respublika.lt

2018 rugpjūčio 19, sekmadienis

Po dūmų uždanga nesimato esmėsnuotraukos (66)

2018 gegužės mėn. 03 d. 19:51:07
Danas NAGELĖ

Visos politinės korupcijos apraiškos turi būti išaiškintos ir paviešintos, nesvarbu, ar jos susijusios tik su Seimo nariu, ar net su pačiu šalies prezidentu. Taip sako valdančiosios valstiečių partijos lyderis Ramūnas Karbauskis. Tačiau jis vis tiek nemano, kad prezidentei Daliai Grybauskaitei reikia inicijuoti apkaltą, užtenka parlamentinio tyrimo. Kodėl? Apie tai - išskirtinis R.Karbauskio interviu „Vakaro žinioms“.

 

- Savaitės pradžioje sakėte, kad apkalta prezidentei būtų ne iš piršto laužta, jei paaiškėtų, kad Dalios Grybauskaitės laiškai Eligijui Masiuliui yra autentiški. Dabar jau pati prezidentė pripažino, kad tikrai susirašinėjo su minėtu politiku. Ką apie apkaltos galimybę galvojate dabar? - „Vakaro žinios“ teiravosi Ramūno KARBAUSKIO.

- Išlieka laiškų turinio klausimas, o turinys iki šiol nėra patvirtintas. Prezidentė „neprisimena“. Todėl esminis klausimas - ar tikrai buvo parašyta tai, kas paviešinta. Mes tarpusavyje tikrai šnekamės, kokių veiksmų reikėtų imtis, jei viskas būtų tiesa. Jei kalbėtume apie apkaltą, tai ji mažų mažiausiai užsitęstų iki kito pavasario. Ar yra prasmė tai daryti? Kokia logika rengti apkaltą, kai kadencija eina į pabaigą?

- Kai kurie parlamentarai aiškina, esą jūs bandote eskaluoti susirašinėjimo temą, kad nuleistumėte dūmų uždangą ant savo paties reikalų, nes Seimas ketina domėtis jūsų žemių reikalais, trąšų verslu ir t.t.

- Taip šneka tie, kas tai ir daro. Jei kalbate apie dūmų uždangą, tai tikrai tai girdėjote iš konservatorių arba liberalų. Nes būtent jie dūmų uždangas daro visais įmanomais būdais, kai reikia ką nors nuslėpti, paskandinti smulkmenose. Štai dėl Broniaus Markausko buvo tokia dūmų uždanga, kad tirštesnę sunku įsivaizduoti. Nes ten net istorijos nėra. Mat tokioje situacijoje, kokioje atsidūrė B.Markauskas, yra tūkstančiai žmonių. Neabejoju, kad jie tą informaciją žinojo seniai ir tik laukė, kada ją bus verta panaudoti.

- Kodėl būtent dabar konservatoriams ta dūmų uždanga buvo reikalinga?

- Dūmų uždanga buvo reikalinga, nes kilo visokių kasčiūnų, landsbergių susitikinėjimo su „MG Baltic“ dalykai. Kalbu apie tą pačią politinės korupcijos bylą. Bet kokiu atveju viskas, kas leidžia dėmesį nukreipti nuo tos bylos (nes konservatoriai darė lygiai tą patį, ką ir liberalai), yra labai naudinga. Tai štai kam ta dūmų uždanga reikalinga.

Mes iš viso nenorime to, kas dabar vyksta Lietuvoje. Tačiau kaip mes galime to nesiaiškinti? Juk čia yra aiškūs politinės korupcijos pavyzdžiai. Ir tai yra netoleruotina. Ir nesvarbu, kas taip besielgtų - Seimo narys ar valstybės prezidentas. Ir aš nesuprantu sakančių, kad mums to reikia, nes mums tai naudinga. Mums niekas nenaudinga, kas nenaudinga valstybei. Jei šnekėtume apie apkaltą prezidentei, tai būtų minusas valstybės prestižui. Tai ir yra vienas iš argumentų, kodėl reikėtų ne apkaltos, o komisijos, kuri viską išnagrinėtų ir paskelbtų visuomenei. Mes ne konservatoriai ar liberalai, kuriems nusispjauti į valstybę, kuriems svarbiausia, kaip jie atrodys ką nors viešojoje erdvėje pažemindami.

- Seime yra ir priešingų kalbų apie jus - esą nepalaikote apkaltos idėjos, nes nenorite pyktis su prezidente, norite turėti užnugarį, jei Seimas užsimos sudaryti komisiją, kuri narplios jūsų verslo reikalus.

- Jei aš norėčiau išvengti konfrontacijos su prezidente, ar šnekėčiau, kad su ja nesusitikinėsiu? Pasakiau: kol nebus aišku, kad to nebuvo, aš nesusitikinėsiu, o jei paaiškės, kad buvo, aš iš viso su ja daugiau nebesusitikinėsiu. Dėl moralinių dalykų. Ir kviesiu visus taip pat elgtis. Bet tai neveiks įstatymų priėmimo. Daug kas sako, kad gal blokuosime prezidentės iniciatyvas. Nė velnio. Bet tikrai nesiruošiu asmeniškai bendrauti, kad po to niekas negalėtų prikišti, jog man davė kokius nors nurodymus.

Priminsiu vien savo elgesį Rolando Pakso apkaltos istorijoje. Mes tada iš valstiečių keturiese Seime buvome. O kiek balsų R.Paksui pritrūko, kad liktų prezidentu? Trijų. Mes taip balsavome, nes sakėme, kad negalima verslo interesų spręsti prezidento kabinete. Visiškai tas pats vyksta dabar. Tačiau R.Pakso atveju buvo kadencijos pradžia, o D.Grybauskaitės atveju - pabaiga. Tai - pagrindinis skirtumas.

- Seimas nusprendė Teisės ir teisėtvarkos komitetą įpareigoti ištirti, kas kaltas dėl 2009-2012 m. krizės Lietuvoje. Kodėl netiriami tokie skandalai, kaip pinigų už SGD terminalo laivo nuomą pumpavimas į ofšorus, su Ignalinos AE uždarymu susijusios aferos, „Snoro“, Ūkio banko...

- ...nes yra daug klausimų, bet visko iš karto negali padaryti. Labai džiaugiuosi, kad Teisės ir teisėtvarkos komitetas ėmėsi 2009-2012 m. krizės, jo pirmininkas Stasys Jakeliūnas yra labai stiprus tokioje temoje. Ir manau, kad mes visi gausime atsakymus į labai rūpimus klausimus: kodėl Andriaus Kubiliaus Vyriausybės laikais tris kartus brangiau skolinomės. Tačiau galiu pakartoti 25 kartus: niekas asmeniškai neatsakys už per brangų skolinimąsi, nes sprendimas buvo kolegialus. Kai opozicija pradeda rėkti, kad tai nukreipta prieš A.Kubilių ar Ingridą Šimonytę (tuometinę finansų ministrę, - aut. past.), tai nieko panašaus. Tai tėra bandymas išsiaiškinti situaciją. Taip, galima pasakyti, kad politinė atsakomybė už tai tenka konservatoriams bei liberalams, kurie tuo metu buvo valdžioje, bei D.Grybauskaitei, kuri buvo prezidentė. Bet niekas nelieps jiems padengti visų nuostolių. Ne dėl to svarbu įvardinti, kas yra kaltas. Tą ir taip žinome ir niekas tuo neabejoja.

Esmė yra tokia: kokia valdžia ateityje bebūtų, reikia, kad ji nepriiminėtų sprendimų, kokie buvo priiminėjami A.Kubiliaus Vyriausybės laikais. Jūsų minėti klausimai dėl terminalo ir kiti taip pat yra labai svarbūs. Tačiau jau ir taip turėjome daugybę temų - Mindaugo Basčio, Kęstučio Pūko...

- Tačiau jos, lyginant su milijardinėmis aferomis, yra visiškos smulkmenos.

- Bet tos smulkmenos viešojoje erdvėje taip „išmasažuojamos“, kad pasidaro didžiule tema.

- Kodėl pasiduodate tam spaudimui ir leidžiate smulkmenoms užgožti esmę?


- Aš suprantu, kad jūsų minimų problemų svoris nelyginamas su basčiais ar pūkais. Tačiau kaip daromi viešieji ryšiai? Pavyzdžiui, kas atsitiko su Artūru Skardžiumi? Sukama ir sukama ta pati tema, antrą kartą inicijuojama komisija jo atžvilgiu, nors jokios naujos informacijos neatsirado. Tiesiog buvo reikalinga dūmų uždanga.

- Arba norima A.Skardžių pamokyti, nes jis į viešumą kelia aferas, vykdytas energetikos sektoriuje.

- Tai gali būti ir kerštas A.Skardžiui. Tačiau A.Skardžius yra labai patogus. Jei Seimas nepritars siūlymui dėl apkaltos, tada bus keliamas triukšmas: mes esame kalti, niekšai, nes išsukome A.Skardžių. Jei vis tik bus prieita prie apkaltos, vis tiek bus keliamas triukšmas, tik su kita antrašte: „Pagaliau įrodėme, nors jie norėjo pridengti“.

- Sakėte, kad Seimas užsikrovęs darbais. Todėl lieka vienintelė - Tautos Tribunolo idėja. Pasiūlymas - patvirtinti specialiojo prokuroro statusą ir jam perduoti tirti anksčiau minėtas aferas. Žmonės jų tikrai nepamiršo.


- Mes drįsome prisiliesti prie skolinimosi temos, kuri buvo labai saugoma. Jūsų minimos problemos iš darbotvarkės tikrai neišbraukiamos. Tik tiek, kad tai, apie ką kalbate, dabar nevyksta, tie dalykai įgyvendinti arba uždaryti ir jau nieko nebepakeisime. Tačiau tikrai ir jūsų iškeltos problemos bus nagrinėjamos, nes iššvaistyti milžiniški pinigai. Kada - tik laiko klausimas.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (66)

 • Sakau 2018 gegužės mėn. 07 d. 05:40:51

  Kas čia yra - jokių tyrimų dėl mg baltik nusikalstamos veikos,lenda
  galai, kad dėžučių buvo daug daug, ir Lauriukui, ir Gabriukui teko.

 • Gitautas 2018 gegužės mėn. 06 d. 03:06:54

  Kabina makaronus pirmininko sunelis pensininkams.

 • "Respublikai" 2018 gegužės mėn. 05 d. 22:07:34

  Užgauliojančius komentarus šalinti.Būsime dėkingi.

 • VOGti vogti vogti 2018 gegužės mėn. 05 d. 21:53:02

  ...uztai kad nustekenta valstybe,puse salies isbego ,kiti paversti vergais
  ubagais...neatsakys niekas,nes...kolegialu...gedinga valstybe ir valdzios
  tai ITEISINUSIOS...

 • to Griūk negyvas 2018 gegužės mėn. 05 d. 21:48:01

  O nuo tokių idiotiškų komentarų tikrai galima išgriūti negyvai. Ir ne
  tik blusytėms.

 • Griūk negyvas 2018 gegužės mėn. 05 d. 20:00:19

  Kai Karbauskis kalba apie moralę, mano kalytės blusos iš juoko krenta -
  jos, matyt, tikrai žino, kad didesnio moralinio išgamos už šį
  moralizuotoją Seime dar nebuvo...

 • RONBINAS 2018 gegužės mėn. 05 d. 19:09:29

  tada kai kubilus siautejo paskelbes krize bego i amerika skolintis pinigu
  uz didziausius procentus kodel tilejo seimaS AR5 BIJOJO KUBILAUS KO
  NEREKE NESAUKE O TILEJO TILEJO IR KAI ATVEZE AMERIKONUS KAD UZTERSTU MUSU
  POZEMINIUS VANDENIS ACIU ZEMAICIAMS KAD ISVIJO SEIMAS VEL TILEJO LIG
  NIEKUR NIEKO TAI KO JIE TEN SEDI IR TILI KODEL TILEJO OPOZICIJA AR IRGI
  SUTIKO JEIO IRGI SUTIKO TAI IR JIE VERTI APKALTOS

 • to Na, manau 2018 gegužės mėn. 05 d. 17:45:53

  Trūkt už vadžių ir vėl iš pradžių ! Ir vėl rašinėjat kvailystes?
  Jums jau daug kartų pasakyta, kad galvotumėt iš naujo. Jeigu turit
  galvą.

 • Gads 2018 gegužės mėn. 05 d. 16:44:14

  Tikiu musu isrinkta dauguma,reiks dar to laiko atsikratyti
  siurbeliu...jokie bulvaroskopai nepakeis nuomones, jauciant permainas

 • Na, manau , 2018 gegužės mėn. 05 d. 15:44:31

  kad tikrai per dūmų uždangą nesimato esmės ir kad tikrai nesimato ar
  trąšos švarios ar maišytos ir per du metus mažiausiai ir vis dar
  neištirtos ir nenustatyta.Na, ir tad dirbama žemė visai pasiuto po
  dūmų uždanga neina atskirti kur Broniaus ,o kur Stasiuko. Ir žemių
  prie Kauno marių , Meilės įlankos visai juk nematyti , tikriausiai irgi
  dūmų uždanga užstoja ir dar du elniai užstatyti.O jeigu dar ,brolau,
  turėtumei džipiuką dar kokių šešių litriukų, tai ir pro gamtos
  apsaugos atstovus pralėktum net neužkabindamas jų berniukų. Kol kas
  smagu , tik velias žino ar ilgai bus taip patogu.

 • Pritariu 2018 gegužės mėn. 05 d. 15:18:26

  >respublikonui.Kaip lengva komentatoriams svaidytis nepamatuotais
  sprendimais.Visi nurodinėja ir teisia Karbauskį.O jis
  diplomatiškas,išmintingas .Nesisvaido nepamatavęs.Toks ir turi būti
  tikras politikas.

 • respublikonui 2018 gegužės mėn. 05 d. 14:56:03

  Ir nieko jūs nesuprantate. Karbauskis kaip tik yra labai protingas, todėl
  labai diplomatiškas ir išlaikytas, nesikarščiuoja ir žvaigždžių iš
  dangaus nesiekia. . Žinote liaudies patarlę: neskubėk ir būsi pirmas ?
  Taigi...

 • senis 2018 gegužės mėn. 05 d. 12:07:00

  nebus apkaltos, per sekancius rinkimus, seime neliks kolukieciu. Zabali,
  kad nematot jos nusikaltimu?

 • Kodėl 2018 gegužės mėn. 05 d. 11:36:54

  Kodėl ne apkalta,laiko užteks ir tuo lbiau be apkaltos ji ir liks
  prezidentė su visom privelegijom.Ją reikiavyt iš Lietuvos ,nes ji dirba
  pagal kegebistine mokyklą.Jeigu valstiečiai jai atleis už tokius
  dalykus/makaronus/ tai nelaukit kas kas už jus balsuos,nes jus
  susitapatinat su JAJA.ee

 • respublikonas 2018 gegužės mėn. 05 d. 11:01:11

  Vis pykau ant RESPUBLIKOS, kodėl ji neskuba remti Karbauskio partijos
  kovoje už tiesą. Dabar supratau: nė į vieną klausimą dėl
  milijardinių aferų Karbauskis konkrečiai neatsakė ir vis aptakiai
  išsisukinėjo nuo konkretikos. Vadinasi, bijo. Bijo, kad dėl milijardų
  jo globalistų mafija neužverstų, vadinasi ir mūsų Taranui su juo
  nepakeliui. Lai toliau RESPUBLIKA rizikuoja viena ir ieško kamikadzių į
  Tautos Tribūnolą.

 • KA 2018 gegužės mėn. 05 d. 10:41:37

  Kai po rinkimu Karbauskis atvyko pas Grybauskaite ir " nusilenke damai" ,
  leisdamas jai paciai pasirinkti du svarbiausius ministrus( uzsienio reikalu
  ir karo) - tapo aisku, kad salyje laukti pokyciu per anksti. Visi
  dabartiniai ivykiai tik tasa " inauguraciniu" reikalu- baime,
  nuolankumas, stuburo neturejimas. Gaila, zmones tikejosi permainu ir
  eilini karta liko apmauti.

 • Ramunai 2018 gegužės mėn. 05 d. 10:26:34

  tai netiesa "niekas asmeniškai neatsakys už per brangų skolinimąsi, nes
  sprendimas buvo kolegialus." Sprendima priemusiu ratas zinomas. Ir teismai
  turi praktika toje sriti- daktariniai, tulpiniai .....Ne reikia makaronu
  del kolektivines atsakomybes.

 • Paziuresime 2018 gegužės mėn. 05 d. 08:47:37

  ArKarbauskas turi vyriska stubura ar ne geresnies progos nebus save
  irpartija isvesti i aukstimas vagis aferistus sumagnoloja isvesti I apkalta
  paroditi ju tikra veida perduoti prokuraturai uzvisus nusikaltimus kurios
  ivygde tai milijardinei nusikaltimai lauksime rezultatu tik ne snipstuko.
  Prosenelis

 • GINAS 2018 gegužės mėn. 05 d. 08:45:32

  O, KAS GALVOJA KAD SKOLINOSI BRANGIAI SIMONYTE BE `PATRONO` GRYBAUSKAITES
  `PATARIMO`?,,MATYT SIOS DAMACKOS GERAI YRA ISIURBUSIOS LIETUVOS
  `DZEMO`,,SIAIP GI SPEC.PROKURORAS PASIRODYS IR TERMINALO SUTARIS
  (BANDITISKA),IR KITU SIMTAS TURI BUTI TIRIAMOS IR SODINAMA, SODINAMA, O NE
  LIEZUVIU PLAKAMA, GAL TAUTA IR PATIKETU, KAD KAS KEICIASI,,,,?

 • Prašalietis 2018 gegužės mėn. 05 d. 08:36:44

  Kaip įprasta pseudovalstybiniuose durnių laivuose
  visokių"revoliucijų"pergalės komunistinius ir kitokius niekšus ir
  parsidavėlius padaro"tautos vadais,didvyriais ir ptriarchais",kurie
  anksčiau ar vėliau istorijos vėl yra grąžinami į jų buvusias
  tikrasias niekšų ir parsidavėlių"garbingas"vietas.

 • Kelmas 2018 gegužės mėn. 05 d. 08:28:41

  Įtariu,kad ,,partietė'' rado VIRVUTĘ Karbauskiui tampyti.Todėl ir
  Karbauskis po truputį rimsta.Gaila.Nors už juos nebalsavau,bet po tokių
  UGNINGŲ KALBŲ...tikėjausi daugiau.
  Man atrodo ne taip svarbu,kada baigtūsi APKALTA, bet svarbus pats APKALTOS
  FAKTAS.
  svarbiausia parodyti,kad nusižengei ir ATSAKYK.
  Karbauskiui sėkmės MĖŽIANT ,,prisidariusius''TS-LKD ir prezidentę.

 • Lietuvių nacionalinis patiekalas 2018 gegužės mėn. 05 d. 07:27:02

  seimo meniu tapo žmogienos degustavimas ir kanibalizmo teatru.

 • Buvimas OTAN'e 2018 gegužės mėn. 04 d. 23:35:20

  Mums lemia ukrainizacijos kelią; neišvengiamą karinį konfliktą. Tokiu
  būdu bus pridengti ir nurašyti taikos laikotarpio visi nusikaltimai

 • Vladis 2018 gegužės mėn. 04 d. 23:22:15

  Ramunai,leidziu sau taip kreiptis,nes esu beveik dvigubai vyresnis.Visa
  laika sekiau jusu partijos darba,vargus kovose su "opozicija",bet dabar
  nusivyliau.Ir manau,kad didele dalis jusu salininku nusivils.Turite gera
  proga pastatyti i vieta kremliaus infiltruota agenta.O gal ir
  Tu,Ramunai,kaip Skvernelis,turi kazkokiu nuodemeliu,del ko,nenoretum
  nuskambeti.

 • Ar 2018 gegužės mėn. 04 d. 21:04:09

  akli valstieciai,kad nemato jog norima suzlugdyti vyriausybe kol
  koncervatoriu vade sedi prezidentes kedeje.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PRASIDEDA: musulmonai iš viso pasaulio sekmadienį pradeda kasmetinį hadžą - kelionę į jiems šventą Mekos miestą; kaip ir pernai, čia laukiama susirenkant daugiau kaip 2 mln. tikinčiųjų; mieste imtasi griežtų saugumo priemonių.
 • PAGERBS: sekmadienį Alytuje, minint alytiškio savanorio Artūro Sakalausko 27-ąsias žūties metines, Šv. Angelų sargų bažnyčioje bus aukojamos mišios; po Mišių žuvusio savanorio atminimas bus pagerbtas prie jo kapo Šv. Angelų sargų bažnyčios šventoriuje.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)

Ar jums trukdo viešai vaikus žindančios moterys?

balsuoti rezultatai

Kaip vertinate naująją Vilniaus miesto reklamą "G taškas"?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +14   +15 C

   +16  +17 C

 

   +15 +16 C

  +21  +23 C

   +25  +27 C

 

   +19  +20 C

  2-3 m/s

  4-6 m/s

 

    2–4 m/s

 

USD - 1.1391 PLN - 4.3115
RUB - 76.8166 CHF - 1.1338
GBP - 0.8958 NOK - 9.6795
reklama
Ukis 2018