respublika.lt

Kas nutiks prezidentei užvėrus durisnuotraukos (74)

2018 rugpjūčio mėn. 27 d. 11:16:11
Vladas VAICEKAUSKAS

Dalios Grybauskaitės ir Ramūno Karbauskio susikirtimai

 

Susikirtimai, kurie, regis, valstybei pavojaus nekelia - tai nueinančios prezidentės ir valdžioje liekančiojo susikirtimai.
***
Nueinančio žmogaus balsas mažai kam berūpi... Nueinančio kirčiai nebaisūs, nes jie paskutiniai.
***
Kilniam vyrui derėtų netrukdyti pirmajai šalies damai galbūt paskutinį sykį žibėti sosto spinduliuose ir iki soties atsigėrėti savimi - moteriškų silpnybių neįstengia nuslėpti ir tikros karalienės.

Apkaltos

Seime apkaltų nereikia. Tą pirmieji padarys giedoję liaupses, šildęsi jos dėmesiu, prieglauda, užtaru, parama - valstybės ir teisės istorijos bei teorijos knygose aprašyta šimtai atvejų, bei vadovams pasitraukus, atsimokėdavo... kerštu! Užtai, kad siekdami naudos, buvo priversti viešai meilikauti.
***
„Savieji gerieji“ prezidentę apkaltins per 10 prezidentavimo metų išbarsčius kone pusę milijono tautiečių. Tai bus sunki moralinė apkalta, nes ji įeis į valstybės gyvenimo metraščius.
***
Visi antrieji valstybės asmenys liks labai menkai kliudyti... Didieji išdavikai visais laikais sukinėjosi rūmuose, valdovų priimamuosiuose, giedojo šlovės oratorijas, naudojosi dėmesiu ir gėrybėmis.
***
Mūsų prezidentė meilikautojus, psalmių kūrėjus ir giedotojus mėgo - kvietėsi į rūmus, teikė valstybės ženklus, vaišino...

Slaptieji dienoraščiai

Neabejoju, kad tarp gausių pavaldinių, ypač artimų patarėjų, rasis, kurie rašė slaptus dienoraščius, fiksavo visus, iki mažiausių smulkmenų, vienišos moters-prezidentės gyvenimo faktus, detales, aprašinėjo valdovės kaprizus ir neviešus komentarus, parenkant, aptariant, skiriant, atmetant svarbių valdininkų kandidatūras, prezidentės užkulisinius meilikavimus Briuselio ir pasaulio galingiesiems - šį tą ir patys matėme, bet užkulisiai dažnai parodo kur kas daugiau...
***
Visuomenei svarbu, ar prezidentė neslėpė savo sveikatos negalių, kuriuos gydytojus mėgo, kurių šalinosi, kurių valstybių vaistus vartojo, kiek jie kainavo, kokias tarnybines ar asmenines dovanas teikė. Mažai tikėtina, kad buvo apsiribojama medaus stiklainiu...
***
O kas nenorėtų akies krašteliu žvilgtelėti į vienišos pirmosios šalies damos miegamąjį?

Slaptų dienoraščių vertė ir kaina

Spauda, portalai, televizija, radijas bet kokia kaina sieks įsigyti slaptus dienoraščius, slaptus garso įrašus (!).
***
Slaptų dienoraščių, slaptų garso įrašų publikavimas, išviešinimas žaibiškai kilstelėtų tiražus, akimirksniu išplėstų klausytojų ir žiūrovų auditorijas, gerokai sustiprintų finansus. Dienoraščių ir slaptų garso įrašų autoriai užmirštų nepriteklius iki gilios senatvės.
***
Dienoraščiai, papildyti dokumentine medžiaga, interviu su autoriais, akimoju virstų knygomis-bestseleriais.
... kovą laimėjusi leidykla apsipiltų eurų lietumi.
***
Kažkas pasistengs, kad dienoraščių ir garso įrašų vertimai anglų, prancūzų, vokiečių kalbomis atsirastų Briuselio europarlamentarų pašto dėžutėse - kaip nutiko su Rūtos Janutienės knygele „Raudonoji Dalia“.
***
Dešimtys puikiai įrištų ir išleistų knygų pasiektų ir pasaulio galingųjų rūmų menes - prezidentė meilikavimais yra išgarsėjusi ir tarptautinėse erdvėse.

Romanai ir filmai

Rasis lengvų rašytojų, scenaristų, režisierių, kurie karštomis pėdomis puls kurti vienišos, aikštingos, valdingos ir paslaptingos mažos valstybės valdovės - prezidentės - fasadinį ir užfasadinį, mažai žinomą ar visai nežinomą, paveikslą. Kūrėjams nedaug ką tektų prigalvoti:

- asmenybė žavi - juodasis karatė diržas: varginančios treniruotės, varžybos, pralaimėjimai ir pergalės džiaugsmas;

- biografija spalvinga - mokslas ir darbas Rusijoje; Lietuvoje - veikimas po aukštosios partinės mokyklos iškaba: ji matė Sąjūdžio kilimą ir kolegoms davė suprasti, kad reikia keistis, patyrė kolegų spaudimą, jog jai neverta tikėti Sąjūdžiu. Ryžtingas apsisprendimas eiti su A.Brazausko valdžia. Apie mažus karus Aukštojoje partinėje mokykloje pasakojo pati Dalia;

- vadovavimo stilius - unikalus. Prisiminkime gniuždančius būsimų valdininkų užsienio kalbų egzaminus - vargšai peliokai valdovės spąstuose, meilingi laiškeliai Liberalų sąjūdžio vadovui
E.Masiuliui ir piktdžiuga jam įkliuvus su stambiu kyšiu, paniekinantys žodžiai Ministrui pirmininkui Sauliui Skverneliui: Vyriausybė neįgali spręsti savo pačios iškeltų uždavinių;

- sultingi romano puslapiai, kinematografiškai jausmingi ir graudūs vaizdai, atskleidžiantys nesuvaldomą mažos valstybėlės vadovės pomėgį visomis progomis, kur bebūtų, skverbtis ir įsiskverbti (!) į pimąsias ES ir pasaulio galingųjų gretas istorinei nuotraukai - laimingos, patrauklios moters veidas savo pasiekė...

Netikėtas rakursas ir kontrastas: tuo pat metu jos mažytė valstybėlė Lietuva stovi Briuselio geležinkelio atsarginėje atšakoje su ištiestu delnu... Perone - vien didieji garvežiai su svarbiausiomis ES personomis.
***
Kinematografiškai žavingi prezidentės pasišokimai su mūsų miestelių moksleiviais, pribloškiantys vaizdeliai iš prezidentės kelionės su atrinktais vaikeliais pas Laplandijos Kalėdų Senelį: elnių kinkiniai, milžiniškos pusnys, kurių Lietuvoje nesutiksi, įspūdingas Senelio namelis - tokiai kelionei nesiryžo nė vienos ES valstybės prezidentas...
***
Niekam nepavyks sumenkinti ir kitų iškilių, tarptautinio masto, prezidentės įveiktų darbų - visi jie užfiksuoti ir išdėlioti prezidentūros tinklalapiuose, televizijos, radijo, spaudos reportažuose. Imk ir nemokamai naudokis.
***
Prezidentė per 10 prezidentavimo metų atkakliai siekė, ir pasiekė, ko labiausia norėjo: esame stiprūs ir saugūs tik po ištikimų draugų skėčiu, o ramiausi - jų glėbyje...

Gailės ir nudžiugs

Neverta abejoti, kad gausus būrys, ypač moteriškos lyties, tautiečių nuoširdžiai gailės nueinančios prezidentės ir maloniai nudžiugs išgirdę - jų Dalią pasikvietė pats Briuselis.
***
Nacionalinė televizija surengs iškilmingas palydas - karštas prakalbas, dėkavones sakys kolegos globalistai, europistai ir patyliukais speis tinklus patarėjų piniginėms sužvejoti: klasta gyva ir karališkųjų pietų metu...

Tačiau globalizacijos idėjų bernaičiai, panelės ir panelytės, politikos tetos ir dėdės - tai bus visai kita Dalia - ne Lietuvos, o Briuselio Dalia. Briuselio poniai prireiks kur kas aukštesnio profesinio lygio ir intelekto patarėjų. Lietuviškieji, kokių matėme Briuselio koridoriuose, gali paskleisti nepageidaujamo provincijos kvapo. Na, gal vienai moteriškaitei iš prezidentūros vietelė Briuselyje ir atsirastų.
***
Stiprios ES Sąjungos, geriau federalinės valstybės, kūrimas - sena, gerai užmaskuota D.Grybauskaitės svajonė. Tik akylas galėjo regėti, kad pastaraisiais metais prezidentės kūnas šmėžavo Lietuvoje, o visos mintys vaikščiojo Briuselio koridoriais.
***
Dešimties metų patirtis treniruojant Lietuvos valdininkus, vyriausybes ir politikus labai praverstų stiprinant suskilusius ES rūmus - ten yra ką tramdyti ir ką priglausti. Briuselis būtų aklas, kaip viščiukas, jei tokia ryžtinga moterimi nepasinaudotų.

***

Neabejoju, kad Briuselyje aukštu postu prasidės D.Grybauskaitės baigiamasis „žvaigždžių“ etapas - taip gražiai užbaigti savo misiją nuodėmingoje Žemėje mažai kam pasiseka.

***

Kokio prezidento reikia Lietuvai

ES federalinės valstybės kūrimas Lietuvoje reiškiasi agresyviai ir konkrečiais pavidalais:
- euras - virš lito;
- ES teisė - virš nacionalinės teisės;
- ES valdžia - virš nacionalinės valdžios;
- Lietuvos žemės atiduotos laisvajai ES rinkai;
- dviejų Jurgių, dviejų Brigitų suneštinė, vaikų negimdanti šeima, prilyginta Dievo sukurtai vyro ir moters, gimdančios vaikus, šeimai.

***

Vieni kitus skaudžiai talžome dėl dvigubos pilietybės... Susikūrus ES federalinei valstybei - stotelė nebetoli - Lietuvos piliečiai automatiškai taps ES piliečiais, visi gaus ES federalinės valstybės pasus. Neprireiks „kančiose gimdomų“ referendumų ir visagalių, valstybės samdytų, tautos nerinktų Konstitucinio Teismo teisėjų išaiškinimų. Palaukime, troba nedega.


Pigi darbo jėga

Klysta kalbantys ir rašantys, kad ES reikalinga pigi emigrantų darbo jėga. ES federalinės valstybės kūrimui reikalingas pigus žmogus - dėl sunkesnio euro lengvai išsižadantis tėvynės Lietuvos, greitai užmirštantis gimtą kalbą, be graužaties nulietuvinantis savo vaikus, užmirštantis taką į gimtus namus.
***
Betautei ES federacijai, lietuviukas, mėgstantis naudotis kitų sukurtu visuomeniniu gėriu - yra vertingiausia statybinė medžiaga. Iš lietuviukų, tarsi plytų, sėkmingai statomi svetimų valstybių gerovės rūmai.

Spaudimas

Briuselio spaudimas tik didės - jau šiandien mažai ką gali daryti neatsiklausęs Briuselio valdžios. Antai, dantų gydytojai nutarė paklausti Briuselio, kaip pavadinti savo kabinetus - stomatologų ar odontologų. Briuselis atsakė: o-don-to-lo-gų!
***
Spaudimo pirmieji neatlaikė britai - britiška tautiškoji savigarba paėmė viršų - jie nesutiko, kad ES valstybių tautų nerinkti Briuselio ponai vis griežčiau nurodinėtų, kaip žmonėms tvarkytis savo tėvynėje. Su triukšmu „nugriuvęs Briuselio rūmų angliškasis kampas“ susilpnino patį rūmą, ženkliai patuštino Sąjungos iždą.
***
Negana to, pasišiaušė vengrai, lenkai, čekai... Visos ES erdvės prisipildė tikro nerimo, ar „nenugrius ir antras Briuselio rūmų kampas“...

Nelaimėliai ir tranai

Karo nelaimėlius liepė priglausti pats Dievas, tačiau į ES plūstelėjo ir armada dykaduonių, sumaniusių nevaržomai pasilepinti darbščių Europos tautų sukurta visuomenine gerove. Įžūliausi, nepaisydami užtvarų, įsiskverbė ten, kur kitų sukurtas gėris dengia sočiausią stalą.
***
Juos iškrapštyti bus sunku: jie spėjo sukurti mišrias šeimas, prisikvietė pulkus nevedusių (o gal ir vedusių) giminaičių - Švedijoje, Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje. „Eurostato“ duomenimis mišrios šeimos sudaro 30-40 proc. visų santuokų. Mišrių šeimų gausėja ir Lietuvoje.

Nerimas

Bruzdesys dėl „teisėtų“ ir „neteisėtų“ pabėgėlių kaista. Pati Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo iniciatyva plačiai atvėrusi ES duris gavo stiprų niuksą rinkimų metu - ji daugiau kaip pusę metų nesugebėjo suformuoti naujos vyriausybės. Kas nutiks Vokietijai ir ES poniai A.Mekel pasitraukus, težino pats Dievas. Tai sėja nerimą dėl pačios ES likimo. „Respublikos“ politikos apžvalgininkas A.Butkevičius tvirtina, kad Europos idėja iš tikrųjų A.Merkel nerūpi - ji šoka pagal stambaus kapitalo užsakytą muziką.

Kyla globalizacijos priešprieša

Regime vis labiau besireiškiančią atgimstančių tautiškųjų valstybių savimonę, tą galima justi ir Lietuvoje. Atgimstanti, stiprėjanti tautiškoji savimonė reiškiasi kaip priešprieša globalizacijos volui - valstybės be sienų, valstybės be savų pinigų, laisvės be ribų ir be gimtų namų.
***
Tautiškoji savimonė vis atkakliau priešinasi „naujųjų laikų“ politrukų peršamai globaliai politinei-ideologinei demagogijai. Trintis tarp globalistų ir tautiškojo geno žiebia vis didesnį emocinį karštį. Tapo aišku, kad sustabarėjusi, užsicementavusi, nesikeičianti ES šį karštį pavers sunkiai suvaldoma liepsna. Šitaip suliepsnojo ir sudegė TSRS.

Akylas žmogus su virpuliu stebi, kaip visas pasaulis trūkinėja, skyla - žaizdotas nuo karo, liepsnojantis nuo žmonių sukelto karščio pamažu virsta į baisią ugnikalnių jėgą...

Atėjo metas

Tokiomis, toli gražu ne visomis įvardintomis sąlygomis, Lietuvos valstybei reikia globalizmo idėjų nepažeisto, tautiškai neišsekinto, nenugenėto, švaraus - be brutalaus verslo ir partijų įtakos - vien Lietuvos valstybei ir Tautai pasišventusio prezidento.
***
Kaip pasakė išmintingoji sostinės Vytauto Didžiojo gimnazijos istorijos mokytoja-ekspertė Jūratė Litvinaitė, kad reikalingas žmogus, kuris pagaliau ištartų: „Manoji Tauta mane įpareigoja. Aš esu atsakingas prieš savo Tautą. Kai ji paklaus, ką man pavyko nuveikti, turėsiu jai atsakyti“. Norėčiau nors keletą pamokų pabūti išmintingų, didžiu talentu apdovanotų mokytojų mokiniu.“
***
Lietuva garbingai įvykdė ir vykdo visus įsipareigojimus NATO ir ES, savo vidaus ir užsienio politiką „sušukavo“ pagal Briuselio standartus, akylai saugo žmogaus teises ir kaip andai sakė kitas išmintingas Mykolo Romerio universiteto profesorius Rimvydas Jasinevičius, atėjo valanda sutelkti geriausias Vyriausybės, Seimo, savivaldos, mokslo, meno, kultūros, švietimo, verslo, partijų ir visos Tautos pajėgas svarbiausiam tikslui - nacionalinės valstybės stiprinimo ir lengvapėdiškai išbarstytos Tautos atkūrimo darbams. Tokia idėja pakeltų visuomenę naujai Sąjūdžio bangai. Tokia idėja nekvepia perspaustu nacionalizmu, tokia idėja pajėgi uždegti širdis antram prisikėlimui.

Skaičiukų žmogus

Nacionalinės valstybės stiprinimo ir Tautos atkūrimo darbams profesionalūs skaičiukų, procentų, balansų dėliotojai bei partinių įsipareigojimų ir pažadų kūrėjai netinka.
***
Skaičiukų dėliotojai, visų lygių vidurkiai, smulkaus, vidutinio, statybų, investicijų, remonto ir eilės kitų ekonomiškai ūkiškų reikalų turi be komplikacijų pereiti vien vykdomosios valdžios ir Seimo žinion.
***
Prezidentas yra tikrasis Lietuvos valstybės ir Tautos (o ne renginių!) globėjas, guodėjas, skurstančios valstybės kūrėjas ir gynėjas. Tam reikia įgimtų, Dievo duotų savybių. Tam reikalingas mąstytojo-filosofo, kūrėjo talentas. Kol kas tarp įkyriai peršamų kandidatų tokio masto kandidato nematyti.

Valstybės laukia svarbūs pokyčiai

Visų pirma naujasis prezidentas pusiau parlamentinę, pusiau prezidentinę valstybę turėtų paversti, kaip reikalauja Konstitucija, tikros demokratijos parlamentine respublika.
***
Tai reikštų, kad šalies vadovas Lietuvai, kaip valstybei, atstovautų tik aukščiausio lygio tarptautiniuose susitikimuose.
***
Visi kiti vidaus ir vyriausybių lygio užsienio reikalai pereitų vykdomosios valdžios ir Seimo kompetencijon. Sustiprėtų Vyriausybės ir Seimo prestižas, išnyktų valdymo dviprasmybė, trintis ir intrigos. D.Grybauskaitės savavališkai uzurpuotas vykdomosios galios centras iš prezidentūros pereitų į Vyriausybės rūmus, pati prezidentūra nustotų vaidinti ekspertinės agentūros vaidmenį.
***
Jei įstatymai kliši, galima į Seimo teisininkų komandą priimti naujų specialistų, tarp kurių būtų gerai Konstituciją ir tarpTautinę teisę išmanančių ekspertų. Prezidentui pasirašyti turi būti pateikiami aukščiausiu profesiniu lygiu parengti įstatymai, įstatymų papildymai, pakeitimai... Prezidentui, užsiėmusiam svarbiausiais strateginiais nacionalinės valstybės ir išbarstytos Tautos atkūrimo darbais, nederėtų kvaršinti galvos, ar nepažeidžia siūlomas įstatymas Konstitucijos. D.Grybauskaitės ir jos 34 patarėjų per dažni, be didelės naudos, trigrašiai trikdė Vyriausybės, Seimo darbą, kėlė nereikalingą sumaištį, kartais net patyčias, piktus komentarus žiniasklaidoje. Antai, netaktiškas prezidentės posakis, kad S.Skvernelio Vyriausybė ne-į-ga-li (!) spręsti pačių iškeltų uždavinių, valstybės premjerą „blogis“ apipylė pamazgomis.
***
Besišaipydama iš vyriausybių, jai nemielų partijų, rimtų valstybės įstaigų vadovų, lyg popso įžymybė šmėžuodama televizijų ekranuose prezidentė, kaip pievos žiogelis, „pražiūrėjo“ sparčiausiai Europos Sąjungoje tirpstančių lietuvių Tautą.
***
Naujajam Lietuvos prezidentui, rinkimų metu įteiktas aukščiausias valstybės valdymo skeptras, leistų suformuoti nacionalinės valstybės stiprinimo ir Tautos atkūrimo ideologijomis mąstančią iškiliausių mokslo, meno, kultūros, politikos, verslo specialistų komandą.
***
Iki debesų išpūstas prezidentūros aparatas turėtų nusileisti ant žemės, ir atsisakęs nebūdingų funkcijų, sumažėti iki padoraus dydžio.
***
Paskambinau profesoriui R.Jasinavičiui ir paklausiau, kodėl jis kartu su daugybe iškilių mokslo, meno, kultūros, švietimo korifėjų paprašė Sąjūdžio žmogaus, rašytojo, publicisto, filosofo Arvydo Juozaičio kandidatuoti į prezidento postą.
***
Profesorius atsiuntė laiškelį - išplėtotą paskaitą, kas yra valstybė ir kaip ji turi būti valdoma, o pabaigoje parašė: A.Juozaitis yra vienas iš Nepriklausomybės Sąjūdžio kūrėjų, aktyvus visuomenės veikėjas, nesusitepęs korupciniais ryšiais nei su valdžia, nei su partijomis, išmintingai, sistemiškai mąstantis filosofas, rašytojas, jaunosios kartos ugdytojas.
***
Tautiškieji „valstiečiai“ laimėtų savo kandidatu pasirinkę Arvydą Juozaitį. S.Skvernelis yra iš „akies luptas“ premjeras.


Pasidalink:
Pasidalink: Facebook
Parašykite savo komentarą:
  Skaityti komentarus (74)
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu - specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.
  • MIGRANTAI: Verakruso valstijoje Meksikoje pareigūnai sulaikė beveik 800 nelegalių migrantų iš Centrinės Amerikos, tarp kurių - 368 jaunesni nei aštuonerių metų amžiaus vaikai.
  • GRIAUS: pradedamas griauti nebenaudojamas vienas didžiausių Vilniuje pramoninių pastatų kompleksas, priklausantis Vilniaus pataisos namams, ir jį juosianti tvora; sostinės Drujos g. 11 bus atverta maždaug 2 ha teritorija.
Daugiau

Respublika
rekomenduoja

Labiausiai
skaitomi
(per 72 val.)

Daugiausiai komentuoti
(per 72 val.)
reklama
 Folk Band

Ar ES parama ūkininkams turėtų būti apmokestinama?

balsuoti rezultatai

Ar reikalinga nedarbo diena per Jonines?

balsuoti rezultatai
Šiandien Rytoj   Poryt

 

   

+16 +17 C

 +12 +13 C

 

 +14  +15 C

+21 +24 C

 +25 +28 C

 

 +26  +27 C

 0-4 m/s

 0-3 m/s

 

 0-2 m/s

 

USD - 1.1265 PLN - 4.2534
RUB - 72.3880 CHF - 1.1211
GBP - 0.8909 NOK - 9.7728
reklama
Ūkis
reklama
Sveikata ir grožis