvo

Neskelbtos policijos pratybos Šalčininkuose buvo surengtos dėl vietovės geografinės padėties ir jokių kitokių interpretacijų jose nereikėtų įžvelgti, sako Premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak Ministro Pirmininko, mokymai nebuvo susiję su rytinėje Lietuvos dalyje gyvenančiomis lenkų ar kitomis tautinėmis mažumomis, tačiau pratybose svetimos valstybės ginkluotus asmenis vaidinusiems pareigūnams nederėjo naudoti "Šalčininkų liaudies respublikos" pavadinimo.

"Šitos pratybos buvo nestandartinės, ir pirmas blynas buvo pasvilęs", - Vyriausybės valandos metu Seime teigė S. Skvernelis.

Premjeras taip pat pažymėjo, kad apie planuojamas pratybas jis taip pat iš anksto nebuvo informuotas.

Praėjusią savaitę vykusiomis pratybomis pasipiktino Šalčininkų rajono savivaldybė, pareiškusi, kad taip Vyriausybė pademonstravo priešiškumą čia gyvenantiems lenkams, o "Šalčininkų liaudies respublikos" naudojimas yra provokacija.

Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas trečiadienį teigė, kad "Šalčininkų liaudies respublikos" pavadinimo naudojimas nebuvo numatytas pratybų scenarijuje ir užpuolikus vaidinę pareigūnai pernelyg įsijautė į savo vaidmenį. Pagal mokymų legendą, į Lietuvos teritoriją iš išgalvotos Udijos valstybės įsiveržė ginkluoti diversantai be uniformų ir skiriamųjų ženklų, kurie turėjo užimti Šalčininkų policijos komisariatą ir pasienio kontrolės punktą. Pratybų metu buvo slopinamas radijo ir mobilusis ryšis, taip siekiant patikrinti pareigūnų reakciją ir veiksmų koordinaciją.

Po pratybų E. Misiūnas atsiprašė gyventojų už sukeltus nepatogumus ir pažymėjo, kad policijai trūko reakcijos greičio ir koordinacijos. Ministrą taip pat nemaloniai nustebino gyventojų reakcija, nes bendruoju pagalbos telefonu 112 nebuvo gauta pranešimų apie įtartinus, ginkluotus ir grupe ėjusius asmenis.


S. Skvernelis apie būstą K.Brazauskienei: Vyriausybė poziciją pareikš trečiadienį

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Vyriausybė trečiadienį vyksiančiame posėdyje ketina pareikšti savo poziciją dėl Prezidento Algirdo Brazausko našlės Kristinos Brazauskienės prašymo suteikti jai nemokamą būstą.

Į klausimą, ar Vyriausybė turi butą, kurį galėtų skirti K. Brazauskienei, Vyriausybės vadovas atsakė: "Jeigu tektų gyventi gatvėje, tai, matyt, ieškotume ir rastume. Vyriausybė rengia sprendimą ir savo poziciją pareikš trečiadienį Vyriausybės posėdyje. Tada mes paviešinsime, kokia bus pozicija".

K. Brazauskienė prašo Vyriausybės suteikti jai būstą panaudos - neatlygintino naudojimosi - pagrindais.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (1)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • AFRIKA: gegužės 22-birželio 6 dienomis, minint Tarptautinę Afrikos dieną rengiamos „Afrikos dienos“; tai - galimybė susipažinti su Afrikos šalių kultūra ir tradicijomis, verslo galimybėmis, plėsti supratimą apie šį žemyną, jo ryšius su Lietuva.
  • PASIRINKO: iš populistinių „Penkių žvaigždučių“ judėjimo ir partijos „Lyga“ sudaryta koalicija kandidatu į Italijos premjero postą pasirinko 54-erių politikos naujoką, teisės profesorių Giuseppę Contę.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
Malta 2 proc

Kas, jūsų manymu, užtikrina saugumą keliuose?

balsuoti rezultatai

Kur šiais metais atostogausite?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +6   +7 C

   +10  +12 C

 

   +9  +10 C

  +20   +23 C

   +17  +20 C

 

   +23   +24 C

     6-9 m/s

    7-10 m/s

 

     4-9 m/s

 

reklama
Ukis 2018