respublika.lt

2017 gruodžio 17, sekmadienis

Kokia alga Lietuvoje būtų padori?nuotraukos (24)

2014 lapkričio mėn. 08 d. 13:21:02
Justina KABAKAITĖ, zinios@vakarozinios.lt

Vakar „Vakaro žinios“ rašė apie tai, kad Lietuvoje valdiškų institucijų vadovų atlyginimai siekia keliasdešimttūkstantinius atlyginimus. Sąžininga ar ne kas mėnesį gauti po 50 tūkst. iš mokesčių mokėtojų kišenės, spręsti ne mums, tačiau mes nusprendėme pasidomėti, kaip atrodo Lietuvos žmonėms, koks tas orus lietuvio atlyginimas turi būti ir kiek siekia svajonių alga.

 


Marija BUNKAITĖ, asmeninių finansų trenerė:


Žinoma, kiek tas orus atlyginimas yra ir kiek kam užtenka, kad žmogus jaustųsi įvertintas, priklauso ir nuo situacijos. Orus ir turėtų reikšti, kad atlyginimo užtenka ne tik pravalgyti, bet dar ir papildomiems poreikiams patenkinti ir ateičiai atsidėti.

Galvodama apie Vilniuje gyvenantį vieną žmogų nuomojamame bute, manau, jis galėtų drąsiai pragyventi oriai už 2000 litų. Tiek užtektų pavalgyti, turėti kur miegoti, papramogauti, žiemą batus nusipirkti, atostogauti ir apie ateitį dar pagalvoti. Šeimoje jau norisi, kad žmonės uždirbtų nors po 1500 litų, jei auginami du vaikai. Greičiausiai tokie žmonės vis tiek moka paskolą, jiems reikia rūpintis didesniu butu, nemažai kainuoja ir pramogos. Nereikia pamiršti, kad regionuose orus atlyginimas sieks mažiau, nes čia orumą skatinančių vilionių mažiau. Ne tiek daug prekybos centrų ir brangių pramogų, kurių žmogus neįpirkdamas ir nesijaus oriai.

Tiesa, nereikia manyti, kad jeigu uždirbsi daugiau, tai daugiau ir sutaupysi, taip nėra, visuomet atsiranda skylių, kurias norėtųsi užkišti. Matau pavyzdžių ir kai šeimos turėdamos 15 tūkst. per mėnesį biudžetą nesijaučia itin turtingos, nes jiems žodis „oriai“ reiškia dvi prabangias mašinas, didžiulį butą miesto centre ir atostogas tolimiausiuose kraštuose.

Svajonių atlyginimas priklauso nuo žmogaus svajonių. Teko kalbėti su vaikų namų auklėtiniais, kuriems 1500 yra svajonių atlyginimas, o 2000 ir daugiau iš viso sunkiai suvokiami skaičiai. Versle dirbantis žmogus jau svajoja apie 10 000 ir daugiau. Daug priklauso nuo paties darbo ir auklėjimo. Visi suprantame, kad valytojai nereikėtų svajoti apie 5000 atlyginimą, o teko skaityti, kad kažkokio banko valdytojo atlyginimas siekia ir visus 100 000 litų.

KOTRYNA, ekonomistė:


Nelygu kas yra orus atlyginimas. Jei tai tokia suma, kurios užtektų ne tik pavalgyti, bet ir papramogauti, tai turėtų būti apie 5000 litų. Netaupant maistui ir nuomai reikia 2000 litų per mėnesį, o papildomai pramogoms reikia dar šiek tiek. Mes dar tiek negauname, nes neseniai pabaigėme mokslus. Manau, tokį atlyginimą turėtų gauti žmogus, pagal specialybę dirbantis 3-4 metus. Žinoma, vargu ar taip Lietuvoje vyksta, bet norėtųsi, kad taip būtų. Aš pati neturiu svajonių atlyginimo, jis turbūt nuo kiekvieno žmogaus svajonių priklauso ir nuo to, kiek dabar žmogus gauna. Jei vienam 35 tūkst. reiškia svajonių atlyginimą, tam, kuris tiek gauna, svajonių atlyginimas atrodo visai kitaip.

VLADIMIRAS, farmacininkas:


Man orus atlyginimas yra 5000 litų. Bet iki jo dar reikia pasistengti. Bet baisu, kad tokio atlyginimo Lietuvoje galima iš viso negauti. Jei manytume, kad svajonėms ribų nėra, sakyčiau, kad mano svajonių atlyginimas būtų 35 tūkst. Bet Lietuvoje tokios svajonės, atrodo, neišsipildo. Žinoma, tikiu, kad yra tiek gaunančių.

Dainius DIKŠAITIS, buvęs Lietuvos studentų sąjungos pirmininkas:

Žinoma, orus atlyginimas priklauso nuo to žmogaus gyvenamosios vietos ir jo poreikių. Orumas taip pat skiriasi pagal kiekvieno žmogaus suvokimą. Vienam žmogui orus gyvenimas - tai vieno kambario butas su vaizdu į mišką, o kitam tai ežero pakrantė ir didelis namas su pirtimi. Tačiau manau, kad orus atlyginimas Lietuvoje turėtų siekti nuo 2500 iki 3500 litų. Nes kai kur pirkinių krepšelis yra brangesnis, taip pat ir paslaugos brangesnės, o kituose regionuose palankesnės kainos, tad ir atlyginimo reikia mažiau. Tai suma, kurios, mano manymu, turėtų užtekti gyvenant vienam žmogui, o jei tai yra šeimos galva ar vieniša mama, žinoma, ir suma turėtų būti didesnė, nes kyla atsakomybė ir keičiasi išlaidos.

Svajonių atlyginimą apibrėžti gerokai sunkiau. Manau, kad pagrindinis svajonių atlyginimo kriterijus turėtų būti toks, kad ta suma pinigų turi padėti žmogui dvasiškai tobulėti ir patenkinti savo svajonių, tobulėjimo poreikius. Tai gali būti studijos, keliavimas, domėjimasis išskirtinėmis tradicijomis. Galbūt Lietuvoje tai būtų suma tarp 5000-10 000 litų.

OLEGAS, muzikantas:

Sutikčiau su tokia suma, man 3000 atrodo normalus atlyginimas. Šiuo metu galiu pasakyti, kad galiu oriai gyventi už uždirbamus pinigus. Jei kalbėtume apie svajonių atlyginimą, tai reikia priminti, kad svajonėms juk ribų nėra. Tiesą sakant, gal pas mus nėra tokio atlyginimo, apie kurį svajoju. Bet jei reikėtų įvardyti sumą, manyčiau, kad man užtektų 10 tūkst. litų, tai netgi yra daugiau, nei užtenka. Galima laisvai gyventi, nesijaudinti dėl nekilnojamojo turto kainų.

JAKATERINA, laikrodžių meistrė:


Na, jeigu litais, tai turbūt orus atlyginimas galėtų būti maždaug 3000 litų į rankas. Be maisto ir būsto išlaikymo, šių pinigų dar užtektų ir pakeliauti. Jeigu žmogus gyvena šeimoje, tuomet kiekvienam reikėtų uždirbti po 3000 litų. Žinoma, šiek tiek daugiau reikėtų uždirbti ir tuo atveju, jeigu butas ne nuosavas, o nuomojamas. Dabartinė mano situacija artima tokiam oriam atlyginimui, o mano svajonių atlyginimas turėtų būti toks, kad užtektų mano poreikiams. Žinoma, moteriai visuomet reikia šiek tiek visko daugiau nei vyrui. Bent po 10 tūkst. šeimoje, man atrodo, užtektų. Nors Lietuvoje, man atrodo, mažai kas tokius atlyginimus gauna, gal todėl ir svajonių.

Boguslavas GRUŽEVSKIS, Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius:

Pirmiausia reikia paminėti, kad vieno ir visiškai objektyvaus atsakymo į klausimą, koks tas atlyginimas yra orus, gal ir nėra. Tačiau atsakymas dažniausiai susideda iš dviejų nuolat kintančių dalių: tos materialiosios pusės ir emocinės, savo emocinių poreikių patenkinimo. Taigi darbo užmokesčio kategorija yra pastangos ir darbo užmokesčio atitikimas.

Jeigu kalbame apie orų apmokėjimą, suma turėtų maksimaliai tenkinti žmogaus poreikius. Kiekvieno žmogaus poreikiai yra skirtingi. Tačiau labai svarbu ir motyvacija, žmonės turi būti orūs savo įmonei ir stengtis, kad įmonė iš darbuotojo gautų naudą. Nes sėkmė įmonėje reiškia ir sėkmę darbuotojo kišenėje.

Kalbant apie pačią sumą, reikia paminėti realų minimalų gyvenimo lygį. Šiandien jis nėra teisingai skaičiuojamas, bet jis priklauso nuo vartojimo krepšelio, į kurį mes sudėsime būtiniausius poreikius. Šiandien Lietuvoje vienam asmeniui minimaliems poreikiams patenkinti reikia turėti apie 920 litų. Orus atlyginimas yra tas, kuris nesukelia įtampos su minimaliu poreikių patenkinimu. Tad jis turėtų būti apie 2 kartus didesnis nei realus minimalus gyvenimo lygis. Tad šiandien gauti apie 1500-1800 litų į rankas gali būti minimali to oraus atlyginimo suma. Žinoma, galima būtų skaičiuoti ir tris kartus didesnį orų atlyginimą už minimalius poreikius, tuomet žmogus galėtų gyventi oriai ir nesijaudinti, kad laikinas darbo netekimas ar kitos kliūtys jam sugriautų planus ir priverstų jausti nuolatinę įtampą.

Neseniai atliktas tyrimas rodo, kad žmonės dar kitaip vertina šį skaičių. Tyrime buvo apklausti skurdžiai gyvenantys žmonės, kurie nurodo, kad jų poreikiams visiškai patenkinti gali užtekti 1200 ar net 1100 litų. Tai arba jie labai sąžiningi sau, arba žino, kad daugiau tikėtis neverta.

Jeigu kalbėtume apie lietuvio svajonių atlyginimą, daug priklauso nuo žmogaus svajonių. Bet jeigu apibrėžtume, tai galėtų būti nuo 5 tūkst. (60 tūkst. per metus). Tai nedidelė suma ir visai laisvai tai nepagyvensi, bet tai jau normali suma. Žinoma, jei kalbėtume apie trumpalaikį kontraktą, kai žmogus žino, kad pajamas gaus tik metus ar kelerius, tuomet tai turėtų būti nuo 9 tūkst. per mėnesį (100 tūkst. per metus). Tuomet jau užtektų ir namą nusipirkti, ir oriai gyventi, pakeliauti, turėti padorų automobilį.

Romas LAZUTKA, ekonomistas:

Žinoma, labai sunku pasakyti, koks tas atlyginimas turėtų būti orus. Bet noriu pasakyti, kad, lyginant su kitomis šalimis, Lietuva išsiskiria procentu, kuris nuo sukurto produkto tenka darbo užmokesčiui. Pas mus ši dalis yra viena mažiausių Europoje. Tai reiškia, kad kažkas pasiima daugiau, o turbūt tai yra tas, kas samdo tuos darbuotojus.

Be to, yra didelis nedarbas. O kai yra didelis nedarbas, tai kam mokėti daug, jei gali mokėti mažai. Vis tiek žmogus neturi kur dėtis ir eis dirbti už mažesnį atlyginimą. Be to, yra ir kita dalis - žmonių neorganizuotumas. Lietuvoje niekas nesugeba suorganizuoti streiko, o tada darbdavys nė negalvoja apie tai, kad būtų galima mokėti ir daugiau. Todėl Lietuvoje dar galioja posakis: „Nelinkėčiau tau gyventi iš atlyginimo.“

Šiandien pakanka su Lietuva sugretinti Lenkiją ar Estiją, kur atlyginimai yra didesni apie 40 proc. (mūsų pinigais Lenkijoje atlyginimas siekia 3128 litus, o Estijoje - 2710 litų - aut. past.). Tai kodėl Lietuvoje tokie negalėtų būti, kad galėtume oriau gyventi?

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook Pasidalink: Frype
Straipsnio komentarai
 
  Skaityti komentarus (24)

 • Va 2017 kovo mėn. 26 d. 10:19:41


  Romas LAZUTKA, ekonomistas:
  Žinoma, labai sunku pasakyti, koks tas atlyginimas turėtų būti orus.
  Bet noriu pasakyti, kad, lyginant su kitomis šalimis, Lietuva išsiskiria
  procentu, kuris nuo sukurto produkto tenka darbo užmokesčiui. Pas mus ši
  dalis yra viena mažiausių Europoje. Tai reiškia, kad kažkas pasiima
  daugiau, o turbūt tai yra tas, kas samdo tuos darbuotojus.
  Tuo viskas ir pasakyta.Iš buržujų tuos procentus galima atimti tik
  prievarta.Istorija tai įrodė.

 • Rimas 2014 lapkričio mėn. 19 d. 16:00:33

  Pirmiausia Butkeviciu reikia isvyti is vyriausybes,Vilniuje sumazinti apie
  50% nereikalingu veltedziu istaigose,sumazinti seima ik 71 nario,palikti
  tik mastancius ir dirbancius Lietuvai.Is esmes pertvarkyti teisetvarka
  panaikinti mafijozini konstitucini teisma.Tai tik pradzia ,kad jaustumeis
  oriai.

 • onaiskaimo 2014 lapkričio mėn. 14 d. 17:05:50

  žmonių neorganizuotumas- pagrindinė bėda. Antra bėda - veprotiškas
  naivumas ir tikėjimas žiniasklaida, o ji yra turtingųjų rankose..
  Visi svaigsta apie tūkstančius, tačiau daugiavaikė šeima PRIVALO
  pragyventi iš 300lt vienam asmeniui pajamų..Baisu laukti euro, juk
  kainos kyla..

 • Justas 2014 lapkričio mėn. 12 d. 20:31:06

  gal kas paaiškintų, kaip V.Landsbergio sūnus įsigijo būstą
  Nemenčinės kryptimi iš užsienio aukų sąjūdžiui, kurios buvo
  perduotos jo tėveliui, laukiame tęsinio,kaip Kubiliaus sūnus pradėjo
  verslą babytės patalpose Bokšto g,,kurias ji lygtai formino kaip
  mergaičių katalikių draugiją, kaip Vitkus įsigijo sklypą klinikai
  Valakampių brangiausioje zonoje, konservatorių NT plėtra - kaip iš
  plėšikų nuotykių

 • Ispanija 2014 lapkričio mėn. 10 d. 00:49:31

  Keičiau tepalus ir filtrus automobiliams užsienyje. Darbas be dokumentų,
  7,5 euro val., šeštadienį darbas iki pietų, alga kas savaitę. Maistas
  parduotuvėse pigiau negu Lietuvoj.

 • ša 2014 lapkričio mėn. 09 d. 07:49:21

  tai kurkite daugiau tokių darbo vietų ir didinkite socialinius fondus nes
  pensininkams irgi reikia gyventi ne už 6-8 šimtus.Aš norėdama būti
  oresnė įsigijau kompiuterį,televizorių ir dar laidinį telefoną tai
  už juos moku vos ne trečdalį pensijos.Todel ir kenčia kitos gyvenimo
  sritys pav. geresnis maistas ir t.t.Taigi ir svarstau ar dar galiu laikytis
  to orumo ar jau gana.Gal geriau bus būti afrikiete kai nieko nereikia.Tai
  valdžia veda prie to kelio.Jau nebe gėda vadinti save ubagu kadangi taip
  yra.Kaip reikia buto remonto o negaliu.Tai tiek naujienų iš lietuviškų
  ubagų gyvenimo.

 • xxx 2014 lapkričio mėn. 08 d. 22:57:45

  ko skundžiatės kad blogai, negi iš tikrųjų valdžiažmogiai tyčiojasi
  iš jūsų? Negali būti, juk Lietuvoj viskas gerai, valdžia viską žino
  geriau nei jūs. Juk todėl, kad viskas gerai, tai ir nėjot balsuot per
  birželio 29-osios referendumą. Juk todėl ir prezidentas tas pats antrą
  kadenciją viešpatauja.

 • kam vargintis 2014 lapkričio mėn. 08 d. 20:34:32

  Atsakyma zino Masiulis uz 5 gabalus dirba vagys ir debilai ,jei neesi tarp
  ju tai reiktu bent 20 gabalu

 • ttt 2014 lapkričio mėn. 08 d. 20:29:00

  mane labai liudina valdzios reklama apie lito roju ,kur sakoma sukureme
  lietuva ( o reiktu sakyti kad tai padare pensininkai),o prie euro bus dar
  geriau (o reiktu sakyti kad eura ivede pensininkai uz kubiliaus nusavintas
  pensijas ,beje jau dalis ju pasimere nesulauke nei nusavintu pensiju, nei
  euro, nors uztai brangiai sumokejo savo vaistu kaina).

 • derievnia 2014 lapkričio mėn. 08 d. 19:59:49

  AS uzsienyje uzdirbu nuo 8000 iki 8,5 tkst lt.,nelygu koks menuo,darbas ne
  kvalifikuotas,o benzinas ir maisto produktai kainuoja kiek ir lietuvoj.Ir
  praginenu,negaliu skustis,juolab,kad mano ir zmonos atlyginimai vienodi.

 • alga 2014 lapkričio mėn. 08 d. 19:54:35

  rinka, mano mielas, rinka. Pasiūla ir paklausa diktuoja savo. be to,
  nereikia pamiršti, kad kiekviena mokslo įstaiga nusistato savas algas.
  Kitas dalykas, manau, sakau, kad manau, nes tikrai nesu ekspertas, o prieš
  tai pasidalinau tik savo nuomone, jei žmogaus - mokslų daktaro netenkina
  alga provincijoje - jis gali bandyti laimę didmiesčiuose. Tačiau čia
  atsiranda bėda, jei esi jau sukūręs šeimą, įgijęs nuosavą
  gyvenamąjį plotą, pagaliau važinėti į didmiestį - papraščiausiai
  gali neapsimokėti. lengva išvadinti samprotaujantį žmogų durneliu,
  tačiau čia tik nuomonė, nereikia pykti

 • algai 2014 lapkričio mėn. 08 d. 19:28:54

  Durneli,kodėl Vilniuje už tą patį darbą mokama keturis kartus daugiau,
  nei provincijoje net mokslų daktarams. O gal mokslų daktaras provincijoje
  turi neišsiskirti iš konteinerinių tarpo?

 • Dikšaiti 2014 lapkričio mėn. 08 d. 19:19:21

  Prekės Maximoe Vilniuje ir Maximoje Mažeikiuose kainuoja tiek pat,
  mokamas tualetas tiek Vilniuje tiek Kaune-litas.Nebent prostitučių
  paslaugų kainos skiriasi,Vilniuje didesnė pasiūla ir pasirinkimas. O kad
  turėtum nors kiek supratimo,gal ir galėtum gyventi oriai. Dabar esi
  dundukas(baigęs mokslus)

 • nu jo 2014 lapkričio mėn. 08 d. 19:10:20

  cia labia geru komentaru,o kieciausias kas bus jai nekvalifikuotam mokes
  tukstanciu ,nes tam vergui be aukstuju tik art is peties ,o jau
  kvalifikuoti tavo sukurta pridetine verte zinos tuos tukstancius padet ,is
  kur toks pazeminimas tu vargo biciu issukinetais sanariais nuo darbo
  ,sutinusiom rankom ,tai valstybe sutupdytu I vagonus ir pirmyn ,nes cia tik
  isrinktiesiems toj sventoj zemej gyvent,o dabar dar pasakysiu kaip nyksta
  musu lietuvele ,eini sestadieni miesto bulvaru sestadieni ir matai miestas
  tuscias ,tai kas bus dar po keleto metu ,kur sitas miestas uzima pagal
  gyventojus ketvirta vieta,

 • Žmonėmis apiforminti net degrdai miliai... 2014 lapkričio mėn. 08 d. 19:03:43

  Juk ir "miliai" algų nori, nori ir gydytis dykai, ir botokso snukin
  susileist, ir silikono į kaulėtas rūras irgi dykai nori. Atrakcijų
  smagesnių yra Mriečių u-te eunuchai aprengti miniakais apiforminti
  Personalo darbuotojais. Visa Europa, Amerika yra pastačiusi degradus
  visokius mišrūnus su supuvusiais proteliais į vietą. Lietuva tiek
  tolerantiška, kad per visokius išsigimusius "m.lius", "miliuvien.s" su
  mordomis privarytomis botokso ir nuo strumų patologijų pavirtusiomis
  eunuchais klasifikuoja atitinkamai, o LR juos dar juk ir išlaiko
  valstybė, jūs ką? Akli, toleruojate degradų visokių išsigimėlių
  veisimą kaip tų visų srutų spalvos akių Aidų, išsigimėlių
  Vismantų dauginimą? Juk tai degradai, išsigimėliai, atsiradę pasauly
  po eilinių narkomanų epileptikų ir patologinių išsigimėlių Dalių
  viskokių idiočių orgijų pigiose pakrūmių srutynuose su švirkštais
  naguose ir prievartaujant neišsivysčiusius mažiukus narkomaniukus
  miliukus N. Vilnioj Kaina degradų veisimo oho. Mokės kas? Petras?

 • senis 2014 lapkričio mėn. 08 d. 18:05:32

  gal jau pries 10 metu ES buvo paskaiciuota, kad zmogus zmogumi pradeda
  jaustis gaudamas 1 000 euru. Pridekim infliacija bus 1,5 ooo euru. Gaunant
  toki atlyginima pradeda galioti sengeno zona, jau galima valgyti
  nekenksmingus maisto produktus, atostogauti ne pas uosviene, ravint darza.
  Dabar Ketvirto Reicho pavergtoje Lietuvos teritorijoje, idiegta baudziavine
  santvarka, kuri smarkiai krypsta i vergovine. Gaunant 1 000 lt. zmogus
  jauciasi vergas, segenas jam baigiasi ties artimiausia parduotuve,
  medicinos neiperka, ruko kontrabanda, valgo desra is skuduru, pavirtu
  palmiu aliejuje. Kad situacija negeretu, akylai saugo gosdepo paskirta
  Lietuvos direktore, jai uoliai talkina ponas vardu kubilius pavarde
  butkevicius. Visa tai daroma, kad darbingi zmones vaziuotu i senasias ES
  salis, kitaip Ketvirta Reicha, kelti ju gerove. Manau, kad direktore gauna
  po koki eura uz kiekviena isvykstanti darbinga lietuvi.

 • VytautasR 2014 lapkričio mėn. 08 d. 16:59:43

  Daugiausia prikluso nuo skaičiuotojo.Kiek skaičiuotojas ,gaunantis 35 000
  Lt supranta apie vienišiaus gyvenimą gaunančio 790 LT pajamų ir jo
  poreikius?

 • Aklad 2014 lapkričio mėn. 08 d. 16:51:34

  Tai kiek dar kvailiai bukai svajosite, koks turetu buti orus
  atlyginimas?del ko cia tos tuscios kalbeles?Pasiguodziat pasvajojat...net
  pradeda atrodyti ,kad jau sekanti menesi bus orus atlyginimas.Ypac piktina
  kai ta tema pasireiskia nutukelis ir valdziai parsidaves profsajuzo
  veikejas, arba marazmatikas=Razma.

 • jei BVP apie 30 mljr. Lt, 2014 lapkričio mėn. 08 d. 16:14:55

  Pas "LR piliečius" asmeninių lėšų yra virš 50 mljrd. Lt. Suvokiat,
  kuo tai kvepia? O kur dar maždaug 1-2 proc. LR piliečių sukauptas
  nekilnojamasis turtelis už, patys suprantate, kiek milijardų. O ES
  lėšos statyboms ir kietiems remontams sėkmingai nugulė į Rektorių,
  mokyklų direktorių, ligoninių vadovų, politikų, stambesnių klerkų
  nuosavus namukus po 1000 kv m ploto ir žemės nuosavybėmis savo vaikam,
  anūkam už kokius 1-2 tūkst. ha - o kur dar užsieniuose lėbaujantys
  akademikų, politikų, partiečių vaikučiai, anūkės, guodėjos ir
  numelžėjos.Juk pareigūnai iš mums siunčiamų pinigų kapšų šalių
  nėra akli ar kvaili. Kaip britų vadai kaukia - matėt, girdėjot, todėl
  KLAUSIMAS ESMINIS NE APIE ALGAS. Turtelių nusavinimui metas atėjo,o ir
  arkliukui aišku, kad net iš algos Seime nei sau, nei narkomanėm kokiom
  Sabu.ytėm namukų ir butukų nepastatysi, neparemontuosi,o kur dar
  akademikų nuotykiai su guodėjomis-nutraukinėtojomis gyvai "burna į
  klyną", akademikai irgi moka ne iš algų savų čiulpidrom.

 • Nu 2014 lapkričio mėn. 08 d. 15:46:29

  cia,tai is meiles isvogtai Tevynei, visi pasiruose art uz aciu,net
  pencijonai....

 • manau 2014 lapkričio mėn. 08 d. 15:43:35

  Nekniskit proto visi supranta kad mma turi buti apie 2500-3000.
  Pagal tai visi ir orentuojasi. Jei valytoja tiek gaus tai sandelininkas
  gaus 4000 ir visi bus laimingi. Bet tada laisvo laiko atsiras ir visi
  balsuot prades eiti :)

 • Baltas 2014 lapkričio mėn. 08 d. 15:12:24

  Turėti svajonių ietuvoje neverta, bet vienas baisiai šlykštus ir
  visiems žinomas veikėjas yra pasakęs, kad už mažiau nei 5000lt
  Lietuvoje dirba tik debilai ir vagys.

 • Vilpišius 2014 lapkričio mėn. 08 d. 14:23:29

  Toksai "anų" laikų anekdotas:
  Ateina rusų delegacija pas SSRS vadą L. Brežnevą ir klausia:
  -Kada gi pagaliau mes gyvensime šitaip kaip gyvena Pabaltijys???
  -. . ., hm, na jūs niekada negyvensite šitaip, kaip gyvena Pabaltijys. O
  štai Pabaltijys šitaip kaip jūs gyvens jau greit . . .
  Taaai, pildosi ? ? ?

 • alga 2014 lapkričio mėn. 08 d. 14:12:00

  padori alga - nėra tikslus skaičius: alga turėtų būti tokia, kad
  žmogus galėtų oriai gyventi, o ne išgyventi. Gal mažesniame miestelyje
  pakanka ir 1500 ar 2000, tačiau didesniuose miestuose reiktų gerokai
  daugiau. Taip pat tai ir specialybės dalykas, juk nemokėsi tūkstančių
  nekvalifikuotam darbuotojui

Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
 • KELIAI: šeštadienio pavakarę rytų, pietryčių Lietuvoje ir Klaipėdos apskrityje magistraliniai keliai buvo šlapi, krašto keliai - su šlapio sniego provėžomis, o rajoniniai keliai padengti šlapio sniego sluoksniu, slidūs.
 • FINALAS: Lietuvos paplūdimio tinklininkės Urtė Andriukaitytė ir Irina Zobnina pateko į Maskvoje vykstančio Rytų Europos zoninės tinklinio asociacijos finalinio etapo pusfinalį.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
darbas

Ar reikėjo nušalinti A.Verygą?

balsuoti rezultatai

Ar pritariate donorystei?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

   -4  +1 C

   -4   0 C

 

   -1  0 C

    -1  +4 C

   -1  +3 C

 

   0 +4 C

    1-5 m/s

    1-4 m/s

 

      2-4 m/s

 

USD - 1.1806 PLN - 4.2167
RUB - 69.5043 CHF - 1.1669
GBP - 0.8825 NOK - 9.7828
reklama
Prenumerat 2018