Konservatorių strategija: svaidytis purvais ir toliaunuotraukos (11)

2018 rugsėjo mėn. 12 d. 15:51:11 Perskaitė 1858

Nežinia kokiais būdais į „Delfį“ nutekėjęs konservatorių politinės veiklos strateginis planas rodo, kad jie daug tikisi iš artėjančių rinkimų. Pavyzdžiui, Seimo rinkimuose TS-LKD tikisi gauti liūto dalį: 46-48 mandatus. Apskritai iš programos aiškėja, kad partija tikisi laimėti absoliučiai visus rinkimus. Tačiau, pasak politologų, Lietuvos politinėje arenoje, kur svaidomasi purvais ir karaliauja asmeniškumai, konservatoriai šioje srityje yra lyderiai. O tai tikrai neprideda rinkėjų simpatijų.

 

Konservatorių parengtame dokumente neva keliami penki strateginiai tikslai: laimėti rugsėjo 16-osios pakartotinius Seimo nario rinkimus Šakiuose, savivaldos, Europos Parlamento rinkimus, kad TS-LKD remiamas kandidatas laimėtų prezidento rinkimus ir pirmoji vieta Seimo rinkimuose. Tačiau niekur net neužsimenama apie sprendimus, pasiūlymus, programas dėl itin svarbių ir skaudžių sričių: sveikatos apsaugos, švietimo, mokesčių politikos. Diskusijos tokiais klausimais politinėje padangėje pastaruoju metu vyksta fragmentiškai arba apskritai nevyksta.

Užuot pasistengusios įtikinti rinkėjus darbais ar bent jau normalia politine argumentacija, partijos svaidosi kaltinimais. Visi kariauja prieš visus. Lietuvoje politinė arena tapo visiškai iškreipta, personalizuota. Geresnio įrodymo už nutekintą vadinamąjį konservatorių „Barbarosos planą“ nerasime.

Pavyzdžiui, dokumente teigiama: sieksime, kad „būtų keliami pagrįsti klausimai dėl neskaidraus premjero Sauliaus Skvernelio asmeninio namo įsirengimo aplinkybių, Ramūno Karbauskio oligarchinės įtakos naudojantis „Agrokoncerno“ įmonės suteikiamais įrankiais, žemių, trąšų, deklaravimo istorijų priminimas, Artūro Skardžiaus apkaltos verti epizodai, kurie buvo buldozerio pagalba Agnės Širinskienės sustabdyti“. Dar konservatoriams neva siūloma, siekiant pergalės artėjančiuose rinkimuose, kaip juodąjį arkliuką išnaudoti Antaną Guogą, megzti ryšius su Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko partija ir neviešai remti Vilniaus merą Remigijų Šimašių, kuris, kaip kalbama, ketina kandidatuoti savivaldybių rinkimuose, ir Seimo narę Aušrinę Armonaitę.

Konservatorių lyderį G.Landsbergį informacija apie nutekėjusį planą prajuokino. Jo teigimu, jokio plano nėra. „Tai yra kažkoks išmonės, tiesos ir fantazijos mišinys“, - teigė jis. O štai R.Karbauskis tai vertina itin rimtai. „Jei toks planas yra, vadinasi, konservatorių partija veikia KGB metodais. Nes diskredituoti vykdomąją valdžią, premjerą, pirmiausia, yra užsienio žvalgybų interesas“, - susirūpinęs kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

Kaip teigia politologas Algis Krupavičius, viešojoje erdvėje kariaujama pasitelkus skandalus, kompromituojančius faktus. Asmeniniai karai tik didina atotrūkį tarp valdžios ir visuomenės, kuris jau ir dabar yra milžiniškas. „Partijos yra nepopuliariausia politinės sistemos institucija. Lyderiai irgi neturi pakankamo autoriteto tarp piliečių. Bet ir toliau neieškoma idėjų, neieškoma sprendimų. Lieka tik asmeniškumai. Politikos apibrėžimas turėtų būti: viešųjų reikalų tvarkymas. Tokį politikos supratimą jau kurį laiką esame gerokai primiršę. Vietoj to yra Andriaus Kubiliaus politika, Remigijaus Šimašiaus politika, Gabrieliaus Landsbergio politika, Sauliaus Skvernelio politika. Tai milžiniška meškos paslauga ir valdžiai, ir apskritai politikai“, - „Vakaro žinioms“ sakė politologas.

Jis labai skeptiškai įvertino konservatorių siekius laimėti rinkimus ir tapti valdančiąja dauguma. Pasak jo, skilimo partijoje gal ir nebus, tačiau atskirų „atplyšimų“ ir pasitraukimų iš partijos galima tikėtis. „Pas konservatorius ateina jaunų žmonių ir jie, susitelkę aplink G.Landsbergį, liberalėja, bet konservatyvusis jų sparnas toks ir lieka. Konservatorių organizaciją pavadinčiau federaline. Jie laikosi, nes turi ištikimų rinkėjų, tačiau naujų rinkėjų nepritraukia. Todėl rinkimuose didelės sėkmės, manyčiau, nesulauks“, - įsitikinęs A.Krupavičius.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net