respublika.lt
LRDT LYRAS

O.Strikulienė: LNK + eLTėeSeR. Jau laisvos spaudos nebėr...nuotraukos (69)

2018 balandžio mėn. 03 d. 18:40:22

Baisoka prieš pat Velykas suvokti, jog likome vienui vieni. Mes. Vieni. „Respublikos“ leidinių“ grupės žmonės. Gal kas norėtų su mumis solidarizuotis, tačiau bijo. Dėl įvairių priežasčių. Tuoj jas paaiškinsiu. Geriau jau taip. Bent dabar praregėti.

 

Sakote, kam taip tragiškai? Kaip taip perspausti? Jei abejojate, dalinuosi šiuo tragizmu su jumis. Su mūsų skaitytojais. Lietuvoje mes vieninteliai likome VISIŠKAI NEPRIKLAUSOMI. Jei dar abejojate, paaiškinu. Ne Lietuvos, bet tiksliau - Lietuvos teritorijoje funkcionuojančią žiniasklaidą galima suskirstyti į kelias grupes.Pirmoji grupė - užsienio kapitalo žiniasklaida.

Na ir kas, jog portalas „Delfi“, portalas „15 min“, laikraštis „Verslo žinios“ su savo interneto portalu TV3, taip pat naujienų agentūra BNS rašo lietuviškai. Tiesa, dažnai su klaidomis. O verstinę kelių mėnesių senumo medžiagą tiesiog tragiškai išverčia. Bet ko stebėtis? Juk šių žiniasklaidos priemonių savininkai - užsieniečiai. Lietuviškai net nemoka. Tad jei rašydami kokią raidę ir supainioja vietiniai lietuviukai „cholopai“, tai bosai net nepastebi. Svarbu, kad supranta angliškai ir vykdo savo bosų nubrėžtą liniją. Tad jei bosai staiga sumanytų, jog visą savaitę „Verslo žiniose“ būtų rašomi viso pasaulio prostitucijos darbininkių valandiniai įkainiai, negi lietuviai prieštarautų. Klusniai įvykdytų net ir tokią komandą. Tad kalbėti apie pirmosios grupės žiniasklaidos laisvę, tai kalbėti tik apie jos užsienio šeimininkų laisvę. Parodykite bent vieną užsienietį, kuris dar iš perkamo lietuvio ir jo valstybės nėra išsityčiojęs. Jei melai, gelai, balionai už savo pinigus tyčiojasi iš Prienų. Tai lygiai taip pat užsienio kapitalo žiniasklaida tyčiojasi iš komandas uoliai vykdančių vietinių „raštininkų“. Belieka tik pareikšti užuojautą.

Antroji grupė - „pakabintoji“ lietuviško kapitalo žiniasklaida.


Šiai grupei priklauso koncerno „MG BALTIC“ valdomi televizijos kanalai: LNK, TV1, InfoTV, BTV, Gedvydo Vainausko dienraštis „Lietuvos rytas“ su internetiniu variantu, taip pat žurnalas „Stilius“. Sakote, laisvi? Priklauso Dariui Mockui ir G.Vainauskui. Tačiau, kokia laisvė, kai žurnalistų vadai D.Mockus ir G.Vainauskas patys yra pakabinti. Tampomi už Specialiųjų tyrimų tarnybos, Generalinės prokuratūros virvučių. Manote, STT ir prokurorams labiausiai rūpi buvęs „MG BALTIC“ viceprezidentas, o dabar korupcija įtariamas Raimondas Kurlianskis? Toli gražu. Iš tiesų, prisidengus R.Kurlianskiu, medžiojamas D.Mockus. G.Vainauskas taip pat pakabintas net trijuose tyrimuose. Taip pat įtariamas korupcija. Taip pat kybo tarp dviejų dilemų - susimylės nepasodinti ar nuspręs vis dėlto pasodinti. Tad taip išgąsdinti, nors ir vaizduoja drąsius, nei D.Mockus, nei G.Vainauskas savo žiniasklaidos priemonėse faktiškai neturi JOKIOS viražo laisvės. Jokios tikrai laisvos iniciatyvos. Jie jau privalo atidirbinėti, įsiteikinėti už GP ir STT aukštesnei valdžiai. Daliai Grybauskaitei. Nesišakoti. Ir tai aiškiai matyti. Kažkodėl nemanau, jog D.Mockaus pažiūros visiškai sutampa su Indrės Makaraitytės. Bet D.Mockus šiuo metu dėl šventos ramybės turbūt leistų savo valdomame eteryje suokti bet kokioms lakštingaloms. Net ir kumeliukus pjaunančioms. Kad tik jos atitiktų generalinę STT ir GP tikrosios valdytojos liniją. Kaip bevaizduotų laisvą, ši lietuviško kapitalo žiniasklaida tiek įbauginta, kad jų savininkai jau turbūt košmarų sapnuose džiovinasi sausainius. Ajajai, būsime klusnūs. Atleisk, garbioji mūsų visų ponia, nepyk... Jei būsime labai lojalūs, gal ir vargšelio mūsų Eligijaus Masiulio nepasodins. D.Grybauskaitei paliepus. Vargšas išgąsdintas, pergąsdintas G.Vainauskas dar šiek tiek pakenčia Rūtą Grinevičiūtę. Tačiau jaučiu - ojojoi, koks būtų laimingas, jei Rūta, nespėjusi ištarti „Magnolija“, užspringtų. Bet kokia čia laisvė, kai Rūta - tiesiog Rūta. Vieno žmogaus vienetas. Nei lietuviško, nei užsienio kapitalo. Bet, tarp kitko, irgi Policijos departamento kabinama. Už „šmeižtą“.

Trečioji žiniasklaidos grupė - laikraščiai „Klaipėda“, „Kauno diena“, „Lietuvos žinios“ yra konservatorių veidas, veidukas. Pritaikytas dabarčiai ir ateičiai. Visada neklystamai atspindi Rasą Juknevičienę. Kiek pašvelnintą Andriumi Kubiliumi. Čia rašoma visada taip, kaip reikia konservatorių elektoratui. O jei „Kauno diena“ kartais ir patarkuoja jau buvusį vieną konservatorių merą, tai tik komentaruose. Jei kada nors rasite šiuose leidiniuose teigiamai paminėtą „valstietį“ ar neigiamai paminėtą Vytautą Landsbergį, išsigąsiu, jog šių leidinių savininkai susirgo. Visąlaik prieš dešiniuosius gūžėsi ir staiga prarado baimės bei finansinės naudos būti įtakingoje, elitinėje bandoje jausmą? Ne, taip nebūna. Nepataikauti dešiniesiems būtų savižudiška. Nors ir patys nežino, kiek „elitinių“ yra KGB įtakoje.

Ne, taip būna, buvo ir bus tik mums, „Respublikos“ leidinių“ grupei. Kartoju, nors kartojuosi. Likome vienui vieni. Nes vieninteliai nevaldomi užsienio savininkų. Nes vieninteliai iš lietuviško kapitalo žiniasklaidos nesame nei pakabinti. Nei šantažuojami baimėmis. Ir vieninteliai nepataikaujantys konservatoriams. Apsidairius, aišku, kiek baisoka, kai žiniasklaidos mūšyje už tiesą guli išsitiesę tik laisvos žiniasklaidos „lavonai“. Na, dar priklaupę „nelavonai“. Bet kada galintys, įsakius „fas!“, apkandžioti. Bet dar kartą kartojuosi.

Lauke visai tiesūs stūksome tik mes. Todėl ir rašome temomis, kurios trijų grupių žiniasklaidai yra uždraustos. Tiek uždraustos, kad nedrįsta mums pritarti. Užsienio bosai - dėl to, kad jiems KGB tema patiems neaktuali. O lietuviški bosai - dėl to, kad gali savo bylose užsišokti ir ant su KGB susieto teisėjo ar prokuroro. O Vitas Tomkus - ką? Viską pats viešai pasipasakojo. Kaip tokį pakabinsi? Visiškas akiplėša. Jokios baimės nejaučia. Nei prieš „Magnoliją“, nei prieš „Diedulę“. Neduoda niekam jokių ataskaitų. Veikia atvirai. Todėl priešams taip pikta. Bandė saugumiečiai kabinti - nepakabino. Bandė STT tirti - veltui. „Respublikos“ leidinių“ grupės akiplėšų net „blakės“ nesukandžioja. Net telefonų pasiklausymai. O ko slapčia klausytis? Kam sekliams ausis varginti. Dar nuo krūvių nulėps. Kaip galvojame, taip ir rašome. Kaip jaučiame, kuo tikime, taip ir pyškiname. Rytą laikraščiuose bei interneto portale ir taip gausite išsamius mūsų galvojimo protokolus. Straipsnių pavidalu. Liūdna, kad vieni turime ginti lietuviškos žiniasklaidos garbę. Tarsi paskutiniai brontozaurai, dinozaurai, izauros. Tačiau, kai pagalvoji, na ir kas? Kažkas juk ir Lietuvoje privalo neprarasti sveiko proto. Nes kitokie būti nesugebame. Nes bailumas prie veido netinka. Niekaip negali prisimatuoti.

***

 

V.Tomkus: Kas vyksta skirtingose barikadų pusėse

Vitas Tomkus su savo „chebryte“ pakilo į kovą prieš Dalios Grybauskaitės „chebrą“. Vito „chebrytė“ mažesnė, bet patikimesnė. Dalios „chebrą“ sudaro gen. prokuroras E.Pašilis, STT naujasis vadas Ž.Bartkus, KGB, Konstitucinio Teismo teisėjai, ir kt. Jų daug. Juos remia ir Maskva, ir Briuselis. Jie galingi, bet nelaimingi. Dvasiškai ir morališkai silpni. Nes yra išverstaskūriai. Kaip ir jų vadė. Pasikeitus situacijai išduos ir perbėgs į kitą barikadų pusę. Smulkiau apie tai, kas vyksta fronto linijose, kokios „chebros“ ir „chebrytės“ kovoja dėl vietos po Saule, skaitykite 10-11 psl. Kovų kronika iš Saulės ir Tamsos mūšio - tik „Respublikoje“!

Karščiausias naujienas iš kišeninės prokuratūros rasite čia.


Pasidalink: Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (69)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • TYMAI: Ukrainoje toliau sparčiai auga susirgimų tymais skaičius; nuo metų pradžios potencialiai mirtina liga užsikrėtė daugiau kaip 30 000 žmonių, 11 žmonių nuo tada mirė.
  • CIKLONAS: galingas ciklonas „Idai“ Mozambike galėjo pražudyti iki 1 000 žmonių, tai po apsilankymo stichijos nusiaubtoje teritorijoje Mozambiko centrinėje dayje valstybinei radijo stočiai „Radio Mocambique“ pareiškė šalies prezidentas Filipe'as Nyusis; keturių balų stiprumo ciklonas, kurio vėjo gūsiai siekė iki 160 km/h, naktį į penktadienį netoli Beiros miesto Mozambiko centre smogė sausumai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
LRDT LEDAS

Ar esate patenkinti antrojo Savivaldos rinkimų turo rezultatais?

balsuoti rezultatai

Ar mokate užsienio kalbų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+5   +7 C

+3    +6 C

 

 +4    +6 C

+3   +5 C

0    +2 C

 

  -1      0 C

3-4 m/s

3-4 m/s

 

4-6 m/s

 

reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis