respublika.lt
LRDT LYRAS

Kur politikai, ten ir nesąmonės (1)

2014 sausio mėn. 01 d. 13:10:16
Justina KABAKAITĖ, zinios@vakarozinios.lt

SAUSIS


Popierinė D.Kreivio renovacija


Seimo narys Dainius Kreivys atskleidė paslaptį. Pasirodo, ir ankstesnė Vyriausybė turėjo daugiabučių namų renovacijos programą. Tik jos rezultatus sunku pastebėti.

Ketverius metus renovacijos programa priminė skraidančias lėkštes. Visi apie ją girdėjo, bet retas savo akimis matė atnaujintą namą. Vakar Seimas nusprendė pajudinti reikalus, tačiau gerb. Kreivys tuoj priminė, kad nėra čia kuo didžiuotis. Anot jo, renovacijos programa jau seniai buvo ir netgi buvo pasiruošta ją įgyvendinti. Tai štai ką ketverius metus veikė buvusioji Vyriausybė. Ji sugebėjo pastebėti, kad namus reikia renovuoti. Tą pastebėtų ir akylesnis trečiokas.

VASARIS

D.Kuodytė šokdins smurtautojus


Parlamentarė Dalia Kuodytė nutarė Seime surengti šokius. Akcija neva padės spręsti smurto prieš moteris problemą, nors istorija rodo, kad seimūnų šokiai nieko neišsprendžia.

KOVAS

R.Šadžius su V.Vasiliausku stumia eurą


Euro įvedimo koordinavimo komisija aptarė, kaip šalyje bus keičiama valiuta. Ilgai diskutuoti komisijai turbūt nereikėjo, nes joje buvo tik du žmonės - finansų ministras Rimantas Šadžius ir Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas.

BALANDIS

D.Grybauskaitė su ES karūna


Lietuvos prezidentės kėdė Daliai Grybauskaitei darosi per ankšta. Prezidentė jau dabar rūpinasi ne savo šalies problemomis, o tuo, kaip neleisti susprogti euro zonai.

Kalbėdama su Vokietijos žiniasklaida, ponia Grybauskaitė nuolat vartojo žodį „mes”. Daugiskaitą galima iššifruoti įvairiai. Kadaise žodžiu „mes” save vadindavo monarchai. Dar galima spėti, jog prezidentė kalbėjo visos lietuvių tautos vardu, tačiau šis variantas vargu ar tinka, nes kai kurie ponios Grybauskaitės paminėti tikslai yra ne mūsų valstybės jėgoms. Pavyzdžiui, į klausimą, kas bus, jei euro zona susprogs, prezidentė atsakė: „Mūsų pareiga - neleisti jai susprogti.” Sunku įsivaizduoti, kaip Lietuva to neleidžia. Taigi už žodžio „mes” slepiasi kita prasmė. Kadangi 2014 m. vyks Europos Sąjungos prezidento rinkimai, nesunku atspėti, kokia ta prasmė.

GEGUŽĖ

D.A.Barakauskas bus amžiaus statybininkas


Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas ketina padaryti tai, kas atrodė neįmanoma - pastatyti nacionalinį stadioną Vilniuje. Pasirodo, misija yra nesunki ir kainuos statybos nedaug.

Iki šiol atrodė, kad net egiptiečiams piramides pastatyti buvo lengviau nei Lietuvos valdžiai - stadioną. Statybos prasidėjo dar 1987-aisiais, tačiau po kelerių metų buvo nutrauktos. 2007-aisiais ledai vėl pajudėjo, bet vėl trumpam. Tauta jau turbūt prarado viltis ir tuomet scenoje kaip koks statybų Supermenas pasirodė ponas Barakauskas. Ministras paskaičiavo, kad stadioną turėsime jau 2016 m. Kainuos tik kokius 270 mln. litų, beveik viską padengsime europiniais pinigais. Štai kaip viskas paprasta.

BIRŽELIS

A.Mažintienei švaistymas - ne problema


„Snoro” banko kreditorių komiteto pirmininkei Aurelijai Mažintienei bankroto administratoriaus Nilo Kuperio marškiniai yra arčiau kūno nei mūsų žmonių pinigai.

Bankroto procedūra yra tikra pinigų kasykla. Net Seimo nariams pagaliau parūpo, kodėl konsultantams išmokėta dešimtys milijonų litų. Į parlamentarų klausimus atsakė ponia Mažintienė. Pasak jos, viskas yra kontroliuojama. Yra net didelių pasiekimų. Pavyzdžiui, 100 tūkst. litų per mėnesį gaudavusio pono Kuperio alga sumažinta net 20 procentų. Taip pat nukentėjo ir vargšai konsultantai. Tikriausiai kiekvienas norėtų būti taip kontroliuojamas, nes ponas Kuperis išreiškė pageidavimą tęsti bankroto administravimą dar trejus metus. Nesigirdi, kad ponia Mažintienė prieštarautų. Nieko baisaus, jei administratorius su savo konsultantais pasiims dar kelias dešimtis milijonų.

LIEPA

J.Bernatonis lieka antriems metams


Nors Konstitucinis Teismas 1999-aisiais aiškiai išdėstė, kad „asmens vardas ir pavardė piliečio pase turi būti rašomi valstybine kalba”, teisingumo ministras Juozas Bernatonis tuo metu, matyt, gaudė varnas.

Mat jis Konstitucinio Teismo vėl prašo paaiškinti, kiek svarbi lietuvių kalbos specialistų nuomonė reglamentuojant pavardžių rašybą ir ar ta nuomonė gali ką lemti. Ir išvis kaipgi čia yra?

Matyt, ponas Bernatonis mokykloje kasmet vis turėdavo kartoti kursą, nes, regis, jam kitaip ir neaišku. Ech, ir pasitaikyk gi tu man tokiam negabiam ministrui! Tačiau, matyt, ne veltui jis - teisingumo ministras, juk jeigu ko nesuprasi, neišmoksi, rasti tiesą ir puoselėti teisingumą visose srityse bus sunku. Taigi ponas ministras nesibodi institucijas apkrauti darbu. Kad tik galiausiai jam būtų aišku.

RUGPJŪTIS

L.Linkevičiaus pozicija nieko gero nežada

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, patikino, kad Lietuva irgi turi poziciją Sirijos atžvilgiu. Ir dar kartą pakartojo - tikrai, tikrai turi.

Sirijoje įtampa auga ir visi svarsto, kada įvyks įsiveržimas į šią šalį. Juk JAV jau senokai niekur neįsiveržė. Kai kurios šalys aiškiai išreiškė savo pozicijas. Pavyzdžiui, Lenkija ir Italija tikina nedalyvausiančios įsiveržime. Pasak gerb. Linkevičiaus, Lietuva tikrai turi poziciją šiuo klausimu. Iš pirmo žvilgsnio, ji nėra tokia aiški kaip lenkų ar italų. Ponas Linas tiesiog pareiškė, jog Sirijos režimas persistengė ir turi atsakyti už cheminio ginklo naudojimą. Iššifruoti ministro pareiškimą nėra sunku. Spėkite iš trijų kartų, kokia mūsų pozicija, jei skaičiuojant dienas iki puolimo Lietuvos prezidentė išvyko vizito į JAV.

RUGSĖJIS

Seimo žvaigždės parodys Rusijai raumenis


Būrelis Seimo narių išvyko į Rusiją, bet ne tam, kad išspręstų mūsų vežėjų problemas. Parlamentarai demonstruos savo sugebėjimus sporto aikštelėse.

Iš viso į Rusiją išvyko 11 seimūnų. Jie dalyvaus tarptautinėse parlamentarų žaidynėse. Kaip visose solidžiose sporto komandose, taip ir šioje netrūksta žvaigždžių. Šalies garbę gins tokie politikos galiūnai kaip Arvydas Anušauskas, Algirdas Sysas, Kęstutis Glaveckas bei Petras Čimbaras. Parlamentarai dalyvaus mini futbolo, teniso, stalo teniso, šachmatų ir badmintono varžybose. Tikėkimės, jog rusai neužlaikys seimūnų pasienyje kelias dienas kaip vairuotojų, kad palaužtų kovinę dvasią.

SPALIS

Išmatuos išsipūtimo lygį

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius ne juokais susirūpino Seimo pirmininko ateitimi. Vakar vos prabudęs iš miegų socialiniame tinkle ponas Kubilius parašė netikėtai pastebėtą tendenciją: į naujas pareigas atėjęs parlamento vadovas išsipučia ir kalba apie tuos dalykus, kurių neretai neišmano.

LAPKRITIS

A.Salamakinas saugos brakonierius


Seimūno Algimanto Salamakino nuomone, Lietuvoje skriaudžiami brakonieriai. Jie, o siaube, yra baudžiami. Jei būtų pono Algimanto valia, valdžia brakonieriams tik tėviškai pagrūmotų pirštu.

Baudos už brakonieriavimą dabar yra labai didelės ir pažeidėjai yra priversti susimąstyti. Brakonieriavimo atvejų užfiksuota triskart mažiau, bet gerb. Salamakinas to nelaiko pergale. Anot pono Algimanto, žmogus taip sutvertas, kad yra linkęs nusižengti. Taigi bausti reikia atsargiai, švelniai, o ne taip baisiai, kaip dabar. Baudos esą vis tiek neatgrasins nuo brakonieriavimo. Bet juk faktai rodo, kad dar ir kaip atgrasino. Dėl didelių baudų pažeidimų sumažėjo, įplaukų į biudžetą padaugėjo. Akivaizdi nauda, jei žiūri iš valstybės pusės. Ponas Algimantas tikriausiai žiūri iš kitos tinklo pusės.

GRUODIS

A.Kubiliaus „Top 10”


Opozicijos lyderis Andrius Kubilius suskaičiavo Vyriausybės darbų „Top 10”, bandydamas parodyti, kad valdžia nieko nenuveikė. Pats ponas Andrius būdamas premjeru nuveikė labai daug. „Vakaro žinios” sudarė svarbiausių jo darbų dešimtuką.

1) 2009-2012 m., kol šalį valdė gerb. Kubilius, iš Lietuvos emigravo 220 418 žmonių. 2) Valstybės skola per šį laiką išaugo nuo 17,37 litų iki 46,58 mlrd. litų. 3) Bedarbių skaičius Lietuvoje padidėjo nuo 121,3 tūkst. iki 210,2 tūkst. 4) Mokesčių sistema per vieną naktį buvo sujaukta taip, kad kažin ar pats ponas Andrius viską suprato. 5) Senjorams buvo sumažintos pensijos. Atgauti prarastų pinigų pensininkai negali iki šiol. 6) Dirbantiesiems sumažėjo algos, o mokesčiai - padidėjo. 7) Lietuvoje bankrutavo 5434 įmonės. 8) Energetikos srityje taip ir nebuvo nutiesta jokia jungtis. Užtat ponas Andrius ilgai svajojo apie atominę elektrinę, kurios lietuviai nenori. 9) Švietimo sistema suklestėjo taip, kad nuo 2009 m. buvo uždarytos 122 mokyklos. 10) Kultūros srityje labiausiai nuskambėjo tai, kad Vilnius buvo 2009 m. Europos kultūros sostinė. Skandalingai pagarsėjusi VEKS programa kainavo 208 mln. litų.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (1)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • KETVIRTA VIETA: Prancūzijoje vykstančių tarptautinių plaukimo varžybų „Meeting Open Mediterraneen FFN Golden Tour“ vyrų 50 m plaukimo krūtine rungtyje penktadienį lietuvis Giedrius Titenis užėmė ketvirtąją vietą.
  • KRITO: penktadienio Niujorko prekyboje naftos kainos krito po euro zonos gamybos sektoriaus susitraukimo, prie kurio prisidėjo Vokietija, o tai padidino nerimą dėl pasaulio ekonomikos sulėtėjimo ir galimo neigiamo poveikio kuro paklausai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
PABUDIMAS

Kaip vertinate įstatymą, leidžiantį kirsti verslo plėtrai trukdančius miškus?

balsuoti rezultatai

Ar mokate užsienio kalbų?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +3    +6 C

-4    -1 C

 

 +1    +3 C

+7   +8 C

+7  +11 C

 

   +6  +10 C

8-13 m/s

2-3 m/s

 

3-4 m/s

 

reklama
samba
reklama
Sveikata ir grožis