Pareigūnai paversti antrarūšiais pensininkais

2011 lapkričio mėn. 14 d. 08:58:39 Perskaitė 4768

Per krizę apkarpytos pensijos kitąmet bus atkurtos tik senatvės pensininkams, nors dar rugpjūčio pabaigoje Vyriausybė tvirtino, kad tai lies ir netekto darbingumo, tremtinių, našlių bei valstybinių pensijų gavėjus. Nuošalėje atsidūrę valstybines pensijas gaunantys pareigūnai dėl to jaučiasi diskriminuojami.

Kodėl neatstato?

Vilnietis, į atsargą išleistas karininkas, valstybinę pensiją gaunantis 61 metų Algirdas Grigaliūnas piktinasi premjero Andriaus Kubiliaus vykdoma netesėtų pažadų politika, kurioje įžvelgia tam tikrų piliečių grupių diskriminaciją.

„2008 metais valstybinę pensiją man sumažino 20 procentų, - „Vakaro žinioms“ pasakojo jis. - Ką padarysi, sunkmetis. Kantriai laukiau krizės pabaigos, kol, kaip žadėjo, pensijas atkurs. Galų gale pranešė, kad nuo kitų metų sausio jos bus atkurtos. Tarp svarbiausių Seimo rudens sesijos darbų visų rūšių pensijų atkūrimas buvo minimas kaip prioritetinis parlamentarų darbas. Bet, pasirodo, melas.“

Praeitą savaitę A.Grigaliūnas nepatikėjo savo ausimis - valstybinių pensijų gavėjų pensijų atkūrimas nuo kitų metų dar nepalies. Štai tau ir tikėk valdžios pažadais.

„Kuo mes, buvę kariškiai ir pareigūnai, kitokie, kuo blogesni už pensijas iš „Sodros“ gaunančius pensininkus? - stebėjosi jis. - Kodėl valdžia net ir pensininkus tarsi specialiai bando supriešinti vienus su kitais?“

Anot Algirdo, kaimynas gauna pensiją iš „Sodros“ ir jau džiaugiasi, kad nuo sausio gyventi bus lengviau. O Algirdas, tarsi koks nusižengėlis, antrarūšis, turės tenkintis beveik 400 litų mažesne valstybine pensija. Miestiečiui tai labai dideli pinigai, kuriuos jis praranda. „Per sumažinimo laikotarpį ir taip jau praradau apie 10 tūkstančių litų“, - piktinosi jis.

O gal valdžia diskriminacinius sprendimus priiminėja sąmoningai? Senatvės pensininkų yra daug daugiau nei valstybinių pensijų gavėjų, o kitąmet - rinkimai į Seimą. Taigi ir sprendžia, iš kokių socialinių grupių galima tikėtis daugiau palaikymo.

Pinigų nėra, bet yra

Vyriausybės kancleris Deividas Matulionis patvirtino, kad valstybines pensijas gaunantys piliečiai po Naujųjų metų liks už borto. „Ne, jiems pensijos nebus atkurtos, nes nėra pinigų, - pareiškė jis, nepaneigdamas, kad pinigų visada bus rasta egzotinėms valdininkų komandiruotėms, premijoms, kitoms išmokoms. - Šiam kartui tik tiek pinigų turime. Pensijos, matyt, bus atkuriamos laipsniškai. Eisime etapais - dabar atkursime senatvės pensininkams ir grąžinsime neišmokėtos pensijos dalį 1995 -2002 metais dirbusiems pensininkams. Kitų pensijų atkūrimas atidedamas.“

Kuriam laikui jis atidedamas - neaišku. Galbūt metams, galbūt ir ilgesniam laikotarpiui. O gal po metų bus priimtas dar naudingesnis valdžiai sprendimas - sumažintas valstybines pensijas palikti visam laikui?

„Nežinau, kada koks sprendimas bus priimtas, o burti nenoriu: grąžins - negrąžins, - nesileido į kalbas Vyriausybės kancleris. - Kitų metų rudeniop paaiškės.“

Parengta pagal dienraštį "Vakaro žinios"

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net