LB vadovas V.Vasiliauskas „pakeitė plokštelę“nuotraukos (33)

2019 balandžio mėn. 25 d. 07:03:25 Perskaitė 4387

Vakar „krizės komisijai“ liudijo Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas. Jei anksčiau jis kategoriškai neigė, kad komerciniai bankai prieš krizę ir per ją buvo dirbtinai užkėlęs VILIBOR indeksą, pagal kurį buvo apskaičiuojamos palūkanos paskoloms litais, tai vakar pareiškė, kad jis už tai bet kokiu atveju nebuvo atsakingas, nes tuomet LB nė nedirbo.

 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto, atliekančio „krizės komisijos“ funkcijas, pirmininkas Stasys Jakeliūnas vakar komisijos posėdyje paviešino LB susirašinėjimus. Jis teigė manantis, kad V.Vasiliausko išsakyti teiginiai dėl komisijos darbo turėjo įtakos LB darbuotojams dalyvaujant krizės tyrime.

„Vienas jūsų kolegų rašo: „Prieš siunčiant reikia nugludinti raštą ir suderinti su vadovybe, nes klausimas politiškai jautrus“. Komiteto užklausime tarp eilučių pasakyta, kad VILIBOR metodika bloga, liaudis prarado pinigus, tik pasakykite sumą, ir mes jus pakabinsime ant šakos“, - posėdyje susirašinėjimus viešino S.Jakeliūnas.

V.Vasiliauskas juose sako nematantis nieko išskirtinio.

„Tai visiškai nesisieja su 2012 m. pažyma dėl VILIBOR. Tai parodo diskusijas, kurios vyksta centriniame banke. Visos banko pozicijos, pareiškiamos į išorę, yra remiamos vidine diskusija, nuomonėmis, argumentacija, atsižvelgiant į tai formuojasi pozicija“, - dėstė V.Vasiliauskas.

S.Jakeliūnas vis dėlto buvo įsitikinęs, kad jo teiginiai apie beprasmišką darbą, atliekant krizės tyrimą, yra parlamentinio tyrimo diskreditavimas LB valdybos ir kitų pareigūnų akyse. Kaip ir LB darbuotojų visuotiniame susirinkime išrėžta frazė apie komisijos „santykius su lavonais“. S.Jakeliūnas paklausė, kokius „lavonus“, kurių nebeverta judinti, V.Vasiliauskas turėjo mintyje. Ir pasitikslino: gal VILIBOR, kurio nepaaiškinamo išaugimo esą nebeverta tirti?

„Apie tai kalba ir eina, tai yra praeitis, su kuria aš ir dabartinė LB valdyba neturi nieko bendra. Taip, tos frazės buvo, bet nereikia jų sureikšminti“, - teisinosi V.Vasiliauskas, anot kurio, frazė apie lavonus tebuvo pasakyta atsakant į pateiktą klausimą, o ne iš anksto sugalvota.

Tiesa, LB vadovas pripažino, kad pasielgė ne visai tinkamai.

„Dėl frazių - liežuvis nėra geriausias draugas, tai buvę ir praeityje, bet nemanau, kad tai galėtų paveikti mūsų bendradarbiavimą“, - teigė V.Vasiliauskas, kuris, ne kartą pakartojęs, kad per krizę nedirbęs LB, vis tiek užtikrino: LB atlikti tyrimai neleidžia manyti, kad VILIBOR buvo sukeltas dirbtinai.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net