O.Strikulienė: Kai uždaro ligoninę, tenka eiti pas ezoterikąnuotraukos (7)

2018 rugpjūčio mėn. 22 d. 07:53:22 Perskaitė 1477

Lietuvoje trūksta santechnikų, elektrikų, šaligatvių plytelių klojėjų. Trūksta vertėjų iš kirgizų, persų, kazachų, albanų ir kt. kalbų. Tačiau netrūksta ezoterikos specialistų. Jų tikrai neteks importuoti iš Ukrainos. Savų turime.

 

Vien pernai su verslo liudijimais pradėjo Lietuvoje dirbti 109 ezoterikai. Kasmet vien dirbančių su verslo liudijimais jų padaugėja visa šimtine. O kiek dar pluša astrologų, taro kortų aiškintojų, astralinės meditacijos guru ir t.t. Baigusių Švietimo ir mokslo ministerijos nepripažįstamas aukštąsias chiromantijos, ezoterikos ar astrologijos mokyklas. Lietuvoje ar užsienyje. Ir gavusių jokios pasaulio mokslininkų bendruomenės nepripažįstamus ezoterikos bakalaurų ar magistrų diplomus.

O ką daryti, jei buvai kaimo mokytoja, bet mokyklą uždarė. Tenka persikvalifikuoti į rinkai naudingesnę specializaciją. Baigti ezoterikos magistrantūrą. O tada - išsinuomoji patalpas, pasikabini įrėmintą diplomą ant matomiausios sienos. Užsiregistruoji mokesčių inspekcijoje - ir priiminėk klientus. Jau turi savo ašramą. Kaip svamis Satja Saibaba. Kiekviena kosmetologė, plaukų stilistė ar manikiūrininkė pasakys, jog klientai diplomus vertina. Todėl jie kabo visuose grožio salonuose bei SPA. Tačiau neteko matyti, jog kardiochirurgas ar statybos bendrovės vyriausias inžinierius būtų pasikabinęs ant sienos savo diplomą. Todėl darau išvadą, jog kuo mažiau diplome mokslo, tuo diplomas labiau tinka paslaugų teikėjo interjerui. Kad klientas nesuabejotų paslaugos kokybe. Nes patys ezoterikai ja abejoja.

Kita vertus, o ko čia stebėtis? Ezoterikų padaugėja, kai visuomenė jaučiasi nesaugi, nestabili. Jei žmogus pusmetį negali patekti pas gydytoją specialistą, Lietuvos rinką gali užpildyti ir Filipinų šarlatanai-hileriai. Jei mokėtų kalbėti lietuviškai. Vienas kadaise jau čia lankėsi. Ir pakankamai prisipinigavo iš patiklių ligonių. Nes į bėdą papuolęs, valdžios ar net šeimos nesuprastas žmogus, griebiasi ir šiaudo. Jei būtų kitaip, iš TV ekranų išnyktų laidos apie ekstrasensų mūšius, aklas ir neaklas būrėjas. Tad, tuo metu, kai vieni TV žiūrovai užsirašinėja salotų receptus, kiti užsirašinėja atkerėjimo nuo prakeiksmo receptus. Išvada - jei rinka tokia imli ekstrasensams, būrėjams ir t.t., jie būtinai apsireikš. Ir gausiai. Nes jei vienas iš lengvatikių uždirba, tikisi uždirbti ir kitas.

Jei Lietuvoje išsitenka tiek būrėjų, vadinasi, daug gyventojų čia jaučiasi užkeikti, prakeikti. Valdžios. Kaimynų. Arba brolių, pusbrolių. Už neteisingai pasidalintą žemės gabalą ar prosenelio trobą. Niekas taip nebijo likimo keršto kaip slapčia prisidirbę. Daugiausia tatuiruotų kryžių išvystume ne bažnyčioje, bet Pravieniškėse. Lygiai taip pat, kaip dauguma pralobusių, pvz., iš kontrabandos, patys stebisi, kodėl jiems taip pasisekė. Ir bijo, kad likimas turtus atims. Tokie žmonės irgi yra ezoterikų klientūra. Nes jaučia poreikį ir turi kuo susimokėti.

Lietuviai yra sudirgę, išvargę, kartais - net ant ribos. Todėl užkimba už bet kokio jiems padėti žadančio jauko. Tačiau nuo tikrų vargšų nusisuka ir ezoterikai. Čakras sureguliuoja tik už pinigus.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net