respublika.lt

2018 rugsėjo 18, antradienis

O.Strikulienė: Premjeras pažadėjo. Rojus jau čia pat, už vartųnuotraukos (33)

2018 balandžio mėn. 15 d. 10:10:11
Olava STRIKULIENĖ

Premjeras Saulius Skvernelis Seime pristatė Vyriausybės ataskaitą už 2017 metus. Labai diplomatišką. Ministras pirmininkas, užbėgdamas savo kritikams ar nepatenkintiems gyventojams už akių, daugiausiai kalbėjo apie piliečių skurdo mažinimo reikalus. Ši tema užėmė didžiąją dalį ataskaitos.

 

Natūralu. Nes tai skaudžiausia piliečių tema. Tad nuskurdusiems niekada nepabosta klausytis juos guodžiančių, padrąsinančių žodžių. Šia prasme ataskaita buvo sukonstruota teisingai. Pradėk nuo skaudžiausių dalykų, o desertą pasilik pabaigai.

Kaip guodė premjeras? Kaip ir kiekvienas bent kiek išmintingesnis funkcionierius pabrėžė, kad „prie jo“ buvo žmonėms geriau nei pernai. 2016 m. Kai Lietuva buvo ne „prie jo“, bet prie kito. Kai „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje buvo didžiulė gyventojų pajamų nelygybė. 20 proc. turtingiausių gyventojų pajamos buvo 7 kartus didesnės nei 20 proc. pačių skurdžiausių piliečių. Kurie Lietuvoje sudarė 871 tūkst. ir šis varguolių skaičius buvo linkęs didėti. Nes, anot S.Skvernelio, ankstesnės vyriausybės į tai mažai kreipė dėmesio. O S.Skvernelio vyriausybė ėmėsi skurdo problemą spręsti sistemiškai. Pernai tam skirta 26 mln. Eur. Visiems vaikams, nepriklausomai nuo jų tėvų pajamų, mokėti vaiko pinigai. Anot premjero, tai ir gimstamumo skatinimas. Nors mažai tikėtina, jog moterys masiškai susigundytų gimdyti dėl papildomų 30 Eur per mėnesį. Kai vienas sauskelnių paketas kainuoja 15-30 Eur. (O neretas pastebėjo, kad po tokios „paramos“ šeimos biudžetas suliesėjo). Tačiau, anot premjero, kitąmet parama vaikams bus toliau didinama. Taip pat 2017 m. didėjo pensijos, o nuo 2018 m pradžios - dar labiau. „Nes valstybėje negali būti užmirštų žmonių“, - konstatavo S.Skvernelis.

Akcentas - „Jis žadėjo ir duoda!“

Premjeras pats puikiai supranta, kad kelios dešimtys papildomų eurų varguoliui atrodo dideli pinigai. Tačiau bendroje valstybės piliečių socialinėje struktūroje vis vien - tik grašiai. Piliečių socialinės atskirties nesumažins. Tačiau žmonių atmintyje užsifiksuos, jog ši Vyriausybė ne tik žada ar atima, bet ir DUODA! Žadėjo duoti ir DUODA! Patiems vargingiausiems ir vaikučiams. Tad net ir tuo atveju, jei duodami pinigai bus visiškas mizeris, tai šimtąkart geriau nei atimti. S.Skvernelio vyriausybė periodiškai, pvz., kas metų ketvirtį pridėdami vaikams ir visų rūšių pensininkams, pašalpų gavėjams po 3 Eur, nuolat išlaikytų jų teigiamus lūkesčius ir simpatijas. Iki pat prezidento rinkimų. Toks būtų teigiamas trijų eurų efektas. Nors „Eurostat“ ir konstatuotų Lietuvoje vis tą pačią pajamų nelygybę. Vos ne didžiausią Europos Sąjungoje. Negi turtingieji snaus? Nebent turtingiausias Lietuvos sluoksnis nutartų laikinai negausinti savo turtų.

Tiesa, premjero principinė nuostata varguolių klausimu - motyvuoti žmones dirbti. Todėl minimalus mėnesinis atlyginimas didėjo nuo 380 Eur iki 400 Eur. Vėlgi klausimas. Kiek piliečius motyvuoja dvidešimt papildomų eurų. Matyt, labiau motyvuoja darbo rinkos pokyčiai. Darbdaviai pajuto darbo jėgos trūkumą, todėl lengviau įsidarbinti. Ir drąsiau prašyti didesnio nei 400 Eur atlyginimo. Žmogų motyvuoja tai, kad tapo darbo rinkoje reikšmingesnis. Su juo labiau skaitosi.

Vidurinioji klasė? S.Skvernelio teigimu, viduriniosios klasės pajamos dėl valstybės pagalbos gali didėti tik nežymiai. Suprask - vidurinioji klasė pati savimi pasirūpina. Be abejo, tai tiesa. Lygiai taip pat tiesa, kad vidurinioji klasė kažin, ar yra pati gausiausia valstiečių rinkėja. Negali būti gausiausia, nes kai kurie ekonomistai bei politologai baiminasi, jog Lietuvoje vidurinioji klasė nyksta. Jei nyksta, tai ir balsuodama nyksta. Tad ko ja pernelyg rūpintis.

Rūpintis turėtų partijos, kurių elektoratas sutampa su valstiečių. S.Skvernelis bent savo ataskaitoje ketina galutinai pavogti kairiųjų elektoratą. Ir jam sekasi. Padėtį galėtų išgelbėti tik koks nors visiškai absurdiškas Ramūno Karbauskio išsišokimas. Pvz., jei uždraustų Jonines, dantų pastą ir NATO. Arba oponentai įrodytų, jog R.Karbauskio rusiškos trąšos tinka fikusams, pelargonijoms ir kaktusams. Todėl sunkokai įsivaizduoju, kaip tie vadinami sisteminiai kairieji, o tiksliau - tik sistemiškai besitaikantys į provinciją, pensininkus ir profsąjungas, atsiims savo rinkėjus.

Akcentas - žvejojame investuotojus (O jie - mus?)

Premjeras pasidžiaugė Lietuvos verslo aplinkos indeksu. Jis toks investicijoms palankus, kad ES užimame 6 vietą, o iš 120 valstybių esame 16-oje vietoje. Per 2017 m. pritrauktos 39 užsienio investicijos. 18 proc. daugiau nei 2016 m. O kodėl? Nes taikomos pelno mokesčio lengvatos tiems investuotojams, kurie sukuria daugiau nei 200 darbo vietų. Užsieniečiai kuriasi laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ). Pritraukiamos ne tik paslaugos, bet ir gamyba. Į Kauno LEZ pavyko prisikviesti „Continental“, sukursiantį 1000 darbo vietų. Palanki investicinė aplinka? Kaip skandinavų komerciniams bankams ar dar palankesnė? Verslui palankiausia investicinė aplinka, kai mokesčiai ir darbuotojų atlyginimai kuo mažesni. O pelnai - kuo didesni. Tad savaime suprantama, kodėl nuolanki, neturtinga Lietuva verslo aplinkos indeksu aplenkė Vokietiją. Tikrai keista. Mes visada palankūs užsienio investuotojams. Tačiau tuo pat metu dalis gyventojų visada skursta.

Akcentas - draugystė su Lenkija bei desertas


Užsienio politikoje akcentuota, kad saugumo padėtis Baltijos regione išlieka įtempta, nes Rusija vykdo ekspansyvią politiką. Tačiau Lenkija - mūsų strateginė partnerė. Kažkas naujo? Lenkija tokiame kontekste turbūt buvo minima tik pirmąjį atkurtos Nepriklausomybės dešimtmetį. O dabar - vėl draugė? Savaime suprantama. Kai regione iškyla didesni pavojai, trys nelemtos raidyno raidės jokiai draugystei netrukdo.

Dar viena istorinė pergalė - pagaliau nedeficitinis valstybės biudžetas. Šiuo metu skolinamės pigiausiai per visą atkurtos Nepriklausomybės istoriją. Tikėkimės - valstybės nepraskolinsime. Nes kai pigiausiai paskolas duoda, didžiausia pagunda jas imti.

S.Skverneliui pasisekė. Jo Vyriausybei netenka kalbėti apie veržiamus diržus. Atvirkščiai - žada teigiamus pokyčius. Mažins darbo jėgos apmokestinimą. Vykdys struktūrines reformas. Dar labiau pripildys pensininkų, pašalpininkų, vaikų tėvų kišenes. Stiprins šalies kibernetinį saugumą. Stiprins oro gynybą. Modernizuos žvalgybos pajėgumus. Žmonės jau rečiau emigruoja. Dažniau sugrįžta. Pabaigai - S.Skvernelio padėka šalies prezidentei. Už paramą Vyriausybei. Na, kad ir kaip galvotume, premjero patarėjai sudėjo akcentus teisingai. Šalies vargšai (įskaitant mažutėlius) pamaloninti. Dalia Grybauskaitė (aukščiausia šalies dievybė) - irgi. Likusiems suteikta viltis. Kad LEZ-uose Rojus artėja. Na, kuo ne naujoji religija? Bravo, premjere!

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (33)

 • Tik idijotas nori gerai gyventi bet nenori skolintis 2018 gegužės mėn. 03 d. 10:56:03

  Skola ir yra pinigai ir jeigu palukanos maziausios tai skolintis reikia
  daugiausiai nes mes neturim savu pinigu...jie visi yra skolinti is
  privatininku net nesvarbu kad europos vardu juos spausdina...tik d* gali
  nezinoti dabartines pinigu sistemos pasaulyje.

 • Nesupratau 2018 gegužės mėn. 03 d. 10:49:46

  O tai reikejo niekam nieko neduoti?

 • Balsuokime už SS 2018 balandžio mėn. 16 d. 22:18:39

  Ir po pusmečio gyvensime komunizme.

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 16 d. 12:49:21

  Aleksai.Visi pensininkai,kuriems ligi pilnutinės palaimos tetrūksta 20
  eurų, dėl šio pažado tikrai balsuos už Sermėgą-prezidentą.Štai tau
  ir makaronai.

 • Nuomonė rinkėjo 2018 balandžio mėn. 16 d. 10:23:55

  Atsiprašau, bet jo pažadai su 20 Eur pridėjimu, tai ne džiaugsmas.
  Visų pirma Švarkelis turi paaiškinti kas ta vidurinioji klasė? Jei
  gauni 1 tūkst. Eur, prie kurio šono glaustis ir dar šeimą turi 4
  asmenų ? Namo pasistatyti, kaip Švarkelis, negali, tai prie ko save gali
  priskirti. Skvernas juk kelių mentas buvo, sako kyšių neėmė, tai iš
  ko žemę įsigijo, namą su priedais pasistatė, kaip žmonėms mokėjo???
  Jis apie tai tyli. Prezidentu jį nerinkim, nes bus dar liūdniau.

 • Aleksas 2018 balandžio mėn. 16 d. 10:07:17

  Labai įdomu ar daug kas patikėjo Skvernelio makaronų kabinimui???

 • kaip ten bebūtų 2018 balandžio mėn. 16 d. 09:58:33

  Kaip ten bebūtų , bet poslinkiai į gera yra. Aišku, sunku iškuopti
  praeitų valdymo mėšlą, kad ir konservatorių žemės kilojimas:
  padarytas toks bardakas, kad būsimoms kartoms teks srėbt ir srėbt tuos
  sklypų kilojimus.Bet žemė YRA čia buvo ir bus, tai ne vilos kur nors
  Ispanijoj ar Mergelių salose kur ištratinti pinigai ir kurių
  nebesugražinsi.

 • Rojus ne už vartų,o jau 2018 balandžio mėn. 16 d. 09:47:29

  senai Lietuvoje,tik gaila,kad premjeras nepastebi,kad kažkam čia rojus,o
  kažkam čia pragaras,nes kai vagia policija,o gaudo,tik
  piliečiai,nubausti,kad padengtu nuostolius neįmanoma.Ar tai ne rojus?
  Net pasakose nerašo,kad iš rojaus bėgtu žmonės į pragarą,kaip iš
  Lietuvos,o bėga todėl,kad už tą patį darbą įteisina 10 kartų
  mokėti mažiau.Ar tai ne pragaras?

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 16 d. 07:34:20

  Dasipremjeravo ligi to,kad kiekvienas apie 200 gaunantis pensininkas
  trokšta ligi gyvos galvos sėsti kalėjiman.

 • Premjere, 2018 balandžio mėn. 16 d. 06:44:35

  įsteikite lietuvišką komercinį banką.Laimės Lietuva.Lai konkuruoja su
  skandinavų bankais.Nukonkuruos.

 • gret 2018 balandžio mėn. 16 d. 06:40:51

  kad jiems lieziuviai nudziutu,vagys

 • Sk. 2018 balandžio mėn. 16 d. 00:44:53

  Jeigu paklausyti visų prieš buvusių premjerų ir Skvernelio
  ataskaitos ,tai mūsų gyvenimas gerėja ir gerėja, na o žmonės kaip
  skurdo taip skursta.

 • tam komentarui 2018 balandžio mėn. 15 d. 20:52:12

  "Premjerui S. Skverneliui 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:50:57" >
  žmogau,užduodi kvailus klausimus,savo nacionalinio banko mes neturime ir
  neturėsime kol būsime Vakarų kapitalistų okupuoti!

 • Ko, 2018 balandžio mėn. 15 d. 19:10:10

  žmonės,piktinatės? Tarybinę santvarką dar vis keiksnojate,nedėkingi
  padarai.Gavot kapitalizmą.Šlovinkit.Toks jūsų pasirinkimas.O
  kapitalizmas pagrįstas žmonių išnaudojimu.Tokia realybė.
  Kiek būta euforijos,kad sugriovėt "sovietinę" santvarką.Dabar
  džiaukitės.Nesiskųskit.Taip jums ir reikia.

 • Nubudimas 2018 balandžio mėn. 15 d. 18:44:54

  Įdomu kodėl tik dabar pradėjo laukti rojaus...negi jau per tą
  praėjusį nepriklausomybės laikotarpį viskas jau buvo paruošta rojaus
  atėjimui...reiktų panagrinėti kaip buvo ruošiamąsi tam rojaus
  atėjimui...kažkodėl apie tai stengiamasi nekalbėti...

 • valdas 2018 balandžio mėn. 15 d. 18:34:50

  Apie ka galima sneket,kai zmones neturintys maistui,vaistams,pastogei ir is
  ju atimama....
  Bet nutuke,nebematantys savo organu per paziaunes sau keliasi atlyginimus
  ir tai dvasios laimina...
  Nuo zarazos vadovavimo neturim teises,ji tapo nihilistine,zmones
  isginti,atimtas ju turtas ir tai "teiseta" banku veikla...
  Siandien neturim teisingumo ministro,tai apie ka galim kalbet ???
  Negalima kaltint "valstieciu",ar premjero-jie daug padare ir daro ,bet
  teise ?
  Zmones neturi galimybiu ,nei finansiskai,nei fiziskai,nei moraliskai
  kreiptis i zmogu ginancias institucijas..
  Ne visa Lietuva prasigerus,ne visi oziai,ar pyd...,bet ir nesivadinkim
  teisine valstybe...
  Suprantama ant kiek isigalejes kgb-izmas...
  Zmones jus palaikys,net neabejokit 157 % kaip kukuruku sako,o esant
  neramumams,ne viena ozinio galva voliosis ant asfalto...yra uz ka

 • muskatas 2018 balandžio mėn. 15 d. 17:36:12

  kubilus is pensioninku sateme pensijas o sau du namus pasistate kai zmones
  badavo o karbauski norejo nuverst ir patisd valdit aciu dievui nepaviko
  tai dabar su zurnalistais puola karbauski o zmones ji palaiko suprayto kad
  konservatoriai ira priesai tarnaujantis amerikonu zidu bamnkams pardave
  lietuva

 • kolonijai 2018 balandžio mėn. 15 d. 16:00:05

  Lietuviai tokie (necenzūrinis žodis, - red.past.) neverslūs, kad turėti
  jiems savo ne tik kad banko neapsimoka, bet jiems ir savo valiutos net
  nereikia. šalis mažytė, perkamoji galia mažytė, bet va paradoksas
  skandinavų karalysčių bankai meškeres sumerkę daro milijonines
  apyvartas. O Lietuviams liko parduoti paštą, geležinkelius, energijų
  įmonės, viską į laisvą rinką atiduoti belekam kad tik nesavi, nes
  menkavertiškumo lygis žiauriai aukštas

 • deinis 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:52:34

  Pritariu Diniui ,straipsnis neskaniai kvepia ,ką gali dabar padaryti
  Skvernelis ,Karbauskis ir panašiai jeigu Gabrieliaus ,Gentvilo ,Kubiliaus
  totalus puolimas ir trukdymas seimui dirbti,jie nieko nepasiūlo ką daryti
  ,kaip pagerinti žmonių gyvenimą ,pakritikuoti gal ir aš galėčiau
  ,kodėl vadinamiesi valstybė o neturime savo komercinio banko ,valstybė
  be banko ,kaip ubagas be terbos .

 • Premjerui S. Skverneliui 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:50:57

  Kelia pesijas,MMA,vaikams moka - gerai,net labai gerai !
  Bet labai "mizernios" sumos ! 15 - 20 € prie pensijos - visai nesijaučia
  padidėjimo,kai kainos kyla kiekvieną dieną !
  Kodėl Valdžia taip laukia užsienio investuotojų ? Pavyzdį turite
  Skandinavų bankus - jie šimtus mln.uždirba ir visą pelną IŠVEŽA
  iš Lietuvos ! Taip darys ir kt.investuotojai !
  Kodėl nekuriate Valstybinio banko ? Ten galėtų būti
  Sodros,verslo,valstybinių įmonių ir visokių AB,UB pinigai ir
  Vyriausybė galėtų skolintis už 0 % ,ar 1 % .

 • Dainius 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:32:15

  kažkodėl skaitant straipsnį labai prasmirsta sugedusiais konservais...

 • kolonija 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:26:20

  Mielieji pasakykite man kodėl ir kas neleidžia Lietuvai įsteigti
  Lietuvos taupomojo banko?Tiesa,kodėl -numanau- neuždirbs užsienio
  bankai(pinigų šeimininkai).Todėl neleis K O L O N I J A I turėti savo
  nacionalinio banko.Kausimas kas neleidžia?Asakymas - šeimininkas?Kas yra
  šeimininkas "nepriklausomoje" valstybėje?

 • Na ,manau , 2018 balandžio mėn. 15 d. 15:01:20

  pamainna kremlinė jau beveik paruošta , nes Viktaras grįžta į Darba
  parcijas vadus , tad greit bus naujas minitra pirmininkas, šita bus galima
  pastacyci in generalinis prokuroras, gal i pezidentas.

 • p.Olava, 2018 balandžio mėn. 15 d. 13:47:06

  kuo jus penetumete liaudi ,budama premjero vietoje.Sakytumete,kad
  prezidente partijos nepalaiko,reikia vaira perduoti nebrendyloms ar
  tokiems,kurie duoda ir ima ''dezutes''.Parasykite,ka
  ''pateiktumete''zmonems po 30 m destrucijos.STR.GERAI,BET NORETUSI
  OBJEKTYVESNIU.

 • Stebėtojas 2018 balandžio mėn. 15 d. 13:39:41

  Esu pensininkas dušimtininkas.Kai mentas Skvernelis patapo
  premjeru,kasdien vakare gyvenu geriau nei ryte.Ypač vasarą,kai
  daugiabutis nešildomas.

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PABĖGO: antradienį Pietų Korėjos Tedžono mieste, kuris yra už 160 kilometrų į pietus nuo Seulo, iš zoologijos sodo pabėgo puma.
 • NELAIMĖ: Austrijos Graco mieste traukiniui susidūrus su autobusu, vienas žmogus žuvo, o dar 11 buvo sužeista.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar vizitai pas gydytojus ir tyrimai turėtų būti apmokestinti?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8 +11 C

   +9  +11 C

 

   +8  +10 C

  +11  +24 C

   +22  +26 C

 

   +21  +24 C

  2-3 m/s

 3-5 m/s

 

    2-3 m/s

 

USD - 1.1671 PLN - 4.2955
RUB - 79.4113 CHF - 1.1236
GBP - 0.8888 NOK - 9.5620
reklama
Ukis 2018