Premjeras atmetė kalbas apie galimą jo atsistatydinimą dėl urėdijų reformosnuotraukos (1)

2017 liepos mėn. 03 d. 14:06:00 Perskaitė 1124

Premjeras Saulius Skvernelis gandais vadina pranešimus, esą jis atsistatydins, jeigu Seimas nepatvirtins dabar svarstomos valstybinių miškų valdymo pertvarkos. Vyriausybės vadovas teigė besitikintis reformai palankaus parlamento sprendimo, priešingu atveju, ją vykdysiantis Ministrų Kabinetas.

 

„Ne. Nematau pagrindo (atsistatydinti - ELTA). Tai yra gandai, nepagrįsti niekuo. Vyriausybė bet kokiu atveju pertvarką šitoje srityje padarys, ir aš manau, kad šiandien teigti, kad gali nepatvirtinti (Seimas - ELTA), nėra tokių galimybių. Jeigu nepavyks Seime to priimti, vadinasi, turėsime daryti kitus žingsnius, bet tuos rezultatus pasiekti, kas susiję su skaidrumu ir efektyvumu“, - pirmadienį žurnalistams Vyriausybėje kalbėjo Premjeras, pakartojęs, kad Ministrų Kabinetas turi alternatyvų planą, bet nekonkretizavęs, apie kokias priemones kalbama.

S. Skvernelis nepagrįstais įvardija urėdijų reformos oponentų būgštavimus dėl valstybinių miškų sektoriui po pertvarkos esą kilsiančių grėsmių.

„Įaudrinta bendruomenė, nors paskutinės Miškų įstatymo pataisos užregistruotos sudeda visus saugiklius. Šiandien kalbėti apie tai, kad kokia nors grėsmė gali kilti miškams, - jie niekada nebus privatizuoti, net diskusijų tokių nėra; kad nelieka urėdijų - netiesa; kad nelieka girininkijų - netiesa“, - tikino Ministras Pirmininkas.

Kaip žinoma, Miškų urėdijų profesinių sąjungų federacija penktadienį, birželio 30 d., buvo paskelbusi dviejų valandų įspėjamąjį streiką, reikalaudama skaidrumo ir konstruktyvių derybų dėl valstybinių miškų valdymo reformos. Šios kraštutinės priemonės imtasi nesugebant susikalbėti su esą neatsakingai besielgiančia Aplinkos ministerija.

Seimas birželio 30 d. pratęsė pavasario sesiją iki liepos 7 d. Opozicijai atstovaujantys parlamentarai kritiškai vertino iniciatyvą pratęsti pavasario sesiją, nes, jų nuomone, tai daroma, visų pirma, dėl urėdijų reformos. Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė tai neigė, sakydama, kad darbotvarkėje įrašytos ne tik Miškų įstatymo pataisos, bet ir kitas sritis reglamentuojantys dokumentai.

Parlamente svarstoma Aplinkos ministerijos rengiama valstybinių miškų valdymo pertvarka numato įmonės „Lietuvos valstybiniai miškai“ steigimą, o šiuo metu valstybiniais miškais Lietuvoje besirūpinančios 42 urėdijos būtų sustambintos ir paverstos 25 filialais regionuose.

Kartu būtų likviduojama Generalinė miškų urėdija ir Valstybinis miškotvarkos institutas.

Anot ministerijos, tokia reforma leistų sumažinti miškų valdymo biurokratinį aparatą, ir dėl to valstybė kasmet sutaupytų 13 mln. eurų. Išlaidos reformai siektų iki 5 mln. eurų. Keičiant valstybinių miškų valdymą planuojama atleisti apie 400 žmonių.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net