Perskaičiuotos senatvės pensijos vidutiniškai didėjo 9 euraisnuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 10 d. 13:15:12 Perskaitė 402

„Sodra“ rugsėjį tęsia perskaičiuotų senatvės pensijų ir vienkartinių nepriemokų mokėjimą senjorams, kurie rugpjūtį gavo dar neperskaičiuotas pensijas. Dėl perskaičiavimo pensijos vidutiniškai 9 eurais padidėjo maždaug 450 tūkst. senjorų, o likusiems 150 tūkst. pensininkų jos nesikeitė.

 

Perskaičiuotų senatvės pensijų ir vienkartinių nepriemokų rugsėjį sulauks maždaug trys ketvirtadaliai senjorų. Nepriemokas gavusiems rugpjūtį rugsėjo ir kitais mėnesiais mokamos jau po perskaičiavimo padidėjusios pensijos.

„Iki šios dienos jau esame perskaičiavę daugiau nei 95 proc. iš maždaug 600 tūkstančių senatvės pensijų. Dėl likusių sprendimus privalome priimti iki rugsėjo pabaigos. Gali pasitaikyti, kad žmogus turi daugiau nei 30 metų stažo, tačiau šiomis dienos sulauks nepasikeitusios pensijos.

Tokiu atveju nerimauti nereikėtų, senjoras dar šią ar kitą savaitę, o vėliausiai iki rugsėjo 30 dienos, atskiru mokėjimu gaus vienkartinę nepriemoką už sausio-rugsėjo mėnesius, o didesnę pensiją įprastai mokėsime jau nuo spalio. Tačiau tai - išskirtiniai atvejai“, - sako „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

„Sodra“ primena, kad nuo sausio įsigaliojus naujam Socialinio draudimo pensijų įstatymui numatyta, kad visos senatvės pensijos turi būti perskaičiuotos iki rugsėjo 30 d. Jeigu po perskaičiavimo pensija padidėjo, išmokama vienkartinė nepriemoka - mokėtos ir priklausiusios mokėti pensijų dydžių skirtumas, susidaręs nuo metų pradžios.

Dėl perskaičiavimo senatvės pensijos padidėjo tiems senjorams, kurie turi daugiau nei 30 metų stažo. Pavyzdžiui, jeigu gyventojas turi 40 metų stažo, jo pensija padidėja maždaug 8 eurais. Jeigu „Sodra“ padidėjusią pensiją pradeda mokėti rugsėjį, už aštuonis šių metų mėnesius „Sodra“ išmokės maždaug 64 eurų vienkartinę nepriemoką.

Jeigu pensija būtų perskaičiuota vėliau, tuomet rugsėjį 40 metų stažo turintis senjoras gaus nepadidėjusią pensiją, o tuomet, kai pensija bus perskaičiuota, jam bus papildomai išmokėti 72 eurai - nepriemoka už devynis šių metų mėnesius iki rugsėjo, o nuo spalio jis gaus 8 eurais didesnę pensiją.

„Sodros“ teigimu, pensijos didės nevienodai - kuo asmuo turės didesnį darbo stažą virš 30 metų, tuo bus didesnė pensija. Pavyzdžiui, turintiems 45-erius metus stažo pensija padidės 12 eurų, o turintiems 35 metus stažo - 4 eurais. Jeigu stažas ne didesnis nei 30 metų - pensija nei didės, nei mažės.

Dalis senjorų registruotu paštu jau gavo laiškus, kuriuose pateikiama informacija apie senatvės pensijos dydį po perskaičiavimo, nepriemokos dydis, taip pat sprendimas, kaip apskaičiuota senatvės pensija. Tokie laiškai siunčiami visiems senatvės pensijos gavėjams ir bus pristatyti iki spalio pabaigos.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net