Keisti sutapimai Vilniaus rajonenuotraukos

2018 rugsėjo mėn. 09 d. 11:58:35 Perskaitė 602

„Vakaro žinios“ jau rašė apie apgailėtiną Vilniaus rajono kelių būklę. Praėjusių metų duomenimis, iš 118 km rajono kelių asfaltuota tik 18 km. Gal dabar būklė kiek pasikeitė, tačiau tikrai ne kardinaliai. Kai kurie keliai vis dėlto buvo išasfaltuoti. Sutapimas ar ne, asfaltas buvo paklotas, nors ir ne iki įtakingų asmenų namų, bet bent netoli jų. Nors ir jiems tenka patirti nepatogumų - kelis šimtus metrų pradardėti žvyrkeliu.

 

Vietiniai gyventojai, springstantys nuo dulkių užėjus sausrai ir beviltiškai užklimpstantys važiuodami automobiliais liūčių metu, neslepia pavydo solidesniesiems. Šitiems ryti dulkes tenka neilgai. Asfaltuotas kelias veda per Juodbalių kaimą netoli Guobų gatvės. Guobų kaimo bendruomenės pirmininkės Vilmos Miliauskienės namas stovi už kelių šimtų metrų nuo asfaltuoto kelio. V.Miliauskienė „Vakaro žinioms“ patvirtino, kad dėl šio kelio asfaltavimo bendruomenė ne kartą kreipėsi su prašymais. Prašymai buvo išgirsti, nors, sakysime, Pagirių kaimo bendruomenės prašymų dėl įvairių asignavimų, taip pat ir kelių tiesimui, savivaldybė nelabai girdi. Nedrįstume tvirtinti, kiek įtakos turėjo tai, kad ponia Vilma - Vyriausybės kanceliarijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja. „Iki savo namo tikrai neprašiau asfaltuoti. Mes vieni gyvename, kas klos asfaltą“, - sakė V.Miliauskienė. Pagirtinas kuklumas.

Galima sakyti, kad pasisekė ir Vladislavui Kondratovičiui, nors jam irgi tenka pravažiuoti žvyrkeliu, bet nelabai daug. Pasak Pagirių miestelio gyventojų, netoli jo namo veda išasfaltuotas maždaug 3,5 km kelias nuo Nemėžio iki Lydos plento. Ir vėlgi - V.Kondratovičius vadovauja Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos ir politikos departamentui. Tiesa, pareigas eina laikinai. Bet juk žinome, kad nieko nėra pastovesnio už laikinumą. O anksčiau ponas Vladislavas buvo susisiekimo viceministras. „Gimiau ir augau Nemėžyje. Tas kelias buvo nutiestas gal 2012 m. Paraiška kelio tiesimui, kiek žinau, buvo jau 2006 m. Kai gavo Europos Sąjungos lėšas, nutiesė. Ten apie 5 tūkst. žmonių gyvena. Kelias reikalingas, bet pro mano namus jis neina“, - sakė V.Kondratovičius.

Sąlygine, bet ir vėlgi - daugeliui nelabai prieinama - prabanga mėgaujasi ir Audrius Skaistys, kuris, kaip ir jo tėvas, gyvena Mažuosiuose Lygainiuose. „Prie mano namo yra tik žvyrkelis“, - „Vakaro žinioms“ sakė A.Skaistys. Šventa tiesa, bet vėlgi - netoliese - asfaltuotas kelias. Būsime teisingi - gal tai ne tik, o gal ir visai ne A.Skaisčio nuopelnas. Netoli Guopstų kaime įsikūrusi Vilniaus jėzuitų gimnazijos vasaros stovyklavietė šeimoms. Gal savivaldybė parodė gerą širdį ir tiesiog pati pasirūpino sutvarkyti kelią mokinių ir jų šeimų patogumui.

Tačiau A.Skaistys irgi nepėsčias. Viešojoje erdvėje buvo pasirodžiusi informacija apie tai, kad A.Skaistys su žmona valstybinėje žemėje, esančioje prie jų ištaigingo namo, užsiveisė daržą ir net avilius pasistatė. Tačiau tuomet žurnalistams A.Skaistys pareiškė, kad tai padarė ne jis, o jo tėvas. Ir dar pridūrė, esą kas čia tokio daržas - jei prireiks, jį visai nesunku panaikinti. Gal iš tikrųjų nieko tokio: siūlome visiems, kas pageidauja turėti nuosavą daržą, užsiveisti jį kur Vilniaus pakraštyje. Kam žemė turi veltui dirvonuoti.

Ponas Audrius anksčiau buvo Vyriausybės įgaliotinis Vilniaus apskričiai. Kai prieš keletą metų baigėsi jo kadencija ir paskelbto konkurso šiai pareigybei jis nelaimėjo, A.Skaistys užsirūstino. Taip užsirūstino, jog kreipėsi į teismą, prašydamas panaikinti konkurso rezultatus. Ponui Audriui nepasisekė, teismas skundą atmetė. Bet geri darbuotojai niekada neprapuola. Šiuo metu A.Skaistys yra Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojas.

Galimas dalykas, kad visi asfaltavimai tėra sutapimai. Bet, kaip jau buvo rašyta, Vilniaus rajono savivaldybė savotiškai renkasi vietas, kur kloti asfaltą, kur ne.

"Respublikos" leidiniai", Smetonos g. 2, Vilnius, Tel. , Faks. , El. paštas info@respublika.net