respublika.lt

2018 gegužės 26, šeštadienis

Koks pagrindinis valstybės įvykis? Gal konservatorių intrigos?nuotraukos (35)

2017 sausio mėn. 11 d. 08:00:03
Jūratė KIELĖ, zinios@vakarozinios.lt

Užmesti tinklai, pagaliais iš dugno keliamas dumblas tikintis, kad kas nors išlįs. Tokią situaciją valstybėje įžvelgia psichologas, rašytojas, socialinių mokslų daktaras Vytautas Čepas. Pats ilgą laiką plaukiojęs didžiuosiuose politikos vandenyse, jis neabejoja, kad daug kas paaiškės pasibaigus prezidento kadencijai.


- Kaip atrodo didžioji politika dabar, kai pats esate nuo jos atsitraukęs? - „Vakaro žinios“ teiravosi buvusio Seimo nario, buvusio Klaipėdos vicemero Vytauto ČEPO.

- Vakar žiūrėjau E.Jakilaičio laidą „Dėmesio centre“. Pirmą kartą per Lietuvos televizijos istoriją mačiau, kad būtų sukviesti keturi ar penki vienos partijos žmonės kalbėtis apie tos partijos pirmininko rinkimus. Labai įdomu, kodėl ta partija peršama tiesiog per jėgą. Ta partija, kuri pro duris neįėjo, bandė patekti pro langą - neįleido, tai dabar lenda pro kaminą. Konservatorių pirmininko rinkimai, kurie turi vykti vasarį, padaromi valstybės „vinimi“ - atrodo, vos tik kas, tuoj rusai užpuls.

Nemanau, kad Jakilaičiui prezidentė skambina, bet kodėl tada panašios laidos nepasirodo prieš liberalų ar socdemų rinkimus, o ką jau kalbėti apie niekieno nemylimas Darbo partiją ar „Tvarką ir teisingumą“. Reikia turėti saiką! Kodėl mums visiems kišamas vienos partijos vidaus reikalas? Nei man, nei daugeliui žmonių tai visiškai neįdomu. Kalbant gramatiniais terminais, kirtis dedamas ne toje vietoje.

- Gal ir reformos, valymai socialdemokratų įtakoje esančiose įmonėse buvo pasirengimas konservatorių atėjimui į valdžią?

- „Lietuvos geležinkelių“ situacijos, mano manymu, negalima vertinti dviprasmiškai. Jų vadovas Stasys Dailydka kartu su pavaduotoju Albertu Šimėnu pastatė juos ant kojų - įmonė iš nuostolingos tapo pelninga. Kada atsirado problema? Kai „Lietuvos geležinkeliai“ pradėjo dirbti pelningai, atsirado noras privatizuoti. O prieš tai reikia restruktūrizuoti - atskirti keleivių vežimo, kuris visame pasaulyje yra nuostolingas, sektorių nuo krovinių vežimo. Ir dar lieka du dideli dalykai - depai ir bėgiai. „Lietuvos geležinkeliai“ - tai milžiniškas ūkis, kas nenorėtų turėti tokio grynuolio rankose? Prasidėjo dalybos.

Prieš privatizavimą visada būna suirutė. Pradeda sklisti gandai, įsitraukia STT, saugumas, visame tame dalyvauja politikai. Dabar irgi matome tokią situaciją. Nuo ko viskas prasidėjo „Lietuvos geležinkeliuose“? Pirmiausia prisikabinta prie blogo rėmimo. Išpūsta iki nežinia ko, nors niekas nuo to nei pralobo, nei ko nors prisidirbo. Geriausiu atveju galėjo būti koks įspėjimas ar papeikimas taikomas, o ne pašalinimas iš pareigų. Paskui prisiminė viešuosius pirkimus, pagrindinį „arkliuką“ sodinant žmogų ar vejant jį iš darbo. Bet juk juos organizuoja ne įmonės vadovas. Yra viešųjų pirkimų skyrius, dirba būrys specialistų, teisininkų.

Tokie dalykai yra labai neaiškūs. Dabar vyksta tokie procesai, kai užmetus tinklus, pagaliais iš dugno keliamas dumblas tikintis, kad kas nors išlįs. Ir išlįs, be abejo. Taip ruošiamos sąlygos privatizuoti pačius pelningiausius įmonės objektus. Keleivių pervežimo juk niekas nenori, nusipirkęs turėtum dengti kokiu mėsos perdirbimu ar kitu verslu. Man pro šalį dunda traukinys Šilutė-Priekulė. Suskaičiuoju, sėdi kokie septyni žmonės, nors gali važiuoti septyni šimtai. Ką su tokiu pirkiniu daryti?

- Toks įspūdis, kad ne tik „Lietuvos geležinkeliuose“, bet ir politiniuose vandenyse keliamas dumblas. Ką jame įžiūrite?

- Kad konservatoriai ruošiasi ateiti į valdžią, buvo akivaizdu dar gerokai prieš rinkimus. Lygiai taip rinkimai galvas buvo apsukę ir socdemams. Jie irgi neabejojo, kad liks antrai kadencijai ir formuos valdžią. Paskutiniais metais jie pastatė tik Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovą, bet iš esmės didelių perstumdymų nedarė. Tikėjosi, pralauksim rinkimus, o tada jau smogsim.

Konservatoriai buvo numatę tam tikrus taškus, paruošę bombas, kurias susprogdino sulaukę reikiamo momento. Daug reikalų paaiškės, kai pasibaigs prezidentės kadencija. Vyksta labai neaiškūs žaidimai su visomis tomis pažymomis ir t.t. Na, kokios gali būti slaptos pažymos? Kad kažkas čia su jomis ne taip, man kilo abejonė sudorojant buvusį Seimo pirmininko pirmąjį pavaduotoją Vydą Gedvilą. Žmogus, eidamas tokias pareigas, gauna aukščiausią lygį prieiti prie slaptos informacijos, atstovauja valstybei, važinėja po užsienius ją pristatydamas, ir staiga jis netinkamas būti švietimo ministru! Ir iki šiol niekas nieko nepaaiškina, tik murma, atsirašinėja, pats Gedvilas nežino šito dalyko. Nežinau, kaip jis jaučiasi. Aš jo vietoje kreipčiausi į aukščiausias Europos institucijas, Žmogaus Teisių Teismą.

- Kai Specialiųjų tyrimų tarnyba pradeda kažką tampyti, visos partijos rėkia, kad ne ant jų. Bet paaiškėja, kad susidorojimas pažymomis anksčiau ar vėliau paliečia visus. Kodėl tiesiog nesusėdus ir nesusitarus puse lūpų nešnekėti, negriauti tokiu būdu valstybės?

- Visi supranta, kad jeigu pradėsi krutėti, pats būsi labiausiai pakrutintas. Labiausiai įtartini yra visiški tyruoliai. Jie tyri ir švarūs, nes niekada nėra nieko darę, nėję jokių pareigų.

Kad ir to paties Gedvilo atveju. Taip, tuo metu jis turėjo meilės problemų, bet kuo čia dėta politika? Na, žmogus mylėjo, paskui nebe, vėl įsimylėjo. Jam reikia gyventi. Pasaulis taip ir sukasi - vyrui reikia moterų, moterims - vyrų. Nors gal jei Gedvilui būtų reikėję vyro, gal tada būtų buvę gerai? Bet kadangi jam reikėjo moters, tai užkliuvo.

Niekas nekruta, nes bijo užkliūti, juk tada karjera žlugusi. Verčiau linksėti ir tylėti. Dalyvaudavau įvairiuose baliuose, matydavau, kaip yra šliaužiojama dėl posto Vyriausybėje ar kur nors užsienyje. Eina, prašinėja, nepatogu būdavo net klausyti: „Dirbsiu, būsiu ištikimas - bet kad tu daug geri - viskas, užrišau nuo šios akimirkos, tik paimkit...“

- Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba jungiama prie Valstybinės mokesčių inspekcijos - lieka viena institucija, du vadovai. To, kuris nepaklusnus, reikia atsikratyti?

- Apie Dainorą Bradauską nežinau nei koks jis specialistas, nei ką gyvenime yra nuveikęs. Man buvo naujiena, kad jis yra Broniaus sūnus. Bet prieš ano Seimo pabaigą jis buvo laimėjęs konkursą ir pastatytas į VMI vadovus. Vadinasi, socdemai ruošėsi pasilikti.

- Kas yra su mūsų kodeksais, kad mojuojant prekyba poveikiu paliekama galimybė manipuliuoti žmonėmis, kad nekaltą žmogų galima „galimai“ apjuodinti, o tikram sukčiui pritaikyti nekaltumo prezumpciją?


- Gyvename pagal prastus kodeksus, prastus įstatymus. Koks yra jų priėmimo mechanizmas. Didelę dalį pateikia Vyriausybė, bet pati jų nerašo. Ministerija samdo kažkokius žmones, kurie ir paruošia. Tada jis atsiduria Seimo komitete, kuriame sėdi vienas bibliotekininkas, du buhalteriai, mokytojas ir fermos vedėjas. Visi nutaria, kad lyg ir viskas gerai, spragų nėra - pirmą stadiją pereina. Prasidėjus priėmimo stadijai iš 141 Seimo nario dažniausiai būna kokie 65, nė vienas iš jų neskaitęs, ir balsuoja. Visumos niekas nežiūri, nesuvokia, kiek tas įstatymas susijęs su kitais įstatymais, gal tik koks Sabatauskas. Kiekviename komitete turi būti bent po porą teisininkų. Bet susiduriame tik su kompetencijos nebuvimu ir problemos nežinojimu.

Pas specialistus įstatymai pakliūva tik tada, kai Seimas jau būna nubalsavęs. Tada pažiūrima pro didinamąjį stiklą, nors kartais ir jo nereikia. Paskutinis pavyzdys - sugriežtinimai neblaiviems vairuotojams. Taip sugriežtino, kad važiuoji turėdamas 1,5 promilės, ir baudos nebereikia mokėti. Cirkai, ir tiek.

Parengta pagal  dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (35)

 • gazux 2017 sausio mėn. 17 d. 22:06:16

  O Jakilaitis , kodel jis nelinksniuojamas , kad jo dvarelis yra
  nacionalinio parko ribuose , berods , kitiems negalima , tai cia kur
  teisybe, kitus smeizia nesulauke tyrimu , provokuoja , gal koki zodi
  pasakys p.Karbauskis tuo pristeigsime bylu ir darbuosimes prie ju, tai ir
  visas darbas

 • welvyra 2017 sausio mėn. 17 d. 22:01:41

  Na tikrai , tie du komentatoriai , kaip Jakilaitis ir Makaraityte , tiesiog
  patys kalba patys su savimi , jus nelaikykit zmoniu durnais juk viskas
  aisku kaip cia yra tai yra uzsakymai cia ne tik mano , bet daugelio zmoniu
  nuomone, patys matote nuomoniu skiltyse , juk pas mus kaip jau rasiau , kol
  bus Konservatoriu partija seime tol ramybes nebus jokiai partijai ,
  esancioje pozicijoje, na taip juokinga , kad net pradeda zurnaliugos listi
  po sijono moterims , jei taip ir butu, tai kodel vienas is konservatoriu ,
  kur neseniai apsizenijo su perpus jauneasne moterimi , kodel jo taip
  nesijoja, jis berodsa uzima kazkokia svarbias pareigas, tai viskas aisku ,
  kad norima valstiecius suzluygdyti , kad liktu vietos konservatoriams ,
  nesitikekit nebalsuosim uz konservus,baisus ju pylima zibalo, kad tiuk
  valstybeje nebutu ramu

 • s 2017 sausio mėn. 12 d. 15:38:28

  tai kur čia blogai konservatoriai? kažkoks kliedesys. o kur paties vežti
  ir neatvežti Lansbergio KGB dokumentai?Kur padėjai? Gal suvalgei?

 • Safyras 2017 sausio mėn. 12 d. 08:02:54

  Jau tie politikai, tai visaip bando savo darbo rezultatus išreklamuoti, o
  broką- kūrybingai paslėpti. Kodėl taip prieš rinkimus yra
  pamaloninamos partijos verslininkų, todėl kad betvarkė tęstusi
  amžinai... Nei vienas, net geriausias specialistas negali nusimanyti
  visose srityse. Bet kam yra ištaškomi pinigai, jei perkame paslaugas, bet
  nepatikrinamas jų veikimas, juk pinigus uždirba ne vieni verslininkai su
  politikais. Be kiekvieno žmogaus indėlio visi būtų nieko verti, bet
  sugeba atsilaužti didžiausią pyrago gabalą, nors prie jo padarymo ar
  kepimo mažiausiai prisideda... Jei mokyklose ar universitetuose leistų
  dirbti mokytojams be jokių grafikų, poilsio doenų ir apskaitos, tai
  kokie būtų rezultatai? O verslo viršūnėlės su politikais gali kada
  nori dirbti, kada nori atostogauti arba staigiai susirgti, kai tik uodegą
  kas nors bando prispausti...Emigruoja žmonės ne nuotykių ieškodami, bet
  išvažiuoja mokytis, dirbti ir gimdyti vaikus svetimoje šalyje. O kas
  kaltas?

 • Respublikai 2017 sausio mėn. 12 d. 06:42:22

  Baikit reklamuot tą padarą Jakilaitį. Jo laidų ir taip niekas
  nežiūri. Tegu jis kalbasi nors pats su savimi

 • sandrana 2017 sausio mėn. 12 d. 06:31:47

  Jums reikia pinigų skolinimo tarp individų susidoroti su finansiniais
  sunkumais, kad pagaliau išeiti iš aklavietės, kuri sukėlė bankai, iki
  jūsų kredito paraiškų bylų atmetimo? Miss sandrana įmonė gali
  padaryti paskolą suma, kurią reikia ir su sąlygomis, kad padarys jūsų
  gyvenimą lengviau. Taigi, susisiekite su manimi daugiau sužinoti apie
  mūsų labai palankiomis sąlygomis.
  Mes siūlome € 10.000 5.000.000 € už kurios grąžinimo terminas yra 5
  metus 25 metų, esant 2% per metus greičiu. Jūs galite susisiekti su
  manimi:
  sandrana_credito@hotmail.com

 • visiems 2017 sausio mėn. 12 d. 02:38:00

  Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:
  plus.google.com/104930148289526971655/posts

 • Ačiū už straipsnį. 2017 sausio mėn. 11 d. 21:29:56

  Kaip Edmundas savo noru krenta į tą konservatorišką mėšlo liūną
  ---nesuprantu.Gal nepykim ant Baukutės,ji tikriausia visiems norėjo
  parodyt iš kur dvokas eina.kas mus į tą mėšlo krūvą kiša.Kiekvienas
  šaržuoja taip kaip supranta.Ir reaguoja tiek ,kiek jį patį liečia.

 • NUOMONĖ 2017 sausio mėn. 11 d. 21:06:40

  Savas pristatinėja savus, Lietuvoje jau tapo vieša paslaptis.

 • Gali buti 2017 sausio mėn. 11 d. 19:40:34

  Juodi vandenys.snoro bankas,atomine ir dar bala zino kas.o jeigu juos
  pajudins?

 • Gali buti 2017 sausio mėn. 11 d. 19:39:00

  Juodi vandenys.snoro bankas,atomine ir dar bala zino kas.o jeigu juos
  pajudins?

 • ??? 2017 sausio mėn. 11 d. 18:32:13

  koks cia senis vis peza ??

 • seniui 2017 sausio mėn. 11 d. 18:28:57

  Nemeluokite, tamsta. taip nėra. Mano dvi pažįstamos pensininkės,
  gaunančios nevienodas pensijas padidėjimą pajuto beveik tokį patį -
  apie 15-16 eurų. Viena teta, gaunanti 225 eurus, dabar gavo 240, Vadinasi
  irgi 15 eurų. Reiškia tikrai ne 5 eurus, nefantazuokite ir neputokite.

 • senis 2017 sausio mėn. 11 d. 16:23:15

  pagrindinis pasaulio ivikis Lietuvoje, tai zaliuju akiplesiska melagyste.
  Ejo i rinkimus su sukiu, mazinsim socialine atskirti, laimejo. Laimejo, ir
  uzmirso, ka zadejo. Iskarto zenkliai padidino atskirti. Jie zadejo pensijas
  didinti 40 euru, laimeje duoda 20 euru. Bet duoda labai gudriai. Tie kurie
  gauna maziausias pensijas, baus kokius 5 eurus prieda, tie kurie gauna po
  kelias kosmines pensijas, gaus po kokius 100 euru prie kiekvienos. Placiai
  atmerkes savo kiaules akis Kukuraitis aiskina, vsio zakonno. Apsimeta
  kiauliadurniu, atseit nesupranta, kad visi pensininkaiiseje i pensija
  nustoja moketi Sodrai mokescius. Todel, ateiciai, visi lygus. Tie, kurie
  sodrai sumokejo daugiai, turi didesni staza, jau gauna didesne pensija.
  Didinant visiems po 20 euru atskirtis butu likusi ta pati. Didinant
  iskreiptai, atskirtis zenkliai dideja. Tai tik rodo, kad rikimuose i seima
  dalyvauja tik LKP. Viltis, durniu motina.

 • MIRKA 2017 sausio mėn. 11 d. 16:21:36

  "Man pro šalį dunda traukinys Šilutė-Priekulė. Suskaičiuoju, sėdi
  kokie septyni žmonės, nors gali važiuoti septyni šimtai. Ką su tokiu
  pirkiniu daryti?"
  Gal parduoti po puse kainos bilietus ir važiuoti pilnu traukiniu, o ne 7
  už visą kainą?

 • senis 2017 sausio mėn. 11 d. 16:01:51

  sitie visi skandaliukai organizuojami tik tam, kad šunauja nenuobodziautu.
  Realybeje visi priestaravimai valstybeje isnyko, kai Lansbergis prastume
  Konstitucijai priestaraujanti istatyma. Jau 26 metus, Lietuvos Komunistu
  Partija, konspiraciniais sumetimais susiskirsciusi i konservastu,
  lyberastu, ir socdemu frakcijas, turi puse seimo nariu isrinktu pagal
  vieningos LKP sarasus. Atrodo renkame skirtingas partijas, bet seime tie
  patys. Kaip sako:jaunieji barasi, sirdis dziaugiasi. LKP galutinai nugalejo
  Tauta ir susikure sau Komunizma. Tauta privalo labai gerai dirbti, kad LKP
  labai getai gyventu.

 • gana 2017 sausio mėn. 11 d. 14:49:48

  žmonės senai supranta,kad valdžiažmogiai didžiausia pažanga laiko
  XIX a.tinkamas taisykles. Kad ir " pelnas privalo būti privatizuotas,o
  nuostoliai- nacionalizuoti" ,etc. Tokiais kanonais remiantis 26 m.valdžią
  po Vakarų inicijuotos "nepriklausomybės" užgrobusios grupuotės griauna
  Lietuvą.Tai privalom stabdyt.

 • >Na manau 2017 sausio mėn. 11 d. 14:24:03

  Geras komentaras ir pritariu. Visada skaitau šio autoriaus straipsnius.
  Ši kartą nesupratau esmės...Vienintelis aiškus dalykas -
  konservatorių su Jakilaičiu susireikšminimas, kaip ir ponios
  Austėjos.

 • dzūkelis 2017 sausio mėn. 11 d. 14:04:57

  ko Čepas taip gina Dailydką,gal ir jį netyčia paremė,teisėsaugai
  darbų neati dirvonai

 • Norėjau Čepą paskaityt,t 2017 sausio mėn. 11 d. 13:06:04

  bet Jakilaičio roža vemt pavarė...Vos ne haiku,ania?

 • jonas 2017 sausio mėn. 11 d. 12:59:47

  Atydžiai stebiu vieno Lietuvos žurnalisto profesinę raidą.Šios raidos
  ypatybės būdingos visiems mūsų žurnalistams.Jakelaitis, karjeros
  pradžioje,pasirodė gan protingas,savo darbą išmanantis specialistas.K
  uo toliau,tuo didesnė žurnalistinė degradacija,pataikavimas
  valdžiai.Tas pasitikėjimas balse,arogancija,vienos nuomonės kišimas
  visiems-kartais nesinori nei klausytis,nei matyti.Atrodo,kad su prezidento
  rinkimais pas mus,pasibaigs ir ivairių mumijų laikai,nerekalingi taps ir
  tokio plauko žurnalistai

 • Čepas gerai sako, 2017 sausio mėn. 11 d. 12:50:09

  ale ar verta tai būbnyt tai veršiams ir avinų bandai?Gerai sako ir
  vienas komentatorius,kad tauta,nesugebanti pastovėt už savo
  interesą,bijanti tatai išreikšt protesto ar streiko pavidalu,neverta
  pagarbos ar pagailos.Teneria tiems bukagalviams kailį pėvėemais,baudomis
  ir kitomis įmanomomis sankcijomis.Tikra tiesa,kad glušą ir bažnyčioj
  muša...

 • skaičiau 2017 sausio mėn. 11 d. 11:52:03

  Straipsnį sarmatuose apie nuslepta nuo mūsų referendumą,ten šalis
  tvarkosi visi kaip sako jų konstituciją prie stalo yra lygus.visi žemės
  turtai ir pati žemė priklauso islandų tautai.vengrijoj orbanas
  uzdarineja visas nevyriausybines org.,nes jos kišasi į valstybės
  valdymą.kas paneigė kad pas mus tas nevyksta.jav valstybės.sekretorius
  sp.-2012 m.pareiske- skyreme 9 mln.rusu nevyriausybinėms org.,kad
  skaidresni būtų rinkimai?Ir demokratiskesni tipo kaip JAV.

 • aneta 2017 sausio mėn. 11 d. 11:28:47

  Prašau negadinkite savo laikraščio jakilaičio nuotraukomis. Toks
  nemielas veidas...

 • Valstybe, 2017 sausio mėn. 11 d. 10:55:30

  kurios tauta nesugeba protestuoti ir streikuoti - pasmerkta buti
  isprievartauta ir nuzudyta savo verslo ir valdzios!

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • GAISRINGUMAS: šiuo metu dėl kritulių stokos miškuose labai sausa, o dėl šiltėjančių ir vėjuotų orų miškų gaisringumo rodiklis kasdien didėja vis sparčiau; Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, savaitgalį vyraus antros ir trečios, o vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose, ketvirtos, kai kur penktos klasės miškų gaisringumas.
 • NBA: Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos Rytų konferencijos finalo šeštosiose rungtynėse penktadienį „Cleveland Cavaliers“ komanda namuose 109:99 įveikė „Boston Celtics“ ekipą ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 3-3.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
DARBAS ADMIN

Ką manote apie miestuose kertamus medžius?

balsuoti rezultatai

Kur šiais metais atostogausite?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

  +10   +11 C

   +12  +14 C

 

   +12  +13 C

  +24   +25 C

   +25  +26 C

 

   +25   +27 C

     6-12 m/s

    4-9 m/s

 

     4-8 m/s

 

USD - 1.1675 PLN - 4.3090
RUB - 72.4935 CHF - 1.1593
GBP - 0.8754 NOK - 9.4888
reklama
Ukis 2018