Kreiptis į prokuratūrą žada ir „valstiečiai“, ir J.Džiugelisnuotraukos (2)

2018 rugsėjo mėn. 10 d. 15:38:05 Perskaitė 592

Parlamentarui Justui Džiugeliui pasitraukus iš valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos, panašu, kad darbo turės ir prokurorai.

 

Po pirmadienį vykusio „valstiečių“ frakcijos posėdžio frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sakė, kad bus kreipiamasi į prokuratūrą dėl aplinkos ministrui galimai darytos įtakos ir socialinių įmonių.

„Mes neturime kito pasirinkimo. Surinksime visą reikiamą informaciją ir ją pateiksime, o ką jie nuspręs, tai jau institucijų reikalas. Tyrimas turėtų atsakyti į klausimus, ar ta informacija, kurią gauna Seimo narys iš įvairių regionų apie situaciją dėl socialinių įmonių, yra tiesa, ar ne. Bet kuriuo atveju tuo turėtų būti suinteresuotas pats Justas Džiugelis“, - sakė R. Karbauskis.

Dėl viešai išsakytų kaltinimų į prokuratūrą žada kreiptis ir pats J. Džiugelis.

„Artimiausiomis dienomis kreipsiuosi į prokuratūrą dėl šmeižto. (...) Aš manau, kad teisinėje valstybėje negalima daryti tokių pareiškimų viešojoje erdvėje vadovaujantis gandais“, - po „valstiečių“ frakcijos posėdžio žurnalistams sakė J. Džiugelis.

R. Karbauskis sako, kad kiekvienas Seimo narys, kiekvienas pilietis turi teisę kreiptis į bet kurią teisėsaugos instituciją bet kuriuo klausimu. „Aš tikrai sveikinu, linkiu jam tai daryti, jeigu jis turi tam pagrindo“, - žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Pats aplinkos ministras Kęstutis Navickas sakė, kad Seimo nario Justo Džiugelio pokalbio dėl pakuočių tvarkymo tyrimo nelaiko spaudimu, tačiau jam šiek tiek buvo keista, nes J. Džiugelis niekada nedirbo atliekų sektoriuje.

„Aš niekada to netrakdavau kaip spaudimo“, - žurnalistams sakė K. Navickas. Jo asmenine nuomone, šis epizodas nevertas, kad jį tirtų prokuratūra.

„Pats asmeniškai manyčiau, kad ne, nes, jeigu aš būčiau manęs ar būtų kiti veiksmai, mes būtume pasirengę atiduoti STT“, - sakė K. Navickas.

J. Džiugelis gali netekti Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko pareigų

Pasitraukęs iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS) frakcijos Seimo narys Justas Džiugelis gali netekti Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko pareigų.

Po frakcijos posėdžio tai leido suprasti Seimo „valstiečių“ frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

„Manau, kad ta komisija be pirmininko tikrai neliks, ir ji savo darbą darys. Mes tikrai nemanome, kad tos problemos darosi neaktualios, jeigu jai vadovaus ne Seimo narys, kuris turi neįgalumą“, - sakė R. Karbauskis.

Į klausimą, ar jis nemato galimybių, kad J. Džiugelis toliau vadovautų komisijai, R. Karbauskis sakė abejojąs, ar tai būtų įmanoma padaryti.

„Komisijos pirmininkas turi labai aktyviai bendradarbiauti su valdančiąja koalicija, reikia rinkti tam tikrą balsų skaičių tam tikriems projektams, o Justo pozicija, dabar kol kas atrodo, yra visai destruktyvi. Pas mums buvo šnekėta frakcijoje, kad nereikia deginti tiltų. Justo pareiškimai, tam tikros kai kurios jo frazės neduoda pagrindo tikėti, kad jis bus linkęs į bendrą darbą, o bendras darbas, nesvarbu ar esi opozicijoje ar pozicijoje, jeigu jis įmanomas, jis gali duoti rezultatą. Atrodo kol kas, gal tai emocija, kad kol kas Seimo narys nerodo tokio ketinimo“, - teigė R. Karbauskis.

Pasak jo, dėl Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininko pareigų skubama nebus, bet sprendimai bus savalaikiai.

Pirmadienį „valstiečiai“ už uždarų durų kalbėjosi su frakciją nutarusiu palikti J. Džiugeliu, išklausė jo argumentų.

J. Džiugelis oficialiai nebebus frakcijos narys, kai apie tai bus pranešta artimiausiame Seimo plenariniame posėdyje, kuris rengiamas antradienį.

Pasitraukus J. Džiugeliui, „valstiečių“ frakcijoje bus 54 nariai.

J. Džiugelis ketina prisijungti prie Mišrios Seimo narių grupės.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net