Kyla maištas „tvarkiečių“ partijojenuotraukos (6)

2018 rugsėjo mėn. 06 d. 07:45:11 Perskaitė 1103

Parlamentaras Petras Gražulis paskelbė, kad partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į Vilniaus miesto merus bus visuomenininkas Ramojus Girinskas. Taip pat, kad šį sekmadienį šaukiamas partijos posėdis, kurio metu bus verčiamas šios politinės jėgos lyderis Remigijus Žemaitaitis. Pastarasis į visa tai žiūri kaip į kliedesius ir primena, kad P.Gražulis - net nebe partijos narys, todėl negali kalbėti jos vardu. Tiesa, pripažįsta, kad „Tvarkos ir teisingumo“ viduje atsirado keli maištininkai.

 

„Partijos „Tvarka ir teisingumas“ valdyboje, taryboje buvo svarstomos kandidatūros ir susirinkusi Vilniaus miesto koordinacinė taryba taip pat apsvarstė keletą kandidatūrų, tarp jų - ir partijos pirmininko R.Žemaitaičio kandidatūrą, tačiau nusprendė iškelti R.Girinsko kandidatūrą į Vilniaus merus“, - vakar spaudos konferencijoje Seime paskelbė P.Gražulis. Taip pat jis pareiškė, kad trečdalis partijos tarybos narių savaitgalį šaukia neeilinį tarybos posėdį, kurio metu bus renkamas naujas šios politinės jėgos pirmininkas.

Ar tai reiškia, kad partija skyla? Pats dabartinis „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis R.Žemaitaitis sako, kad į tokius P.Gražulio pareiškimus neverta kreipti dėmesio.

„Žmogus „durniuoja“ ir viskas, jis net nėra partijos narys, jo narystė sustabdyta. Niekas partijoje nesupranta, ką P.Gražulis daro, apie kokį kandidatą į merus kalba, jei partija jo neiškėlė. Net seni partiečiai, seni P.Gražulio draugai nieko nebesupranta. Matyt, dirba Rolando Pakso judėjimui „Šaukiu aš Tautą“. Pats R.Paksas tvirtino, kad judėjimas nedalyvaus politinėje veikloje, todėl, matyt, prisidengiama P.Gražuliu, siekiant savų tikslų ir norint iškelti savo kandidatą. Jis kalba partijos vardu, nors neturi jokios tam teisės“, - akcentavo R.Žemaitaitis.

Pasak jo, tiek frakcija, tiek visa partija yra vieninga, išskyrus „kelis išsišokėlius“, tarp kurių įvardino R.Paksą, P.Gražulį, Kęstą Komskį bei Rimą Ručį. R.Žemaitaičio teigimu, eiliniai partijos pirmininko rinkimai vyks rugsėjo pabaigoje, o ne šį savaitgalį, kaip užsimanė P.Gražulis, nes to nori mažiau nei pusė tarybos narių, todėl nėra kvorumo. „Tvarkiečių“ lyderis sako, kad tai - paskutinis P.Gražulio pasispardymas ir šis po tarybos posėdžio paliks partijos gretas.

„Petrui nieko nepaaiškinsi, jam dabar sunku. Pastarąsias dvi savaites jaučiame jo tokius keistus išsišokimus. Matyt, drumsčia vandenį, nes sunku dėl paviešintų istorijų apie jį patį“, - svarstė R.Žemaitaitis.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net