respublika.lt

2018 rugsėjo 20, ketvirtadienis

Ministras A.Veryga išsaugojo postąnuotraukos (14)

2017 gruodžio mėn. 14 d. 17:05:44
Eglė Aleksandravičiūtė, Jadvyga Bieliavska ir Eleonora Budzinauskienė, Elta

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga išsaugojo savo pareigas.

 

„Pasitikėjimas jums pareikštas“, - po ministrui palankaus balsavimo Seime sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Parlamentarai pritarė redakcinės komisijos parengtam nutarimo projektui, kuriame buvo siūloma pritarti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atsakymams į interpeliacijos iniciatorių klausimus.

Už tai balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 33, susilaikė 4 parlamentarai.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis, atstovaudamas 46 Seimo nariams, ketvirtadienį Seimo posėdyje pateikė interpeliaciją sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai.

Seimo nariai pareikalavo ministro atsakyti į 15 klausimų, susijusių su medikų ir rezidentų atlyginimais, maksimaliais asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo terminais, sveikatos priežiūros įstaigų personalo darbo užmokesčio tvarka, kontroliniais pirkimais ir receptinių vaistų sąrašu, kompensuojamųjų vaistų kainyno sudarymo tvarka, meningokokine vakcina, priklausomybės ligų centrų pertvarka, vykdoma reorganizacija Sveikatos apsaugos ministerijoje, e. sveikatos sistema ir kt.

Ministras A. Veryga Seimo posėdyje pristatė atsakymus į jam pateiktus klausimus, pabrėždamas, kad neigiami visuomenės nuomonės tyrimų rezultatai nėra pagrindas atsistatydinti. „Tie, kurie inicijuoja ir įgyvendina pokyčius tose srityse, kuriose jau seniai reikėjo, visada sulauks nepalankių vertinimų. Sveikatos apsaugos ministrai, deja, bet ir kitose šalyse nėra labai palankiai vertinami, nes tai yra labai jautri sritis. Mano atsistatydinimas prieštarautų mano ir visos koalicijos ryžtui eiti toliau permainų keliu ir siekti teigiamų pokyčių sveikatos sistemoje ir įgyvendinti Vyriausybės programą. Tai rodytų bėgimą nuo problemų ir atsakomybės vengimą“, - teigė A. Veryga.

Seimo statutas nustato, kad sesijos metu ne mažesnė kaip 1/5 Seimo narių grupė gali pateikti interpeliaciją Ministrui Pirmininkui ar ministrui, reikalaudama paaiškinti šių pareigūnų priimtų sprendimų motyvus. Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per 2 savaites perduoti Seimo Pirmininkui raštišką atsakymą, su kuriuo supažindinami Seimo nariai. Gavęs atsakymą į interpeliaciją, Seimas sesijos metu turi jį apsvarstyti savo posėdyje ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projektas turi būti pateiktas Seimui apsvarstyti ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną. Projekte turi būti pareikštas Seimo pritarimas arba nepritarimas ministro atsakymui. Jeigu Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projekte ministro atsakymas pripažįstamas esąs nepatenkinamas ir pareikštas juo nepasitikėjimas, tai toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma. Jeigu Seimo nutarimas dėl interpeliacijos priimamas, ministras, kuriam pareikštas nepasitikėjimas, privalo atsistatydinti.

 

Socialdemokratai apie A. Verygos interpeliaciją - ministrui neužtenka pasakyti „sieksime“

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija mano, kad sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atsakymai į ketvirtadienį vykusios interpeliacijos klausimus buvo neišsamūs ir nepakankami, nors politikas liko vadovauti Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).

Seimo LSDP frakcijos seniūnas Juozas Olekas teigia, kad ministrui neužtenka pasakyti, jog jis sieks didinti darbo užmokestį arba paves paruošti darbo užmokesčio didinimo tvarką iki tam tikros datos.

„Medikų darbo užmokesčio didinimo eilė jau yra atėjusi ir mes negalime nespręsti problemos. Neužtenka, kaip kad ministras daro, įrašyti „sieksime“ iki 2020 m. padidinti vidutinį slaugytojų atlyginimą iki 1,5 šalies vidutinio darbo užmokesčio lygio, o gydytojų - iki 3 vidutinių šalies atlyginimų. Mes turime labai aiškiai etapais išdėlioti kiekvieną žingsnį“, - sakė J. Olekas.

Socialdemokratų nuomone, neteisinga atidėti medikų ir slaugytojų darbo užmokesčio didinimą iki gegužės, ypač kai Lietuvos ekonomika auga, o valdantieji kasdien giriasi pertekliniu biudžetu.

Kalbėdamas apie darbo užmokesčio didinimą medikams ir slaugytojams ministras akcentavo, kad nuo praėjusių metų liepos mėn. jų darbo užmokestis vidutiniškai didėjo 8 proc., bet ministras neužsiminė, kad daugumos medikų ir slaugytojų atlyginimas sudaromas iš dviejų dalių: labai nedidelės pareiginės algos ir 40-200 proc. siekiančių priedų. Gydymo įstaigoms patogiau naudoti priedų sistemą, nes finansavimas iš Ligonių kasų kinta neprognozuojamai.

Taigi kai kalbama apie darbo užmokesčio didėjimą vidutiniškai 8 proc., tai reiškia vos keletą eurų prie medikų ir slaugytojų algos, teigiama LSDP pranešime.

Seimo LSDP frakcijos seniūnas J. Olekas taip pat pabrėžė gydytojų rezidentų užmokesčio didinimo būtinybę.

„Mes nieko nepasieksime, jei galvosime, kad pirma turi viskas persitvarkyti, o tada turi ateiti finansiniai resursai. Nė viena reforma nebuvo padaryta be finansų. Jei norime užtikrinti kokybiškas ir prieinamas paslaugas, ypač regionuose, turime reformą finansuoti“, - teigė socialdemokratas.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija jau anksčiau siūlė atsižvelgti į medikų ir slaugytojų prašymą darbo užmokestį nuo sausio mėn. didinti 30 proc., nes kitų metų Privalomojo sveikatos draudimo fondas (PSDF) yra perteklinis.

2018 m. PSDF rezervas sausio 1 d. sieks 92 mln. eurų, o gruodžio 31 d. planuojamas 165 mln. eurų rezervas.

2017 m. rugsėjo mėnesio duomenimis, vidutinis gydytojo atlyginimas Lietuvoje, neatskaičius mokesčių, yra 1474 eurų, o slaugytojo - 740 eurų.

Palyginimui, vidutinis gydytojo atlyginimas Estijoje yra 2000-3000 eurų, slaugytojo - apie 1000 eurų.

Kaip jau skelbta, opozicijos inicijuotą interpeliaciją įveikęs sveikatos apsaugos ministras A. Veryga išsaugojo savo pareigas. „Pasitikėjimas jums pareikštas“, - po ministrui palankaus balsavimo Seime sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Parlamentarai pritarė redakcinės komisijos parengtam nutarimo projektui, kuriame buvo siūloma pritarti sveikatos apsaugos ministro A. Verygos atsakymams į interpeliacijos iniciatorių klausimus.

Už tai balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 33, susilaikė 4 parlamentarai.

 

Interpeliaciją atlaikęs A. Veryga: tai yra įpareigojimas dirbti toliau

Opozicijos inicijuotą interpeliaciją atlaikęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga po palankaus balsavimo neslėpė esąs geros nuotaikos, o interpeliaciją vertina kaip normalų politinį procesą.

„Aš į tą procesą žiūrėjau kaip į normalų politinį procesą, o kad frakcija palaiko, tai tas buvo ir anksčiau išsakyta. Manau, kad tai yra man įpareigojimas ir pasitikėjimas dirbti toliau“, - po balsavimo žurnalistams sakė A. Veryga.

Tai, kad opozicija nepalaiko, anot jo, normalu, nes jos darbas yra kritikuoti, prižiūrėti valdžią.

Ministras taip pat pripažino, kad „klaidų visi daro“.

„Vertindamas iš tos perspektyvos, kai darbas yra padarytas, galbūt galėtum sugalvoti kaip geriau, sklandžiau viską padaryti, bet aš nevadinčiau tai lemtingomis arba labai reikšmingomis klaidomis“, - sakė A. Veryga.

Premjeras Saulius Skvernelis pasidžiaugė, kad neprarado savo vadovaujamos Vyriausybės nario.

„Džiaugiuosi, kad sveikatos ministras dar trejetą metų galės padirbėti“, - sakė jis žurnalistams.

Vyriausybės vadovas akcentavo, kad, nepaisant problemų, sunkumų sveikatos apsaugos srityje, ministro darbai, kurie daromi, yra „neišvengiami, jie privalo būti daromi“.

Kaip jau skelbta, įveikęs interpeliaciją sveikatos apsaugos ministras A. Veryga išsaugojo savo pareigas. „Pasitikėjimas jums pareikštas“, - po ministrui palankaus balsavimo Seime sakė Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

Parlamentarai pritarė redakcinės komisijos parengtam nutarimo projektui, kuriame buvo siūloma pritarti sveikatos apsaugos ministro A. Verygos atsakymams į interpeliacijos iniciatorių klausimus.

Už tai balsavo 68 Seimo nariai, prieš buvo 33, susilaikė 4 parlamentarai.

 

R.Karbauskis: interpeliacija A.Verygai nepavyks

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis mano, kad opozicijos inicijuota interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai nepavyks. Jo įsitikinimu, A. Veryga yra vienas geriausių ministrų šioje Vyriausybėje. „Aišku, kad interpeliacija nepavyks (.... ) Ir aš manau, kad tai vienas geriausių šios Vyriausybės ministrų“, - ketvirtadienį žurnalistams sakė R.Karbauskis.

Jis pripažino. kad A.Veryga gali būti padaręs klaidų.

„Tikriausiai visi, kas ką nors darė, yra padarę klaidų, bet šiuo atveju, šnekant apie ministro A.Verygos veiklą, jo sektoriai - sveikatos apsaugos, farmacijos sektoriai - yra labai sunkūs sektoriai, kuriuose reformų nebuvo jau daug metų. Jas darant, be abejonių, galima neišvengti klaidų, bet ministras tikrai su savo komanda priima ryžtingai sprendimus“, - sakė R.Karbauskis.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (14)

 • ................. 2017 gruodžio mėn. 14 d. 22:33:00

  taip ir turėjo būti, Veryga prieš aferistus laimėjo

 • >hm 2017 gruodžio mėn. 14 d. 22:25:42

  o toks su tokiais ligonimis ir loja. Amsėtojai temos nesirenka, jiems
  svarbu, kad tik būtų žmogus jiems nepatinkantis. Tokia skalikų
  priedermė.

  Gerai, kad vaikėzui nepavyko su interpeliacija. Sveikatos ir sekmės
  toliau vykdant užsibrėžtus dabus.

 • hm... 2017 gruodžio mėn. 14 d. 18:45:25

  Tokie už tokį balsuoja, varnas varnui akies nekirs. GFal ne į temą:kaip
  su K.Pūku? "Ligonis" ir toliau sėkmingai loja per "Kitokią Lietuvą?

 • Taigi 2017 gruodžio mėn. 14 d. 18:37:18

  Neduoda dirbti landsbergiiai,nerimsta.
  Pritariam paskutiniams komentarams.Linkime ištvermės ministrui.

 • Džaiugiamės, kad 2017 gruodžio mėn. 14 d. 18:22:18

  Seime dar yra dauguma, kurie pasipriešina klanų ir mafijos siekiams.
  A. Veryga yra drąsiausias ir sąžiningiausias ministras per 27 metus.
  Visi jo vertėjai yra verti paniekos, kaip lengvai įtakojami
  suinteresuotųjų?! Juos reikia atsiminti ir daugiau nerinkti.

 • Dvigubi standartai 2017 gruodžio mėn. 14 d. 18:10:19

  Tai ,atrodo,kad pats ministro vertimo iniciatorius Lansbergis susimovė
  !Surinko anūkas 46 parašus,o prieš p.Verygos atsakymus balsavo tik 33 !
  Tai reiškia nuo anūko sąrašo "pabėgo" 13 seimūnų?
  Keisti konservatorių ir socdemų kaltinimai ! Tai čia šitas minisrras
  kaltas,kad medikų atlyginimai maži,kad vaistų kainos
  kosminės,kad neveikia E receptų sistema ir t.t. ??Ką jūs visi 27 m.
  DARĖT ir PRIDARĖT ? Dabar gudručiai reikalaujat,kad
  jūsų "jovalą" SUTVARKYTŲ per metus ? Kokia neteisybė !

 • Kur 46 dingo ? 2017 gruodžio mėn. 14 d. 17:47:36

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos
  seniūnas Gabrielius Landsbergis, atstovaudamas 46 Seimo nariams,
  ketvirtadienį Seimo posėdyje pateikė interpeliaciją sveikatos apsaugos
  ministrui A. Verygai.

 • sėkmės Ministrui 2017 gruodžio mėn. 14 d. 17:32:58

  Nesuprantu, ką taip užkabino p. Verga, kad taip prie jo kimbama. Mano
  nuomone žmogus dirba gerai, stengiasi, tik vis tas nesubrendęs
  p.Gabrielius šokinėja ir nori nuversti ministrą. Gerai, kad to padaryti
  nepavyko.

 • ana 2017 gruodžio mėn. 14 d. 15:46:29

  sveikatosir ištvermės ponui A. VERYGAI. Tik nesustokit, tai ką darote
  puiku.

 • Vidas 2017 gruodžio mėn. 14 d. 14:55:34

  Tos interpeliacijos seime tai politinis profanizmas, migla runkeliams ir
  apgraužtas kaulas medijų šuniukams. Visi turi darbo, visi patenkintai
  žiaukčioja-amsi.

 • x 2017 gruodžio mėn. 14 d. 12:30:47

  subėgimas iš dyko gyvenimo sulėks juodos varnos ir bus nuomonių
  pasikeitimas o naudos iš šitų anekdotu nieko nebus juk šitas yra vienas
  iš geriausiu ministru karabauskio statytinių nėra žodžio juk ponas
  karabauski ką jus skirstote į gerus ir blogus taip išeina kad tas vienas
  geras o kiti blogi taip užtai žmones ir kenčia nuo tavo anekdotu
  paskirtu, taip kada žmones turės gerus tikrus ministrus ,niekados
  atsistatydintu tie visi blogi ir žmones nemulkintu, ir tas geras visu
  pirma ,yra tik tau geras bet liaudžiai taip yra perdyla ir jeigu sueitu
  ten seime tikri ir neiškraipyti seimo tarnautojai taip iš karto
  neklausyto pono ministro pasaku kurias paskaitė 13 punktu iš popieriuko o
  lieptu negirišti prie senovinio modelio kuris jau seniai išėjo, juk net
  prisiminė , 1997metus kas kada buvo prieš 20 metu taip ar tas žodis yra
  reikalingas ir visus kitus metus suvarė į viena mešlo kruva kur matyta
  ,o taip bent politikai susirinko, užtai žmonės bėga iš to šabakšnino
  nusibodo,.,

 • na taip 2017 gruodžio mėn. 14 d. 11:33:19

  Vienas iš geriausių ministrų, po Jonson, žinoma.

 • Na, kokia 2017 gruodžio mėn. 14 d. 10:53:23

  dar interpeliaciją , nes jau iš tolo matosi , kad neįkas, nes lietuvis
  jau seniai be dantų ir negali nei juoktis nei šypsotis , na o seimūnai
  po interpeliacijos tai pasijuoks , nes jų visi dantys "susodinti"tai jie
  ir padarys. Ir rodys dirtinus dantis , nes jau užprogramuota , kad ji
  neįvyktų.

 • Lopas 2017 gruodžio mėn. 14 d. 10:23:25

  kokią dar interpeliaciją? Ar jis psichiškai sveikas? Ar pakaltinamas?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • PASVEIKINO: Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino metinės augančio smulkiojo ir vidutinio verslo konferencijos „Gazelė 2018“ apdovanojimų ceremonijos dalyvius.
 • STABDYS: per popiežiaus vizitą bus stabdoma dalis darbų keliuose
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar stebėsite su popiežiaus Pranciškaus vizitu Lietuvoje susijusius renginius?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +11 +16 C

   +13  +15 C

 

   +12  +13 C

  +23  +26 C

   +24  +26 C

 

   +16  +17 C

  4-8 m/s

 2-5 m/s

 

    3-5 m/s

 

USD - 1.1667 PLN - 4.2951
RUB - 78.0688 CHF - 1.1304
GBP - 0.8881 NOK - 9.5470
reklama
Ukis 2018