respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

O.Strikulienė: Lietuva jau drožia į vienpartinę sistemąnuotraukos (38)

2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 12:36:22
Olava STRIKULIENĖ

„Respublikos“ akiratyje - „valstiečių“ ir konservatorių panašumai. Signalizuojantys, jog demokratinėje Lietuvoje partijos ideologiškai nyksta, o jų vietoje formuojasi vienpartinė sistema. Su vienatine Seimo partija ir jos keliomis frakcijomis.

 

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, „valstietė“ Agnė Širinskienė, įtarusi, jog konservatorius Gabrielius Landsbergis galimai neskaidrus, nutarė jo skaidrumą patikrinti su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) ir Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistais. Bet kam valdantiesiems taip vargintis dėl silpnos opozicijos? Kaukazo aviganis, kai jį prie tvoros aploja beveislis sargiukas, praeina pro tą nemandagų mažių net nesivargindamas į jį pasižiūrėti. Nebent valdantieji slapčia konservatorių bijo? Kad netyčia tarpusavyje nesusilietų ideologiškai?

A.Širinskienė, įtariu, jog inspiruota paties Ramūno Karbauskio, suabejojo, iš kur G. Landsbergis gavo mažų mažiausiai 280 tūkst. eurų. Už kuriuos šių metų gegužę pirko investicinio fondo „SEB Modern Growth Fund“ vertybinių popierių. Anot A.Širinskienės, net ir sudėjus visas G.Landsbergio bei jo žmonos Austėjos santaupas, vis vien dar pritrūktų 280 tūkst. eurų iki būtinos sumos už 750 tūkst. eurų kainavusį pirkinį.

G.Landsbergis į tai atsakė, jog pajamos gautos iš jo žmonos dividendų, gautų už akcijas. Politiko žmona turi akcijų trijose UAB. Gautos pajamos, anot G.Landsbergio, bus deklaruotos kitų metų deklaracijoje. Konservatorius dar pasiūlė amžiumi vyresnei kolegei „nežibinti akutėmis“. Taip pat pasiūlė verčiau padėti deklaruoti išlaidas bei pajamas R.Karbauskiui.

Pliusas „valstiečiams“

Nemanau, jog G.Landsbergis ir jo žmona būtų tokie naivūs, jog pirktų vertybinius popierius už neaišku kokius pinigus. Tačiau kas šįkart laimėjo? Akivaizdu, jog A.Širinskienė ir „valstiečiai“. Nes viešojoje erdvėje laimi tas politikas, kuris pirmasis užpuola. Ir puldamas mini didžiules sumas. Kai Lietuvoje žemiau skurdo ribos gyvena apie 23 proc. piliečių, dar gana jaunos, be to - daugiavaikės Landsbergių šeimos santaupos, skaičiuojamos šimtais tūkstančių, atrodo kosminės. Ir, nors A.Širinskienė, kalbėdama apie G.Landsbergio pajamas, prideda žodį „galimai“, piliečiai to „galimai“ negirdi. Konservatoriaus skaidrumu jau suabejota. Net ir tuo atveju, jei FNTT ar VMI neras prie ko prikibti. Išvada - politikos naujokui G.Landsbergiui nevertėjo taip stambiai apsipirkti. Būtent dabar, kai „valstiečiai“ itin stebi savo konkurentę Tėvynės sąjungą - Lietuvos krikščionis demokratus (TS-LKD). Stambiai apsipirkti verta tada, kai partija tokia menkutė, jog nekelia konkurentams jokios baimės. Be to, stambiai neapsipirkęs G.Landsbergis būtų labiau išryškinęs kontrastą tarp savęs ir R.Karbauskio. O dabar kas? Visuomenės akyse - abu vienodi milijonieriai. Alternatyva - dorasis konservatorių lyderis prieš suktą „valstiečių“ lyderį - sunaikinta. Skurdžiosios visuomenės akimis, abu jie vienodi turčiai. Jokio skirtumo. O Gabrielius dar ir su amžiumi vyresne kolege elgiasi nepagarbiai.

Minusas „valstiečiams“


Vėlgi kodėl neprisiminus sanbernaro ar Kaukazo aviganio. Dideli gyvūnai į juos aplojančius mažiukus net nereaguoja. Panterų nedomina, kokios beždžionėlės ant jų mėto kokosus. Tad jei „valstiečiai“ ir konservatoriai savo visai neideologiniuose mūšiuose skaudžiai reaguoja į kiekvieną smulkmeną, tai gal jaučiasi pažeidžiamesni nei vaidina? Vieni kitų baidosi? Nes A.Širinskienės susidomėjimas G.Landsbergio pajamomis, iš tiesų yra atsakas į ankstesnę konservatorių ataką. Mat Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad paviešintų R.Karbauskio neturtinių teisių perleidimo sutartį, sudarytą su advokatu Evaldu Valčiuku. Tad jei jūs domitės mūsų Ramūnu, mes pasidomėsime jūsų Gabrieliumi?

Partijos - dvynės? Ogi beveik

LVŽS ir TS-LKD šios kadencijos Seime niekaip nesugeba įkalti visuomenei į galvas savo ideologinių, programinių skirtumų. Gal iš savisaugos neryškina, nes ideologijos kai kuriose vietose dubliuojasi. Viešojoje erdvėje vienodai pasisako už tradicinę šeimą, dvigubą pilietybę, sveiką gyvenseną. Ireną Degutienę ar Rimantą Joną Dagį netgi labiau įsivaizduočiau vienoje partijoje su Viktoru Pranckiečiu. Nei vienoje partijoje su Laurynu Kasčiūnu. Buvęs konservatorius Egidijus Vareikis irgi visiškai organiškai prigijo tarp „valstiečių“. Nepatyrė ypatingos traumos dėl pakitusios ideologijos. Manau, jog ir draudimų mėgėjas Andrius Kubilius, kaip ir kadaise buvęs konservatorių premjeras Gediminas Vagnorius, garsėjęs žiauriomis akcijomis, lengvai rastų bendrą kalbą su Aurelijumi Veryga, o Kazys Starkevičius lengvai susikalbėtų su Broniumi Markausku. Be to, „valstiečiai“, kaip ir konservatoriai, vienodai ieško oponentų pavojingų sąsajų su Rusija ar Baltarusija. Tik viena pusė dėl tokių neva sąsajų tarkuoja Rasą Juknevičienę ir Andrių Kubilių. O kita pusė - R.Karbauskį. Partijos dažnu atveju reaguoja į tuos pačius dalykus kaip dvynės. Tad nieko nuostabaus, jog Kauno Šilainiai, daug metų rinkę už tradicines šeimas pasisakantį konservatorių R.J.Dagį, lygiai taip pat prieš dvejus metus išsirinko už tradicines šeimas pasisakantį R.Karbauskį. Pasirinko tą pačią ideologiją išpažįstantį tik amžiumi jaunesnį. Su ilgesniu galiojimo laiku. O pastarasis, R.Karbauskis, gal irgi jausdamas, kad yra pavojus, kad netyčia jį pavadins konservatoriumi, grasina, jog jau rudeniop speciali Seimo komisija ims tirti konservatorių ir prezidentės galimai neleistinus ryšius su verslo atstovais. Tad dvi visuomenėje populiariausios ir itin agresyviai nusiteikusios partijos kovoja ne ideologijomis. Nes jos tokios panašios, kad netyčia visuomenės akyse gali susilieti į vieną. Kaip Šilainiuose R.J.Dagys su R.Karbauskiu. Todėl kai negali atakuoti ideologiškai, tenka konkuruoti vien turginiais įžeidinėjimais. Bei visiškais asmeniškumais. Tai atgrasymo taktika. Kad partijos taptų asmeniškai antipatiškomis. Viena nuo kitos kuo toliau atšoktų prieš naujo Seimo rinkimus.

Tačiau kyla klausimas. Ko šios kadencijos Seimas iš viso į Parlamentą susirinko? Dirbti žmonėms ar tarpusavyje asmeninius santykius aiškintis. Kaip vaikų darželyje - Petriukas „kaka“? Ne, tu pats „kaka“. Pasiskųsiu auklytei FNTT.

Partijas vis sunkiau atskirti. Jos beveik susiliejo

Kodėl taip atsitiko? Todėl, jog šiame Seime - naujokų perteklius. O naujokas G.Landsbergis dar ir TS-LKDP lyderis. Pareigos verčia nuolat strykčioti, atsimušinėti nuo oponentų kandžiomis replikomis. Bet kas iš to? Solidumo trūksta. Ne Andrius Kubilius ir ne Algirdas Butkevičius. „Darbietis“ Vytautas Gapšys irgi taip kadaise šokinėjo. A.Širinskienė - irgi vos ne buvusios „darbietės“ Loretos Graužinienės kopija. Bet kas iš to? Ar Seimas susirinko tik tam, kad kopijuotų, ėstųsi ir atlikinėtų demaskavimosi ritualus. Tyrimus vietoj kriminalistų? „Valstiečiai“ turi tiesiog idealias sąlygas dirbti, nes tikroje opozicijoje faktiškai likę tik konservatoriai, liberalizmo draiskanos ir Aušra Maldeikienė. Kiti opozicijos nariai, įskaitant ir „tvarkiečius“, lenkus bei dvi Seimo socialdemokratijas, vėlgi panašūs į „valstiečius“. O stebukle! Visi Seime jau panašūs! Naujagimių skyriuje neatpažintų net mamos. Jei V.Pranckietį sukeistume vietomis su Algirdu Butkevičiumi, o socdemą Algirdą Sysą su „valstiečiu“ Vytautu Baku, kažin ar gautume naują kokybę. Gautume tą patį. Seimo narį, pritaikomą bet kokiai partijai, frakcijai, rinkimų apygardai, rinkimų sąrašui, parašui ir t.t. Partijų skirtumai dar šiek tiek fiksuojami užsienio politikoje bei požiūryje į abortus bei prekybą alkoholiu. Tačiau dėl tokių skirtumų net neverta prikurti partijų. Pakaktų visuotinės Seimo partijos viduje įkurti kelias frakcijas. Pavyzdžiui, vatnikų, abortininkų, sportininkų ir A.Maldeikienės. Nes ir dabar keliaujame į vienpartinę sistemą. Demokratijai būtiną daugiapartiškumą jau garantuoja ne skirtingos ideologijos, bet skirtingi partijų lyderių charakteriai. Kai flegmatikas vien todėl yra iš kitos partijos, nes negali pakęsti nemandagaus sangviniko.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (38)

 • tik 2018 rugpjūčio mėn. 20 d. 07:28:24

  Šių valdančių reali programa - blusinėt nuo silnpiausių. Nesugebant
  rimtų problemų spręst. Tik savim rūpintis. Todėl ir nesikeičia
  tautai. Kur kas valdo - tas pats didėja skurdas ir emigracija, socilainė
  nelygybė... Kaip pas estus, lenkus gerėja. Ir jie nekaltina kitų. Seniai
  atlikę kgb-izacijas ir rimtas valstybės stiprinimo programas vykdo. Ir
  šiems valdantiems Seime rimtai netrukdo net konservatoriai. Ir kur reikia
  savo balsais prasistūmia įstatymus. Nes konservatoriai nėra absoliuti
  dauguma. Nes ir kgb viešinimas -jei vieni kitų nepalaikytų - būt seniai
  viešinta..

 • Cha 2018 rugpjūčio mėn. 20 d. 07:17:53

  Aviganio ir mažo šunpalaikio, panteros ir beždžionės palyginimai čia
  netinka, nes tie TS-LKDP dvorniaškos ne tik aploja, bet dar kiekvieną
  dieną piktybiškai ir labai įkyriai kandžiojasi. Tokių joks normalus
  aviganis nepakęs. // Ideologija? Na, LVŽS ideologija tai aiški-
  maksimaliai sumažinti valstybėje korupciją, sutvarkyti valdymą,
  sumažinti išsišakojusią biurokratiją ir visa kita kas parašyta jų
  programoje. Kiek tai šioje buvusių valdžioje partijų sugadintoje
  sistemoje įmanoma, tiek jie savo programą vykdo. O su konservatoriais
  ideologijų nėra ko lyginti, nes konservatoriai ideologijos neturi. Tai
  kas ten jų popieriukuose surašyta nesiskaito, tai rik popieriukai
  naiviems. Vienintelė ideologija- būti valdžioje ir iš to pasipelnyti.

 • Klausimas 2018 rugpjūčio mėn. 20 d. 07:15:55

  Kur dingo Tomkus? Parašė kelis aštrius straipsnius ir vėl užsikasė
  lapais

 • gaunas 2018 rugpjūčio mėn. 20 d. 06:53:16

  Gaunas lietuvių tauta vieninteliai tarp aplinkinų nesugeba valstybės
  valdymo susireguliuot. Kad nors juos pačius gerbtų. Ką pasiekia estai,
  lenkai... netyli rumunai, ispanai, italai... Lietuvoj iki šiol
  neišsiviešinę su kgb - bendradarbiavusiais, kaip aplink tą atlikę.
  Vadinas neatsakinga tauta. O ne kiti. Nes kiek neatsakingesnė tauta -tiek
  daugiau tų pačių žmonių negerbianti valdžia. Ar kiek tauta
  užsileidžia - tiek anie lipa... O kokie Lietuvoj ereliai referendumus į
  ES už ....? Gal vieninteliai per pasauly?

 • to oka tirs 2018 rugpjūčio mėn. 20 d. 01:45:23

  žmonės tikrai durniaus vietoje, bet neįsivaizduoju, kokia ta vieta ne
  durniaus....

 • O ką tirs 2018 rugpjūčio mėn. 20 d. 00:09:31

  FNTT , VMI, generalinė prokuratūra. Ar jie susitarę netirti svarbius
  Lietuvai nusikaltimus su nusikaltėliais, su kuriais bendrą pasipinigavimo
  verslą turi. Žmonės kaip visada durniaus vietoje, net rinkimuose jau
  viskas buna nuspręsta, suklastojama, kompiuteriai užstrigę tam , kad
  keisti duomenis.

 • Juozas 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 20:41:27

  Teisėsaugos institucijų Lietuvoje kaip ir nerasta: nemato net
  mili9jardinių išųųeikvojimų, užtat sugeba BAUSTI UŽ NETYČIA
  PASISAVINTĄ PLASTIKINĮ MAIŠELĮ, SUDAINUOTĄ NE VIETOJE DAINĄ
  (uSPASHIKUI), BOBUTĘ UŽ PARDAVIMĄ NUMEGSTŲ KOJINIŲ...
  vISŲ PARTIJŲ VADAI PRASIKALTĘ IR MUMS TOKIE VADOVAUJA: nET E.
  GENTVILUI UOSTAS IŠKĖLĖ IEŠKINĮ 2 MILIJONŲ EURŲ, KITIEMS IŠKELTOS
  BYLOS, DAR KITIEMS BUS IŠKELTOS BYLOS SU LAIKU...

 • Agnė 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 20:17:24

  Niekaip nesuprantama,kodėl tokių didelių pinigų "atsiradimą"
  tirs Etikos komisija ? O kur teisėsaugos institucijos ?

 • to to nuomonei 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 20:15:53

  O koks skirtumas, kaip lyginsi. Zuikį su kraliku, balandį su karveliu ar
  meškiną su lokiu. Vis vien tas pats.

 • Kas nepateisina vilčių, 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 19:53:18

  privalo atmirti.

 • Teisingai, 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 19:43:30

  sistema negali būti savitikslė, kadangi yra tik priemonė tikslui siekti,
  ir gali keistis istorinio proceso eigoje, kas yra natūralu ir dėsninga..

 • << to nuomonei 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 19:39:21

  tai ,kad žurnalistė kažkodėl sulygino tik valstiečius ir
  konservatorius ? Aš norėjau ,kad sulygintų socdemus ir darbiečius ,bei
  konsefvatorius ir liberalus .Tuomet "istorija"
  būtų panašesnė .

 • Žmonėms visiškai nesvarbi sistema - 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 19:24:57

  vienpartinė, diktatūra, imperija, monarchija - svarbiausia teigiamas
  rezultatas

 • to Nuomonė 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 19:15:31

  Tai vieni konservatoriai valdė? Nei socdemų, nei LDDP, nei
  liberalcentristų, nei liberalų ir t.t. niekada valdžioje nebuvo? Ar
  truputį nesusipainiojote istoriškai?

 • abc 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 19:05:57

  Ko kabinasi prie Gabriuko. Juk sako, čia jo žnona per pusmetį iš kelių
  darželių dividendų tiek gavo.. Aišku visi tikim.. Per metus gi ir
  milijoną galima iš uab dividendų pasiimti.
  Kam tikrint jei sako.
  Tarkim 90% iš visų uab Lietuvoje jų istatinis kapitalas nesiekia
  3000€. Jie nemoka jokių dividendų, kurie beje yra
  apmokestinami(simboliškai). Tai čia matyt iš kitų 10%. Bet pala, juk
  nuo 100k istatinio kapitalo jau AB, o ne UAB. Ir nei vieno iš jų
  išmokami dividendai nesiekia net pusės istatinio kapitalo vertės..
  Aš tenoriu pasakyt, kad Gabrielius Lanzbergis meluoja kaip pagautas
  mokinukas. Jokie uab nemoka tokių dividendų. Nes negali. Tų uabų
  vadovai turbūt po štūką tik kelia, o Lanzvergienė kas mėn po kokias
  tris stūkas nelegalių išsineša.. tokia realybė. Suprantat, net su
  juodais ji kokias 15 štūkų kelia per mėn.. tai reiškia kad yra gerų
  sponsorių, tipo Kurlenckio, ir Širinskienė stato klausimą teisyngai

 • Nu jo 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 19:03:53

  Valstiečiai iš inercijos dar turi parako laimėti sekančius seimo
  rinkimus. O va kaip klostysis po jų parodys laikas. Ir jei antrą
  kadenciją krekždžių padedami toliau buksuos gali būt jau nekas.

 • Nuomonė 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 18:37:38

  Mano nuomone,valstiečių ir konservatorių partijos skiriasi- net
  LABAI ! Kaip sausas su šlapiu ? Valstiečių dauguma pirmą kartą Seime
  ,todėl jie kaip ir sausi ! Konservatorių "grietinėlė" Seime ,beveik nuo
  pat pradžių ! Taigi nuo jų "varva" ,pvz.:
  sąrašinių rinkimuose atsiradimas,żemių nešiojimas ,pramonės ,žemės
  ūkio "naikinimas" ,nacionalinių bankų, AE praradimas ir nemokėjimas
  skaidriai naudoti lėšas
  uždarymui ,terminalo didybė ir didžiulė "meilė" pensininkams ir
  biudžetininkams - mažinant lėšas,kgbistų użslaptinimas ir t.t.
  P.S. Antri metai konservliberalai trukdo dirbti - negi valstiečiai turi
  tylėti ,kai juos kaltina tuo ,kuo patys ,galimai,irgi kalti ?

 • įdomu 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 16:36:16

  Normaliai valstybėje už situaciją astako aukščiausi šalies vadovai.
  Tai Seimo pirmininkas, Prezidentė, premjeras. Jie neša konkrečią
  atsakomybę už laikotarpy kol aukščiausiuose postuose. Tad kodėl R.K.
  ar A.Š. neima pirmų postų ir pagal jų kompetenciją neveikia ir
  astakomybes prisiima? Tik kaip iš pogrindžio per anuos jei kažką ir
  bando? O gaunas ir toliau daugėja pabaltijy daugiausia skurstančių,
  emigracija, nesiskaitymas su žmonėm... Apie valstybės paskolų
  atidavimus ar kgb viešinimus kas jau turėjo būt išaiškinta tautai -
  neužsimink net...Tik draust ir kitaip silpniausius skriaust...
  Blusinėjimas nuo silpniausių... Nors praėjo virš pusės kadencijos.

 • Gerb.R.Karbauski ! A.Širinskiene - nesustokite pusiaukelyje ! 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 16:24:49

  Štai ką reiškia ,kai A.Širinskienė su R.Karbauskiu pajudino
  "širšyną" klestėjusį 28 m. Mieli komentatoriai,ir anksčiau ,kai
  viską naikino : žemės ūkį ,pramonę ,gamyklas,fabrikus ,atidavinėjo
  veltui pvz ,Mažeikių naftą,ar Snoro akcijas ,
  matomai ,irgi kas nors ĮSIGIJO ? O iš kur dividendai atsirado ir
  už ką ? Už valstybines patalpas ir žemę ?

 • kodėl 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 16:16:20

  Kodėl pas estus, lenkus valdžios atskaitingos tautoms ir dėl jų
  stengias? Nesant to -- rumunai, ispanai, italai valdžioms primena - reikia
  skaitytis su tauta. Ir stengtis dėl tautos. Lietuvoj to nėra. Partijos,
  praktiškai panašėjančios ir į diktatūrą virstančios su tauta
  nesiskaito. Ir tas nesiskaitymas dar didėja. Kaip kitur mažėja.

 • Vytautas 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 16:01:31

  Vertinant Seimo partijas pagal vertybines nuostatas, jos visuomet buvo,
  kaip viena partija - tiksliau, lovio partija. Skirtumai tik smulkmenose.

 • Melo kojos 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 15:45:26

  Palyginkite datas, kada išmokėti dividentai, kada pirktos Gabrieliaus
  akcijos, kodėl dividentai išmokėti tokiomis stambiomis kupiūromis. Bus
  aišku, kokia teisybės dozė slypi tarp eilučių.

 • hmmm 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 15:18:27

  kažkiek nusikalbėjo, nes tų partijų buvo ir bus, bet konservatoriai jau
  išsigimė - tai faktas! Todėl nereikia valstiečių žeminti, nes jie
  įnešė daug ir gero. Sėkmės valstiečiams.

 • Tam vatollui 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 15:05:04

  Gal pirmiau išmok rašyti, o tada jau galėsi rašinėti ir
  prasivardžiuoti.

 • gal kam padės atsibusti? 2018 rugpjūčio mėn. 19 d. 14:56:02

  Šiek tiek priešnuodžių masiniam vergų kvailinimui:
  www.lzskelbimai.com/s/puikus-vaistai-smegenu-plovimo-212021

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASVEIKINO: Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino metinės augančio smulkiojo ir vidutinio verslo konferencijos „Gazelė 2018“ apdovanojimų ceremonijos dalyvius.
 • STABDYS: per popiežiaus vizitą bus stabdoma dalis darbų keliuose
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas vadyb

Ar stebėsite su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje susijusius renginius?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

USD - 1.1667 PLN - 4.2951
RUB - 78.0688 CHF - 1.1304
GBP - 0.8881 NOK - 9.5470
reklama
Sveikata Grožis