M.Majauskas: valdžia nesirūpina, kad užsienyje studijavę lietuviai nebūtų skriaudžiaminuotraukos (2)

2019 liepos mėn. 17 d. 14:51:56 Perskaitė 422

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas stebisi Lietuvos institucijų neveiksnumu ir nesugebėjimu pasirūpinti Jungtinėje Karalystėje (JK) studijas baigusiais Lietuvos piliečiais. Pasak Seimo nario, dėl mokesčių reformos grįžę į Lietuvą jie ne tik gauna mažesnį atlyginimą, bet ir turi mokėti didesnes palūkanas ir anksčiau grąžinti dideles skolas už studijas užsienyje.

 

2018 m. lapkritį Seimo narys M. Majauskas kreipėsi į Finansų ministeriją ir Švietimo ir mokslo ministeriją dėl mokesčių reformos pasekmių Jungtinėje Karalystėje (JK) studijuojantiems lietuviams.

Gavęs formalius atsakymus, M. Majauskas pakartotinai kreipėsi į ministerijas, prašydamas informuoti apie veiksmus, sprendžiant studentų užsienyje problemas, tačiau esą buvo atsakyta tik tiek, kad rengiama atmintinė, kuri bus išsiųsta studijuojantiems užsienyje. Vėliau Švietimo, mokslo ir sporto ministerija per Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje esančią Lietuvos ambasadą kreipėsi į JK Studentų paskolų kompaniją ir JK Švietimo departamentą, kuris pateikė atsakymą, kad tik seka Lietuvos pateiktus mokesčių reformos paaiškinimus, tačiau nekuria atskirų sistemų kiekvienai šaliai.

„Metus laiko Lietuvos institucijos tarpusavyje aiškinosi, kieno atsakomybė rūpintis mūsų piliečių interesais. Ir viskas, ką sugebėjome padaryti, tai parašyti laišką ir gauti suprantamą JK Švietimo departamento atsakymą – turi svarbesnių reikalų nei mūsų laiškai. Tai liūdnas pavyzdys, kaip mes pro pirštus žiūrime į Lietuvos piliečių interesus. Valstybinės institucijos turėtų imtis ryžtingų veiksmų išaiškinti situaciją JK Švietimo departamentui, kad dėl mokesčių reformos atlyginimai į rankas Lietuvoje nepadidėjo ir nėra jokio pagrindo ankstinti ir didinti studentų paskolų išmokėjimo“, – sakė M. Majauskas.

Jis pažymėjo, kad niekuo dėti jauni profesionalai, planuojantys savo ateitį Lietuvoje, nukentės labiausiai.

„Gavus išsilavinimą JK juk ne vienas svarsto - grįžti į Lietuvą ar toliau semtis žinių ir dirbti už kelis kartus didesnį atlygį užsienyje. Įgyvendinus mokesčių reformą, studentai dabar yra priversti galvoti dar kartą, nes grįždami ne tik gaus mažesnį atlyginimą, bet ir turės mokėti didesnes palūkanas ir anksčiau grąžinti milžiniškas skolas už studijas užsienyje“, – teigė M. Majauskas.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net