respublika.lt
LRDT LYRAS

Paskutinė viltis N.Venckieneinuotraukos (94)

2018 kovo mėn. 10 d. 10:50:22
Alia ZINKUVIENĖ

Laisvės premijos laureatė Nijolė Sadūnaitė viešu laišku kreipėsi į JAV prezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump), prašydama neišduoti korumpuotai Lietuvos teisėsaugai Čikagoje sulaikytos buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės. Antradienį su tokiu pat prašymu kreipėsi N.Venckienės sūnus Karolis, ragindamas pasaulio visuomenę palaikyti jo sukurtą peticiją oficialioje Baltųjų rūmų interneto svetainėje.

 

Neabejoja nekaltumu

Kovo 7-ąją N.Sadūnaitė kreipėsi į D.Trampą kaip vienuolė, disidentė ir Laisvės premijos laureatė. Pasak jos, N.Venckienė, gindama pedofilų išnaudotą brolio dukrą, „pralaimėjo kovą su Lietuvos neteisingumo sistema, paveldėjusia Sovietų blogio imperijos žmonių persekiojimo patirtį, korumpuotus pareigūnus ir KGB bendradarbius, kurie neseniai legalizuoti ir įslaptinti 75 metams“.

Sesuo Nijolė rašo asmeniškai pažinojusi mergaitę, daug kartų lankiusi ją namuose, šnekėjusi apie jai aktualius dalykus, taip pat ir apie Dievą, kartu su ja melsdavosi.

„Todėl patyriau didelį moralinį smūgį ir sielvartą, kai sužinojau apie mano globotos ir mokytos mergaitės pagrobimą, kai ne savo balsu klykiančią ją iš namų nešė į tamsintais langais autobusą.

Iš savo šalies prezidentės atsakymo, ar gyva mergaitė, iki šiol nesulaukiau, nors visuomenei rūpimą ir skaudamą klausimą uždaviau visos šalies akivaizdoje. Tačiau visi prisidėję prie mergaitės ir N.Venckienės persekiojimo gavo prezidentės apdovanojimus ir tarnybinius paaukštinimus.

Daugybė Lietuvoje gerai žinomos pedofilijos ir žudynių bylos dalyvių ir liudininkų mirė neaiškiomis aplinkybėmis. Buvo kilusi grėsmė ir N.Venckienės gyvybei, todėl ji su sūnumi skubiai išvyko į JAV, „kaip į teisingumo ir demokratijos bastioną, turėdama paskutinę viltį, kad tik šioje teisingoje ir garbingoje šalyje pavyks pasiekti teisingumą ir apsiginti nuo korumpuotos Lietuvos teisėsaugos mirtino persekiojimo.

Neturėdama kitos išeities pasinaudoju galimybe tiesiogiai kreiptis į JAV prezidentą, drįsdama prašyti tik vieno vienintelio dalyko: jokiu būdu neišduokite korumpuotai Lietuvos teisėsaugai Jūsų šalies teisingumu tikinčios ir pasitikinčios N.Venckienės. Galiu prisiekti ir liudyti, kad ji nekalta. Lietuvoje yra tūkstančiai ir tūkstančiai žmonių, kurie neabejoja N.Venckienės nekaltumu ir gali paliudyti tą patį“.

Laisvės premijos neatsisakys

„Vakaro žinioms“ N.Sadūnaitė sakė įtarusi, kad ne šiaip sau po jos kalbos Sausio 13-ąją JAV buvo suimta N.Venckienė. Todėl ir kreipėsi į JAV prezidentą D.Trampą, vildamasi, kad į anglų kalbą jos draugų išverstas laiškas netruks pasiekti ne tik Baltuosius rūmus, bet ir bet kurį pasaulio kraštą.

Pastaruoju metu nemažai interneto komentatorių reiškia nuomonę, kad šioje situacijoje sesuo Nijolė turėtų sviesti Laisvės premiją mergaitės budeliams į akis. Tačiau ji taip nemano.

„Premija čia niekuo dėta. Ne prokurorai ar teisėjai man ją skyrė. Ir aš nė vieno cento neėmiau iš tos premijos. Jau 62-us metus gyvenu vienuolyne, daug sesių serga, dviem bus atliekamos operacijos. Ir mūsų rekolekcijų namus reikia išlaikyti, vien šildymas ir elektra tūkstančius kainuoja. Taip ir išpleškinami tie pinigai. Bet Laisvė ne pinigais matuojama“, - teigė N.Sadūnaitė.

Ji džiaugėsi, kad per keletą dienų daug palaikymo sulaukė ir N.Venckienės sūnaus Karolio peticija, kurią vakar buvo pasirašę per 30 tūkst. žmonių.

„Va, kaip žmonės atgijo, ačiū Dievui, - sakė N.Sadūnaitė. - Aišku, kiekvienas reaguoja savaip, bet kai pagalvoji, kad jeigu mano šeimos nariui šitaip... Jos budelius sistema padarė Mamonos vergais, ir jie nieko aukščiau neturi už pinigą. Kiti gal už praeities nuodėmes yra „pakabinti“, bijo tik dėl savo kailio...“

Sūnus gina mamą

K.Venckus oficialioje JAV Baltųjų rūmų svetainėje sukūrė peticiją, kuri gali būti oficialiai svarstoma, jei per 30 dienų sulauks 100 tūkst. parašų. Jaunuolis internete išplatino ir kreipimosi vaizdo įrašą anglų kalba, kuriame pasakojo dramatišką pedofilijos istoriją, prasidėjusią 2008 metais nuo keistų keturmetės pusseserės kalbų. Vėliau 4 komisijos patvirtino, kad mergaitė nemelavo, bet teismo ši byla nepasiekė.

K.Venckus pasakojo, kad mama sukūrė partiją kovoti su korupcija Lietuvoje ir sulaukė grasinimų, dėl to kartu su juo išvyko į JAV. Bet Lietuvos valdžia ir toliau persekioja jo šeimą, senelius, rėmėjus ir siekia N.Venckienę sugrąžinti iš JAV. Kreipimąsi iliustruoja filmuota medžiaga iš 2012 m. gegužės 17-osios Kedžių namų šturmo, kai buvo vykdomas teismo sprendimas grąžinti mergaitę motinai.

N.Venckienės motina Laimutė Kedienė anūko žingsnį vadina netikėtu.

„Niekam nieko nesakė, o antradienį vakare paskambino ir pasiūlė pasižiūrėti internetą. Dar sakė, kad ir per kažkurį JAV televizijos kanalą tą medžiagą rodė. Jis labai protingas vaikas, nori būti teisininku, kaip mama ir tėtis“, - „Vakaro žinioms“ sakė L.Kedienė.

Ji teigė taip pat labai pavargusi nuo nuolatinio šeimos persekiojimo ir juodinimo.

„Su anūke bendrauti neleidžia, net pamatyti jos niekas negali. O mes, visa šeima, paversti tarsi kokiais bepročiais - išsigalvojome pedofiliją. Septynios bylos iškeltos. O mano sūnus juk visai nenorėjo anūkės filmuoti - tiesiog vienas prokuroras ir teisėja patarė pafilmuoti, kad būtų tam tikras įrodymas“, - atsiduso L.Kedienė.

Sieks politinio prieglobsčio

Ji patvirtino, kad N.Venckienė ir jos advokatai JAV pirmiausia siekia gauti prieglobstį nuo persekiojimo.

„Kaip jums atrodo, ar Neringa po viso to dar galėjo Lietuvoje gyventi? Manote, jai tos partijos būtų reikėję, būtų ji norėjusi eiti į rinkimus, jeigu teismuose būtų viskas teisingai sprendžiama? - kalbėjo L.Kedienė. - Ji suprato, kad teismuose jau nėra ko teisybės ieškoti, tai ėjo į politiką. O kai paskui mašinos ratai buvo atsukinėti, telefonu grasinimai, tai ko laukti? Nori nenori turėjo išvažiuoti.“

Šeimos įsitikinimu, reikalus dėl ekstradicijos greičiausiai paskubino sesers N.Sadūnaitės kalba Seime: „Aišku, ir mums norisi, kad vieną kartą viskas išsispręstų, bet gal čia tie prokurorai kažkaip suveikė, nes mūsų prezidentė balandžio 3 d. į Ameriką važiuoja, su D.Trampu susitiks. Daug kas taip galvoja, kad čia yra surežisuota...“

JAV gyventojų atsiliepimai į K.Venckaus peticiją

*Jėzau Kristau! 240 policijos pareigūnų, atrodo, malšina riaušes, o viskas tam, kad perduotų globai vaiką. Čia jau kažkas yra rimtai pakliuvęs, jeigu visa policijos jėga paruošta kovai.

*Aš pasirašiau peticiją, nes baudžiamasis persekiojimas, atrodo, yra politiškai motyvuotas, nepaisant pradinės priežasties pagrįstumo.

*Politikas, kuris prašo prieglobsčio, nebėra politinė grėsmė, todėl visa persekiojimo kampanija atrodo kaip nepagrįstas žingsnis. Prieš nuspręsdama, ar išduoti, JAV turėtų būti leista peržiūrėti prieglobsčio prašymą.

*Aš negaliu suvokti, kaip šie 240 vyrų gali po to pažvelgti į veidrodį. Kaip tokie dideli žmonės gali būti šio didžiulio neteisingumo dalis? Visi šie žmonės atsisakė savo žmoniškumo, kai nusprendė dalyvauti vaiko atėmimo procese.

*Daugumoje kultūrų turtingiems žmonėms leidžiama daryti viską, ko jie nori, įskaitant ir pedofiliją. Aš žinau, kad mano klasėje buvo maža mergaitė, kurią išnaudojo tėvas. Jos mokytojai tai taip pat žinojo, aš girdėjau, kad jie ginčijasi tarpusavyje, ką daryti. Dabar ši mergaitė yra moteris, o jos tėvas vis dar yra gerbiamas ir galingas bendruomenės žmogus.

*Tai ne kriminalinio romano epizodas, o liūdnas ir kraupus atvejis, suskaldęs Lietuvą į dvi stovyklas. Viena šalis mano, kad Kedys sukūrė kaltinimus dėl globos ginčo su mergaitės motina, kita įžiūri platesnį sąmokslą, kurį siekia nuslėpti korumpuota valstybė. Ekspertai teigia, kad ginčas, kuris tapo nacionaline manija, atspindi gilesnius neapykantos srautus posovietinėje visuomenėje, kurioje kyla emigracija ir aukščiausias savižudybių lygis pasaulyje.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (94)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • NUGALĖJO: 2020 metų Europos futbolo čempionato atrankos varžybų antrojo turo rungtynėse J grupėje antradienį Suomijos rinktinė išvykoje 2:0 (1:0) nugalėjo Armėnijos futbolininkus.
  • PRALAIMĖJO: Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) futbolo rinktinė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadione, Vilniuje, antradienį sužaidė draugiškas rungtynes su bendraamžiais iš Baltarusijos; ekstremalias oro sąlygas pateikusioje dvikovoje lietuviai dominavo ir sukūrė nemažai progų įmušti, bet pralaimėjo 0:1 (0:1).
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
baneris Big Daddy Wilson

Ar susirgus jums kada teko kreiptis į medikus Vakaruose?

balsuoti rezultatai

Ar norėtumėte pakeisti dabartinę arba įgyti dar vieną profesiją?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

-2     +1 C

-2    -3 C

 

-3    -1 C

+3    +6 C

+4    +5 C

 

+7    +10 C

7-10 m/s

2-3 m/s

 

1-2 m/s

 

USD - 1.1325 PLN - 4.2953
RUB - 72.7646 CHF - 1.1237
GBP - 0.8564 NOK - 9.6590
reklama
Sveikata ir grožis