respublika.lt

2018 birželio 24, sekmadienis

Mylėti Kėvišą ar nemylėtinuotraukos (23)

2017 balandžio mėn. 23 d. 07:35:41
Danutė ŠEPETYTĖ, „Respublikos“ žurnalistė

Galimas daiktas, Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Jūratė Litvinaitė yra ne vienintelė, kurią po ilgų metų prisimena jos buvę mokiniai, vadindami „nerealiausia“ pedagoge. Ir greičiausiai ne vien dėl abipusiai pagarbių santykių, bet ir dėl jos reiklumo sau, aktyvios laikysenos tiek švietimo, tiek politikos atžvilgiu. Šit įniko studijuoti sociologiją Vilniaus universiteto magistrantūroje („Jei nesimokysiu, prarasiu savigarbą“), o prieš kiek laiko didelio internautų dėmesio sulaukė mokytojos kreipinys Lietuvos valdžios pasitikėjimą praradusiam įstaigos vadovui: „Laikykitės, pone Kėvišai“...


- Ar nepatiriat keblumų bandydama sutaikyti teoriją su praktika, turėdama apsčiai pavyzdžių, kai pilietis susikuria patogų ir saugų būvį gudraudamas, apgaudinėdamas, meluodamas, imdamas kyšius ir panašiai?

- Vaikus tai irgi jaudina, bet kuo toliau, tuo labiau suvokiu, kad vis dėlto yra ne skirtingi mokyklos ir suaugusiųjų pasauliai, o vienas pasaulis, kuriame esame pridarę ne tiek ir mažai, tarkim, dalykų, kurie privalo keistis. Vis dėlto žmogiškasis pradas siekti gėrio, norėti jaustis patogiai, saugiai yra įgimtas. Nė vienas, pažeidinėjantis įstatymus ar imantis kyšius, nesijaučia ramus, nes žino, kad galbūt pasikeis politinė situacija, galbūt dings „stogas“, kurį turėjo, ir jis bus užkabintas, - jie gyvena, manyčiau, didžiulės įtampos lauke.

- Dėl to ir tarėte „Laikykitės, pone Kėvišai“?


- Aš gyniau ne Gintautą Kėvišą. Gyniau žmogaus teisę naudotis įstatymu. Aš gyniau sampratą, kad nesvarbu, kas tu esi: Kėvišas ar prezidentas, Litvinaitė ar bomžas, svarbu, kad šitą valstybę kuriančiųjų bendrijoje bendru susitarimu yra priimti įstatymai, kurių pažeidinėti nė vienas iš jų neturi teisės, nepriklausomai nuo to, ką jis veikia, kuo užsiima, patinka jis mums ar nepatinka. Priešingu atveju mes į pirmą vietą iškeliame tikėjimą, kad yra gerų žmonių, nelabai gerų žmonių ir labai blogų žmonių. Ar jis galimai sukčiavo dėl to, kad yra galimai niekšų niekšas ir užtat jį reikia išmesti, ir kai jį išmesime, į jo vietą ateis žmogus angelas, kuris nesukčiaus? Tad gal būtų laikas sudaryti superetikos komisiją, kur didieji teisėjai ir kiti šventieji, pagal moralinius imperatyvus patikrinę žmogaus dorovę, leistų ar neleistų jam dirbti vadovu? Perkėlus teisinę problemą į moralinių svarstymų sritį, išeina didžiulė painiava, užtat ir sakau, reikia labai griežtai įvesti teisės dominavimą. Ir tada nereikės galvoti, mylėti Kėvišą ar nemylėti.

- Negi jis nesityčioja iš visų, pabrėžtinai akcentuodamas veiklos skaidrumą, kai net nepašvęstajam ji sukelia kitų minčių?


- Man irgi atrodo, kad jis tyčiojasi, bet gal tai padės valdantiesiems suprasti, kad laikas sutvarkyti įstatymus, laikas sutvarkyti konkursus, kurie seniai Lietuvoje yra tapę parodija. Nesu psichologė, kad imčiau svarstyti, kam Kėvišui reikia tiek materialinių vertybių, kad jis galėtų ramiai miegoti, - šio žmogaus nepažįstu, bet nenoriu būti ta, kuri rūšiuoja žmones į gerus ir blogus. Nenoriu su visais pūsti į vieną dūdą, tad sakau: jei jis pažeidė įstatymą, turi už tai atsėdėti, jei nepažeidė, tai ko mes jį terorizuojam. Jis yra mūsų valdininkijos hiperbolizuotas paveikslas. Tai reiškia, kad yra sukurti tokie įstatymai, kurie neužtikrina, kad žmogus, einantis aukštas pareigas, jomis nepiktnaudžiautų savo naudai, kad nedarytų, kas jam patinka, o jeigu pradėtų blogai elgtis, būtų visas teisinis mechanizmas jam nubausti. Tai reiškia, kad egzistuoja nebylus susitarimas: juk ateis kita partija į valdžią, juk susodins į vadovų kėdes savus ir tie ketverius metus naudosis savo padėtimi, tenkins savo poreikius, o kai ir jie pasitrauks, ateis kitų eilė pildyti kišenes, statytis namus ir pirktis sklypus, jeigu jų dar bus likę. Mes gyvenam iškreiptų sąvokų šalyje, iškreiptų žodžių šalyje. Vadinasi, jei tu elgsies ne taip, kaip kažkam patinka ar reikia, tau bus pasakyta „nepasitikiu“ ir teks tyliai susirinkti daiktus, nes į tavo vietą numatytas kitas. Palaukit, aš kaip pilietė nenoriu, kad įstatymus pažeidęs žmogus tyliai susirinktų daiktus ir išeitų, aš kaip pilietė noriu, kad išeitų pagal nuopelnus - į poilsį, kitą darbą arba į kalėjimą, ir viskas.

- Tradiciškai viskas baigiasi pagal kitokią schemą...

- Susidarė klanas, valdančiųjų klanas, kuris gyvena pagal savo normas ir pagal savo įstatymus. Maža to, pats baisiausias, pats tragiškiausias dalykas yra suvokti, kad didžioji dalis šito klano yra totaliai primityvūs. Kaip mes leidome, kad tokie žmonės būtų mūsų vadovai.

- Kaip mes leidžiame, kad įstatymą nusvertų turtai.

- Visi nori materialinių gėrybių, jos svarbios mūsų egzistencijai. Save laikau materialiste ir labai retai dirbu be honoraro, vien tik dėl to, kad noriu už kažką padaryti darbą, nors savanorystę palaikau ir pagal galimybes kartais joje dalyvauju. Šventai tikiu, kad už darbą turi būti atlyginama. O kaip padaryti, kad žmogus nesigvieštų pinigų, kurių neuždirbo? Nežinau kitos išeities, tik įstatymą.

- Tik kaip įtikinti jauną žmogų, kad laikantis įstatymų galima pasiturinčiai gyventi ir Lietuvoje?

- Iš tikrųjų mūsų jauni žmonės labai nesaugūs. Viena universiteto dėstytoja pastebėjo tokį fenomeną: juos priima į darbą bandomajam laikotarpiui ir po trijų mėnesių kaip niekur nieko išmeta it pigius rūbus, ir ima naują partiją, - šiandien taip elgiamasi, pasirodo, ne tik su daiktais, ne tik su informacija, bet ir su žmonėmis. Prieš 20 metų žmogus ateidavo į darbą ir visi žinodavo, kad jį reikės mokyti tris mėnesius, pusę metų, visas kolektyvas įdėdavo pastangų, kad jis taptų puikiu bendradarbiu ir, aišku, paskui vien dėl to gailėjo jį atleisti. Dabar to nebėra: jis pereina tris keturis tokius slenksčius ir susikrauna lagaminą, nes toks darbdavių elgesys ima kirsti per orumą - gal jis nevykėlis, kad jį atleidinėja...

- ...ir dar nugnybdami algos...

-... ir dar nesumokėdami pinigų, nes sako, prastai dirbai. Pasirodo, tokia kai kurių įmonių strategija taupyti lėšas. Kai dėstytojas davė užduotį nurodyti emigracijos Lietuvoje priežastis ir kelis problemos sprendimo būdus, galvojau galvojau apie emigraciją ir supratau vieną dalyką: šiandien beprasmiška tirti, kodėl išvažiuojama iš Lietuvos, šiandien reikėtų atlikti tyrimus, kodėl tie, kurie liko, dar neemigruoja. Logika tokia: reikia labai atidžiai ištirti, kodėl, ir stengtis padauginti tą gerumą. Mokykloje teiravausi vaikų, kas jiems brangiausia Lietuvoj, vieni sakė - gamta (jeigu tokiais tempais bus aptveriamos ežerų pakrantės, jos nebeliks), kitiems svarbi aplinkybė buvo ta, kad čia gyvena artimieji, draugai (stiprinkime bendruomenes, duokim joms didesnes savivaldos teises, gausinkime jas)... Ne visi juk palieka Lietuvą dėl mažų atlyginimų, dažniau išvažiuoja dėl atlyginimo ir kainų santykio, dėl socialinių žirklių, - tai bandykime tas žirkles suskliausti. Ima pyktis, kai girdi valdininkus džiaugiantis, koks Lietuvoje didelis BVP, koks didelis vartojimas, - negi jie mano, kad mes visi tokie beraščiai? Gitanas Nausėda kažkokiam straipsnyje teigia, kad Lietuvoj neišvengiamai viskas ir bus brangiau, nes jos labai ribota rinka. Negi jis nuoširdžiai mano, jog švietimo sistema tokia supuvusi, kad būriai žmonių baigė mokyklas taip ir nesužinoję, kad Lietuva yra Europos Sąjungoje ir jau vien dėl to jos rinka savaime negali būt maža, nes ji yra bendrosios rinkos dalis.

- Skaistykla, anot vieno garsaus rašytojo, yra tada, kai žmonės kenčia dėl to, kad yra nemylimi, na, o pragaras prasideda žmonėms pamiršus meilę, jie tiesiog kenčia ir nebežino, kodėl.

- Manot, nematau, kiek Lietuvoj yra nereikalingų žmonių. Rytą, kai einu į savo darbą, matau vyrų būrelį, kurie laukia mašinos, juos vežančios į statybas, jie suvargę, ir kai aš eidama pro šalį sakau „labas rytas“, tik keli atsako į pasveikinimą; dalis nuleidžia akis - jiems turbūt gėda jų išvaizdos, uždarbio, jiems gėda gyventi šitokį gyvenimą... Tada nekyla klausimas, kodėl jie geria, kodėl smurtauja arba emigruoja, nes jie iš tikrųjų gyvena apgailėtiną gyvenimą: iš tų 450 eurų vos susimoka už butą, valgį, bet neišgali nuvežti savo vaikų prie jūros arba nueiti su jais, tarkim, į koncertą. Gal jie yra iškalę Žalgirio mūšio datą, matematikos formules, bet jos nepadeda jiems rasti geresnio darbo ir jaustis tiesiog reikalingesniems. Kas jiems belieka - išvažiuoti. Įdomu, ką jiems išvažiavus darys tie, likę su savo dideliais dvarais, prabangiais automobiliais, nusavintomis paežerėmis...

- Atsiveš tarnų iš užu sienos.

- Ar jie iš tikrųjų mano, kad jausis ramūs, saugūs ir laimingi, kai vadinamoji darbo jėga bus žmonės iš svetur? Žmonės iš svetur, ypač iš Artimųjų Rytų, iš musulmonų pasaulio, labai dažnai atvyksta su nuoskauda ir neteisybės jausmu, kad turi plauti baltiesiems gatves ir jiems tarnauti. Buvau Švedijoj šią vasarą ir mačiau imigrantų minios apgultą parlamentą ir plakatus su šūkiais, klausiančiais, ar jie prastesni, kad jiems, tiek metų gyvenantiems Švedijoje, neleidžiama balsuoti? Nesu rasistė nacionalistė, tiesiog labai sąmoningai įspėju, kad galima gabentis darbo jėgą traukiniais lėktuvais laivais, galima atverti visas sienas duris langus kaminus, kaip ragino Angela Merkel, bet privalu patiems sau pasakyti, kad tie, kurie atvažiuos, taip pat bus žmonės, vadinasi, mums lygūs, vadinasi, galintys naudotis visomis galimybėmis ir teisėmis, kuriomis leidžiama naudotis ir kitiems. Savaime suprantama, kažkiek procentų Lietuvos įstatymų ir tvarkos teks pritaikyti kitos civilizacijos, kito tikėjimo, kitų papročių visuomenės nariams.

- Valdžia turi planų juos integruoti...

- Pala, o kodėl jie turėtų integruotis? Kodėl mes nusprendėm, kad mūsų kultūra ir gyvenimo būdas yra toks kerintis, kad kažkas turėtų atsisakyti savo tėvų kultūros, papročių, kalbos, tradicijų, religijos ir priimti mūsų? Visos kultūros yra lygios, visos kultūros yra vienodai vertingos; kultūra sunyksta tik tuo atveju, jei mažuma asimiliuojasi, bet jeigu yra tam tikra greit besidauginanti populiacija, sugebanti palaikyti savąją kultūrą, tai kodėl, sakykite, ji turi išnykti? Kultūrų asimiliacijos vyksta šimtmečiais, labai ilgais šimtmečiais, ir labai retai būna sėkmingos. Galų gale galime remtis savo tautos istorija: mus bandė nutautinti, atimti kalbą, raštą, mokyklas, - kuo labiau varžė, tuo labiau priešinomės...

- Ir atvirkščiai, - šiandien jau kitoks paveikslas.

- Tad kodėl kitų kultūrų atstovai turėtų perimti tai, ko patys lietuviai nebevertina? Jeigu nenorim gyventi daugiakultūrėje valstybėje, puoselėkim savąją kultūrą. Estai, pavyzdžiui, yra įsipareigoję konstitucija kurti tokią valstybę, kurioje estų tauta išliktų ir gyvuotų per amžius. Ir bet kokia kaina pasiryžę siekti, kad estų bendruomenė ten dominuotų. Jie priėmė tokį sprendimą. Lietuvai tiesiog reikia apsispręsti, kokia šalimi ji nori būti.

Parengta pagal savaitraštį „Respublika“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (23)

 • o kodėl mes lietuviai 2017 birželio mėn. 02 d. 11:26:57

  ,,Kodėl mes nusprendėm, kad mūsų kultūra ir gyvenimo būdas yra toks
  kerintis, kad kažkas turėtų atsisakyti savo tėvų kultūros,
  papročių, kalbos, tradicijų, religijos ir priimti mūsų?,,
  Mes savo Tėvynėje, valstybėje turim keisti savo religiją, papročius
  dėl migrantų jų religijos. Jie atvyko pas mus, nepatinka , netinka
  -važiuok į savo valstybę iš kur atvykai , ten bus visos tavo religijos
  ,tradicijos, papročiai ir reikalavimai....
  Tokių migrantų , kur jų religija reikalauja žudyti kitų religijų
  žmones, mums ne tik nepriimtina , bet siaubingai nesaugu...
  O lietuvis išvykęs į kitą valstybę nereikalauja sau išskirtinių
  sąlygų, nesprogdina, nežudo vietinių gyventojų ir nereikalauja , kad
  vietiniai gyventojai gyventų pagal lietuvių religiją papročius ir t.t.
  .....

 • Katė 2017 gegužės mėn. 15 d. 22:06:44

  Labai teisingos mintys, aiškiai išdėstytos. Išskirtinai malonu
  skaityti tokį interviu. Gera žurnalistė ta Danutė Šepetytė, randa
  reto įdomumo pašnekovų.

 • romesh 2017 gegužės mėn. 07 d. 09:04:59

  gauti greitą paskolą per 72 valandas
  Aš val suteikti daugiau trauka uždaryti kiekvieną asmenį finansinių
  sunkumų ir Amene džiaugsmo į širdį, apie tai; turite finansinių
  problemų, jūs, kurie jie atmetė finansų įstaigoms dėl paruoštas
  paklausa; Jus domina pagerinti savo figūra veiklą ir grįžti į juos
  mesti savo finansinius planus; prieš 3% norma, jei jie yra geros
  reputacijos ir galės grąžinti gerą datą.
  Bet čia yra keletas cualesintervengo domenai:
  * finansinė
  * Nekilnojamojo paskolos
  * Paruošta investicijų
  * Auto paskola
  * Skolos konsolidavimas
  * Kredito marža
  * Antra Hipotekiniai
  * Išpirkimo kredito
  * Asmeniniai Paskolos
  PASTABA: Siųsti mus numerį ir metus, nusidėvėjimo jos
  paskolos ir mes atsiųsime jums paskolos mokėjimų konfigūraciją.
  paštas:
  financeurdepret@gmail.com
  financeurdepret@gmail.com
  financeurdepret@gmail.com

 • arenas 2017 gegužės mėn. 02 d. 08:56:31

  gauti greitą paskolą per 72 valandas
  Aš val suteikti daugiau stumti uždaryti kiekvieną asmenį finansinių
  sunkumų ir Amene džiaugsmo į širdį, apie tai; turite finansinių
  problemų, jūs, kurie jie atmetė finansų įstaigoms dėl paruoštas
  prašymu; Jūs esate linkę padidinti savo figūra verslo, ir grįžti į
  juos mesti savo finansinius projektus; prieš 3% norma, jei jie yra geros
  reputacijos ir turėti galimybę grąžinti gerą datą.
  Bet čia yra keletas domenų, kur aš ateiti:
  * Finansų
  * Nekilnojamas turtas Paskolos
  * Paruoštas investicijoms
  * Paskolos kolonoje
  * Skolos konsolidavimas
  * Marža kreditų
  * Antra Hipotekiniai
  * Išpirkimo kredito
  * Asmeniniai Paskolos
  Pastaba: Siųsti mus numerį ir metus savo paskolos grąžinimo ir mes
  atsiųsime jūsų paskolų mokėjimų konfigūraciją.
  paštas:
  financeurdepret@gmail.com
  financeurdepret@gmail.com
  financeurdepret@gmail.com

 • Kalba graži,menas 2017 balandžio mėn. 25 d. 04:09:16

  mielas,tik jo įkainis trigubas,nei galėtų būti.
  Į meną ir pinigą įkinkyta gausi pamilija.
  Bėdžiams belieka tik į teatro langus pasižvalgyti/bilietams neįkerta/

 • Seniui 2017 balandžio mėn. 24 d. 19:49:13

  rinkimai dar labai toli. Sirdis dziaugiasi, kad yra tokiu mokytoju

 • senis 2017 balandžio mėn. 24 d. 18:35:54

  skaitai ir sirdis dziaugiasi. Pries rinkimus lygiai taip pat kalbejo
  Šakaliene ir Maldeikiene. Šita irgi turbut eis seima, kad taptu
  milijoniere. Kuo daugiau Lietuvoje milijonieriu, tuo ju gyvenimas geresnis.
  Aksioma.

 • kremlius atakuoja "Indepenzdeca" 2017 balandžio mėn. 24 d. 17:51:24

  >Ona: Labai teisingas poziuris. Bet buna gyvenime kai tas "vadovas"
  kažkodel lenda i svetima(tavo) darža. Bandai klausti "ko tu nori?" nieko
  neatsako. Toliau "kaišioja tau pagalius i ratus" aiskina "kaip tu turi
  atrodit""su kuo myletis" kur vaiksciot su kuom draugaut ir t.t.
  ---------------
  Tada lieka tik viena iseitis, ateiti i "vadovo" "valdas" ir provuokoju ji,
  su tikslu sužinot "ka gi po velniu tu nori is manes?"

 • Ona 2017 balandžio mėn. 24 d. 17:23:24

  Jeigu vadovas vagis,as neinu i jo valdas.

 • kremlius atakuoja "Indepenzdeca" 2017 balandžio mėn. 24 d. 17:23:09

  Is tikruju viskas paprasta sitam pasaulije. Pavaogei, nužudei, nuejei i
  bažnyčia žvake uždegei persižegnojai ir visos problemos išsprestos.
  Gali toliau vogti ir žuditi nekaltus žmones.
  --------------
  Čekistai jie tokiu juokingi padarai, kaip bezdžiones.

 • zemaitis 2017 balandžio mėn. 24 d. 16:48:11

  Sudziovint,padaryt mumija ir pastatyt prie teatro,kad ateinancios kartos
  isisamonintu ,kad vogt negalima,tai skelbia ir vienas is desimties Dievo
  isakymu ,idomu kaip jie t.y.vagys atsiskaitys pries visagali,nors dabar
  visi bega baznycion ,ligi paskutinio ateisto komunisto

 • shitstone kopeikinio-otkatoliubovas 2017 balandžio mėn. 24 d. 09:47:52

  Svarbiausiai laiku čekistui(lohui,bomžui) "otkata" sumoket, tada pradeda
  galiot istatimas "vsio zakonno".

 • PAIEŠKOMAS NUSIKALTĖLIS 2017 balandžio mėn. 23 d. 22:46:03

  POŽYMIAI: Su barzdele, sulinkęs, panašus į ožį. Yra pavogęs
  Norvegijos žmonių dovanotą tautos fondą. Neseniai gavo premiją.
  Mačiusius arba ką nors žinančius apie jo buvimo vietą (tvartelyje
  nerasta), prašome pranešti tiesiogiai VRM ministrui (galima skambinti ir
  naktį, kaip anksčiau L.Graužinienė tuomečiam ministeriui S.Skverneliui
  skambino).

 • Liucija 2017 balandžio mėn. 23 d. 20:09:42

  Oma's dziaugiuosi matydama Danutes Sepetytes pavarde. Tai isskirtines
  kulturos zurnaliste. Jau daug metu tokia .

 • Autorė ir jos kepurė 2017 balandžio mėn. 23 d. 14:05:14

  daili,kalba raiški.
  O viską valdo PINIGĖ.

 • Eliza 2017 balandžio mėn. 23 d. 11:50:07

  Ačiū, gerb. Litvinaitei už tikrą, neprieštaraujantį kitoms kultūroms
  ir labai teisingą straipsnį. Skaičiau ir gėrėjausi minčių skaidrumu,
  gerai išdėstytomis stiliaus mintimis ir tikromis, neperdėtomis
  įžvalgomis. Rašykite daugiau, švieskite beveik išnykstančią,
  gražią lietuvišką kultūrą, nes retai kur bepamatysime lietuviškų
  pavadinimų užrašus ant vitrinų ar parduotuvių sienų, juk tai ES
  sumanymas suvaryti visus į bendrą "katilą", pamirštant šimtmečius
  mūsų tautos išpuoselėtą lietuvišką kultūrą ir kalbą.

 • aga 2017 balandžio mėn. 23 d. 10:03:01

  turint tokia nosi kaip kevelas tai jis gali pamyleti bet ka manau ta
  sekmingai ir daro,o dar uosle kokia,viska uzuodzia visur suspeja ir
  svarbiausia,kad jam uz tai nieko nebuna,na zodziu sventasis,kaip indijoj
  karve

 • valdas 2017 balandžio mėn. 23 d. 09:44:51

  Oziai - musmeres saika, Lietuvai nieko nera sukure,kaip primete zmonem savo
  valia ,duokliu mokejima ir vogima,jei kas sugeba protu,darbu,rankom kazka
  dirbt butinai bus atimta ,sukurptos pazymos, tai berijos palikuonys,kol
  nors vienas sis brudas gyvas Lietuvai saules nematyt...kevisas negali dirbt
  ,cia daugiau ,nei pasityciojimas,bet sistema ?

 • Nei džiaugtis,nei verkt 2017 balandžio mėn. 23 d. 09:05:03

  Mokytai pasiteisino kodėl neva gynė Kėvišą.O toliau apie Lietuvos
  problemas viskas lyg ir labai teisingai.Bet kas girdi,kas daro išvadas?Ir
  dabar po tokių paaiškinimų susidaro vaizdas,kad tik verslas kaltas dėl
  bedarbystės ,emigracijos ir galimos svetimšalių invazijos.Jis su tais
  bandomaisiais trimis mėnesiais žemina žmogų,jam sukelia
  nepilnavertiškumo jausmą ir išgrūdžia ,sakysim,Anglijon.Ne valstybinė
  vidaus ir užsienio politika, nuolat kaišiojanti į stipinus pagalius,ne
  smaugimas PVM'ais ir baudomis,mokesčiais už orą ar barzdą.Ir jokiu
  būdu ne po dakarus zyliojantys ar ,,paskolas''dėžėse nuo viskio
  tempiantys seimūnai.

 • valdas 2017 balandžio mėn. 23 d. 08:31:59

  Negalima daugiau vogt nei musmeres saika ir oziai,jei maziau, tai niekam
  nerupetu tas kevisas ...

 • Safyras 2017 balandžio mėn. 23 d. 08:17:16

  Anksčiau teatruose statė spektaklius, aktoriai dainavo ir šoko gyvai,
  žmogus iš savo algos galėjo nusipirkti bilietą ir žiūrėti
  spektaklį. Buvo vertinamas spektaklis, aktorių, režisierių ,
  kompozitorių, dailininkų darbas. Niekas net nesidomėjo, kas vadovauja
  teatrams, kaip ir kas vadovauja parduotuvėm ar gamyklom. O dabar viskas
  tapo verslu..Tačiau skirtumas tas, kad dabar nei politikai, nei
  verslinikai nieko nebijo, nes pasijuto karaliukais... Tik, kai atima tą
  karalystę, prasideda verkimas per žiniasklaidos priemones. Skaičiuoti
  vaikus išmoko dar mokykloje, o rašyti dabar net kai kurie žurnalistai
  nemoka, nes beverčių užsakomųjų straipsnių, knygų daugėja, o nauda
  iš jų , kaip iš ožio-pieno. Bet algos solidžios, jei vis sukasi
  verslinikų vakarėliuose, giriasi savo turtais ir protu. Tik, kai gauna
  valdžią, tai nesugeba to proto parodyti..

 • Mylėk kaip dūšią, 2017 balandžio mėn. 20 d. 21:48:40

  bet krėsk kaip grūšią.
  O gal čia tik KEPURIŲ reklama?

 • Jo 2017 balandžio mėn. 20 d. 20:25:25

  Lieka vienas kelias neduoti pinigu is biudzeto samdyti uzsienio
  atlikejus.lai dainuoja .tik lietuvai.va tada paziuresim.koks vadybininkas
  ponas Kevisas.mano nuomone

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NELAIMĖ: šeštadienį Kauno Aleksoto aerodrome avariniu būdu privalėjo leistis lėktuvas „Jak-52“; į ligoninę išvežta lėktuvo pilotė Rita Eriksonienė; ji - akrobatinio sporto meistrė bei Lietuvos čempionė; kartu su ja skridusiam vyrui medikų pagalbos neprireikė.
 • MOLDOVA: Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja penktadienį palaikė Didžiosios Britanijos, Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir dar septynių šalių raginimą Rusijai išvesti savo pajėgas iš atsiskyrusio Moldovos regiono.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas spaudoj

Ar švenčiate Jonines?

balsuoti rezultatai

Ar kada buvote apgauti, kai nuomojotės būstą?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +8   +12 C

   +8  +12 C

 

   +8  +12 C

  +17   +21 C

   +16  +18 C

 

   +14   +18 C

    1-3 m/s

   1-4 m/s

 

    1-3 m/s

 

reklama
Prenumerat 2018