O.Strikulienė: Sunku patriotams, kurie neturi valgytinuotraukos (18)

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 07:01:11 Perskaitė 2617

Seimas pradeda rudens sesiją. Susiplanavęs neatidėliotinus darbus. Kaip politikai vieni kitus demaskuos, gels, įgels. Kaip vieni kitus žemins, puls. Kaip intriguos, jungsis, derinsis, o protarpiais ir tikrai dirbs. Ne savo politinei karjerai, bet Lietuvai.

 

Lietuva? Dirbti jai? Frazė tokia skambi ir tokia nuvalkiota. Nes dar visai neseniai statėme, bet taip ir nepastatėme komunizmo. Nors irgi neva labai plušėjome dėl jo. Tačiau jei bent laikinai išsivaduotume iš cinizmo, įskaitant ir Seimo narius, labai skaudžiai suvoktume, koks yra pats svarbiausias šios Seimo rudens sesijos darbas. Iš tikrųjų pasistengti dėl žmonių. Dar likusių Lietuvoje. Iš Seimo tribūnos ir prie posėdžių salės mikrofonų nematomų. Bet jie yra! Visgi yra! Vis dar čia gyvena. Vis dar stengiasi čia išgyventi. Čia likti, čia auginti vaikus. Būtent dėl jų, tų iš Seimo tribūnų nematomų, gal net nejaučiamų, derėtų šią rudens sesiją tikrai pasistengti. Kad žmogui būtų sudarytos oraus gyvenimo sąlygos.

Jei šeima neturi nuosavo būsto ir iš algos vos išgyvena, jai sunkiai įkalsi Tėvynės meilę. Sunkiai įtikinsi - žmogau, būk didis patriotas. Egzistuok. Vos gyvaliok. Aukokis. Aukok savo vaikus esamam, o ir būsimam skurdui. Nes neturi pinigų papildomiems būreliams, privačioms mokykloms, darželiams. Todėl iš anksto žinai, jog tavo vaikas niekada nesusilygins su „elitiniais“. Lietuvoje.

Todėl svarbiausias Seimo rudens sesijos darbas - bent kartą iš tikrųjų nuoširdžiai pasistengti, kad Lietuvoje dalis žmonių ne šiaip egzistuotų, bet pradėtų gyventi. Savame, nepraskolintame būste. Gaudamas tokią algą, kad nesugundytų jokie momentinių paskolų siūlytojai. O kaip pasistengti - jau politikų reikalas. Jei išrinkome į Seimą 141 protingą, išsimokslinusią galvą, tai pats laikas parodyti, jog tos galvos iš tikrųjų protingos. O svarbiausia - jog išmintingos. Nes tik visai neišmintingi politikai leido visuomenei taip ciniškai išsisluoksniuoti. Į tokias socialines atskirtis, kad Lietuvoje susiformavo vos ne Indijos, o gal net Pravieniškių kastų sistema. Tik vietoj neliečiamųjų turime nematomąją kastą. Visuomenė fiksuoja tik tuos, kurie nufotografuojami ar nufilmuojami teatrų vestibiuliuose ar pramogų arenose. Prieš premjeras ar kino festivalius. Visuomenė fiksuoja tuos, kurie lankosi klubų ar parodų atidarymuose. Yra stilingi, patrauklūs. Tikėtina - netgi laimingi. Tačiau pagrindinė gyventojų masė net didžiųjų miestų mugėse nesilanko. Nebent tik pažiopsoti, bet nepirkti. Nes skaičiuoja savo pajamas nuo algos iki algos. O vaiko sugedęs kompiuteris - jau finansinė katastrofa. Ar kas jų paklausė, kiek dar liko juose patriotizmo bei pasitikėjimo savo valstybe? Galų gale, o kodėl jie privalo pasitikėti ir net mylėti valstybę, kuri faktiškai nuo jų nusisuko. Juk valstybę jie tapatina su valdžia, kuri sudarė sąlygas tik vegetuoti. Juk ne visi fiziškai įstengia iškart dirbti dvejus darbus. Pvz., dieną mokytojauti, o naktį - sargauti. Tiesą sakant, jei politikas tokio suvargusio piliečio paklaustų, ar esi didis patriotas, turbūt rizikuotų gauti į nosį. Už tyčiojimąsi.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net