respublika.lt

2018 liepos 23, pirmadienis

Politikai nežino, kodėl bėgama iš Lietuvosnuotraukos (48)

2017 rugsėjo mėn. 19 d. 08:08:54
Deimantas KNIŠKA, zinios@vakarozinios.lt

Seimo Migracijos komisija nusprendė išsiaiškinti, kaip vykdomas dar balandį Seimo priimtas nutarimas dėl demografijos ir emigracijos procesų valdymo. Ir išsiaiškino, kad premjero pavedimu sudaryta darbo grupė intensyviai dirbo visą vasarą. Ta darbo grupė, kurioje yra ne tik valdininkų bei politikų, bet ir mokslininkų, ištyrė, kad didžiausi iššūkiai yra gyventojų senėjimas bei emigracija, o emigruoja žmonės dėl prastų sąlygų Lietuvoje. Tikrai daug nuveikta.

 

Migracijos komisija išplatino labai keistą pranešimą, kuriame komisijos pirmininkė Guoda Burokienė priminė, kad Seimas dar balandį įpareigojo Vyriausybę sudaryti darbo grupę, kuri parengtų 2018-2027 metų Lietuvos demografinės, migracijos ir integracijos politikos strategijos projektą, Lietuvos piliečių grįžimo į tėvynę skatinimo programos projektą ir gimstamumo skatinimo programos projektą.

Pranešime teigiama, kad komisijos posėdyje dalyvavę Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Šeimos ir bendruomenių departamento Šeimos politikos skyriaus vedėjas Steponas Kulbauskas ir patarėjas Tomas Milevičius pristatė sudarytos darbo grupės tarpinius veiklos rezultatus. S.Kulbauskas komisiją informavo, kad svarbiausi iššūkiai - kasmet mažėjantis Lietuvos gyventojų skaičius, besikeičianti gyventojų amžiaus struktūra, gyventojų senėjimas, didelis emigracijos mastas, didėjantis užsienyje gimusių lietuvių vaikų skaičius ir kt.

Taip pat priminti įvairūs 2005-2014 m. atliktų tyrimų duomenys, rodantys, kad emigruoti skatina prasta darbo aplinka Lietuvoje, nepatenkinamos gyvenimo sąlygos, žemas darbo užmokestis, nepakankamas darbuotojų interesų atstovavimas, mokslininkams - menkas jų darbo prestižas. Viena iš papildomų emigracijos paskatų - sunkumai įsigyti būstą, kurti materialinius šeimos gyvenimo pagrindus. Tarp „traukos“ į užsienį veiksnių svarbią vietą užima savirealizacija, kuriai Lietuvoje trūksta galimybių. Darbo grupė aptarė galimybes kuriamoje strategijoje numatyti šias sritis: šeimos gerovės, gyventojų sveikatos, migracijos, gyventojų senėjimo. Ir viskas.

Strategijos projektą rengianti darbo grupė yra sudaryta iš Vyriausybės kanceliarijos, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Užsienio reikalų, Ūkio, Finansų, Vidaus reikalų, Švietimo ir mokslo, Kultūros ministerijų, Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos socialinių tyrimų centro, Tarptautinės migracijos organizacijos, šeimos organizacijų, Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovų.

Ar ne per mažai tiek daug žmonių nuveikė iki šiol? Galbūt būtų buvę paprasčiau ne mėnesių mėnesius gaišinti darbo grupės atstovus ir leisti mokesčių mokėtojų pinigus, o pasikviesti žmogų iš gatvės, kuris taip pat būtų pasakęs, kad emigracija yra iššūkis, o žmonės emigruoja dėl prastų sąlygų Lietuvoje?

„Darbo grupė dirbo visą vasarą. Aišku, mes išgirdome tik „minkštąjį“ variantą - kas apžvelgta, kas neapžvelgta. Didžiausias rūpestis - kad būtų viena institucija, kuri kuruotų visą procesą. Aišku, mes, komisijos nariai, taip ir pasakėme, kad tai, ką pranešė darbo grupės nariai, galėjo pasakyti bet koks žmogus iš gatvės“, - neslėpė G.Burokienė.

Migracijos ekspertas Dainius Paukštė jau seniai prisipažino esantis nusivylęs dabartinės valdžios sprendimais ir nieko iš jos nebesitikintis.

„Norint konkrečių rezultatų, reikia ne to, ką veikia dabartinė valdžia. Imkite bet kokius sprendimus, kurie priimami, ir pamatysite, kad jie beprasmiai. Jei sudaryta darbo grupė dar turi aiškintis, ar emigracija yra iššūkis ir dėl ko žmonės emigruoja, - tai jau daug ką sako. Politikai reikalus spręsti pavedė vykdomajai valdžiai, nors kas kitas, jei ne politikai, turi nubrėžti gaires? Migracijos komisija privalėtų kiekvieną svarbesnį įstatymą įvertinti per emigracijos prizmę - pristabdo ją teisės aktas ar padidina. Galų gale net neaišku, ar bus įteisinta dviguba pilietybė. Juk jei bus įteisinta - bus viena situacija, jei ne - kita. Politikai aiškina, kad dvigubos pilietybės įteisinimas sumažintų emigraciją. Jie aiškina, kad neįteisinus dvigubos pilietybės mes prarasime emigravusius. Ar mes jų jau nepraradome? Ar toks sprendimas neigiamai nepaveiktų čia likusiųjų, nes turėtume dviejų rūšių Lietuvos piliečius - tuos, kurie turi teises ir pareigas, ir tuos, kurie turi tik teises? Ar nepanorės čia likusieji irgi turėti tik teises ir ar nesusikraus lagaminų ir neišvažiuos?“ - retoriškai klausė D.Paukštė.

Anot jo, dvigubos pilietybės įteisinimas tik pagražintų statistiką, nes paaiškėtų, kad Lietuvos piliečių yra ne kokie 3 mln., o kokie 4 mln.


Vytautas Rubavičius, filosofas, publicistas:

„Tai, ką „išsiaiškino“ darbo grupė, aišku, jau yra maždaug 15 metų. Tačiau valdžia demonstruoja, kad rūpinasi emigracijos bei demografijos problemomis, nors rūpestis yra tik parodomasis, iš tikrųjų jai tai nerūpi, nes ji yra perėmusi požiūrį, kad tautų maišymasis ir gyvenimas bet kur yra gėris. Viskas daroma tik dėl akių. Kodėl visame tame spektaklyje dalyvauja mokslininkai? Na, jie, dirbdami darbo grupėje, gali pabūti prie valdžios, gauti tam tikros naudos iš bendravimo su valdžia. Pabuvimas prie valdžios mokslininkams yra naudingas, nes paskui jie iš valdžios gauna užsakymų, tad tai yra riebus pliusas jiems“, - pastebėjo V.Rubavičius.

Emigracija tik įvardijama kaip iššūkis, bet niekas su tuo iššūkiu nesirengia tvarkytis. Kodėl?

„Visi supranta, kad atlyginimai Lietuvoje yra per maži, bent jau didžiosios dalies dirbančios visuomenės, bet jų didinti neišeina, nes kapitalas neleidžia. Kapitalas visais būdais siekia išlaikyti esamą padėtį. Verslui nesvarbūs išvykstantys, nes jis jau turi planą, kaip įsivežti pigios darbo jėgos iš kitur. O dauguma politikų, ypač tie, kurie vadovaujasi eurointegracinėmis, eurofederalistinėmis nuostatomis, sako, kad koks skirtumas, kur dirba lietuviai, juk jie dirba ES. Jie net didžiuojasi, kad sėkmingai vykdo Lietuvos tuštinimo uždavinį. Su tokiu požiūriu nebesuvokiama Tautos, visuomenės gyvenimo svarba, Lietuvos valstybingumo, kultūros išlaikymo svarba“, - akcentavo V.Rubavičius.

Pasak jo, valdžia, jei norėtų, kad atlyginimai didėtų, galėtų imtis tam tikrų priemonių, net ir verslą skatinančių, - pavyzdžiui, sumažinti mokesčius įmonėms, kurios moka didesnes nei vidutines algas.

„Tačiau pas mus vyrauja požiūris, kad pridedamąją vertę kuria darbdaviai, o darbuotojai jiems tik padeda. Ir tada darbdaviai gali viską pasiimti, o algas moka tik iš malonės. Būtina keisti šią ideologinę nuostatą, nes iš tikrųjų pridėtinę vertę kuria tiek darbdavys, tiek darbuotojas. Kai toks požiūris taps vyraujantis, tada visiems kils klausimas, kodėl gaunama nauda taip neteisingai pasidalijama. Ideologiją reikia keisti valstybiniu mastu, o tai padaroma įstatymais - per mokesčius, socialinius dalykus ir t.t.“, - vardijo V.Rubavičius.

Filosofas priminė, kad Lietuvoje dar prieš beveik dešimtmetį buvo įkurta Nacionalinės pažangos taryba, turėjusi užtikrinti Lietuvos pažangos strategijos „Lietuva 2030“ vykdymą. Tačiau paskutinį kartą jos sudėtis atnaujinta prieš dvejus metus ir oficialiai jos nariais, neskaitant įvairių visuomenininkų, mokslininkų, yra buvusios Vyriausybės nariai, praėjusios kadencijos parlamentarai, o teisės akte nurodoma, kad tarybai vadovauja „ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius“.

„Tad akivaizdu, kad taryba nebevykdo jokios veiklos, o tai parodo, kaip politikai žiūri į valstybines strategijas. Beje, tos strategijos yra europiniai dokumentai, visos ES narės tokias strategijas yra susikūrusios, Lietuva - viena iš paskutiniųjų susikūrė ir bene pačią nykiausią. Mūsų strategija, palyginti su Estijos, yra niekinė, rodanti visišką intelektualinės, kultūrinės, tautinės savivokos stoką. Tačiau bet kokiu atveju tai yra dokumentas, bet politikai apie jį užmiršo, jis nebėra įdomus“, - stebėjosi V.Rubavičius.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (48)

 • Algis 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 13:45:21

  Todel ir lojama i visas puses, kad Rusija puola. Reikia pabandyti prasytis
  prieglobscio, del Rusijos gresmes.

 • Mykolas 2017 rugsėjo mėn. 23 d. 11:45:27

  Nei verkt, nei juoktis . matyt kai kas jau ir disertacijas parašė
  emigracijos iš Lietuvos priežasčių tema . Visi viska ir taip puikiai
  supranta. Nuo gero nebėgama . Tiesiog Lietuva savo piliečiams tapo
  pamote . Jos verslininkų begalinis godumas, nenoras nors daug maž
  sąžiningai dalytis pelnu su žmonėmis kurie uždirba jiems "Ferarius",
  "Bentlius", vilas, kasmetines keliones po užsienius ir t.t ,- visą tai
  gena tuos žmones į užsienį . Eiliniai Žmonės taip pat nori gyventi
  gražiai čia , ir dabar, o ne laukti mistinio "saulėto" rytojaus. Tais
  pažadais mus jau maitino penkiasdešimt metų . Ir kai atsirado
  galimybės savo svajone įgyvendinti jei ne Lietuvoje , o užsienyje -
  lietuviai tai ir daro . Kas uždirbs pensijas likusiems Lietuvoje, -
  atviras klausymas . Nes jeigu situacija kardinaliai nesikeis, Lietuvos
  laukia demografinė katastrofa .

 • emigrantas 2017 rugsėjo mėn. 22 d. 21:01:26

  Lietuviai per kvaili susitvarkyt savo sali.

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 21 d. 10:53:32

  >>>Jeigu valdzia NORI sustabdyti emigracija. Tikrai taip! Pritariu 100%.
  Baisiausia, kad tai supranta ir pensininkai ir jaunimas, (pasikalbu su
  jaunimu apie tai) net nebaige jokiu specialiu mokslu, be aukstuju
  issilavinimu, bet ... Lietuvos valdziai tokie "sudetingi" dalykai
  nesuvokiami... Nors, man atrodo, kad kaip tik supranta. Tiesiog tokios
  baigiamojo etapo direktyvos is Briuselio (uzdarius AE, sunaikinus pramone,
  zemes uki, laivyna ir visa kita).Liudna ir graudu. Buvo Lietuva ir
  ...nebera Lietuvos !

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 21 d. 10:39:35

  Mes busim ranus ir klestesim kai tu, asile, skambiai pasivadines JUNGTINES
  LIETUVISKOS PAJEGOS - uzsiciaupsi !

 • Kaimietis 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 14:10:08

  Už tai ,kad : "Statula stovi -ranka pakelta, o vietoj hrieno, styri
  granata!". Kol kvailiausiems lansbrazų statytiniams bokseriai ir raketos
  rūpi labiau už žmones ,pastarieji bėgo ir bėgs...

 • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 07:52:26

  Mes būsim ramūs saugūs ir klestėsim, kai:
  Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš Karaliaučiaus;
  Putino vadovaujama okupantų gauja uždarys (iš lietuviško biudžeto
  pinigų išlaikomas) rusiškas mokyklas Lietuvoje;
  Putino vadovaujama okupantų gauja pasitrauks iš lietuviško eterio, su
  rusiškos kultūros brukimu (visur);
  Putino vadovaujamos bei Lietuvoje pasilikusiųjų okupantų gaujos v_i_s_i
  veikėjai bus paviešinti ir nušalinti iš v_i_s_ų įstaigų;
  Putino vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Ukrainą Krymą.
  Putino ir Lukašenkos vadovaujama okupantų gauja paliks ramybėje Gudijos
  (Baltarusijos) gyventojus.

 • LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS 2017 rugsėjo mėn. 20 d. 07:50:50

  25-mečio v_i_s_i įtakingiausieji politikai yra verti didžiausios
  bausmės, už l. sunkius padarinius Tautai ir Lietuvai.

 • visiems 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 22:55:12

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts
  gražių paveiksliukų galerija:
  plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437

 • Jeigu valdžia NORI sustabdyti emigraciją 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 21:57:23

  Reikia didinti atlyginimus ,pensijas,inval.išmokas mažiausiai DU KARTUS !
  Taip padarė ne viena ES valstybė , pvz.Liuksenburgas.Padidėjo
  apyvarta,įsisuko pramonė,daugiau valstybė surinko mokesčių,buvo iš ko
  padidinti pensijas ir t.t.VISKAS PASITEISINO !
  Kai įvedinėjo eurą,Čekija,Vokietija,Prancūzija,Slovėnija keitė
  SANTYKIU 1 = 1 ! Sako ,kad Butkevičius su Šedžiu galėjo tai
  padaryti,bet pabijojo,nes bankininkai,alia visokie ekspertai PATARĖ to
  nedaryti! Taigi ,įvedus eurą ,mūsų pajamos SUMAŽĖJO TRIS KARTUS !

 • tadas 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 21:49:07

  o tuo metu lietuvoje seimo narys kanceliarinems prekems i menesi gauna
  822,80 varganu "euriuku". tiek kiek 4 pensininkai pensijos.

 • Agne 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 21:08:45

  Žmones emigruoja ,kad negali rasti darbo ! Pažvelkime i Lietuvos kaimus
  ,ar mažus mieste!ius - darbo nera,mokyklos,kulturos namai,vaiku
  darželiai,med.punktai - uždaryti ! Net paštus baigia uždaryti! Su
  Snoriukais " susitvarke" seniau ! Dabar turi važiuoti i rajonu centrus
  susimoketi mokesčius ir t.t. Kas jaunoms šeimoms belieka ? Tik emigruoti
  !
  P.S.Labai sugraudino nuotrauka,kurioje jauna moteris tarp lagaminu -
  braukia ašara...

 • ... 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 21:01:47

  Bala. Liūnas. Pelkė. Proto vakuumas. Tokių net integruoti nereikia.
  Tiesiog nėra ką integruoti, nėra substancijos. Net keista, kad toks
  darinukas dar turi "n" ministerijų, parlamentą, prezidento instituciją.
  Ką jie valdo? Nieką. Vykdyti Briuselio direktyvas tai ne valdymas.
  Nustotų žaisti valstybę. Ir nesolidu, ir brangu. Ir net biskį juokinga.
  Pasipūtėliai.

 • senis 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 18:57:31

  kada mums dasils, kad ne tam ES Lietuvoje sunaikino milijona darbo vietu,
  kad vel leistu jas kurti. Milijonas lietuviu privalo dirbti senosioms ES
  salims, realiai 4 Reicui. 2004 metu stojimas i ES buvo reklaminis triukas.
  Lietuva, kaip kolonija, prisijunge 4 Reichas. Visos svajones apie nauju
  darbo vietu kurima, atlyginmu augima, gyvenimo gerejima, yra makaronai
  durneliams ant ausu. Lansbergio uzsislaptine kgbistai pardave Lietuva
  Reichui, uz galimybe likti prie lovio.

 • Jonas Joneliui 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 18:19:06

  Joneli,va čia ir visa problema išryškėja! Būdamas padorus žmogus ir
  nieko nekurdamas,ar galėtum parašyti tokį komentarą,kaip aš? Aš ne,o
  pats,nė neįsigilinęs į esmę,pareiški,kad kurčiau aš.Užkabinau
  savimeilę?Pataikiau,pataikiau

 • Nuomone 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 17:47:52

  Susidaro vaizdas ir manau ne man vienam jog ekonominiai interesai musu
  valdziai nera svarbiausias tikslas. Manau jog svarbiau yra politiniai
  dalykai. Negalim pykt ka isrinkom ta ir turim. Tame tarpe ir as uz
  Prezidente balsavau taip pat Seimo narius rinkom..

 • Bočelis 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 16:40:35

  Daugelis komentatorių deklaruoja, kad ekonominiai svertai neveikia
  migracijos...Visiškas marazmas.Jai žmogus negali išmaitinti savo
  šeimos,duoti nors tą minimumą savo vaikui, tai kas jam
  belieka.Pasikalbėkite su jaunimu ir visas bus aišku.Labiausiai mes turime
  dėkoti politikus,kurių dėka sugriauta Lietuvos ekonomika.Vakarų Europos
  valstybėm reikalinga rinka, realizuoti savo produkciją ir kelti savo
  ekonomiką šalyje.Lietuva turėdama tokį ekonominį potencialą, koks
  buvo iki 90 metų reikėtu statyti sieną, kad apsiginti nuo ubagų.Dabar
  ubagais padarė mus.Naftą siurbia Švedai ar Norvegai...Atominė
  nereikalinga,lengvoji,masto pramonės nereikalingos.Sako grybai
  neauga,nuvažiuokite į Merkinę,ten greitai miškų nebebus, o grybai
  laukuose neauga.Elektros iš Baltarusių nepirksime...Tai bus kas
  pirks,brangieji...Vakarai iš Ruskių dujas perka net galingumų trūksta,
  bet Lietuviai ne tokie, mums nereikia.Tai ponai politikai paaiškinkit,
  neturėdami resursų, kokioje vietoje mes būsime konkurencingi...

 • Jonas Jonui 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 16:11:13

  o kodel tau nepradejus to daryt nuo saves ? Kurk ta ekonomika, kas draudzia
  ?

 • Jonas 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 16:08:11

  Duokit,sukurkit,priverskit,kontroliuokit ekonomiką,atimkit! Ar galima
  sakyt,kad čia ŽMOGUS taip mąsto ir rašo? 90% čia
  rašančių,"ekonomiką" kuria ant sofkutės....

 • taip...Aisku 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 15:01:48

  teisingas komentaras - manau tai daug kam aisku...

 • Aišku 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 14:22:40

  visiems senai, kad žmogus Lietuvoje yra niekas jeigu jis nepriklauso
  lobistų kastai kuri turi valdžios monopolį, konstituciją varto kaip
  nori, plauna europinius pinigus sub-sub- subrangovams mokėdami skatikus
  arba iš vis jų nebesumoka, kyšininkai vaikšto laisvėje, atlyginimai
  profesorių, gydytojų, mokytojų, nekalbant apie žemesnę grandį,
  apgailėtini, o valstybinių įmonių vadovų 5 - 7 tūkst. eurų. Jėgos
  struktūros dirba tik pažymoms rašyti, žmonės gyvena visą laiką
  įtampoje, nežinioje ir eskaluojamo karo baimėje. Nebeskamba dainos ir
  Lietuvos kaime, jų daugiau išgirsi užsienio lietuvių draugijų
  susibūrimuose. Taigi...

 • Trolis 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 13:38:46

  Man tik 13 iki šimto plancietei kableliu sauktuku niera o gal nemokios
  lietuvių kai mokiausi gaudavau trejata kartais su minusu 1949 metais
  Sibiro lageris politika rusiškai išmokau rašyti skaityti praėjus daug
  metu grįžau P.

 • Pensininkas 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 13:29:50

  Kvailiu rinkiniui. Taikliai. Tamstai tik Seime ir buti. Rimtai. Pagarba ! O
  tau, IRENA, ilgu gyvenimo metu dabartineje Lietuvoje...tik niekur
  nevaziuok! Tu reikalinga Lietuvai... su tokiu mastymu !!!

 • nesuprantu, 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 13:22:05

  kaip tu darbo vietu galima sukurt, jei ginklavimuisi norima papildomai
  skirt dar 200 mln Eu, kai tuo tarpu nuo 2020 m. ES strukturiniu fondu lesu
  gausim bent dvigubai maziau. O dar tas duju laivas..
  Gal jus esant tokiai padeciai kai kas ir matot sviesu rytoju, bet as,
  atleiskit - ne

 • Kvailių rinkinys 2017 rugsėjo mėn. 19 d. 13:08:50

  Sukurkite normaliai apmokamas naujas darbo vietas, tada emigracija sustos.
  Visos strategijos yra tik pinigų švaistymas, o nauda lygi nuliui.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • IŠGELBĖJO: Izraelis naktį JAV ir Europos šalių prašymu evakavo iš Sirijos į Jordaniją 800 organizacijos „Baltieji šalmai“ gelbėtojų ir jų šeimų narius; tai pirmas kartas septynerius metus trunkančiame Sirijos pilietiniame kare, kai Izraelis leido sirams išsigelbėti nuo karo per savo teritoriją.
 • PASIRODYMAS: „Vilniaus festivaliai“ pristato pirmą kartą Lietuvoje koncertuosiantį pasaulinę muzikos garsenybę Philippe Jaroussky; prancūzų baroko scenos superžvaigždė savo pasirodymą sekmadienio vakarą surengs Vilniaus universiteto Didžiajame kieme.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar dalyvaujantys rinkimuose politikai turėtų nurodyti, ar nebuvo pripažinti sumaišę interesus?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate, kad nuo kitų metų parduotuvėse įvedinėtų nedarbo sekmadienius?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +16   +19 C

   +15  +16 C

 

   +16 +18 C

  +25  +28 C

   +22  +24 C

 

   +22  +25 C

    2-4 m/s

  2-5 m/s

 

    1-3 m/s

 

reklama
Ukis 2018