Pirmas susitikimas šiek tiek „prisvilo“nuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 15:39:11 Perskaitė 612

Alytaus pataisos namuose įvyko įkalinimo įstaigose dirbančių pareigūnų susitikimas su teisingumo viceministru Ernestu Jurkoniu bei Kalėjimų departamento direktoriumi Robertu Krikštaponiu. Tai pirmasis toks susitikimas, siekiant supažindinti su artėjančiais pokyčiais sistemoje. Ir, kaip pirmam blynui dera, jis šiek tiek prisvilo.

 

Į susitikimą atvyko po penkiolika pareigūnų iš kiekvienos šalies įkalinimo įstaigos. Tačiau, be jų, atvyko ir piketuotojai. Piketą suorganizavo Lietuvos ir Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos. Renginyje dalyvavęs viceministras E.Jurkonis tai pavadino „išankstine neigiama nuostata“. Pasak jo, profesinių sąjungų atstovai buvo iš anksto nusiteikę pasakyti „ne“. Vakar dešimtą valandą prasidėjęs susitikimas buvo sutrikdytas. Praėjus porai valandų dalis pareigūnų paliko salę. „Neišgirdome atsakymo į keliamus klausimus. Kaip kalbėtis, jei klausimai keičiami arba į juos visai neatsakoma“, - teigė Vilniaus profesinės sąjungos vadovas Vitalijus Jagminas. Salėje kilo nepasitenkinimo šurmulys ir žmonės pradėjo eiti laukan.

E.Jurkonis nesutiko su tuo, kad pareigūnai atsakymų neišgirdo. „Kas norėjo išgirsti - išgirdo. Visus duomenis pateikėme. Ir apie būsimą dalies pareigūnų išstatutinimą, ir apie reformą, ir apie būsimą kai kurių įkalinimo įstaigų sujungimą“, - sakė viceministras.

Pasak jo, būsimas įstaigų sujungimas bei planuojamas 61 pareigybės sistemoje atsisakymas leistų sutaupyti daugiau kaip 680 tūkst. eurų. Tačiau patikino, kad pareigybių atsisakymas vadovaujančioje grandyje nereiškia žmonių atleidimo iš darbo. Jiems bus pasiūlytos pareigos tvarkos palaikymo sistemoje, kur šiuo metu pareigūnų labiausiai trūksta. Be to, jis patikino, kad kitais metais tikimasi ženkliai padidinti atlyginimus.

Tačiau profesinių sąjungų atstovai tikino, kad detaliai niekas nebuvo paaiškinta. „Kaip sujungs, kodėl - nieko nepasakė. Apie nežinia kur dingusius tris milijonus eurų irgi nieko nežinome. Tikimės, kad ministras mus pasikvies ir viską paaiškins detaliau“, - sakė V.Jagminas.

Ministerijos ir Departamento atstovai ketina lankytis visose įkalinimo įstaigose ir kalbėtis su pareigūnais. Reikia tikėtis, kad konfrontacija tarp šių įstaigų ir profesinių sąjungų baigsis. Tai teigiamai atsilieptų darbui ir sumažintų įtampą, kuri dabar tvyro tarp pareigūnų.

Lietuvos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos lyderis K.Pauliukas sakė, kad  pataisos namų pareigūnai jaučiasi nesaugūs, nepakankamai aprūpinti specialiosiomis priemonėmis, darbo krūvis neatsakingai didinamas, o pareigūnų atlyginimai patys mažiausi Lietuvoje, lyginant su kitų statutinių įstaigų darbuotojų algomis.


Situaciją komentuoja Kauno apskrities policijos ir kitų teisėsaugos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Algimantas Laukaitis:

Mes nesutinkame su šia protesto akcija. Teigiama, kad niekas su profesinėmis sąjungomis nesitaria. Tai nėra tiesa. Nematau jokios problemos, nes bendrauju tiek su teisingumo ministru, tiek su departamento direktoriumi. Praeitą savaitę kalbėjomės, rugsėjo 17 d. vėl mus kviečia į susitikimą. Vyksta bendravimas, tik reikia noro.

Žinoma, sutinku, kad atlyginimai per maži, kad trūksta žmonių. Bet ministras man sakė sieks, kad nuo kitų metų ženkliai kiltų atlyginimas. Pastebėjome, kad šis teisingumo ministras (Elvinas Jankevičius - aut. past.) laikosi žodžio, todėl esame įsitikinę, kad taip ir bus. Pakels tiek, kad bus verta dirbti. Tuomet ir žmonių atsiras. Galų gale per 26 metus ministras pradėjo kažką daryti, ne tik žadėti.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net