respublika.lt

2017 lapkričio 23, ketvirtadienis

akordeon festiv kaire

Lietuviai: blogiau nebūnanuotraukos (7)

2017 kovo mėn. 18 d. 15:26:01
Respublika.lt, Eltos inf.

2017 metų vasario mėnesį kiek daugiau nei ketvirtadalis (27%) apklaustų 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakė, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, o septyni iš dešimties (72%) apklaustųjų nurodė, kad reikalai šalyje blogėja. 1% respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

 

Per paskutinius 2 mėnesius (lyginant su 2016 m. gruodžio mėnesio apklausa) net 16 procentinių punktų padaugėjo gyventojų, manančių, kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu krypsta į blogąją pusę, o lyginant su gyventojų nuomone šiuo klausimu prieš metus (2016 m. vasarį) pastebinčių situacijos pablogėjimą šalyje padaugėjo 11 procentinių punktų.  

Kad šalyje reikalai krypsta į gerąją pusę, kiek dažniau nurodė jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (virš 900 eurų), vadovai bei studentai ir moksleiviai, dešiniųjų politinių pažiūrų respondentai, rusų tautybės gyventojai. 

Daugiau už kitus dabartine padėtimi šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (80% mano, kad reikalai šalyje pastaruoju metu blogėja), gyvenantys kaimo vietovėje (80%), respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu (75%) bei su mažiausiomis šeimos pajamomis - iki 550 eurų per mėnesį (79%), pensininkai (80%), bedarbiai (84%) bei darbininkai ir ūkininkai (76%), lenkų tautybės gyventojai (89%).

Kad reikalai Lietuvoje pastaruoju metu krypsta į gerąją pusę santykinai kiek dažniau mano tik dviejų partijų rėmėjai: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (38% iš jų nurodė, kad reikalai gerėja) bei LR liberalų sąjūdžio (37%). Didžiausi pesimistai šiuo metu yra Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (87% iš jų mano, kad reikalai šalyje blogėja) bei partijos Tvarka ir teisingumas (81%) rinkėjai.

2017 metų vasario mėnesį kas dešimtas (10%) apklaustas šalies gyventojas manė, kad per paskutinius 2 mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, trečdalis (35%) nurodė, kad ji nepasikeitė, o daugiau nei pusės (52%) atsakė, kad ekonominė Lietuvos padėtis per paskutinius kelis mėnesius pablogėjo. 3% respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Lyginant su 2016 m. gruodžio mėnesio apklausos rezultatais, net 20 procentinių punktų padidėjo gyventojų dalis, teigiančių, kad šalies ekonominė padėtis per paskutinius 2 mėnesius pablogėjo. Lyginant su gyventojų nuomone apie šalies ekonominę padėtį prieš metus (2016 metų vasarį), 15 procentinių punktų padidėjo gyventojų manančių, kad šalies ekonominė padėtis pablogėjo (tuo pačiu 8 procentiniais punktais sumažėjo teigiančių, kad ekonominė padėtis paskutiniu metu nesikeitė bei 4 procentiniais punktais sumažėjo atsakiusių, kad ji pagerėjo). 

Situacija šalies ekonomikoje dažniau nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su nebaigtu viduriniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 550 eurų), pensininkai bei bedarbiai, kairiųjų pažiūrų respondentai bei nelietuvių tautybės gyventojai.

Kad ekonominė padėtis Lietuvoje paskutiniu metu gerėja, santykinai dažniau nurodė jaunimas iki 30 metų, mažesnių miestų gyventojai, respondentai su aukštesniu nei vidurinis išsilavinimu, vadovai, dirbantys valstybiniame ar viešajame sektoriuje, dešiniųjų pažiūrų respondentai.

2017 metų vasario mėnesį dešimtadalis (9%) apklaustų Lietuvos gyventojų savo šeimos finansinę padėtį įvertino kaip pagerėjusią (lyginant su buvusia prieš 2 mėnesius), 42% respondentų nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis paskutiniu metu nepasikeitė, o pusė (48%) atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis paskutiniu metu pablogėjo. 1% respondentų neturėjo nuomonės šiuo  klausimu.

Per paskutinius 2 mėnesius atsakiusių, kad jų šeimos finansinė padėtis pablogėjo, padidėjo 8 procentiniais punktais, o lyginant su vertinimais prieš metus (2016 metų vasarį), manančių, kad ji blogėja, padidėjo 6 procentiniais punktais.

Kad šeimos finansinė padėtis per paskutinius 2 mėnesius pablogėjo, dažniau nurodė vyresni nei 50 metų žmonės (54%), gyvenantys kaime (54%), respondentai su viduriniu ar nebaigtu viduriniu išsilavinimu (52%) bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį - iki 550 eurų (61%), bedarbiai (66%) ir pensininkai (60%), lenkų (56%) ir rusų (52%) tautybių gyventojai.

2017 metų vasario mėnesį daugiau nei pusė (56%) apklaustų suaugusių šalies gyventojų buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija, o trečdalis (35%) respondentų buvo patenkinti demokratija Lietuvoje. Dešimtadalis (9%) neturėjo nuomonės ar neatsakė į šį klausimą.

Patenkintų demokratijos veikimu Lietuvoje per paskutinius 2 mėnesius sumažėjo 6 procentiniais punktais, o lyginant su respondentų atsakymais prieš metus (2016 metų vasarį) patenkintų demokratijos veikimu sumažėjo 4 procentiniais punktais.

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, dažniau patenkinti vyrai, jaunimas iki 30 metų, didmiesčių gyventojai, respondentai su aukštuoju išsilavinimu bei su didžiausiomis šeimos pajamomis (virš 900 eurų), vadovai, specialistai ir tarnautojai bei besimokantis jaunimas, respondentai, dirbantys valstybiniame bei viešajame sektoriuje, dešiniųjų politinių pažiūrų gyventojai.

Dažniau už kitus demokratijos veikimu šalyje yra nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 550 eurų), pensininkai, bedarbiai bei darbininkai ir ūkininkai, rusų ir lenkų tautybių gyventojai, kairiųjų politinių pažiūrų žmonės.

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, šiuo metu santykinai kiek daugiau patenkinti tik dviejų partijų rėmėjai (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos socialdemokratų partijos), o labiausiai demokratijos padėtimi šalyje nepatenkinti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (72% iš jų tuo nepatenkinti) bei partijos Tvarka ir teisingumas (58%) rinkėjai.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (7)

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KULTŪRIZMAS: Rygoje vykusiame tarptautiniame kultūrizmo ir fitneso turnyre „Riga Pearl“ Lietuvos sportininkai iškovojo devynis medalius - tris aukso, penkis sidabro ir vieną bronzos.
  • KELIAI: ankstų ketvirtadienio rytą šalyje oro temperatūra nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio; Telšių, Šiaulių ir Kauno apskrityse ant valstybinės reikšmės kelių dangų susiformavo plikledis, šiuose keliuose dirba žiemos priežiūros mechanizmai; likusioje šalies dalyje kelių dangos daugiausia drėgnos, vietomis yra sausų kelio ruožų, informuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
1. Tik Seimui gėda dėl tualetinių sveikinimų
2. Valdžia galanda kirvį nuomininkams
3. Kalbos komisija nešoks pagal politikų dūdelę
4. Rolandas Paksas. Kitų metų biudžetas - duoklė vis labiau atgyjančiam „karo demonui“
5. Tautos išlikimas - jos pačios savigarbos reikalas
6. Jam tik metai. Kartais prireikia sauskelnių
7. Seimūnai darbo bijo kaip velnio
8. Valstybės pagalba jaunoms šeimoms - sukišti visus į plačią bankų kišenę
9. Seimas metus dirbo ar pridirbo?
10. Nemylintis Dzūkijos dzūkas - nemyli ir Lietuvos
11. Nežabota valdžia. Galią ir įtaką pajutę seimūnai gali sunaikinti bet ką
12. Naujas tolerancijos vardas - liberalizmas
13. Lietuvos gyventojų laimės indeksas - išvykusiųjų skaičius
14. Būti kultūringam R.Karbauskiui nepavyko, labiau jį traukia prie žemės
15. Pirmieji Seimo metai - prisvilę
16. Seimo narys P.Urbšys: Jaučiuosi, kad esu kaip svetimas
17. Yra knyga, skirta ir tautinę nesantaiką kurstančiai R.Vanagaitei. Baudžiamasis kodeksas
18. „Lidlui“ - nauda, žmonėms - kančia
19. Užsienio investicijos, kurios kenkia
20. Premjere, žmonės ir nuo jūsų bėga
21. I.N.Lingienės Lietuvoje visada tvyro meilė ir pagarba
22. Alumi ir milteliais aprūpins R.Karbauskis
23. Signataras Z.Vaišvila į teismą padavė ir Rusiją, ir Lietuvą
24. Ar „Rokiškio sūrio“ vadovas D.Trumpa ir JAV prezidentas D.Trampas yra tikri giminės?
25. D.Grybauskaitė įtakingiausia taptų, jei teroristu išvadintų D.Trampą
reklama
darbas

Ką reikėtų daryti, kad pareigūnų darbas motyvuotų gerai dirbti?

balsuoti rezultatai

Ar pritartumėte savo daugiabučio namo renovacijai?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -2  +2 C

   +2  +7 C

 

   +3  +7 C

   +2  +6 C

  +5  +8 C

 

   +7  +8 C

    7-12 m/s

    1-6 m/s

 

      1-6 m/s

 

USD - 1.1749 PLN - 4.2155
RUB - 68.9476 CHF - 1.1609
GBP - 0.8881 NOK - 9.6723
reklama
Respublikos spaustuvė 2014-12