respublika.lt

2018 rugsėjo 19, trečiadienis

Konservatoriai prakaituoja ne tik su KGBnuotraukos (57)

2018 kovo mėn. 06 d. 09:06:22
Danas NAGELĖ

„Respublikai“ toliau skelbiant įtariamų „KGB bendradarbių sąrašą“, aistros dar labiau kaista. Atsirado tokių, kurie mano, kad už praeities nuodėmes turi būti atleista ir visuomenė neturi sužinoti įtariamųjų pavardžių. Kiti kaip tik mano, kad išviešinimas atims galimybę tokiais žmonėmis manipuliuoti ir versti juos kenkti valstybei, kurioje gyvena.

 

„Vakaro žinių“ skaitytojus labiausiai domino, ką reiškia prie sąraše įvardintų asmenų skliaustuose nurodyti skaičiukai. Tokių asmenų - ne vienas. Kai kurie - gerai žinomi žmonės, ne vienerius metus sėdintys Seime.

- „Respublikos“ pradėtame spausdinti įtariamų „KGB bendradarbių sąraše“ figūruoja ir jūsų pavardė, o prie jos nurodyta: 3500 USD. Ką tai reiškia? - „Vakaro žinios“ teiravosi Seimo konservatorių frakcijos nario Arvydo ANUŠAUSKO.


- Aš manau, kad jūs skambinate ne tuo adresu.

- Kuria prasme?

- Ne tuo adresu. Jums reikėtų skambinti savo, kaip sakoma, „Respublikos“ leidinių grupės“ savininkui. Jis ir paaiškins jums.

- O jūs negalite paaiškinti?

- Jūs žinote, per pilnatis aš gaunu daug laiškų, bet tikrai negaliu paaiškinti jų turinio.

- Jūs nežinote, ar tai?...

- Žinote, jūs pabendraukite su Tomkumi, jums jis paaiškins, ką turi galvoje. Aš nesu tos srities specialistas.

- Ar tai negalėjo būti suma, gauta iš Džordžo Sorošo organizacijų...

- Iš ko?

- Iš Atviros Lietuvos fondo ar kitų Dž.Sorošo organizacijų.

- Oi, ne, net nesiruošiu spėlioti ir sukti sau galvos. Tiesą sakant, to, apie ką kalbate, aš nesu net matęs.

- Net nematėte to sąrašo, kurį komentavote?


- Ne. Aš tiesiog gerą dešimtmetį neskaitau „Respublikos“. Aš pakomentavau to skelbiamo sąrašo turinį: iš ko jis sudarytas, iš kokių viešų dokumentų. Ir tiek. Tiesiog buvo paskelbta „Respublikoje“ su kupiūra. Tai yra, pagrindinė tyrimo dalis buvo išimta. Tai tuo, kaip sakoma, ir džiaugiamės.

- Ar esate gavęs pinigų iš kokių nors Dž.Sorošo fondų?

- Oi, ką aš dabar prisiminsiu. Visko gali būti. Gal ir gavau. O ką, Atviros Lietuvos fondas kaip nors su KGB susijęs?

- Aš tik klausiu, ar gavote. Ir, jei gavote, kam ta suma buvo panaudota, ar buvo deklaruota, ar sumokėti mokesčiai?

- Žinokite, tikrai neprisiminsiu. Net jei bendradarbiavau su kuo nors, tai buvo daugiau kaip prieš du dešimtmečius. Bet dabar jau tikrai neprisiminsiu. O deklaruoju aš, kaip valstybės tarnautojas, nuo 1996 metų. Kadangi tai buvo dar tais laikais, kai pildydavome deklaracijas raštu, tai aš dabar jums tikrai negaliu atsakyti. Gal gali atsakyti kokia nors Valstybinė mokesčių inspekcija, savo archyvuose pasiraususi. Visada viskas būdavo deklaruota šimtu procentų.

Grasina teismais


Įdomiausia, kad, pavyzdžiui, net artimas A.Anušausko bendražygis, konservatorių frakcijos seniūno pavaduotojas Jurgis Razma neima į širdį, kad jo kolega pateko į minėtą sąrašą.

„Apgailestauja, bet tų sąrašų neanalizavau. Jei būtų mano pavardė paminėta, gal būčiau atitinkamai sureagavęs. O dabar, kiek žinau iš kolegų, kurie yra paminėti, jie ruošiasi teisminiams procesams. Dėl to ir komentarų reikėtų teirautis tų, kurie paminėti. Nediskutuoju dėl atskirų detalių, kodėl jie ten paminėti. Mūsų įstatymuose aiškiai pasakyta, kas yra bendradarbiavimas su KGB. Ir kažkokių laisvų interpretacijų neturi būti. Jei žmogui užkabinama ta etiketė, jis turi teisę ginti savo garbę ir orumą ir reikalauti atitinkamų finansinių sankcijų“, - kalbėjo J.Razma.

Šantažo įrankis


2015-ųjų vasarą Seimas nubalsavo, kad dar 75 metams reikia pratęsti terminą, kai prisipažinusiųjų KGB bendradarbių pavardės turi būti išslaptintos. Tam ypač prieštaravo parlamentaras Zbignevas Jedinskis, vakar „Vakaro žinioms“ pateikęs savo argumentus.

„Balsuodami už šį įstatymą mes palikome daug įslaptintų KGB agentų. Tai, kad jie prisipažino, dar nieko nereiškia. Būdami įslaptintais, kai visuomenė apie juos nežino, jie gali būti šantažuojami ne tik vidaus politikų, bet ir iš išorės. Tokie žmonės yra potencialūs valstybės kenkėjai. Kas gali garantuoti, kad jie iki šiol neliko kitos valstybės agentais? Labai gera priedanga - įslaptintas KGB agentas, kuris gali tarnauti kitai valstybei. Yra pagrindo manyti, kad tie įslaptinti agentai gali būti veikiami asmenų, kurie apie tai žino. Ir taip galvoju ne tik aš, bet ir labai rimti asmenys. Buvęs VSD vienas iš kontržvalgybos vadovų Kastytis Braziulis yra sakęs: tokiais žmonėmis gali būti manipuliuojama, o Lietuvoje vykdoma liustracija yra cirkas, žmonių mulkinimas. Pasak jo, reikia paviešinti visus. Dėl tų priežasčių, kurias paminėjau“, - priminė Z.Jedinskis.

Supuvę valstybės pamatai


Politikas taip pat priminė A.Anušausko išsakytą kontrargumentą, kodėl negalima visų KGB agentų viešinti. Esą kandidatuojantys į politikus, teisėjus, prokurorus ir taip tą turi deklaruoti.

„Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad tai yra labai abejotina. Prisiminkime, kiek daug asmenų „pamiršo“ deklaruoti, kad turi teistumą, nors tai yra būtina. Ir tokie asmenys būdavo išmetami iš kandidatų sąrašų. Bet nebuvo nė vieno, kuris buvo išmestas, nes nedeklaravo bendradarbiavęs su užsienio specialiosiomis tarnybomis. Tai ką, tokių asmenų nebuvo? Jie paprasčiausiai netikrinami. Turiu informaciją, kad VRK su VRM turi sutartį dėl duomenų apie teistus asmenis pateikimo. Ir turiu informaciją, kad apie bendradarbiavusius su KGB informacija netikrinama. Juo labiau - jei jie prisipažino bendradarbiavę. Juk dabar jų pavardės jau įslaptintos dar 75 metams. Net ir paaiškėjus faktui, kad jie to nedeklaravo kandidatuodami, niekas neturės teisės to paskelbti. Todėl turiu pagrindo manyti, kad tarp teisėjų, prokurorų, politikų yra daug tokių, kurie bendradarbiavo su specialiosiomis tarnybomis. Jei taip yra - valstybės pamatai supuvę“, - akcentavo Z.Jedinskis.

KGB ranka nenuleista

Parlamentaras atkreipė dėmesį, kad už virvučių gali būti tampomi ne tik buvę KGB bendradarbiai, bet ir gavę pinigų iš fondų, kurie finansuojami priešiškų užsienio jėgų, prisidengusių filantropiškumo kaukėmis.

„Kas galėtų paneigti, kad visi šie procesai yra valdomi iš aukščiau? Vėl priminsiu 2015-uosius, kai siūliau paviešinti buvusius KGB bendradarbius, net BBC atvažiavo ir manęs klausinėjo. O įdomiausia, kad reportažo po Seimo sprendimo neparodė ne tik nė viena Lietuvos televizija, bet ir ta pati BBC. Todėl manau, kad viskas yra kontroliuojama ir reguliuojama. Ir būtent dėl tų priežasčių, kurias paminėjau“, - teigė Z.Jedinskis.

Faktai

2016 m. DCleaks.com nutekinti finansų rinkų spekulianto, mlijardieriaus Džordžo Sorošo valdomo atviros visuomenės fondo dokumentai atskleidė, kaip išleidžiami šimtai milijonų JAV dolerių kišimuisi į valstybių vidaus politiką visame pasaulyje. Nors visame pasaulyje tai buvo plačiai aptarinėjamas skandalas, Lietuvos sisteminė žiniasklaida jo „nepastebėjo“. Skelbta, kad Dž.Sorošas manipuliuoja didžiaisiais pasaulio įvykiais, siekdamas savų ideologinių ir finansinių interesų. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje jis žinomas kaip žmogus, sukėlęs vieną blogiausių finansinių periodų šalies istorijoje. Per vadinamąjį Juodąjį trečiadienį, kai britai pasitraukė iš Europos valiutos kursų mechanizmo, Dž.Sorošas uždirbo daugiau nei milijardą JAV dolerių. Tokiu būdu uždirbtais pinigais per savus fondus Dž.Sorošas įvairiose valstybėse remia tam tikras jėgas, kurios „prastūminėja“ jo interesus.

„Vakaro žinių“ trigrašis: redakcija turi duomenų (informacijos šaltinis yra žinomas), kad 1986-1987 metais, t.y. gūdžiais sovietmečiais, „istorikas“ Arvydas Anušauskas Istorijos institute vienintelis turėjo teisę ir buvo prileistas dirbti su KGB dokumentais. Sutapimas?

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (57)

 • n 2018 kovo mėn. 08 d. 14:50:13

  nesuprantami reikalai, vis tą nuotrauka šitu jaunikliu dvieju ,vieno
  velnio tuzino senio ožio su anūke kur matyta senis vaga gadina vaikui, ar
  čia ne per daug, fokusu, kas darosi visas seimo perejunu laikotarpis kaip
  pasižiūri visi dedukai surinko savo panelites komplekto pasirinkusias
  savo padejeju ratelio kubezdu šikvabaliu geromis fėjuomis su gėlytėmis
  apraizgitom va kur yra tragėdija tie seniai perdilos visi jau su klimaksu
  kvailjuoja šeimas žmonas po 30, m, 40 m,nugyvento laiko išsiskiria ir
  bėga paskui sijuonus šitu paneliu kur gerbimas savo sielos jaunystės
  veiksmu eleksiro ,o čia matote kur nubėgo šitie išpuikeliai seimo
  fovaritai, bastą ,iš seimo vyti lauk ištvirkusius ,priekabiautojus

 • Žydų temos neleiskime 2018 kovo mėn. 07 d. 10:08:57

  Per daug nukentiejo butina išjudinti gėjų tema jų lizdą vireusybieja
  suSkverneliu priesakijaja klausimas kurDEIMANTIE???Skvernelis turi zinuoti
  turi ir tauta žinoti ? Norime tiesos ir tvarkos tai rinkime prezidente
  NERINGA VENCKIENE tada bus tiesa ir tvarka visos zurkies isilakstys kaip
  iš skęstančio laivo Prosenelis

 • Butina sunaikynti trys 2018 kovo mėn. 07 d. 09:26:32

  Daugiausei nusikaltus tautai partijas jų vadus butina teisti su viso turto
  konfiskacija tai įteisintų vagiu masonu gauja vadinama koncervatoreis
  didysis vagis Lancbergis teisti Lanscbergi už Mažeikių gamykla kubiliu
  už snoro banką LEO ir indopizdence atomine elektrine Socdemų partija
  irgi i savartyną Kirkila Algirdą Butkevičių Ssdziu Vasiliauską teisti
  su turto konfiskacija už lito sunaikinimą tautos nuskurdinimą ir
  liberalu partija su simasiumi butina sunaikynti gejai ne Lietuvos
  nereikalingi Prosenelis.

 • dzin 2018 kovo mėn. 07 d. 07:48:09

  patys kgbistai

 • b4 2018 kovo mėn. 07 d. 07:43:44

  Niekas neatsistatydins, niekas neprisipažins, o valdžios ir turtų
  laikysis iki paskutiniųjų. Nebūkite naivūs. Niekas Lietuvoje nesikeis,
  jei neįvyks koks nors didelis geopolitinis ar globalinis sukrėtimas -
  karas, ES ar JAV žlugimas.

 • Dabar 2018 kovo mėn. 07 d. 07:08:15

  visas valdžioje, VSD, teisėsaugoje ir visose valstybinėse struktūrose
  esantys kgbistiniai pašlemėkai turi prisipažinti visai Lietuvai apie
  savo išdavikiškus darbus ir nedelsiant atsistatydinti. Jeigu jų veikla
  pakenkė valstybei-turi būti teisiami.

 • Padeka 2018 kovo mėn. 07 d. 02:48:37

  Brudu brudai,visi esantys sarasuose ir esantys valdzioje nedelsiant turi
  buti nusalinti nuo pareigu,razmele irgi radau sarase,is cia ir paaiskinimas
  kodel tokia besmegene galva tiek kadenciju sedi seime nieko
  neveikdama(isskyrus kgb darba).Begaline padeka V.Tomkui.Zinant pavardes
  labai daug kas deliojasi i vietas tiek asmeniniuose zmoniu gyvenimuose tiek
  valstybes gyvavime

 • toks "vienintelis" 2018 kovo mėn. 06 d. 22:57:26

  suprakaitaves ,pasiguldes sau i anukes tinkancia,i lo-va ! kaip
  sakoma-limpa karjeristes prie "loviniu"...

 • Taip 2018 kovo mėn. 06 d. 21:32:44

  tikiu, kad ir dabar jis dirba, nes, kai kreipiausi dėl mano nužudyto
  sūnaus, tai net atsakymo nedavė. Aišku, geriau patylėti jei ir pats
  tame dalyvauji.

 • LL 2018 kovo mėn. 06 d. 17:20:41

  Komunegos ir ozinai kartu uzsislaptino KGBistus ir ju stukacius.O sitas
  smugelis yra ozio sestiorka o finalas bus kaip rusijos aktoriui
  dzegarhanianui.

 • Angelė 2018 kovo mėn. 06 d. 16:59:23

  Dauguma prisidirbusių(kad ir tuo laiku,jei norėjai kur nors išvykti į
  kitas šalis turėjai turėti ryšius su KGB),kažkodėl praradę
  atmintį.Ar ne todėl prieš rinkimus viso velnio prižadėję vėliau
  "pamiršta"? Būtina kas metais seimo narius ir kt.aukštas pareigas
  užimančius asmenis reikia siųsti pasitikrinti pas gydytojus,o
  "susirgusius" vyti lauk. Juk sąrašai ilgi...

 • Macas 2018 kovo mėn. 06 d. 15:49:27

  O tu KGB nuo 1991 kiek jų praėjo kiek jų valstybinių paslapčių
  perdavė užsienio spec struktūromis kiek jų dabar sėdi seime
  savivaldybėse va rusų agentai kur saugumas mūsų ką 2015 metais jie sau
  KGB prisiėmė įstatymą kad KGB tai valstybės paslaptis 75 metams
  didesnio pasityciojimo iš Lietuvos ir nesugalvosi tai kiek dar tylesi
  Lietuvos muzikė....

 • sakyčiau 2018 kovo mėn. 06 d. 15:39:58

  Pagal mimiką, tai labai rūgštu vienoje skylėje.

 • Sk. 2018 kovo mėn. 06 d. 15:35:40

  Na ir kaip gi tas žmogelis laikosi , šalia tokios jaunutės žmonos .
  Net nejaukiu žiūrėti. Yra juk ir padorumo ribos.

 • Įdukra 2018 kovo mėn. 06 d. 13:40:46

  Jis tą jauniklę įsidukrino.

 • as 2018 kovo mėn. 06 d. 13:38:06

  Pagarba V.Tomkui istraukei i viesuma Lietuvos isdavykus kurie iki siol
  sedi seime ,teisesaugoja kartu su karbauskiu ,karbauski kam tu tarnauji
  sukuo tu jiuk tu uzslaptinai archuvus K G B ,karbauskis acakingas uz
  archivu slepima,ka reiskia kai karbauskis bijo konservatoriu ,vieni lenkai
  prabalsavo uz tiesa kad butu viskas zinoma.Lietuvos viriausibeja pilna
  buvusiu persidaveliu,isdaviku ce mes puikei zinom,skverneli idomu su kuo tu
  .

 • dzin 2018 kovo mėn. 06 d. 13:24:47

  taip.lietuva valdo kgbistai

 • X 2018 kovo mėn. 06 d. 13:16:05

  visko turi zmogus .ojauno kuno ir jam reikia.nepavydekit senamKgBISTUI.

 • senis 2018 kovo mėn. 06 d. 13:09:40

  1990 metais Jelcinas pardave Sorosui visus pabaltijo kgbistus. Todel
  pinigai nuo Klumbio, ar pinigai nuo kgb vienodi. Uz dyka tokiu paneliu net
  ir auksto rango agentams niekas nedovanoja.Tai arba apsauga, arba atlygis
  uz labai konkrecia veikla.

 • Smalsutis 2018 kovo mėn. 06 d. 13:08:16

  Graži panelė šalia senio. Kad tekėjo iš meilės - 10 proc. Gal
  barakuda, gal dėl karjeros, o gal ir užsienio agentė... specialiai
  "pakišta" po svarbiu (KGB agentų sąrašus valdančiu) VIP asmeniu.
  Neatmeskime ir tokios versijos. Kažin, kokie valdančio elito žmonės
  privalomai tikrinami melo poligrafu? Ir kokia patikrinimo tvarka?

 • to spec. 2018 kovo mėn. 06 d. 12:35:53

  AR turite patikimu ziniu, kad spectarnyba issikrauste 1992m?

 • Nežinybinis vokietis 2018 kovo mėn. 06 d. 12:32:09

  pasakė aiškiai: mokės kas mėnesį. O ne vieną kart

 • spec. 2018 kovo mėn. 06 d. 12:19:18

  Stukačių sąraše yra ir Ugnė Galadauskaitė.Artai ta pati,kuri skaito
  žinias per televiziją?Kiek gi jai buvo metų,kai užverbavo.Čia kažkas
  nesueina.

 • ne į temą 2018 kovo mėn. 06 d. 12:03:50

  Kam imti žmoną, šalia kurios viešumoje nejaukiai jautiesi? Nuotr. tai
  akivaizdžiai rodo. Nykuma.

 • pirmyn 2018 kovo mėn. 06 d. 11:22:35

  Prasidejo kgb tema. Nusibodo!
  Ar ne laikas grizti prie zydu temos? Cia bus pilnas koncensusas. Sutaps ir
  tomkaus ir anusausko paziuros.
  Ar as ne teisus?
  Be to "valstybės pamatai supuvę"' sako Jedinskis... ar valstybes pamatai
  - tai gelda?
  Kas bus?

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • NEPRALEIDO: vidurdienį Savanorių ir Žemaitės gatvių sankryžoje Vilniaus apskrities policijos tarnybinis automobilis, vykdamas į įvykį su įjungtais švyturėliais, susidūrė su kitu jo nepraleidusiu automobiliu; pirminiais duomenimis niekas nenukentėjo.
 • APSINUODIJO: dešimtims vieno Sidnėjaus penkių žvaigždučių viešbučio svečių prireikė medikų pagalbos po to, kai darbuotojui netyčia sumaišius chemikalus, pastato ventiliacijos sistemoje pasklido pavojingi garai.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ar P. Gražulis turėtų trauktis iš Seimo Žmogaus teisių komiteto?

balsuoti rezultatai

Ar pažįstate šimtamečių žmonių?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +9 +11 C

   +8  +10 C

 

   +12  +14 C

  +22  +26 C

   +21  +24 C

 

   +21  +25 C

  3-5 m/s

 2-3 m/s

 

    3-4 m/s

 

USD - 1.1697 PLN - 4.3008
RUB - 79.1659 CHF - 1.1245
GBP - 0.8896 NOK - 9.5473
reklama
Ukis 2018