O.Strikulienė: Mūsų vaikus tuoj gelbės A.Džoli, Madona ir Etiopijanuotraukos (19)

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 08:30:11 Perskaitė 2210

Vaikais Lietuvoje rūpinamasi. Netgi labai. Nuo šiol vaikais rūpinsis ir TARYBA. Vyriausybė steigia Tarpžinybinę vaiko gerovės tarybą. Vadovaujamą socialinės apsaugos ir darbo ministro. Sudarytą iš 18-os asmenų. Devyni Tarybos nariai bus iš valstybinių institucijų. Kiti devyni - iš nevyriausybinių organizacijų.

 

Ką Taryba veiks? Ogi koordinuos kitų vaiko gerove susirūpinusių šalies institucijų veiklą. Kaip vaikas saugomas, ginamas, gydomas, ugdomas, mokomas, maitinamas ir t.t. Jei tarybiniu požiūriu, institucijos veiks netinkamai, Taryba organizuos konsultacijas, susitikimus ir teiks Vyriausybei rekomendacijas. O ji vykdys? Utopija. Negi visi ministrai klausys savo vieno kolegos Lino Kukuraičio? Vien todėl, jog patapo „tarybiniu“? Neklausys. Juk Grybauskaite netapo.

Lietuvoje tuoj turėsime mažiau vaikų nei juos globojančių, koordinuojančių biurokratinių antstatų. Nors, jei kas nors paklaustų vaikų mamyčių, jos labiau pageidautų ne Tarybos, bet vaikų darželių, lopšelių. Nes ne visos dirbančios mamos išgali samdyti aukles. Ir ne visos gali turėdamos mažą vaiką sėdėti namie. Tačiau kuriems galams leisti pinigus naujiems darželiams, lopšeliams, jei gali įsteigti Tarybą. Su kadencija 4 metams. Kam rūpintis, kad jaunos šeimos gautų skalsesnius vaiko pinigus, pigesnius būstus, prieinamesnį gydymą bei ugdymą provincijoje, jei galima įsteigti Tarybą. Akumuliuojančią ir koordinuojančią visas vaiko gerovės sritis. Nors tokie visaapimantys „akumuliatoriai“ labai greitai išsikrauna. Arba visai neveikia. Nes patys tik blankiai žino, ką susirinkus veikti. Stebės. Aikčios. Posėdžiaus. Tuščiažodžiaus. Imituos.Geriausiu atveju mėgdžios jau veikiančias vaiko apsaugos tarnybas. Ir Editą Žiobienę. Tik neva aukštesniu, nes tarybiniu lygmeniu. Lietuvoje tokie maži atstumai, kad ir taip visa valstybė - ant delno. Jei Lietuvos valdžios tikrai norėjo padėti šeimoms su vaikais, tai ir be Tarybos turėjo šimtus progų padėti. O šiaip koordinuok nekoordinavęs, Kėdainiai su Raseiniais nesusikeis vietomis.

Bet kaip statutinėje tarnyboje išmuštruotas mūsų premjeras išleis Tarybą į mūšį už vaiko gerovę be jokio profilaktinio patikrinimo? Mano galva, Tarpžinybinę vaiko gerovęs tarybą pirmiausia derėjo išbandyti bent Etiopijoje. Vietoj socialinių tinklų žvaigždučių. Kita vertus, jau tiek pristeigėme už lietuviukų gerovę atsakingų institucijų, kad tapsime įtartini net Afrikai. Juodajame žemyne dar ims steigtis labdaringos organizacijos, užsimanysiančios ginti Lietuvos vaikus ir jų motinas. Nes tiek pristeigtų lietuviškų institucijų jų neapgina. Nors vaikus jau šimtais iš šeimų atima, vis vien dar Tarybą steigia. Kad „grobimus“ koordinuotų. Jei taip bus toliau, Saulius Skvernelis su Linu Kukuraičiu sulauks Andželinos Džoli ir Madonos labdaringų vizitų. Kam Madonai gelbėti vaikučius Malavyje, jei galima ir Markučiuose?

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net